lostyazilim

Ermeni Soykırımı Var mı? Ermeni Soykırımı İddiası

14 Mesajlar 1.858 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

60423 60423 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Çoook uzun bir aradan sonra yeni videomuz yayına girdi. Düşüncelerinizi bekliyoruz. Sizce Ermeni Soykırımı Var mı?

wmaraci
reklam

Athynas Athynas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 39 / 102
  • Ticaret 6, (%100)
Webmaster Genel'de olması ne kadar doğru tartışılır da... Soruna cevap vermek gerekirse sivil Ermeniler'e yönelik soykırım boyutunda olmadan, silahla zorlama, ölüme sebebiyet verecek şekilde davranma, toplu infaz gibi şeylerin olduğunu düşünüyorum. Ancak savaş şartları altında olabilecek şeyler bunlar... Zira savaşın kendisi normal ve insani değil...

Öte yandan şu Ermeni meselesindeki inkarı da anlamıyorum. Dünya tarihine baktığımızda bu tarz olayların tüm devletlerde yaşandığını ve sonuç olarak söz konusu devletlerin "Savaş dinamiği içerisinde mecburen yapılması gereken şeyler ancak yine de özür dileriz" diyebildiğini görüyoruz.

Kısacası bu olay ülke ve dünya gündeminden diğer devletlerin yaptığı gibi özür ve kardeşlik söylemleriyle çıkarılabilecek şeyler olmasına rağmen yıllardır gündemde.

Şimdi "Ooğğğhheehah Ermeni çeteler insanları katletti nasıl özür dilensin" diyenler çıkabilir. Olabilir, ancak hukuk suçlunun ceza almasını ön gördüğü gibi masuma karşı suç işlenmesini de engellemeye yönelik çalışır. Yani orada zorunlu göç esnasında ölenleri de, suçsuz olup zulüm görenleri de düşünmek gerekiyor.
60423

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

Athynas adlı üyeden alıntı

Webmaster Genel'de olması ne kadar doğru tartışılır da... Soruna cevap vermek gerekirse sivil Ermeniler'e yönelik soykırım boyutunda olmadan, silahla zorlama, ölüme sebebiyet verecek şekilde davranma, toplu infaz gibi şeylerin olduğunu düşünüyorum. Ancak savaş şartları altında olabilecek şeyler bunlar... Zira savaşın kendisi normal ve insani değil...

Öte yandan şu Ermeni meselesindeki inkarı da anlamıyorum. Dünya tarihine baktığımızda bu tarz olayların tüm devletlerde yaşandığını ve sonuç olarak söz konusu devletlerin "Savaş dinamiği içerisinde mecburen yapılması gereken şeyler ancak yine de özür dileriz" diyebildiğini görüyoruz.

Kısacası bu olay ülke ve dünya gündeminden diğer devletlerin yaptığı gibi özür ve kardeşlik söylemleriyle çıkarılabilecek şeyler olmasına rağmen yıllardır gündemde.

Şimdi "Ooğğğhheehah Ermeni çeteler insanları katletti nasıl özür dilensin" diyenler çıkabilir. Olabilir, ancak hukuk suçlunun ceza almasını ön gördüğü gibi masuma karşı suç işlenmesini de engellemeye yönelik çalışır. Yani orada zorunlu göç esnasında ölenleri de, suçsuz olup zulüm görenleri de düşünmek gerekiyor.

WM Genele açma sebebim youtube kanalımın videosunu tanıttığım için doğrudan bir polemik oluşturmak için değil.

Yani çoğu sözünüz doğru hocam ancak ermeniler diyorki 1.000.000 ermeni katledildi :) O kadar ermeni yoktu zaten. Hangi TÜRK bir millete soykırım yapmış? Aksine islamla tanıştıktan sonra istanbulu alan Fatih gibi özgür yaşamalarını sağlamışlar. Böyle bir soykırım iddiasını bu yüzden kabul etmiyoruz. Sürgün edip çeteleri öldürmüşlerdir o kadar.

