wmaraci reklam

Venezuela halkından türk vatandaşlarına referandum uyarısı

94 Mesajlar 8.588 Okunma
smmexpress

Kanuni Kanuni WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)
hasmer

Ben de senin için aynı şeyi düşünüyorum, ne yaparsın. :) Örneğim gayet güzeldi. Anlamaya çalış biraz.

Konu açacağımı söylemiştim. Şu anda cumhurbaşkanı zaten başkomutan. Ya şu anki sistemi yeterince bilmiyorsun, ya da yeni sistemden fazla korkuyorsun.

wmaraci
reklam

• Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)

NedimYildirim adlı üyeden alıntı

Bu gelişim tam olarak ne yönde, kaynaklarınız neler ve biz neden göremiyoruz bu gelişimi? Lütfen bana köprü deme buna kalbim dayanmaz

2002'den bu yana ekonomi alanındaki istatistiklere bak. Alım gücü değişimine bak. Sağlıkta yapılan reformlara bak. Görmek isteyene ispat çok.

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)
Kanuni yalnız bir konuyu 40 saatte açamadın :) gerçekten merakla bekliyorum.

örneğim güzel diyorsun. Peki, ben de sana örnek veriyim o zaman.

Osmanlı imparatorluğunda padişahların bile başbakanları, başbakanlarının da yardımcıları vardı. Şimdiki teklifte bakanlar kurulu kalkıyor ve başkan, seçimle gelmeyen birisini yardımcısı olarak atayabiliyor. Hem de istediği kadar atayabiliyor. En güzel örneği sana kudretli tarihimizden verdim.

Sen anca köprüymüş, tünelmiş gibi abuk subuk örnekler verebilirsin.

Yeni sistemde ise Osmanlı tarihinin de gerisine gidiyoruz. Demokrasiyi yerler altına alıyoruz.

Hani bana korkuyorsun demişsin ya,

EVET! insanların yarın bir gün seçilecek başkanın yüzünden boş yere ölmesine, boş yere işlerini kaybetmesine, boş yere hapse girmesinden endişeleniyorum, korkuyorum.

var mı?

Ama emin ol bu korku değil VİCDAN! VİCDAN! o sizde var mı bilmiyorum, eğer varsa

İNŞ sandık başında vicdanınızla oyunuzu verirsiniz.

Ülke 15 yıldır tek başına iktidar olmuş bir parti tarafından yönetiliyor.

Bugün bakanlar çıkmış, ülke istikrarsız diyorsa kendilerini istikrarsızlıklarını, başarısızlıklarını kabul etmiş demektir.

15 yıldır istedikleri kanun geçti, eğer istikrar olsaydı çoktan olurdu.

Hem tek başına iktidar olduk, istikrarı yakalayamadık diyorlar hem de tüm yetkiyi birisine verin istikrar gelsin diyorlar.

Hayırdır? Aklımız var çok şükür, adam akıllı evet'in maddelerini anlatın, eğer gerçekten bu maddeler

DEMOKRASİDEN ödün vermeden istikrarı getiriyorsa evet'i verelim. Ama açıklayamıyorsunuz ve emin ol sen de açıklayamayacaksın da, çünkü maddeleri incelediğinde ne kadar ucu açık maddeler olduğunu, gizli maddelerin olduğunu, tuzakların olduğunu fark edeceksin kardeşim.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Ekonomik olarak gelişmişiz. :D 2002 deki kriz ortamında bile işsizlik %10,3 iken 2016 de %12,1 olmuş. Rakam olarak büyümüş, bu nedenle gelişmiş oluyoruz herhalde. :D

ZORUNLU GSS ve benzeri haraçlara falan hiç girmiyorum bile. A haber izlemekten beyni sulanmış arkadaşın.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)
mustix işin en üzüldüğüm taraf ise herkes parayı baz alarak konuşuyor. Kimse yaşam standartlarını ele almıyor, kimse temel ve hak özgürlükleri ele almıyor, kimse özgür düşünceyi ele almıyor, varsa yoksa para para para

arkadaşlar tek derdimiz istikrar mı? tek derdimiz para mı? tek derdimiz yol, köprü mü?

