wmaraci reklam
lidertakipci

Opencart vs Magento vs PrestaShop

15 Mesajlar 9.033 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
hypnoyzes Sen biraz yavaş gel hele. Burası bahsettiğin türden bir ego yarıştırma yeri değil. Hele senin egonu yarıştıracağın bir yer hiç değil.

Öfke ile kalkan zararla oturur diye bir atasözü vardır. Sakin olmaktan bir zarar gelmez. Bu yüzden az sakin ol hele.

Bahsi geçen tüm yazılımları defalarca test etmiş biri olarak Opencart tavsiye ediyorum ve tavsiyede bulunduğum kimse şikayetçi olmadı.

Diğer yazılımları küçümsedik mi? Hayır. Sadece en uygunu Opencart dedik.
Daha uzatmanın anlamı nedir?

Kiralık yazılımlar bile Opencart alt yapısı üzerine kuruludur, bir ton para kazanırlar ama destek anlamında neredeyse sıfırdırlar. Bir logo yeri değiştirmek için 300 TL isteyen var yıllık kiralama sisteminde. Bir temaya 4.500 TL fiyat isteyen var.

Opencart en az masrafla e-ticarete atılabileceğin bir sistem. Neden gücüne gidiyor ki? Millet gülüyor falan demişsin ama en geniş destek Opencart üzerine. Bahsettiğin tablo bunu mu gösteriyor sana?

Dünya genelinde geçerli bile olmayan bir tabloyu yayınlamakla zaten ne kadar acemice bir savunma yaptığın belli oluyor. Çünkü her an kullanıcılar başka sisteme geçebiliyor. Bir örnek mesela, Opencart kullanıcısı Magento ya geçiyor ama olmuyor tekrar Opencart sistemine geçiyor. Veya tam tersi.

Madem bu kadar çok iyisin işinde, hodri meydan yap bir yazılım bizler de kullanalım?

Ama havada kalmasın, bir tarih ver buradan. Takipte kalalım seni. İzleyicin olalım.
Belki bir nebze egonu tatmin edersin.

Kiroglumarket eka7a osdem66 gibi bu işe yıllarını vermiş gönüllü kişileri az takip et mesela neler yapmışlar? Senin gibi laf yetiştirmeyip insanlara yardımcı olmak için emek harcamışlar. İnsanlara atıp tutmadan önce bir bak diyorum kısacası. Haksızlığa uğramanın nasıl bir şey olduğunu herkes biliyordur, sende haksızlık etme diye bir tavsiye sadece. Her şey madde den ibaret değildir, maneviyat da vardır.

Daha cevap vermeyeceğim, sadece vereceğin tarih varsa izlemede kalırım.

İyi forumlar.
Kiroglumarket

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

hypnoyzes hypnoyzes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 12 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Yılmaz70 bak arkadaşım şahsımı hedef alıp durmamanı rica ederim. Zaten hiçbir yorumda senden veya sana yönelik bir şey kastetmedim. Konu diğer arkadaşla aramızdaydı. Onun cevabı üzerine üstüne ek tek söz yazmış değilim.
Egomdan bahsediyorsun ama burada yanlışlık var. Ben bilgilimi söylüyorum. Sıfır bilgili biri olarak gelip sormuyorum. Beni sorduğum için opencart'ı eleştiremez görmek istiyorsan bu bir sorun.

Kaldı ki opencart'a toz kondurmayacak kadar sahiplenmişsiniz. Başkaları başkalarını kullanıyorsa buna saygı duymanız gerek. Sİzin yaşadıklarınıza bakılırsa bu işi **************lığa döken kişiler de olduğu anlamına geliyor. Arkadaş şahsımı hedef aldığı için ona özel izah ettim aynı şeyi sen yapıyorsun ? Burada egolu olduğum kanısına varacak hiç bir şey yok. Sadece cevaben bildiğim çatıları söyledim. Bu kadar. Benim elime fikirlerinizi görmek dışında bir şey geçmeyecek. En az sizin kadar ben de rahatsız oluyorum. İşim mi kalmadı gelip buradaki insanları rahatsız etmek isteyeyim siz çok fazla abartıyorsunuz.
Opencart'ı yerden yere vurabilirim görüldüğü üzere sizi incitiyor.