Bende bundan çıkarak bu metni ve seslendirmeyi hazırladım.
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

Sungmert Sungmert carpe diem ne diyem Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 506 / 407
  • Ticaret 39, (%100)
Bu konunun tartışılması bile ayar ediyor beni. Burayı ziyaret edebilirsiniz.
60423

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

oBen oBen Kelimelerin Gücü Adına.. Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 662
  • Beğeniler 29 / 215
  • Ticaret 16, (%100)
Süreci ancak elinde arşivleri bulunan tarihçilerin belirleyeceği ortada.Devletimiz bağımsız bir komisyonda ''arşivleri açalım'' teklifini her daim sunarken Ermenistan Devletinin buna yanaşmaması da düşündürücü.

Devletimizin başında olan en büyük bela PKK'ya ve zamanında diplomatlarımızı katleden Asala örgütlerine verdikleri desteklerde inkar edilemez.Yinede ülkemizde yaşamlarını sürdüren Ermeni kardeşlerimiz ile bir problem yaşanmadığı aksine Ermenistan vatandaşlarından biri yaşamını yitirdiğinde ülke olarak nasıl dayanışma içinde olduğumuz da aşikardır.Acaba aynı durum kendi topraklarında da var mıdır?

İlkokul seviyesindeki çocuklara Türk düşmanlığı öğretip ve yine Türk bayrağını ayakları ile çiğnetenlerin ''soykırım vardır'' iddaasını anlamakta güçlük çekiyorum.
60423

kişi bu mesajı beğendi.

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)

Athynas adlı üyeden alıntı

Polemik olmasın diye yazıyorum
Sözde Ermeni soy kırımı tanırsan ne olur

Cevap: Türkiye Cumhuriyeti ise soykırım her gündeme geldiğinde topluma ‘üç T’ (tanıma, tazminat, toprak) tabusunu diretti. Tarih boyunca her hükümet sözcüsü, Türkiye’nin 1915’i tanıması halinde Ermenilerin tazminat ve toprak talep edeceğini iddia ederek toplumda bir ‘üç T’ paranoyası oluşturdu.

Adamlar milyarlarca dolar tazminat
Yatırımın kaçması demek
KArs ağrı gibi toprakların geri verilmesi gibi bir durum oluşur
60423

kişi bu mesajı beğendi.

Sky4Life Sky4Life www.satisdukkani.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgi İşlem Sorumlusu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 473
  • Beğeniler 127 / 229
  • Ticaret 7, (%100)
oBen arkadaşın dediği gibi hükümet yetkililerimiz her zaman buyrun arşivleri açalım diyorlar, ancak ermenistan hiçbir zaman buna yanaşmayarak, Soykırım yapıldığını söyleyerek lobisini çalıştırarak Türkiye üzerinden bir kazanım sağlamaya çalışıyor. Soykırım kabul edildikten sonra yapılacak ilk iş Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde türkiye aleyhine dava açarak, belki milyonlarca doları ermenistan ekonomisine kazandırmak olacaktır. Savaş sırasında öldürülen, savaşan bir toplumla çarpışarak ölen insanlar öldüğünde bu nasıl bir soykırım olur ? Bu bir savaştır, her iki taraftan da ölenler vardır. Ermeni çetelerinin doğuda, karadenizde yaptığını kabul etmeyip, Türkler soykırım yaptı diyenlere karşı gerçekten kin ve nefret ile doluyum. Yani bir kaşık suda boğabilirim onları bu kadar net konuşuyorum. Türk olupta Irkına bu kadar düşman insanları ben görmedim. Sen Türk'sün kardeşim ! Senin Irkın hiçbir zaman Soykırım yapmamıştır, Çok Kez elinde fırsat vardı, istese yapardı ve o zaman da kimseye hesap vermezdi. Şimdi gelmişsin benim Irkım soykırım yaptı diyorsun, O zaman Sen Türk Değilsin Kardeşim. Git kendine yeni bir ırk bul, onun soykırım yaptığını kabul ederek yaşa !
60423

kişi bu mesajı beğendi.

senol77 senol77 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 57 / 57
  • Ticaret 1, (%100)
Şuan pencereden baktığımda Ermeni çetelerinin 300 ü denizde boğularak 600 ü yakılarak şehit edilen Türk köylülerin toplu mezarlarını görüyorum.
60423

kişi bu mesajı beğendi.

www.unutulmazezgiler.info

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

Sungmert adlı üyeden alıntı

Bu konunun tartışılması bile ayar ediyor beni. Burayı ziyaret edebilirsiniz.

oBen adlı üyeden alıntı

Süreci ancak elinde arşivleri bulunan tarihçilerin belirleyeceği ortada.Devletimiz bağımsız bir komisyonda ''arşivleri açalım'' teklifini her daim sunarken Ermenistan Devletinin buna yanaşmaması da düşündürücü.

