wmaraci reklam

Cins bir fikir, goruslerinizi paylasir misiniz? (e-ticaret)

23 Mesajlar 3.023 Okunma
smmexpress

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Ne satacaksın hocam?
Kaldı ki ne satarsan sat sıfırdan 14 ülkeye satış yapmak akıl kârı iş değil
Başlangıç ve yol haritası bence çok yanlış

wmaraci
reklam

eMachine eMachine WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek System Admin
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Ne satacaksın hocam?
Kaldı ki ne satarsan sat sıfırdan 14 ülkeye satış yapmak akıl kârı iş değil
Başlangıç ve yol haritası bence çok yanlış

Konuyu biraz daha acar misin? 14 ulke de AB ulkesi, tek bir AB e-ticaret yasasi araciligi ile neden akil kari is degil?

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Ne satacaksınız onuda yazsanız hocam daha sağlıklı neden çok yanlış olduğunu belirtebilirim

• Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek System Admin
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
1- electronik (bilgisayar telefon tablet kablolar radyo dron 80% marka 20% Cin mali)
2- ev ve bahce (mutfak araclari, bahce aksesuarlari, lambalar, ev guvenlik sistemi, akilli sistemler)
3- kadin - erkek giyim aksesuar hijyen fitness malzemeleri
4- oyuncak ve oyunlar (cocuklar bebekler icin oyuncaklar, yetiskinler icin yetiskin oyunlari)
5- alkollu icecekler (her ulkeye degil, sadece yasal olan ulkelere)
6- meyve sebze et (sadece ispanya ve portekiz)
7- e-sigara likitleri ve e-sigaralar (her ulkeye degil)

Kisacasi boyle. Kategori sayisi toplamda 408, urun sayisi 20 bin civari. Komple dropship ve cron eslestirmeli. Gunde birkac defa urun miktar yenilemesi fiyatlar vs otomatik.

wmaraci
wmaraci

Xmenroe Xmenroe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Teknik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 34 / 33
  • Ticaret 9, (%100)
amazon.de.fr.it.is.Avrupada Yogun ve rakipsiz satislar yapmakta.Zor bir sektore giriyorsunuz,Rakibiniz 350 Milyar dolar gibi Dev bir butce ve Ucretsiz kargo,drone ile teslimat indirimde indirim gibi bu piyasanin Adeta abisi
Yani iyice dusunmek gerek

http://www.servisprotherm.net/

• Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek System Admin
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Xmenroe adlı üyeden alıntı

amazon.de.fr.it.is.Avrupada Yogun ve rakipsiz satislar yapmakta.Zor bir sektore giriyorsunuz,Rakibiniz 350 Milyar dolar gibi Dev bir butce ve Ucretsiz kargo,drone ile teslimat indirimde indirim gibi bu piyasanin Adeta abisi
Yani iyice dusunmek gerek

Rakipsiz mi? ucretsiz kargo mu? dron mu? Bu saydiklarin ABD'de ve Ingiltere'de yapiyor diye biliyorum. Avrupa'da satis yaptigi dogru. Peki benim dropship anlastigim sirket nasil 2000 malzemeden 4 yil icinde 20bin'e yukseltip 2017'de eCommerce whosale awards nasil aldi? Amazona satarak mi? Siz bu faktorleri nereden incelediniz?

Bu mantikla yaklasacaksak direkt intahar edelim. Turkiye'de gittigidiyor, hepsiburada vs gibi dev butceli eticaretler var diye o zaman siz de birakin bu isleri :D Myspace var diye Facebook da bu ise girismeseydi. onedio var diye ofpof da acilmamaliydi, netflix var diye hulu olmamali.

Bu arada acacagim siteyi google shopping, ebay ve amazon'a kaydetip buralarda da satmayi dusunuyoruz --> umarim Amazon avrupa'da buyur.

