wmaraci reklam
lidertakipci

Günde $200, Türkiye'de İnternet Marketing Alanında Devrim Yapabilir Miyim?

15 Mesajlar 1.713 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ibrahimcagan ibrahimcagan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** Ç**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Bundan yaklaşık bir ay önce bir youtube kanalı, facebook sayfası ve bir sitemi kapattım. Bu araçların hepsini insanlara yardım etme amaçlı ve hiçbir şekilde bir kâr etmeme amacım vardı. Ama fazla zamanım olmayışından kaynaklı olarak insanlara yeterince faydalı olamadım ve bu araçları kapatmanın en faydalı olacak fikir olduğuna karar verdim.

Bunun sebebini birazda kar etmeyen bir site, youtube kanalı ve facebook sayfası açtığım için olduğunu düşünüyorum. Çünkü; kendi işlerimden zaten zaman kalmazken bir de hiçbir şekilde bir getirisi olmayan bir sistem ile uğraşmak bana zor geliyordu. Evet, insanlara yardım etmek hoşuma gidiyordu ama projelerimi yapmak ve bu projelerin dönüşümü görüp, gelir elde etmek kadar bana hâz veren bir duygu değildi.

Peki bu site de ne anlatıyordun diye soracak olursanız; 4 yıllık internet marketing bilgimi, kazanç elde ettiğim platformları, kendime ait veya fazla bilinmeyen satış ortaklığı ve CPA gibi servisleri paylaşıyordum. Verdiğim tekniklerle kazanan birçok insan gördüm ve beni mutlu eden, bloglarımı ve videolarımı devam etmemi sağlayan konu buydu. Sonrasında anlattığım yöntemleri doğru bir şekilde yapmayan veya daha hızlı elde etmek için yöntemi kendine göre değiştiren bir takım insanlar kötü kelimeler söylemeye başladılar. Bende zamanımdan bu kadar feragat etmeme rağmen insanların bu zalim sözleri beni bu konudan uzaklaştırdı. Evet, yararlanan insanlar ve kıymet veren güzel şahsiyetlerde vardı ama makalelerimi okuyup, sonrasında kötü yorumlar atan şahsiyelerinde bu makaleleri okuduğunu düşündükçe bu işten soğudum ve pes ettim.

Şimdi bu konuları atlayıp benim projeme geçecek olursak,

Normalde yıllardır devam eden çok güzel bir işim var ve kimsenin bilmediği yöntemleri ve teknikleri bilmekteyim. Ve türkiye piyasasına şöyle bir baktığımda insanları kandırmak ve sömürmek için yazılmış bir çok ürün ve servis görüyorum. Ve hiçbiri ürününe güvenmediğinden dolayı iade seçeneği de yok.

Ben ise bir blog sitesi açıp, insanlara ücretsiz ve ama uğraş gerektiren yöntemlerle para kazanacakları makaleler paylaşırken, Sitede ücretli üyelikte sunup kaliteli ve iade garantili eğitim setleri sunacağım. Bu eğitim setlerinin içinde günlük $200 ve üzeri gelir elde ettirecek yöntemler sunacağım. Hatta kendime ait özel bir yöntem olan ve hızlı bir şekilde gelir elde ettirecek olan yöntemi de sunabilirim.

Neden bu kadar gelir elde ettiğin halde böyle bir uğraş içerisine kendini atmak istiyorsun diye düşünenler olabilir diye cevap vereyim; İnternet çok güzel bir piyasa olmasına rağmen, ülkemde sömürücüler yüzünden internet marketing, satış ortaklığı ve cpa gibi alanların yanlış anlaşıldığını ve bu yalancı ve sömürücü insanların oyunlarını bozmak istiyorum. Biliyorum, iade garantili ürünleri çıkardığımda çoğu kullanıcı ürünü satın alıp, cracklemeye veya okuyup, faydalı bulduğu halde iade etmeye çalışacaktır. Ama bunları da göze alarak bu işlemi gerçekleştirmeyi düşünüyorum

Ama bu eğitim setlerini yazmak, scripti yazmak, sistemi analiz etmek ve daha birçok işlemi gerçekleştirmek uzun süreceğinden dolayı sizlerin bu konuda tavsiyesini alayım dedim.