Devletimizin başında olan en büyük bela PKK'ya ve zamanında diplomatlarımızı katleden Asala örgütlerine verdikleri desteklerde inkar edilemez.Yinede ülkemizde yaşamlarını sürdüren Ermeni kardeşlerimiz ile bir problem yaşanmadığı aksine Ermenistan vatandaşlarından biri yaşamını yitirdiğinde ülke olarak nasıl dayanışma içinde olduğumuz da aşikardır.Acaba aynı durum kendi topraklarında da var mıdır?

İlkokul seviyesindeki çocuklara Türk düşmanlığı öğretip ve yine Türk bayrağını ayakları ile çiğnetenlerin ''soykırım vardır'' iddaasını anlamakta güçlük çekiyorum.

HeroTürk adlı üyeden alıntı

Polemik olmasın diye yazıyorum
Sözde Ermeni soy kırımı tanırsan ne olur

Cevap: Türkiye Cumhuriyeti ise soykırım her gündeme geldiğinde topluma ‘üç T’ (tanıma, tazminat, toprak) tabusunu diretti. Tarih boyunca her hükümet sözcüsü, Türkiye’nin 1915’i tanıması halinde Ermenilerin tazminat ve toprak talep edeceğini iddia ederek toplumda bir ‘üç T’ paranoyası oluşturdu.

Adamlar milyarlarca dolar tazminat
Yatırımın kaçması demek
KArs ağrı gibi toprakların geri verilmesi gibi bir durum oluşur

senol77 adlı üyeden alıntı

Şuan pencereden baktığımda Ermeni çetelerinin 300 ü denizde boğularak 600 ü yakılarak şehit edilen Türk köylülerin toplu mezarlarını görüyorum.

Sky4Life adlı üyeden alıntı

oBen arkadaşın dediği gibi hükümet yetkililerimiz her zaman buyrun arşivleri açalım diyorlar, ancak ermenistan hiçbir zaman buna yanaşmayarak, Soykırım yapıldığını söyleyerek lobisini çalıştırarak Türkiye üzerinden bir kazanım sağlamaya çalışıyor. Soykırım kabul edildikten sonra yapılacak ilk iş Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde türkiye aleyhine dava açarak, belki milyonlarca doları ermenistan ekonomisine kazandırmak olacaktır. Savaş sırasında öldürülen, savaşan bir toplumla çarpışarak ölen insanlar öldüğünde bu nasıl bir soykırım olur ? Bu bir savaştır, her iki taraftan da ölenler vardır. Ermeni çetelerinin doğuda, karadenizde yaptığını kabul etmeyip, Türkler soykırım yaptı diyenlere karşı gerçekten kin ve nefret ile doluyum. Yani bir kaşık suda boğabilirim onları bu kadar net konuşuyorum. Türk olupta Irkına bu kadar düşman insanları ben görmedim. Sen Türk'sün kardeşim ! Senin Irkın hiçbir zaman Soykırım yapmamıştır, Çok Kez elinde fırsat vardı, istese yapardı ve o zaman da kimseye hesap vermezdi. Şimdi gelmişsin benim Irkım soykırım yaptı diyorsun, O zaman Sen Türk Değilsin Kardeşim. Git kendine yeni bir ırk bul, onun soykırım yaptığını kabul ederek yaşa !

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Peki video ve seslendirme hakkında ne düşünüyorsunuz?

ResitCicek ResitCicek chilicodes.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
Abdulhamit erteledi ertelemesine ama tahttan indirilmeseydi de sonuçlar aynı olacaktı. I.Dünya Savaşı'ndan sonra diretilen maddeler ile Ermeni'lere açıkça bir ülke vaadedildi Anadolu üzerinde. Milli Mücadele ile ermeni devletinin kurulmasına izin verilmedi ama şimdi aynı ülkeyi Kürtlere vaadediyorlar. Aslında pkknın da içinde birçok ermeni bulunuyor. Bu da aynı oyunların tekrar oynandığını gösterir. Umarım milletimiz Atatürk ve silah arkadaşlarından bir ders almıştır da aynı şeyi diretenler başarısız olur.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al