lostyazilim

Bir ata sporu olarak, WeBmAsTer olmak!

31 Mesajlar 3.748 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Ulkemizde girisimcilik neden ust siralarda degil doner bakarlar insana daha 15 cocuk lan bu bundan ne hayir gelir yurt disinda 9 yasindaki cocuk bile saygiyla karsilanir. 14 14 imde az html editleyebiliyordum seviniyordum niye? Cunki ilk zamanlarin verdigi heyecan suan uzerinden 3 sene gecti her konuda biraz biraz ekledim kendime simdide hedefim yazilim bilgimi gelistirmek. Yani diyecegim su dur ki su forumda 15 yasinda 15 yasinda diye diye genc girisimcileri uzuyor kiriyorsunuz. Sonra ulke neden gelismiyor. Velhasil kelam ucuz et yenir bu devirde at etimi domuz etimi bakmiyor karnim doydu bitti. :)

wmaraci
reklam

uguur uguur ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 127 / 127
  • Ticaret 10, (%100)

mrscode adlı üyeden alıntı

uguur bey, anlamamakta ısrar ediyorsunuz sanırım. Benim fiyatla ya da müşteri kaptırmakla alakalı bir sorunum yok o sadece bir örnek hikaye. Anlatmak istediğim o saçma siteyi yapanın kendine webmaster demesi, müşterilerin de kendini bu işin içinde gibi gösterme çabaları. Satış kabiliyetiyle ne alakası var ucuz mal satmak kabiliyet midir?

Ben sizi gayet iyi anlıyorum ama siz beni anlamakta güçlük çekiyorsunuz sanırım ya da ben kendimi daha net ifade edemiyorum. İnsanlar kendini bu işin içindeymiş gibi çaba göstermiyor tam olarak bu işin içindeler. İçinde olmasalardı siz bu konuyu açmış olmazdınız. Ucuz ve ya pahalı bir şekilde kendini ve ya yaptığın işi pazarlayabilmek kabiliyettir. Ucuz mal satmayı kabiliyet olarak görmüyorsanız bir gün sempt pazarına gidin de tanesi bir liraya çorap satan abilerimizi ziyaret edin ya da bir gün o işi yapmayı deneyin. Benim kasdettiğim nokta müşterilerinizi doğru noktalardan yakalarsanız şikayetçi olduğunuz webmaster arkadaşlara piyasayı bırakmamış olursunuz.

Uğur Gündüz Tasarım

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)

uguur adlı üyeden alıntı

Ben sizi gayet iyi anlıyorum ama siz beni anlamakta güçlük çekiyorsunuz sanırım ya da ben kendimi daha net ifade edemiyorum. İnsanlar kendini bu işin içindeymiş gibi çaba göstermiyor tam olarak bu işin içindeler. İçinde olmasalardı siz bu konuyu açmış olmazdınız. Ucuz ve ya pahalı bir şekilde kendini ve ya yaptığın işi pazarlayabilmek kabiliyettir. Ucuz mal satmayı kabiliyet olarak görmüyorsanız bir gün sempt pazarına gidin de tanesi bir liraya çorap satan abilerimizi ziyaret edin ya da bir gün o işi yapmayı deneyin. Benim kasdettiğim nokta müşterilerinizi doğru noktalardan yakalarsanız şikayetçi olduğunuz webmaster arkadaşlara piyasayı bırakmamış olursunuz.

mrscode Aslında haklı bir yorum. Fakat diğer arkadaşın demek istediği, berbat bir sesle (konuşabiliyor ve melodiye uyabiliyor diye) kendine megastar demesi gibi bir şeye sitem etmiş anladığım kadarıyla. Bu melodiye uyan arkadaş, sokak arası pavyonlarda ucuza çalışıp geçinir. Ör, popüler sesi düzgün ve zevk veren sanatçı da geceliği 500.000 TL'ye çıkar. Alıcısına göre değişir. Sokak arasına tarkanı getiremezsin, vw arenaya da çakma megastarı çıkarmazsın. Olay böyle aslında.

Arkadaşın da rahatsız olduğu nokta, bu çakma megastarın kendine megastar demesi. İş alması, iş bulması, para kazanması değil. Kendine o ünvanı utanmadan verebilmesi. Eğitim, profesyonellik, kalite olmadan. Playback yapıyor da diyebiliriz bir nevi uyarlama olarak.

mrscode yani şöyle bir şeyde var hocam bu sadece webmasterlıkta deği, tasarımda da; yazılımda da; ik'da da her sektörde var yani.

edit: karışmış yazarken. uguur'un yorumu haklı bir yorum; bu yorumu mrscode'a ithafen yazdım.

uguur uguur ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 127 / 127
  • Ticaret 10, (%100)

tuurulz adlı üyeden alıntı

mrscode Aslında haklı bir yorum. Fakat diğer arkadaşın demek istediği, berbat bir sesle (konuşabiliyor ve melodiye uyabiliyor diye) kendine megastar demesi gibi bir şeye sitem etmiş anladığım kadarıyla. Bu melodiye uyan arkadaş, sokak arası pavyonlarda ucuza çalışıp geçinir. Ör, popüler sesi düzgün ve zevk veren sanatçı da geceliği 500.000 TL'ye çıkar. Alıcısına göre değişir. Sokak arasına tarkanı getiremezsin, vw arenaya da çakma megastarı çıkarmazsın. Olay böyle aslında.

