wmaraci reklam
lidertakipci

Müşterim ödeme yapmadı hizmeti askıya almalı mıyım ?

33 Mesajlar 4.491 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Dostum, siteyi askıya al vakit kaybetmeden. Bende de aynı durum oldu müşterim meğer başka bir müşteriye 2 katına yapıyormuş ve bana kuruş ödeme yapmamıştı. Ben de ücreti ödenmediğinden bu site askıya alınmıştır. yazdım ve benim müşterim hemen aradı vericez paranı gibisinden çocuksu laflar etti, iban attım para yattıktan sonra 15 dakika içerisinde aktif ederim dedim. Her şeyi telefondan dahi açabilecek şekilde ayarladım ve beklemeye geçtim. Ardından whois'ten asıl müşteri ulaştı mailime ve numaramı istedi verdim epey bi konuştuk. Elemena verdiği parayı alıp aynen bana iletti ve siteyi açtım arkadaş iptal oldu doğal olarak. Size tavsiyem de askıya alın ve kişisel numaranızdan rahatsız etmemesi gerektiğini söyleyin. Israrla ararsa da açmayın, tek sefer Iban atın mesajınızı vermiş olun daha da para gelene kadar açmayın ne telefonu ne mesajı.
53456

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

pmehmet pmehmet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 809
  • Beğeniler 90 / 187
  • Ticaret 8, (%100)
İndex.html oluştur içine yaz Bu alan adı ve hosting ödemesi yapılmadığı için askıya alınmıştır. Ödeme yaptıktan sonra tekrar aktifleştirilecektir yaz

MustafaYilmazz MustafaYilmazz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek çoban
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 13 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
çözümü basit site hit alıyorsa adsense reklamını koyacaksın paranı alacaksın. beleşe iş yapma hiti yoksa da siteyi kapat gitsin onun parası yoksa senin paran da yok bu kadar basit. sen süresi dolunca yenilemek ile hata yapmışsın yapacak birşey yok dediğim şekilde telafi et

GAZİANTEP

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Siz su anda başkası adına ticari bir işlem yapıyorsunuz. Vergi ödemediğiniz sürece yaptığınız iş yasal değil. Aklınızda bulunsun elden para alırken veya kayıtsız işlem yaparken bir taşa denk gelirseniz canınız yanabilir. Teslimat yapıldı ise siz niye ilgileniyorsunuz ki adamın yapacağı ödemeyle? Çünkü farklı fiyattan bakım ücretini de ekleyip satıyorsunuz, ne kadar olduğunu karşı tarafa birebir makbuzluyor iseniz siz niye işin içindesiniz. Bir sürü ikilem. Bir vergi levhasına tabi değilseniz, hak ararken bile kendi canınızı yakabilirsiniz. Ben sizi korumak için söylüyorum.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
wmaraci

Rootz Rootz Rootzilla Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Teknikeri
  • Konum Erzincan
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Siz su anda başkası adına ticari bir işlem yapıyorsunuz. Vergi ödemediğiniz sürece yaptığınız iş yasal değil. Aklınızda bulunsun elden para alırken veya kayıtsız işlem yaparken bir taşa denk gelirseniz canınız yanabilir. Teslimat yapıldı ise siz niye ilgileniyorsunuz ki adamın yapacağı ödemeyle? Çünkü farklı fiyattan bakım ücretini de ekleyip satıyorsunuz, ne kadar olduğunu karşı tarafa birebir makbuzluyor iseniz siz niye işin içindesiniz. Bir sürü ikilem. Bir vergi levhasına tabi değilseniz, hak ararken bile kendi canınızı yakabilirsiniz. Ben sizi korumak için söylüyorum.

Detayını bilmediğiniz bir işe karışmamanızı öneririm :) Hizmet resmi olarak Veridyen firmasından faturalı Hosting + Domain ücretidir. Firmayı tanımam etmem müşterim için hosting ve domain almak için çalışıyorum kendileriyle. Müşterim de tanıdığım birisi olduğundan ve memnuniyeti açısından onun yerine ben ilgileniyorum ödeme işlemleriyle. Onun adına çıkarılan faturayı ben kendi kredi kartımla ödedim ve faturasını kendisine ilettim bana olan borcunu ödemesini bekliyorum. Normal şartlarda parayı kendisinden elden teslim alır hizmetin faturasını kendisine verir ardından ücreti kartıma yatırdıktan sonra resmi ve faturası kesilmiş hizmetin bedelini öderim. Çok şükür ticari ahlakımız yerinde kullandığımız programlara kadar lisans ücretini ödüyoruz ;) Yaptığım internet sitesinin faturasına varana kadar birer suretleri elimde. 20 liraya reseller paketi alıp 100 liraya hosting satan eziklerden değilim zira.