Bugün yolsuzluk almış başını gitmiş, işsizlik tavan yapmış, dolar kaç defa tarihi rekor kırdı sayamıyoruz, birisi sağlık alanında reformlara bakın demiş. Daha bugün yeni kararnameyle artık dışarıdan doktor gelip çalışabilecek, ithal ile ihracaat arasında dağlar kadar fark var. Sürekli tüketen bir ülke haline gelmişiz.

yahu saman ya samanı bile ithal ediyoruz.

ayıptır yazıktır, tamam yol, köprü yapıldı belki 2002 yılına göre ekonomik anlamda daha iyiyiz peki ya diğer alanlarda?

biraz elinizi vicdanınıza koyarak konuşun. Dünü karşılaştırarak bugün akp nin her yaptığına doğru demeyin.

eğri oturalım ama doğru konuşalım.

sırf akp getirdiği için evet demeyelim, evet mantıklıysa, evet doğruysa, evet diyelim ama tam tersi ise hayır kullanalım.

Yani aklımızla vicdanımızla oy kullanalım.

Bu referandum ne parti, ne kişi meselesidir. Bu topraklar kanuniye kalmadı, kimseye kalmayacak. Çocuklarımız için vicdanınızla oy verin.

teşekkürler.

• Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)
mustix Sözcü okuduğun çok belli oluyor. Dünyadan haberin yok. Hatta başka bir şey okumuyorsun sanırım.

hasmer Diğer referandum konularına yorumlar yazmıştım. Kaynak da vermiştim. Uluslararası veriler mevcut internette. Araştırmakta serbestsin. Ama okuduğun gazete, takip ettiğin kanallar yazmaz o gelişmeleri.

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)
Kanuni eveti hararetle savunuyorsun, neden bu kadar hararetle savunuyorsun öğrenelim. 18 maddeyi açıklayacağım diye konu açacağım diye sendin. Hadi aç ta biz de okuyalım, belki bizi ikna edersin de biz de gider evet oyu kullanırız...

Bu arada sen benim hangi gazeteyi, hangi kanalları takip ettiğimi nerden biliyorsun? Emin ol bir konuyu araştırdığım zaman en ince ayrıntısına kadar araştırırım, işime gelsin diye de belli bir görüşün kaynaklarını araştırmam. Bilmem tarih derslerinde öğretmişler midir sana? Ya da tam olarak öğrenebilmiş misin? Tarihten sürekli olarak yüksek not almış birisi olarak her kaynağı okur kaynaklar arasında tahlil yaparım yani karşılaştırma yaparım, birbirini tutan veriler hakkında konuşurum. Tabi bu kaynakları okumadan önce de tenkitini yani güvenilirliğini araştırırım.

En iyisi sen bana ön yargılarla, varsayımlarla, belkilerle gelme.

Sen şu neden evet denmelidir konusunu aç ta ben de sana bilimsel bir şekilde cevap veriyim, belki anlarsın artık. Ama lütfen mantıklı gerekçeler yaz, belkiler, varsayımlar üzerine yazma. 21.yüzyıldayız, Türkiye'nin de deneme yanılma tahtası olmadığı bilincinde yaz lütfen.

stroncow stroncow WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Elektrik
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 414
  • Beğeniler 186 / 94
  • Ticaret 2, (%100)
evet de çıksa hayır da çıksa hepiniz nanaylardasınız bunu aklınıza kazıyın. Özgürlüğünüz için yönetim biçimine itaat ediliyorsunuz ve nasıl bir kurgu içinde olduğunuzu anlamadan göçüp gideceksiniz yanınıza kar kalan tek şey aptallığınız. Kalitesiz yaşamlarınız da size bol sanrılar.

• Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)
hasmer Varsayım? :) Gayet gerçek şeyleri söylüyorum ve herkesin kabul ettiği belgeleri okumanı, araştırmanı tavsiye ediyorum. Ben tarih konusunda da farklı kaynaklardan beslenirim. Merak etme. ;) Haberin doğruluğunu araştırmadan direk inanmak yanılgıdır. Herkes bilmelidir. Konu üzerinde de çalışıyorum. Sabret biraz.

stroncow Vayy, aptal olmayan biri çıktı. Helal olsun.

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
Sevgili Kanuni sana bir tavsiyem var. Eğer burada yazılanlardan rahatsız oluyorsan bence cevap yazmayı bırakmalısın. Çünkü bu konuyu tepede tutan sensin. Durmadan yazıyorsun. Senin sayende pek çok kişiye venezuela vatandaşlarının videosunun ulaşması sağlandı. Öncelikle hayıra katkılarından dolayı sana teşekkür ederim. Durmadan ben doğruyum diyorsun. Umarım hayır çıkarda sende keşke dinleseydim onları demezsin

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al