(bu arada amazon 350 milyar degil, 50 milyar dolar butceli degil mi)
(Not, Ispanya ve Italya'da gps bile yol bulamazken dronlari buralarda devreye sokmasi 10 yil alir kaldi ki Avrupa'nin yuzeyi oyle ABD, ingiltere gibi duz degil. Dag tas cayir bayir ucur o dronu gorelim :D )

isyerlerimcom isyerlerimcom İçerik Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 737
  • Beğeniler 254 / 253
  • Ticaret 27, (%100)
Buda benim fikrim hoşunuza gider- gitmez :

Türkiye pazarına girmeyin. Avrupa'da daha önce başardıysanız, şimdi bahsettiğiniz daha detaylı ve geniş kapsamlı işte bence daha başarılı olursunuz. Avrupa'da katlanarak devam eden başarı ve büyüme, Türkiye'den zaten birilerinin ilgisini yakın zamanda çeker. O zaman düşünün bunları :)
eMachine

kişi bu mesajı beğendi.

Hazır Makale ve İçerik Siparişi | MakaleyazNET

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Selam hocam
Neden olmaz ki cidden olmaz tutmaz atıyorum vizyon ve misyon unuz yok gördüğüm kadarıyla
ispanyadaysan o ülkeye satış yapmaya çalış niş domain ve özgün sistem ve az ürün çeşidi ile ki e ticaret çok zor ıskandinav ülkesi ile akdeniz ülkesi inan bir değil doğu avrupa ülkeleri ise ekstra enteresandır toplum anlayışından politikaya gelir dağılımından lojistiğe bu böyledir

Kaldı ki dropshoping olayları 2000 li yıllarının başındaki akım ve modaydı ve o moda geçti
X firmadan alınan api 2000 li yıllardada tutarsızlık yapıyordu şuan içinde aynı dertler var asla görmediğin ürünü elinizde olmayan ürünü satmaya çalışmayın özellikle başka ülkeleri hedefinize almayın.

Bütçe kısmı başlangıçta 14 avrupa ülkesine satış hedefi demek on milyonlarca euro yatırım bütçesi demek bunu da atlamamak gerekiyor.umarım o kadar paranız vardır

Sebze meyve kısmı da gördüm ispanya için. dropship ayrı taze sebze meyve işi apayrıdır ve avrupanın en büyük sebze meyve ıthalatcısı hollandadır ispanyanında en çok ithalat yaptığı ülkede hollandadır. Hollandada serada tarlada toplanan domates 6 saatte ülkeyi terkedebiliyor böyle bir lojistik ağı var adamlarda tabiki sebze meyve kargo ile yollanmaz kendi aracınız ile sevk etmelisiniz ve ambalaj maliyeti lojistik maliyeti azımsanmayacak derece yüksek olur buda fiyatı etkiler haliyle fiyat yüksek olunca insan marketten görerek alır.

Rakipler amerikada yahoo avrupada ebuy asyada aliexpress liderdir aliexpress satış cirosu 550 miyar dolar yıllıktır yahoo ve ebuy toplam yıllık satışı bir aliexpress olmuyor türkiye için ise bahsettiğiniz e ticaret siteleri n11 hepsiburada gittigidiyor sahibindeni de ekleyelim hepsini toplayın 1 yılda aliexpress satış cirosunun %1 ini yapamiyor düşünün e ticaret hacmimiz ne kadar düşük dünyaya göre.