Sizce böyle bir sistemi hayata geçireyim mi? (Daha detaya ineceğim ve anlatmadığım çok şey var ama türkiye piyasasını siz daha iyi bildiğiniz için sizlere sorayım dedim)

wmaraci
reklam

MehmetOYAMAK MehmetOYAMAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Makine Müh.
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 125 / 156
  • Ticaret 41, (%95)
İnandırıcı gelmiyor açıkçası.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Ben bu tarz fikirlere saygı duyuyorum ancak şöyle bir soru sormaktan kendimi alamıyorum.

Örnek olarak tek seferde ödenip satın alınan $500 dolarlık bir paketle aylık $200 vaad ettiniz.

Diyorum ki (tüm bu ve benzeri teklifli işlemler için) ben peşin para ödemek istemiyorum. Gel seninle anlaşalım arkadaşım, bana aylık $200 dolar vaad ediyorsun ya (misal rakamlar) ben sana $175 kısmını geri yollayayım ve proje devam ettiği aürece bunu yapayım, çok daha fazla kazan; benim de belirsiz bir proje için param cebimde kalsın. Aylık $25 dolara razıyım.

Ama hiçbir zaman olumlu sonuç alamadım.
Böyle olunca da hiç kimseye inandırıcı gelmiyor; başta kendim de dahil olmak üzere..
Crewx serhanyaprak heyderli557

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

• Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** Ç**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Cenk kardeş dediğine okey dedim farz edelim, ben bu sistemi nasıl kontrol edeceğim. Anlatacağım yöntemlerle bana bağlı olmanızı gerektiren bir durum olması gerekir ki bu senin dediğin olsun.

MehmetOYAMAK ne bakımdan mantıklı gelmiyor. Proje mi yoksa....

wmaraci
wmaraci

zexon zexon WV Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 101 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Hiç biri olmazsa videolu anlatım çek youtubeden para kazan

• Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** Ç**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Video işi zor, benim kelimelerle aram iyi değil.

Metin2Blog Metin2Blog ApkProgram.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 10 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
instagram'daki ücretli kupon paylaşanlar gibi olmasından korkuyorum buranın,
düz mantık düşünüyorum. Eğer dediğiniz yöntemle günde 200 dolar kazanıyorsanız yani 720 TL bu ayda 21 milyar civarına geliyor. Yani sizin bir paraya ihtiyacınız yok.

Ücretsiz paylaşın. Nasıl kontrol ediceğim demişşiniz. Ay'da 5 kişiye çekiliş yapın forum'dan onlara ücretsiz paylaşın.

Zaten pek inandırıcı'da değil.

https://www.apkprogram.com/

Wolf42 Wolf42 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sosyolog
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 24 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Günde 200 Dolar kazanacaksınız bunu garanti ediyroum diyorsun peki niye bunu herkese paylaşıp buradan para kazanmak yerine satığın yada sunduğun her neyse artık bilemiyroum bunu bireysel olarak yapıp kendin günde 200 dolar kazanmıyorsun banada mantıksız geldi kusura bakma kardeşim..

• Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** Ç**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Birincisi bir yöntemi daha fazla kişinin öğrenmesi rekabeti doğuracaktır. Ben birilerine bir şey öğreteyim derken kendime de rakip çıksın istemem. Hem zamandan hem de paradan zarar edip, insanlara bir şey öğretmeyi amaçlamak sizce de saçma değil mi?

