wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Taşıma Hataları :"Not Found"

9 Mesajlar 1.356 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

leavesoccer leavesoccer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 29 / 34
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba arkadaşlar uzun süredir forumun üyesiyim. Yıllarca paylaşımlı yarı yönetilebilir Wordpress Hostinglerinde barındım. Artık VPS'e geçmenin zamanı geldi diyerek kendime bir VPS aldım. Bütün dosyalarımı VPS'e taşıdım veritabanımı sorunsuzca içe aktardım. Lets Encrypt'ten ssl sertifikamı kurdum. Ancak gelin görün ki şimdi ana sayfa sorunsuzca açılmasına rağmen yazılara tıkladığımda, admin paneli adresine girdiğimde not found hatası alıyorum. Hiçbir yer erişemiyorum yani .

htaccess düzenlemelerini denedim(doğru yere kurmama rağmen bu sefer de 500 internal server hatası aldım)

php limitini artırdım(bir işe yaramadı)

Çözümsüz bekliyorum yalvarırım bir el atın.

Ekleme: Eror Log'da karşıma şöyle bir şey çıktı:

equire('wp-blog-header.php'), require_once('wp-includes/template-loader.php'), include('/themes/fox/single.php'), get_header, locate_template, load_template, require_once('/themes/fox/header.php'), wp_nav_menu, wp_get_nav_menu_object, get_term, WP_Term::get_instance tarafından oluşturulan SELECT t.*, tt.* FROM wp_jf9t6rtx5r_terms AS t INNER JOIN wp_jf9t6rtx5r_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE t.term_id = 2 sorgusu için WordPress veritabanı hatası Table 'maiotik_vps.wp_jf9t6rtx5r_terms' doesn't exist

Veritabanını da karıştırdım ama yapamadım.

https://maiotik.com/
wmaraci
reklam

MesuT MesuT Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1830
  • Beğeniler 1585 / 557
  • Ticaret 2, (%100)
Wordpress Taşıma Çiledir. [ ben 3 aydır taşıyamadım :D ] [ Heleki yedek YONCU gibi Özel CMS kullanan bir platformdaysa vay halinizie ] :D
leavesoccer

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 29 / 34
  • Ticaret 7, (%100)

MesuT adlı üyeden alıntı

Wordpress Taşıma Çiledir. [ ben 3 aydır taşıyamadım :D ] [ Heleki yedek YONCU gibi Özel CMS kullanan bir platformdaysa vay halinizie ] :D

Valla sormayın hocam ya. İnat ettim ama en olmadı sevimli paylaşımlı hostuma geri döneceğim. Yorumun için teşekkür ederim :)
MesuT

kişi bu mesajı beğendi.

mevotr mevotr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 16 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
.htacces içindeki rewrite tarzında kodlar olucak ana sayfa açılıp iç sayfalar açılmıyorsa kesinlikle bu kodlarn olmayışından veya yanlış yazılışından olur. Vps ye wpyi taşıdığında htaccesi sildnmi

wmaraci
wmaraci

Barun Barun 1910 Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)
Bence hiç uğraşmadan eski hostuna dön updraft plus eklentisi ile buluta yedek al sonra vps'ye geç sıfırdan wordpress kur ve updraftplus eklentisini yükle ardından uzak sunucudaki yedeğe dön de sorunsuz olarak taşımış olursun
MesuT

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 29 / 34
  • Ticaret 7, (%100)

mevotr adlı üyeden alıntı

.htacces içindeki rewrite tarzında kodlar olucak ana sayfa açılıp iç sayfalar açılmıyorsa kesinlikle bu kodlarn olmayışından veya yanlış yazılışından olur. Vps ye wpyi taşıdığında htaccesi sildnmi

Merhabalar hocam, ben silmediğim halde .htaccess görünmüyordu. Ancak sorun çözüldü. .htacces ile ilgili değilmiş. Çok ilginç bir şekilde Godaddy'nin phpmyadmin'inden aldığım yedeğin bazı tabloları kayıp. Godaddy'de harika çalışan veritabanı ne hikmetse veritabanını dışa aktarmaya kalkınca bir takım bozulmalara uğruyor. Defalarca denedim.

Türkiye'deki müşteri hizmetleri 7/24 hizmet vermediği için gittim direk Amerika'yı aradım. Güç bela derdimi anlattım. Ben indirince tabloların bazı parçaları kayboluyor dedim. Bana direk sunucu üzerinden bir yedek gönderir misiniz dedim. Böyle bir şeye yetkilerinin olmadığını söylediler. Tek yolun benim gidip phpmyadmin'den yedek almam olduğunu söylediler. Bende alıyorum ama eksik geliyor dedim lakin yapabilecekleri bir şey olmadığını belirttiler.

En son taşındığım firma veritabanı verilerini manuel olarak çekti ve site sonunda aktif hale geldi. Yaşadığım bu süreci anlatan uzun bir yazı yazacağım hocam. Şirket isimleride vererek. Takipte kalır o başlığa da gelirseniz çok mutlu olurum. Değerli yorumun için de çok teşekkür ederim.

• Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 29 / 34
  • Ticaret 7, (%100)

Barun adlı üyeden alıntı

Bence hiç uğraşmadan eski hostuna dön updraft plus eklentisi ile buluta yedek al sonra vps'ye geç sıfırdan wordpress kur ve updraftplus eklentisini yükle ardından uzak sunucudaki yedeğe dön de sorunsuz olarak taşımış olursun

Sorun çözüldü hocam. Ben direk manuel daha sağlam olur diye düşünmüştüm ama bu eklentilerin de mantıklı tarafları varmış bir dahaki sefere olursa düşünebilirim. Yukarıda da anlattım sorun servis sağlayıcısından kaynaklıymış.

Zaman ayırıp yorum yaptığın için çok teşekkür ederim.
Barun

kişi bu mesajı beğendi.

mevotr mevotr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 16 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam veritabanı içe aktarırken eksik veya hatalı aktarmasının nedeni vpsdeki mysql sürümünün eski yedek yani aktardığın sql nin sürümünün yüksek olması. Vps mysqlyi sshden son sürüme güncelleyip tekrar içe aktarmayı denersen sorun çözülür. Aklında bulunsun site aktarmadan phpmyadminden sürümlerin resimlerini çek daha sonra karşılaştır.

• Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 29 / 34
  • Ticaret 7, (%100)
mevotr hocam paylaşımlı hostingten çekmeye çalışıyordum veritabanımı bir de phpmyadmin sürümleri günceldi. Ona rağmen eski formatta da aldım ben yedeği ama bana mısın demedi. İki ayrı şirketten iki ayrı serverda denedim. Benim durumum talihsizdi biraz :)

Verdiğiniz iki bilgi de benim için çok kıymetli. İnternette araştırma yaparken türkçe kaynağa ulaşan birileri olacak sayenizde. Onun dışında ben bu veritabanı olayına çok ciddi eğileceğim. Resmen webin bütün mevzusu veritabanıymış arkadaş.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al