Size tavsiyem
Niş domain
Tek ülke
Sağlam ve özgün alt yapı(site ve lojistik merkezi)
Tam zamanlı uzman çalışan (eş dost kanka arkadaş ile bu işler olmaz)
Rekabetin az kârlılığın yüksek olduğu ürün grupları ile site açmak
Drop işinde kârlılık stoklu çalışmaya göre epey azdır ve aynı apiyi başka kişilerde kullanır istediği fiyatı yazar fiyat analizi çok iyi yapılmalı yüksek kalınmamalı bu takip işi bile ayrı uzmanlık ve eleman gerektiriyor
Hatırı sayılır bol sıfırlı reklam bütçesi ve yatırım

Bu bahsettiklerimden birisi eksik olsun bu iş tutmaz sekteye uğrar ve yürümez hocam

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
neden direk satın almıyorsunuz? araştırıp beğendiğiniz firmalara teklifte bulunup satın almanız daha hesaplı olacak gibi. daha pratik. daha az sorun çıkacağını düşünüyorum.

firmasını size devredip maaşa bağlanmak isteyecek kişiden verim alacağınızı düşünmüyorum. evet sıfırdan firmasını kurmuş. başarılı olmuş fakat işi geliştirme kısmında fikirleri vizyonu tükenmiş olacak ki size devredecek. üstelik bu kişiyi ispanyaya götürmek euro üzerinden maaşa bağlamak yerleşme derdi tasası çok maliyetli olacaktır. türkiyede ikamet eden bir çalışanınız olursa maaş gideri yarı yarıya düşecektir. tabi sizin ofiste çalışıyor olması şart değilse.

başarılar dilerim.

Xmenroe Xmenroe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Teknik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 34 / 33
  • Ticaret 9, (%100)

eMachine adlı üyeden alıntı

Rakipsiz mi? ucretsiz kargo mu? dron mu? Bu saydiklarin ABD'de ve Ingiltere'de yapiyor diye biliyorum. Avrupa'da satis yaptigi dogru. Peki benim dropship anlastigim sirket nasil 2000 malzemeden 4 yil icinde 20bin'e yukseltip 2017'de eCommerce whosale awards nasil aldi? Amazona satarak mi? Siz bu faktorleri nereden incelediniz?

Bu mantikla yaklasacaksak direkt intahar edelim. Turkiye'de gittigidiyor, hepsiburada vs gibi dev butceli eticaretler var diye o zaman siz de birakin bu isleri :D Myspace var diye Facebook da bu ise girismeseydi. onedio var diye ofpof da acilmamaliydi, netflix var diye hulu olmamali.

Bu arada acacagim siteyi google shopping, ebay ve amazon'a kaydetip buralarda da satmayi dusunuyoruz --> umarim Amazon avrupa'da buyur.

(bu arada amazon 350 milyar degil, 50 milyar dolar butceli degil mi)
(Not, Ispanya ve Italya'da gps bile yol bulamazken dronlari buralarda devreye sokmasi 10 yil alir kaldi ki Avrupa'nin yuzeyi oyle ABD, ingiltere gibi duz degil. Dag tas cayir bayir ucur o dronu gorelim :D )

Evet Amazon avrupada Yuzde 90 ucretsiz kargo Yapiyor.Hatta artik Turkiyeyede Ucretsiz yolluyor.Drone ile teslimat simdilik usa da var ama yakinda Eu dada Satis yapacak.Butcesi soyledigime yakin.Burda Soylemek istedigim Rakibin Gg,hepsiburada gibi orta olcek degil Adeta Tekel yani Intel karsisinda zor duran bir Amd var yani oyle dusun..
Ayrica amazonda musteri memnuniyeti cok yuksektir bunu karsilamaniz gerekir..Ornek vereyim Gecen yil 3000 tl ye Gtx 1080 ekran karti aldim 3 gun sonra ses yapti
Bu durumu amazona bildirdim Hemen yeni urun yola cikartmislar ve 1 gun sonra ups super express ile evimde idi Yani Gittigidiyordan bile daha hizli oldo Amazon Bu bir ilktir..Bir anda elimde 2 tane 3 er binlik ekran karti, vardi tabi amazona geri yolladim.Bu Benim Ratingim yuksek oldugu icin.Ben Hayatimda bu kadar Musteri memnunuiyeti olan firma gormedim.Turkiyedeki Tum eticareti ve avrupadakileri toplasan bir AMAZON etmez.

http://www.servisprotherm.net/
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al