wmaraci reklam

Kargamel.com - sosyal içerik platformu

40 Mesajlar 3.950 Okunma
smmexpress

70826 70826 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)

altef4 adlı üyeden alıntı

ben tutmaz demedim belki bir melek yatırımcı içeriğini beğenir sana 50.000 birinci tur startup yatırım yapıyım der bi başlarsınız 1 yıl sonra bi 500.000 daha yatırır olur, olmaz diye bişey yok
ama şimdi işin teknik kısmına gelecek olursak
altyapı wordpress tema 50-100 tl civarı fiyata alınan bi tema
herhangi bir teknik kodlama yok site büyük ihtimalle hostinge bağlı
pazarlama yok marka iletişimi yok pr yok yazılım yok bütçe yok yönetim ekibi yok ofis yok swot yok analiz yok zannediyorum yazılım bilgisi yok
internette proje üretmek 100 liraya maal etme ile olmaz projen facebook değil ki bütçesiz büyüsün
bu yüzden hayal dünyasında yaşama dedim
burda bir çok insana bu konuda yardımcı olmaya çalışıyorum insanlar beni yanlış anlıyor sürekli
fikir üretmekle iş bitmez
geçen gün bir arkadaş bir fikir üretmiş buna dedim ki 100.000 lira bütçe çıkarmazsan bu işi tutturamazsın bir kaç gün benimle dalga geçtiler :)
ben bu işin okulunu okudum emek verdim diz çürüttüm bir fikrin marka olup olmayacağını bilirim
şimdi isim sana cazip gelebilir kargamel baktığın zaman iyi olabilir ama uzun vadede kullanıcı zihninine yer edebilecek bir isim değil
lütfen beni yanlış anlama ben burda senin hayallere dalıpta sonradan üzülmeni istemediğim için yazıyorum

Dostum ne okudun bilmiyorum ama SWOT vs bunlar benim yabancı olduğum konular değil. Proje tutar veya tutmaz, bunu zaman gösterecek fakat yanlış bulduğum bazı kısımlar var.

İlki wordpress ile ilgili düşünceleriniz. Wordpress kullanıp sektörde oldukça iyi kitlesi olan ve iyi miktarda para kazanan siteler var. Hatta yabancı olarak örnek istersen techcrunch gibi bir site var önümüzde. Örnekler çoğaltılabilir. Wordpress'in olayı bu biraz css ve html bilgisiyle bir çok şeyi yapabilmen. Böyle bir sistem varken ve ihtiyacımı da karşılarken açıkçası kodlama da kendimi geliştirmeyi hiç düşünmedim. İlerde belki.

İkinci kısım hosting, yönetim ekibi ve ofis konularında yazdıkların. Yani bilmiyorum ama 1,5 aydır ortada olan bir ürün için ortada ihtiyaç olmayan yüklerin altına neden girelim? İmaj, reklam vs için dersen anlarım ama şu an için gerek yok önce bir önümüzü görelim. Potansiyel var mı bakalım. Site gelir getirmediği sürece ofis tutmak büyük hata olur gibi geliyor. Yönetim ekibi konusuna gelirsek 3 kişinin kafa yorduğu ve 2 kişinin de sadece içerik ürettiği 5 kişilik bir ekibiz diyelim.

Aşağıya 1,5 aydır yayında olan sitenin hitlerini bırakıyorum. Belki önyargılı yaklaşımın değişebilir. Haklı olduğun noktalar var. Onlara hiç girmedim doğru oldukları için. İyi niyetli yorumların için teşekkürler.

Ek olarak son attığın mesajı da tam olarak anlamadım. Ofpof için içerik üretenlere para veriyor demişsin ve bunu yanlış strateji olarak görmüşsün. Onedio'nun da içerik üreten editörleri var ve ücretsiz mi çalışıyorlar? Meraktan soruyorum.

wmaraci
reklam

altef4 altef4 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 14 / 69
  • Ticaret 2, (%100)
bildiğini yapmakta özgürsün gerçekleri kime anlatsam kalbi kırılıyor yada hakaret mahiyetinde yorum yapıyor bu yüzden artık kimseye gerçekleri söylemiyorum bu sondu
guvenmg

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)

altef4 adlı üyeden alıntı

bildiğini yapmakta özgürsün gerçekleri kime anlatsam kalbi kırılıyor yada hakaret mahiyetinde yorum yapıyor bu yüzden artık kimseye gerçekleri söylemiyorum bu sondu

Vallahi ilginç ya :) Kalbim de kırılmadı, hakaret mahiyetinde yorum da yapmadım sizinkilere nazaran oldukça kibardım hatta da. Neyse tabii siz bilirsiniz.

