wmaraci reklam
lidertakipci

Google aramalarında kopya içeriğin önde çıkması

22 Mesajlar 3.320 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
ProSeller Keşke, benim yaşım kadar webmasterlik öğrenseymişsiniz. Belki daha iyi yardımcı olabilirdiniz. Com.tr'nin avantajı olduğunu savunuyorsunuz, zaten ben buradan bilgisiz birisi olduğunuzu öğrenmiş bulunmaktayım. Kısaca, bilgisizliğinizle sizi baş başa bırakıyorum...

wmaraci
reklam

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

Mecanique adlı üyeden alıntı

bir sitenin uzantısının önemi yok. com olması com.tr, net, org olmasının önemi yok. Önemi olan sitenin ne sunduğu? (org, edu, ve ülke uzantıları farklı konuları etkiler.)

Söz konusu sitenin ilk sırada çıkması site domainin yaşı ve otoritesinden kaynaklanabilir demek istiyorum.

Asıl mesele bu değil, benim sitemdeki içeriği birebir kopyalayarak (kopyanın içinde benim siteme linkler var) benden sonra yayınlayıp beni nasıl geride bırakır.

bekirbulut adlı üyeden alıntı

Com.tr avantajı nedir? Alan adı ile hiçbir şekilde öne çıkılmaz. Sağlam seo ve kaliteli içerik ve son olarak; kaynak ile birçok sitenin önüne çıkabilirsiniz. Alan adı uzantısının hiçbir önemi yok! Kafanızdan silin şu saçmalıkları...

alexa değerlerimiz neredeyse aynı benim backlinklerim onunkinin neredeyse üç katı ama domain yaşı olarak evet eski bir site olduğu doğrudur.

ProSeller adlı üyeden alıntı

Sen kimsin ki benimle bu tarzda konuşabilecek hakkı buluyorsun kendinde?

Emin ol senin yaşın kadar .com.tr site kurmuşumdur. Yıllardır bu pazardayım ve yüzlerce site oluşturdum. Türk kullanıcıya .tr uzantısının avantajı çok fazla olmasa da var. Aynı seviyede 2 site arasından linklendirme içerik vs her şey aynı olduğu halde .com.tr'nin üstlerde olduğuna onlarca kez şahit oldum.

Bunun sebepleri kullanıcıların com.tr'yi daha güvenilir bulup tıklaması ve .com siteye oranla daha fazla süre geçirmesi.

AYNI DURUMDA diyorum farkındaysan, sağlam seo ve içerikle çıkılmayacağını söylemedi kimse. Kendi kişiliğinizi yazılarınıza da yansıtmışsınız, gülüp geçtim açıkçası.

İyi günler.

Ayrıca: benim sitemde extra olarak AMP ve SSL var. Nasıl oluyorda benden üstte oluyor aklım hasılam almıyor

Herkese cevaplar için çok teşekkürler

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)

bekirbulut adlı üyeden alıntı

ProSeller Keşke, benim yaşım kadar webmasterlik öğrenseymişsiniz. Belki daha iyi yardımcı olabilirdiniz. Com.tr'nin avantajı olduğunu savunuyorsunuz, zaten ben buradan bilgisiz birisi olduğunuzu öğrenmiş bulunmaktayım. Kısaca, bilgisizliğinizle sizi baş başa bırakıyorum...

Çok yazık, cevap vermeye bile değmezsiniz. Daha fazla polemiğe girmek istemiyorum :)

hlsbhr adlı üyeden alıntı

Asıl mesele bu değil, benim sitemdeki içeriği birebir kopyalayarak (kopyanın içinde benim siteme linkler var) benden sonra yayınlayıp beni nasıl geride bırakır.

alexa değerlerimiz neredeyse aynı benim backlinklerim onunkinin neredeyse üç katı ama domain yaşı olarak evet eski bir site olduğu doğrudur.

Herkese cevaplar için çok teşekkürler

Eski site olması ve backlinklerinin çok sağlam olması sizin için büyük bir dezavantaj oluşturuyor maalesef. Özgün içerik tabii ki çok önemli ancak belli bir seviyeden fazla fark varsa Google özgün olmayan içeriği öne çıkartabiliyor. Özgün içerik girmeye devam edin, ara ara tanıtım yazıları almayı da eksik etmeyin. İyi çalışmalar.
hlsbhr

kişi bu mesajı beğendi.

