freelance iş ilanları

PC'me Ne Yaptım :(

20 Mesajlar 2.829 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

70826 70826 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)
Fan yerinden oynamıştır döndükçe ses çıkartıyordur. Çıkarıp tekrar takın ya da bastırarak yerleştirmeye çalışın.

wmaraci
reklam

WaLek WaLek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mutfak Şefi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 671
  • Beğeniler 601 / 214
  • Ticaret 3, (%100)
EnderGrafik O bilgisayarda 7 fan var zaten :D çok canını sıkıyor ise... Kabloyu takip et sök ...

Not: Azdan Az Çoktan Çok gider...

Sanah Sabah ne alakaysa yazdığım hahahahah :D Bir Çay alayım kendime bari ... Uyanalım ..

Sky4Life Sky4Life www.satisdukkani.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgi İşlem Sorumlusu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 473
  • Beğeniler 127 / 229
  • Ticaret 7, (%100)
EnderGrafik halledebildiniz mi problemi ?

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Henuz eve geçemedim arkadaşlar. Yarın geçince ilk iş uygulayacağım bunları.

wmaraci
wmaraci

SuatGulten SuatGulten WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknik Servis/Web Yazılım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 240 / 233
  • Ticaret 29, (%97)
hocam Teknik Servisci olarak sorun muhtemelan fandadır diğer arkadaşların ve sizin düşündüğüz gibi. ılık fön dediğiniz işlemden sonra fana zarar vermiş olma ihtimaliniz yüksek. O yüzden mümkünse bir daha ılık fön yerine hava basıncı kullanmanız gerekmektedir. En kötü ihtimal ne gerek var para vermeye diyosanız yakın çevrenizde petrol ofisi vs varsa oraya gidin hava su kısmındaki tabanca ile hava basıncı uygulayın. tabi yakın mesafeden kesinlikle önermiyoruz.

- PowerSupley sıkıntılıda olabilir.
- İlk önce fanı sök sonra tekrar tak biraz baskı uygularsan tam oturur yerine sistemini tam bilmediğim için yanlış bir şey söylemek istemiyorum.

İnstagram IVR Kazanç Sağlamak İçin Fake Sayfalar Satılıktır. İletişim PM

Smokie Smokie WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek PHP Senior Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 0 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Sıkıntılı fanı sökün. Suyun içine yatırın. Pislikler yumuşadıktan sonra bir diş fırçası ile temizleyin. Sonra fanı çıkartın oksitlenlenmesine karşı sentetik tiner ile elektronik devreleri temizleyin. Fanın ortasında bir etiket var onu kaldırın ve 1-2 damla makine yağı damlatın. Eğer yoksa zeytin yağıda kullanabilirsiniz. Güzelce kuruttuktan sonra fanı takın. Sıfır gibi olacaktır. Bende gördüğümde çok şaşırmıştım. Denendi ve çok işe yarıyor.

Allah iyidir tatlım.

• Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)

Smokie adlı üyeden alıntı

Sıkıntılı fanı sökün. Suyun içine yatırın. Pislikler yumuşadıktan sonra bir diş fırçası ile temizleyin. Sonra fanı çıkartın oksitlenlenmesine karşı sentetik tiner ile elektronik devreleri temizleyin. Fanın ortasında bir etiket var onu kaldırın ve 1-2 damla makine yağı damlatın. Eğer yoksa zeytin yağıda kullanabilirsiniz. Güzelce kuruttuktan sonra fanı takın. Sıfır gibi olacaktır. Bende gördüğümde çok şaşırmıştım. Denendi ve çok işe yarıyor.

SuatGülten adlı üyeden alıntı

hocam Teknik Servisci olarak sorun muhtemelan fandadır diğer arkadaşların ve sizin düşündüğüz gibi. ılık fön dediğiniz işlemden sonra fana zarar vermiş olma ihtimaliniz yüksek. O yüzden mümkünse bir daha ılık fön yerine hava basıncı kullanmanız gerekmektedir. En kötü ihtimal ne gerek var para vermeye diyosanız yakın çevrenizde petrol ofisi vs varsa oraya gidin hava su kısmındaki tabanca ile hava basıncı uygulayın. tabi yakın mesafeden kesinlikle önermiyoruz.