Hatta tam tersine bu konuları özelden konuşmak isterim sizinle. Dobra konuşan insanları severim.

• Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)
Güncel...

wmaraci
wmaraci

KerimBey KerimBey WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Arayüz & Grafik Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 7 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Alan adı ve sektör uyumu gayet iyi fakat bu tarz siteler gerçekten fazlalaştı. İyi bir şey yapmak istiyorsanız iyi bütçeleri ve emeği harcamak zorundasınız. Ayrıca son dönemde kategorinizdeki her sitede bu temayı görmeye başladım. İçerik farklı ve ilgi çekici olmadığı sürece beni gerçekten bunaltmaya başladı bu temaya sahip siteler.

Tavsiyem gerçekten bu işin üzerinde duracaksanız diğerlerinden farklı olun. Kendinize has bir üslup yaratın, kendinize has bir site görünümünüz olsun.

Siteyi takibe aldım. Başarılar dilerim. Bol şans.
70826

kişi bu mesajı beğendi.

barisdogaan barisdogaan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 38 / 11
  • Ticaret 2, (%100)
Ne alan adi ne içerik bence hiçbirşeye takılmayin. Bu tema ile ilgili bende çalışma yapacaktim firsatim olmadi cok hosuma gidiyor tasarım olarak. Bu ülkede neler neler tuttu. Adam onedio yu tutturmus simdi felsefe yapmanin mantığı yok. Amaciniz para kazanmak değil severek işim diyerek yaptiginiz birseyse yılmadan devam edin, mutlaka yararlı dönüş olacaktır. Elestirileri ciddiye almak onemlidir ama bencr tasarimla ilgili olanları. Konu iceriginde herkes kendi bilgisi dahilinde yurumelidir. Şahsi fikrim böyledir. Başarılarınızın
70826

kişi bu mesajı beğendi.

mail: barisdogaan@gmail.com

• Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)

bars23 adlı üyeden alıntı

Ne alan adi ne içerik bence hiçbirşeye takılmayin. Bu tema ile ilgili bende çalışma yapacaktim firsatim olmadi cok hosuma gidiyor tasarım olarak. Bu ülkede neler neler tuttu. Adam onedio yu tutturmus simdi felsefe yapmanin mantığı yok. Amaciniz para kazanmak değil severek işim diyerek yaptiginiz birseyse yılmadan devam edin, mutlaka yararlı dönüş olacaktır. Elestirileri ciddiye almak onemlidir ama bencr tasarimla ilgili olanları. Konu iceriginde herkes kendi bilgisi dahilinde yurumelidir. Şahsi fikrim böyledir. Başarılarınızın

KerimBey adlı üyeden alıntı

Alan adı ve sektör uyumu gayet iyi fakat bu tarz siteler gerçekten fazlalaştı. İyi bir şey yapmak istiyorsanız iyi bütçeleri ve emeği harcamak zorundasınız. Ayrıca son dönemde kategorinizdeki her sitede bu temayı görmeye başladım. İçerik farklı ve ilgi çekici olmadığı sürece beni gerçekten bunaltmaya başladı bu temaya sahip siteler.

Tavsiyem gerçekten bu işin üzerinde duracaksanız diğerlerinden farklı olun. Kendinize has bir üslup yaratın, kendinize has bir site görünümünüz olsun.

Siteyi takibe aldım. Başarılar dilerim. Bol şans.

Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten motive ettiniz.

• Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)
Playstore uygulamamız yayında!
guvenmg

kişi bu mesajı beğendi.

buggi buggi Kerberos Prime Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek C# & Php Coder
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 9 / 42
  • Ticaret 7, (%100)
Bu tarz sitelerde Codecanyon da ki türk yapımı virazl buzz u tavsiye ediyorum onedio da bu sistemi kullanıyor şuanda kampanyada Bundle paket halinde ucuza veriyorlar bence değerlendirin.

Uyarı : Paykaşımlı Hostingde çalışmıyor.

• Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)

buggi adlı üyeden alıntı

Bu tarz sitelerde Codecanyon da ki türk yapımı virazl buzz u tavsiye ediyorum onedio da bu sistemi kullanıyor şuanda kampanyada Bundle paket halinde ucuza veriyorlar bence değerlendirin.

Uyarı : Paykaşımlı Hostingde çalışmıyor.

Kullanan tanıdıklarım var memnun değiller. Çoğu sitede o scriptin kullanılıyor olması da dezavantaj.
buggi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al