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
ProSeller Asıl size yazık! Alan adı uzantısının avantaj olacağını sanan kişi ile, polemiğe girilmez.

wmaraci
wmaraci

neumann neumann web seo Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek uzman.
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 6 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar birbirlerinizin görüşlerine katılmayabilirsiniz fikir ayrılıkları zenginliktir. Biraz sakin :D
hlsbhr aciltavuk

kişi bu mesajı beğendi.

aciltavuk aciltavuk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 84 / 50
  • Ticaret 0, (%0)
kopya içerikle sıralamaya girilmez diye bir şey yok. şöyle ki : eşşek nasıl nallanır diye bir konu var? bu konuyu tüm nette sadece 7 kişi sitesine eklemiş olsun. bu 7 site sırayla büyük ihtimalle filtrede falan değilse ilk sayfada çıkarlar. domain yaşı vs diğer tüm seo kriterleri burada hangisinin önde çıkacağına etki eder. yani hangi sıayla çıkacağını belirler diğer kriterler. Makaleyi ilk yazan ilk sırada çıkmaz.

ama sağlık ya da kalp sağlığı alanında sitenize kopya yazı eklerseniz ki çok fazla yüzlerce binlerce site tarafından işlendiği için sizin ilk 100 e bile girmeniz mucize olur o kopya yazıyla ama yine ilk yazan ya da ilk yazmayan bütün seo kriterlerine göre en çok puan alan siteler ilk sıraları paylaşacaktır.

erkaner erkaner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek metaratör,inci 2.nesil yazar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 17 / 105
  • Ticaret 19, (%95)
com.tr bana göre hiç bir avantajı yok tek gerçek domain yaşı otoritesi ve özgün yazı

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
Her ik ikişide bazı konularda haklı alan adı otoritesi, com.tr olması azda olsa yardımcı olmuştur. Ama tabi bu yetmiyor, DA ve PA değerlerinde PA değerli yüksek olması neden ile, Gugil siteyi kaliteli görüp yukarı almıştır. Açıklama bile girilmemesi, PA değerlerine göre yükseldiğini gösteri bence. Sizin sitenizin DA değeri iyi ama PA değeri düşük. Ona göre eleme yapmıştır Gogil.

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

aciltavuk adlı üyeden alıntı

kopya içerikle sıralamaya girilmez diye bir şey yok. şöyle ki : eşşek nasıl nallanır diye bir konu var? bu konuyu tüm nette sadece 7 kişi sitesine eklemiş olsun. bu 7 site sırayla büyük ihtimalle filtrede falan değilse ilk sayfada çıkarlar. domain yaşı vs diğer tüm seo kriterleri burada hangisinin önde çıkacağına etki eder. yani hangi sıayla çıkacağını belirler diğer kriterler. Makaleyi ilk yazan ilk sırada çıkmaz.

ama sağlık ya da kalp sağlığı alanında sitenize kopya yazı eklerseniz ki çok fazla yüzlerce binlerce site tarafından işlendiği için sizin ilk 100 e bile girmeniz mucize olur o kopya yazıyla ama yine ilk yazan ya da ilk yazmayan bütün seo kriterlerine göre en çok puan alan siteler ilk sıraları paylaşacaktır.

Seo kriterlerine bakılırsa benim sitem çok daha iyi fakat domain yaşı konusunda rakip site epey bi ilerde ancak rakip sitenin bilgi deposu kısmındaki yaklaşıkl 5000 makalenin hiç biri özgün değil hepsi kopya içerik ve köprüsüz kaynak gösterilerek yayınlanmıs.
Yukarda verdiğim linkleri bi incelemenizi tavsiye ederim

erkaner adlı üyeden alıntı

com.tr bana göre hiç bir avantajı yok tek gerçek domain yaşı otoritesi ve özgün yazı

Yorumunuz için teşekkürler.

nokta adlı üyeden alıntı

Her ik ikişide bazı konularda haklı alan adı otoritesi, com.tr olması azda olsa yardımcı olmuştur. Ama tabi bu yetmiyor, DA ve PA değerlerinde PA değerli yüksek olması neden ile, Gugil siteyi kaliteli görüp yukarı almıştır. Açıklama bile girilmemesi, PA değerlerine göre yükseldiğini gösteri bence. Sizin sitenizin DA değeri iyi ama PA değeri düşük. Ona göre eleme yapmıştır Gogil.

DA ve PA derken ne demek istediğinizi anlayamadım.
Lütfen açıklar mısınız

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
Domain authority,Page authority

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al