Sizden yorum yapmamanızı rica edeceğim, zira müşterilerime karşı yaklaşımım ve verdiğim hizmetlerden bihabersiniz, sağlıcakla kalın.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
O zaman ticari ahlak gereğini yerine getirin, yardım istemek için burada veryansın etmek yerine, hizmet sattığınız ve vergi kaydınız bulunan firmanıza ait faturanızı noter taahhütlü bir şekilde adresine iletin ve sonrasında yasal süreci takip ediniz. Bireysel yaptığınız işlemlere kılıf biçiyorsunuz ve ne demek istediğimi de çok iyi anlıyorsunuz gördüğüm kadarıyla. Masumlaştırmak bu işi temizlemiyor maalesef.
JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

• Üyelik 13.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Erzincan
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

O zaman ticari ahlak gereğini yerine getirin, yardım istemek için burada veryansın etmek yerine, hizmet sattığınız ve vergi kaydınız bulunan firmanıza ait faturanızı noter taahhütlü bir şekilde adresine iletin ve sonrasında yasal süreci takip ediniz. Bireysel yaptığınız işlemlere kılıf biçiyorsunuz ve ne demek istediğimi de çok iyi anlıyorsunuz gördüğüm kadarıyla. Masumlaştırmak bu işi temizlemiyor maalesef.

Hocam kendi işinize bakın lütfen. Akşam akşam musallat olacak adam arıyorsanız o ben değilim, işinize bakın. İnsanı illa çileden çıkaracaksınız. Kılıfmış, 100 lira için kılıf uyduracak adam değilim yapılan muamele sıkıyor canımı.

Tanıdığım bildiğim insanlara yardımcı oluyorum, kısaca müşteri memnuniyeti. Bilemiyorum siz anlar mısınız bundan ? Müşteriden parayı alıp ona sağladığım hizmet için ödeme yapıyorum sadece, utanmasanız hapislerde çürüteceksiniz.

Hepiniz düzgünsünüz ben kılıf biçiyorum, peh !

Sizi daha fazla muhatap almak istemiyorum, burada onlarca kişi freelancer çalışıyor. Gidin de onlara vergi müfettişliği ve ticari ahlak verin. Konumu daha fazla kirletmeyin lütfen.

68136 68136 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)
@cenkonsoy bu işlerden ekmek yiyemiyorsun gibi geldi bana. Adam etik olur mu diye sormuş siz ticari ahlaka dokmussunuz işi. Etik mi degil mi cvp basit.

Hocam bence etiktir. Bas indexi 😎😎
53456 Rootz

kişi bu mesajı beğendi.

Bullception Bullception WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 38 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Aynı şey benimde başıma geldi. Dediğiniz gibi site sahibi bugün yarın bugün yarın diyerek tam 3 hafta oyaladı. Süreç başından beri gayet anlayışlı ve alttan alan bir tavır sergiledim. Ama işe yaramadı. Bazı insanlara anladığı dilden konuşmak gerekiyor. Bana yaptığı gibi sert davranmıştım tabi bu davranışı hiç beklemiyordu sanırım. Ertesi güne ödemeyi hesabıma yatırmıştı.

Diğer arkadaşların dedikleri index koyma olayı bana pek etik bir davranışmış gibi gelmiyor açıkçası. Eğer site hiti de yüksekse ziyaretçileri tarafından küçük görülebilir ve hit kaybına neden olabilir. Bunlar benim şahsi görüşlerimdir. Karar sizin.
Rootz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Erzincan
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

Bullception adlı üyeden alıntı

Aynı şey benimde başıma geldi. Dediğiniz gibi site sahibi bugün yarın bugün yarın diyerek tam 3 hafta oyaladı. Süreç başından beri gayet anlayışlı ve alttan alan bir tavır sergiledim. Ama işe yaramadı. Bazı insanlara anladığı dilden konuşmak gerekiyor. Bana yaptığı gibi sert davranmıştım tabi bu davranışı hiç beklemiyordu sanırım. Ertesi güne ödemeyi hesabıma yatırmıştı.

Diğer arkadaşların dedikleri index koyma olayı bana pek etik bir davranışmış gibi gelmiyor açıkçası. Eğer site hiti de yüksekse ziyaretçileri tarafından küçük görülebilir ve hit kaybına neden olabilir. Bunlar benim şahsi görüşlerimdir. Karar sizin.

Index'den ziyade suspend edip beklemeyi düşünüyorum. Her ne kadar anlaşmazlık çıksa da yakinen tanıdığım birisi. Suspend en iyi çözüm olacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al