- PowerSupley sıkıntılıda olabilir.
- İlk önce fanı sök sonra tekrar tak biraz baskı uygularsan tam oturur yerine sistemini tam bilmediğim için yanlış bir şey söylemek istemiyorum.

Sky4Life adlı üyeden alıntı

EnderGrafik halledebildiniz mi problemi ?

gorkemaslan adlı üyeden alıntı

Fan yerinden oynamıştır döndükçe ses çıkartıyordur. Çıkarıp tekrar takın ya da bastırarak yerleştirmeye çalışın.

Arkadaşlar bugün vakit bulup açtım kasayı. Kasayı tekrar göstereyim;

Önde ki led ile yanan yerde toz pislik geçmesin diye bir filtre koymuşlar. Bende fanı temizlerken gevşetmişim ve fan dönerken filtreye sürtüyor. Sesin kaynağı bu. (Araya ufak tahta parçası koydum biraz azaldı ama çözüm olmadı)

Fanı sökemiyorum çünkü 4. vida HDD sabitlenen kısmın altında kalıyor. Fanın arkasında ki bandı kaldırdım plastik bir kapak var ama çıkarmadım altında ne var bilmiyorum.

İçerden görüntü böyle:

Acaba kasanın ön paneli dışarıdan çıkarılıyor mu bilmiyorum. Tamircilere de güvenemiyorum bırakmaya. Perişan ediyorlar, parçaları değişiyorlar(daha önce yaşadım).

Kaldık böyle :)
SuatGulten

kişi bu mesajı beğendi.

SuatGulten SuatGulten WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknik Servis/Web Yazılım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 240 / 233
  • Ticaret 29, (%97)

EnderGrafik adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar bugün vakit bulup açtım kasayı. Kasayı tekrar göstereyim;

Önde ki led ile yanan yerde toz pislik geçmesin diye bir filtre koymuşlar. Bende fanı temizlerken gevşetmişim ve fan dönerken filtreye sürtüyor. Sesin kaynağı bu. (Araya ufak tahta parçası koydum biraz azaldı ama çözüm olmadı)

Fanı sökemiyorum çünkü 4. vida HDD sabitlenen kısmın altında kalıyor. Fanın arkasında ki bandı kaldırdım plastik bir kapak var ama çıkarmadım altında ne var bilmiyorum.

İçerden görüntü böyle:

Acaba kasanın ön paneli dışarıdan çıkarılıyor mu bilmiyorum. Tamircilere de güvenemiyorum bırakmaya. Perişan ediyorlar, parçaları değişiyorlar(daha önce yaşadım).

Kaldık böyle :)

en iyisi fazla kurcalama kardeşim. dediğin gibi bende teknik servisçi olarak bu sorunu yaşayan çok arkadaş olmuştu. Benim olmadığım zamanlarda patron diğer elemana şu parçayla şu parçayı değiştir dediğini öğrendiğim an işi bırakmıştım. Güvenmediğin hiç bir yere emanet olma. yakın olsaydık birlikte gerekli işlemleri yapardık hocam.

İnstagram IVR Kazanç Sağlamak İçin Fake Sayfalar Satılıktır. İletişim PM

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Aynı problem benim laptopta var. Müzik açmadan çalışamıyorum sesinden.

Fanların güçlerine bağlı olarak bellirli bir devir aralığı vardır. Büyük olasılıkla fön tutarken bu devrin çok üstüne çıktınız ( veya ters yönde dönmesine neden oldunuz ). Bu da fanın bozulmasına neden olmuş olabilir.

Ben 1 defa kasayı açıp bakayım dedim ama fanı öyle bir yere koymuşlarki en son sökülen parça :) Bu nedenle boş verdim ve çok uzun zamandır pcyi açmadan önce müzik açarım :P

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Vatan PC'ye gittim fanı değiştirttim ve nasıl yapılacağınıda öğrendim. Ufak bir kaç şey vardı, muhabbete başlayınca onlarıda hallettirdim :) Fanı bozmuşum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al