wmaraci reklam
lidertakipci

AdBlock kullanmak

37 Mesajlar 4.982 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

HelloWorld01 HelloWorld01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, bu aralar sektöre yönelik sorumluluk mesajları gönderesim tuttu. Ama başlıkta belirtiyim olayı yapan birçok webmaster var. Hele ki forumlarda.

Birçok kişi Bilgilenmek için birçok site dolaşıyor(bloglar, forumlar vs.) net bilgiler alıp faydalanmak istiyorlar ama hiç reklam görmek istemiyorlar. Bu adam harcadığı emeği, site giderlerini nasıl karşılayacak hiç düşünüyorlar mı? Hayır. düşünen çok az adam var. Sonra forumlar siteler neden gelişmiyor diye yankınıyorlar.

Webmasterlar bile birbirine destek olamayacaksa kullanıcıların adblock kullanması çok doğal.

AdBlock kullanmak bir nevi emeğe saygısızlıktır. Kullananları kınıyorum. :) Tamam bazı siteler reklamları abartıyor olabilir fakat kullanıcıyı da düşünüp iyi yerleşim yapanlar da var. En azından size faydası olan veya bu forum gibi ekmeğini yediğiniz ticaret yaptığınız platformalar için devre dışı bırakın.

Herkese iyi forumlar.
Karikaturname aliveli 70826

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MasterOfGoogle MasterOfGoogle WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 20 / 22
  • Ticaret 3, (%100)
bir sitede 55 tane reklam var ise sürekli pop-up açılıyorsa mouse yanlışlıkla tıkladığında bile hemen yan sekmede reklam açılıyorsa o webmaster para kazanmasın. Zaten hakkıyla işini yapan sitelerin çoğunda adblock çalıştırmam.
mimarcan useranonimm

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
MasterOfGoogle hocam onu zaten belirttim. Sinir bozucu pop-up reklamlarda kullanılabilir ki bunu yapan birçok ünlü haber sitesi de var. İnsanları aptal yerine koyulurlar. Zorla tıklatıyorlar. Ve sitede rahat dolaşılmasını engellediği için de sonuna kadar AdBlock hakediyorlar.

Benim bahsettiğim gerçekten ilgi çekebilecek reklamları iyi bir yerleşimle yayınlar da var. Ve kurunun yanında yaş ta yanıyor. Sadece bu yargıyı yıkmanın önemini anlattım.

MasterOfGoogle MasterOfGoogle WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 20 / 22
  • Ticaret 3, (%100)
@redwm Türkiye'de ilk 100 içinde olan site yazı olarak reklam vermek istediğinde bahsettiği fiyatlar 5000tl üzeri ama adam pop-up dan para kazanmak istiyor bana saçma geliyor. 1 kere çıksa anlarım her tıklama bir pop-up açıyor en temizi adblock o yüzden. Wikipedia dünyaları kazanıyor ama bir tane reklamı yok işini iyi yaparsan bazı şeyleri abartmanın gerçekten anlamı yok bence. Ama benim kişisel çözümüm önce bakarım siteye gerçekten yararlı mi diye sonra reklam düzeyine bakarım eğer sorun yoksa adblock çalıştırma diye eklerim bazende reklamlarını tıklarım.

wmaraci
wmaraci

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam adblock reklam kullanmak birşey mi bizzat geçen gün bu forumda bir konu gördüm. Adam neden reklamlarım tiklanmiyor yazmış. İyi niyetle dedim bir bakayım. Elimden geldiği kadar reklam yerleşimine. Adamın siteye bir girdim en çok okunan konusu adblock nedir nasıl kullanılır.
Yani demek istediğim zamanında bu adblock denilen eklentiyi inanın kendini bilmez webmasterlar tanıttı. Yoksa bu kadar tanınması inanın mümkün değildi.
mimarcan cuneytsonmez TeknoMonster

kişi bu mesajı beğendi.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
Reklam koy işinde özellikle film sitelerinde işin suyu çıktı.İş bilgisayara virüs girmesine kadar gidiyor.Hemde tıklamadığın halde.Ayrıca çoluk çocuk açıyor falan ben poper blocker kullanıyorum özellikle pop-up reklamları sevmiyorum.Kimse kusura bakmasın pop-up siteye koyan da emek hırsızıdır.