Ama bu bir gerçek. Sizin işinize yarayabilir olması onun görülen sorunlarını düzeltmiyor. Umarum samimiyetimi ve art niyetli olmadığımı anlatabilmişimdir.
Son olarak beni anlamsız bir tartışmanın içine çekme gayretin ne velev ki yapmıyor olsaydım neyi değiştirecekti sen daha kendi yapamıyorsun opencart'a dil uzatıyorsun muamelesi mi görecektim ?
Yapmayacağımı nedeniyle birlikte söylememe rağmen niye kişisel algılıyorsun veya anılıyorsun bunu gerektirecek ne var içinde kaldıysa yaz ama diğer arkadaşlar bu tartışmaların bulunmadığı yerlerde bilgi paylaşmayı tercih ederler.

Kardeşim öyleyse opencart eleştirilemez, eleştirene hücum ediyoruz başlıklı bir pankart asın insanlar bu yanlışa düşmesin. Son sözüm.

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)
hypnoyzes

İlk mesajınızda birini seçip, üzerine eklenti/tema geliştirip eticaret yazılımı olarak kullanacağınızı belirtmişsiniz. Ancak yine aynı mesajda opencart'ın eksik yönü olarak - en küçük eklentiler için bile inanılmaz paralar harcamınıza neden olabiliyor - demişsiniz. Kendiniz geliştirme yapacaksanız bunun ne önemi var pek anlam veremedim.

Kendiniz geliştirme yapacaksanız yazılımdaki eksiklerin, hangisini tercih edeceğiniz konusunda pek bir önemi kalmıyor. Ayrıca hangi yazılım olursa olsun istediğiniz bir özelliğin varsayılan olarak gelmemesine eksiklik diyemeyiz, sadece kişisel ihtiyaçları karşılamamasıdır.

Sonuç olarak hiç bir yazılım herkesin isteklerini karşılayacak şekilde geliştirilmesi mümkün değil. Bu yüzden hangi yazılımın kodlama yapısını daha iyi biliyorsanız onu seçin ve geliştirmek istediğiniz eklenti/temaları geliştirmeye başlamanız daha iyi olacaktır.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

gokhanayan gokhanayan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 1, (%100)

Kodespa adlı üyeden alıntı

Benim düşüncemi sorarsanız arkadaşlar uzun uzadiye tartışmaya açık bir konu ancak kısaca şöyle söylemek doğru olur sanırım;
Opencart - Başlangıç ve hiç tecrübesi olmayanlar için ideal
Magento - Desteği de kullanımı da barındırması da zor bir sistem başlangıç seviyesine hitap etmiyor.
Prestashop - Her ikisinin ortasında kalan bir sistem orta düzey kullanıcılar için ideal.

Bunlar kendi düşüncelerim ve işin içinde ciddi yatırım varsa sıfırdan yapılmasından yanayım her zaman.

Genel olarak söylediklerine katılıyorum. Ama birkaç şey ilave etmek istiyorum. Magento için başlangıç seviyesine hitap etmiyor demişsiniz. Magento evet diğerlerine göre biraz daha masraflı bir sistem. Fakat magento için ayıracak bir bütçeniz var ve E-ticareti ciddi anlamda düşünüyorsanız kesinlikle magento ile başlamalısınız. Çünkü belli bir seviyeye geldikten sonra her koşulda magentoya yöneleceksiniz. Bunu sonradan keşfetmek yerine, direk olarak magento ile yola çıkabilirsiniz. Ama bütçeniz kısıtlı ve bu işte ne kadar yol alacağınızı kestiremiyorsanız opencart ile başlayabilirsiniz.

www.magentoyardim.com
wmaraci
wmaraci

dincerdirlik dincerdirlik WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 238 / 206
  • Ticaret 0, (%0)
Son sözü ben söyleyeyim kapatalım bu kavga konusunu arkadaşlar. Hiç bir yabancı forumda kavga edenleri görmedim yada bana denk gelmedi ne varsa bizde var.

Şimdi yilmaz70 hocam zamanında bana da destek oldu ve opencart önerdi, bende denedim halen bir sitem opencart.

Ama ben prestashop çok beğendim çok ısındım ve devam ediyorum, asıl mevzu sizin aradığınız cevaplar bence kendinizde gizli sonuç olarak bu işlere hakim birisiniz ve ben sizin yerinizde olsam bu düşünceye sahipsem eğer giderim prestashop ve magento üzerine geliştirmeler yaparım sonuç olarak git gide artan bu destek eksiklikler size fayda sağlayacaktır.

Opencart için destek çok ama presta ve magento için az.

İnşallah kavgayı bırakır işine gelmeyen yorum yapmaz.

İyi forumlar arkadaşlar.
masteryoda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al