Bu forumda webmasterlar dolu zaten, ne demek istediğimi anlayacaklardır. Şöyle bir örnek vereyim; bir anahtar kelime de birinci sayfa da birinci sıradasınız. Pazarladığınız üründe satılıyor ve zaman geçtikçe farklı pazarlara yeni siteler açıyorsunuz. Bu arada ne de olsa para geliyor ve birinci sıradayım dediğim o siteniz bir bakmışsınız ki 2. sayfalara ve daha arkalara gitmiş. Peki niye; çünkü belirlediğiniz anahtar kelime için daha fazla rekabet etmek isteyen site ortaya çıkmış. Sizin siteniz de de bu anahtar kelime için güncel bilgiler olmadığından dolayı haydi arka sıralara.

Bu sadece sizin anlamanız için verdiğim bir örnekti.

ikincisi Wolf42 nickli arkadaşıma cevaben; nereden biliyorsun kazanmadığımı, ne kanıtı istiyorsun söyle atayım kardeş. Seninde dediğin gibi kendimin uygulamadığı birşeyi insanlara satmak, insanların günahlarını almaktan başka neye yarayacak ki.

Üçüncüsü Metin2Blog kardeşime cevaben, Allah'a şükür paraya ihtiyacım yok. Ben hayatta iki değerin çok önemli bir yer tuttuğuna inanıyorum. Biri tecrübe diğeri ise zaman.
Çok iyi konumlarda olan şahsiyetlere (illa parasal olarak üstün bir konumda olmasına gerek yok) bir bakın. Hepsi yaptıkları çoğu işte batmış, çıkmış veya hor görülmüş ve düşe kalka doğru yolu bulmuştur.

Bu forumda da çok iyi gelir elde eden güzel insanlar var. Ama onlarda kendilerine rekabet edecek insanlar çıkmasın veya çıkacaksa da ben onlara öğreteyim veya yardımcı olayım ve onlardan bunun için para alayım mantığı işlemekte.

En küçük örnekle; seo hizmetleri veren firmalar örnek verilebilir. Sonuçta onlarda sizi üst sıralara çıkarmak için google ile uzun süre uğraşmış ve Google'ın nelere sevdiğini anlamışlardır. Bunu sadece kendi sitelerine uygulayabilir ve her anahtar kelime de üst sırada olabilirlerdi.

Dördüncüsü hangi işi yaparsanız yapın, yaptığınız işin zirvelerine çıkmak istiyorsanız ya zamanınızı harcayıp tecrübe kazanmalısınız ya da tecrübeyi satın alıp zamandan kâr etmelisiniz.
Bende bu işe başladığımda 4 tane eğitim kiti aldım. Bunların 3'ü geçici yöntemlerdi. Biri ise skype üzerinden satış yapan ve beni bu konumlara getiren bir kitaptı. Fakat ben o kitap için $150 vermiştim. Çünkü paypal vardı ve 30 gün boyunca iade garantisi vardı.
İşte bende clickbank ve paypal gibi ödeme sistemlerine sahip olan ve ürünü iade etmek istediğinizde anında hesabınıza paranızı iade eden şirketler arıyorum.

Bu forumda da kimseye bir konuda danışılmaması gerektiğini anladım. Eğer ben insanları kandıracak ve onlara scam ürünler sunacak biri olsaydım, gelip size ben "insanları günde $200 dolar kazanabilirsiniz" diye kandıracağım, sizce tutar mı diye mi soracaktım.

Neyse sizden ricam; ben bu projeden vazgeçtim ama bundan sonra biri size bir proje hakkında fikrinizi sorduğunda; itham edici sözlerden ve zandan sakının.

"Zandan kaçının. Çünkü zan, sözlerin en yalanıdır..."(Sahih-i Buhari, Sahih-i Müslim, Müsned-i Ahmed b. Hanbel)

"Ey müminler! Zannın bir çoğundan sakının. Çünkü zannın bazısı günahtır." (Hucûrât, 49/12)

Allah'a emanet olun İnşaAllah.

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
2-3 hafta sonra forumda dolandırıldım başlıkları açılma ihtimali 95%
emirmikail

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al