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu

aciltavuk aciltavuk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 84 / 50
  • Ticaret 0, (%0)
eğer adsenseden gerektiği kadar kazanamadığını belirtiyorsa bir insan yapacağı şey hitini artırmak yeni siteler yapmaktır. çünkü 2bin hiti var 10 lira kazanıyorsa 4 bine çıkarır kazanç 20 lira olur.

ek olarak isteyen istediği reklkamı koyar isteyen de istediği reklamönleyiciyi koyar. herkese yalvaralım mı allahaşkına reklam önleyici koyma para kazanamıyorum diye ya da önümüze gelene sövelim mi popup reklam koyuyorsun çok reklam koyuyorsun diye?

seo konusunda bir tane tecrübe paylaşan yok şu forumda hepiniz mi ergensiniz arkadaş? siteler yapın denemeler yanılmalar yapın bizimle paylaşın da herkes birşeyler öğrensin. öteki forumda herkes uzman olmuş burnu bi karış yukarda kimse bilgi paylaşmıyor herkes satmanın derdinde. burda desen açılan konuları görünce ben niye giryorum buraya diyorum kendi kendime. Yanlışları söylemezseniz adamlar yanlış yapmaya dvam eder sayın modlar sayın eski üyeler sayın işi bilenler.insanları doğru yönlendirellim iyiyi güzeli öğretelim.bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır.
mimarcan NETmaster aliveli

kişi bu mesajı beğendi.

atiyazilim atiyazilim www.ati.istanbul Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 85 / 89
  • Ticaret 7, (%100)
AdBlock kullanmayı emeğe saygısızlık olarak görmüyorum. Yüzlerce saçma sapan reklamın olmasından rahatsız olduğum için AdBlock kullanıyorum. Çoğu sitede AdBlock eklentisini kapatıyorum. AdBlock kullanımını tartışmak gerekli değil bana göre. Siz sitenizi sevdirirseniz siz sevilirseniz her zaman ekmek yersiniz o siteden.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
aklıma geldi operaya ekledim. tşkler konu için :)

• Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
ŞafakÇALIŞKAN Başlıktaki çelişkiye uyuyorsunuz. imzanınzdaki sitenize baktım. Söylemek istediğiniz adblocku kullanmayı tetiklemekse burada herkes webmaster bilmeyen yok. Ayrıca bilmeyen de bilsin cahil kalmasın. Kullanmayın da demiyorum. Fakat adil ve bilinçli bir şekilde kullanın. Ha yok gerçekten kullanıyorsanız ve insanların emeğine saygısızlık yapıyorsanız bizler de sizi kara listeye aldık mesaj için tşkler :)

Ayrıca Dolandığınız, yardım aldığınız bu foruma da bir saygısızlıktır bu. Bu insanlar gününü gün ediyor forumu ayakta tutabilmek için, siz adamlara 2 reklamı çok görüyorsunuz. Tebrikler, devam. İçimi rahatlatan şey bu zihniyete sahip insanların hiçbir zaman bir yere varamayacakları. Onun için içim rahat.

aciltavuk hocam burada hiç kimseye yalvarmıyoruz. Ayrıca Adsense de kullanmıyorum. Burada sadece blok kullanarak reklam görmek istemeyen ama reklam koydu mu herkes tıklasın isteyen kendini uyanık sanan bazı zihniyetlere bir tepkim var. Webmasterlerin birbirine olan kinlerinin sebebi var. Herkes istediği gibi kullansın fakat adil ve bilinçli kullansın. SEO hakkında vs. konulara gelirsek, evet paylaşımlar az ama o öğrenen adamlarda gecesini gündüzüne katıp araştırıyorlar, deniyorlar ama siz hazıra konup yazılan paylaşılan konularda birşeyler kapmak istiyorsunuz, bu olmaz hocam. Siz de araştırın, deneyin tecrübe edinin. Hiç olmadı merak ettiklerinizi konu olarak açın, mutlaka cevap veren olur. Bu kadar hazırcı olunmaz. Piyasa alt üst olur. Yüzlerce insan bu işlerden ekmek yiyor. Bunları da düşünmek lazım.
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al