Arkadaşın da rahatsız olduğu nokta, bu çakma megastarın kendine megastar demesi. İş alması, iş bulması, para kazanması değil. Kendine o ünvanı utanmadan verebilmesi. Eğitim, profesyonellik, kalite olmadan. Playback yapıyor da diyebiliriz bir nevi uyarlama olarak.

Sizin yorumunuz da gayet mantıklı. Kendine megastar ünvanı verebilecek güveni varsa ve mahalle arası düğünleri şenlendirebiliyorsa o kişi de kendince megastar dır. Bu işte de kendince webmaster dır. Değişen pek bir şey yok aslında.

Uğur Gündüz Tasarım
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)

uguur adlı üyeden alıntı

Sizin yorumunuz da gayet mantıklı. Kendine megastar ünvanı verebilecek güveni varsa ve mahalle arası düğünleri şenlendirebiliyorsa o kişi de kendince megastar dır. Bu işte de kendince webmaster dır. Değişen pek bir şey yok aslında.

Aynen öyle. Aslında olmadığını kendiside, çevreside biliyor. Bizim de biliyor olmamız değiştirmiyor bir şeyi. O yüzden herkesin kendi ekmeğine bakması daha doğru. Biz işimizi profesyonelliği ile yaptığımız sürece kimsenin 3 kuruş parasında gözümüz kalmaz zaten. O yüzden bırakın tanrı bile olsunlar :) mrscode
uguur

kişi bu mesajı beğendi.

mrscode mrscode Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
uguur , tuurulz ne kadar çok uuu oldu isimlerde :)
Neyse, aslında hepimiz aynı şeyi tartışıyoruz ama ugur arkadaşımız benim satıştan ya da fiyattan yakındığımı sanıyor o nedenle konu uzuyor. Benim derdim müşteri değil, firma olarak elimdeki müşterilerin sayısını kendim bile bilmiyorum ünlü sanatçılardan, ünlü alışveriş sitelerine kadar. Burada sanki derdim o adamlar bizim işimizi çalıyor haketmiyor diyormuşum gibi bir hava oluşmuş. tuurulz'un örneği üzerinden gidecek olursak mesela şu. Ajdar kendine megastar diyor, asıl sanatçılar bundan rahatsız oluyor. Ajdarın hangi mekanı ayarladığından ya da para kazanmasından değil kendine sanatçı demesinden rahatsız oluyorlar. Benimde demek istediğim ben bu iş için almadığım sertifika kalmadı hala uzmanım demeye yüzüm el vermiyorken basit işler yapanların webmaster demesi rahatsız ediyor. Olay budur yani yoksa ben niye gideyim pazarda ucuz bir şey satayım. Tamamen vizyon meselesi ben o malı gider avm'de satar iki katını kazanırım.
uguur Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)

mrscode adlı üyeden alıntı

uguur , tuurulz ne kadar çok uuu oldu isimlerde :)
Neyse, aslında hepimiz aynı şeyi tartışıyoruz ama ugur arkadaşımız benim satıştan ya da fiyattan yakındığımı sanıyor o nedenle konu uzuyor. Benim derdim müşteri değil, firma olarak elimdeki müşterilerin sayısını kendim bile bilmiyorum ünlü sanatçılardan, ünlü alışveriş sitelerine kadar. Burada sanki derdim o adamlar bizim işimizi çalıyor haketmiyor diyormuşum gibi bir hava oluşmuş. tuurulz'un örneği üzerinden gidecek olursak mesela şu. Ajdar kendine megastar diyor, asıl sanatçılar bundan rahatsız oluyor. Ajdarın hangi mekanı ayarladığından ya da para kazanmasından değil kendine sanatçı demesinden rahatsız oluyorlar. Benimde demek istediğim ben bu iş için almadığım sertifika kalmadı hala uzmanım demeye yüzüm el vermiyorken basit işler yapanların webmaster demesi rahatsız ediyor. Olay budur yani yoksa ben niye gideyim pazarda ucuz bir şey satayım. Tamamen vizyon meselesi ben o malı gider avm'de satar iki katını kazanırım.

O düşünceler her zaman insanın içinde vardır, doğası gereği kıskançlık değilde sataşma merağı her zaman vardır. Var olacaktır maalesef. Böyle yaratıldık yapacak bir şeyimiz yok. Bastırabilir miyiz? Evet. Sonucu ne olur? Muamma. O yüzden boş verin siz de kim kendine ne diyorsa desin. Siz mutlusunuz, işleriniz yolunda. Bırakın o da webmaster olsun ne olacak. Mutluysa böyle, o da öyle kalsın.
mrscode

kişi bu mesajı beğendi.

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2772
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Adam şirketini tanıtma amaçlı bir site istiyor ve bir ajansa gidiyor. Ajansın ona verdiği fiyat 2.000 ₺ den başlıyor. Sonra biraz araştırma yapıyor. Bakıyorki her ihtiyaca uygun sayısız wordpress teması mevcut. Üstelik sadece 59$ Ayrıca forumda A'dan Z'ye her türlü wordpress işini sigara parasına yapan onlarca "webmaster" var. Totalde 300₺ gibi bir meblağ ile iş halloluyor. 2.000₺ nerde 300₺ nerde? Ayrıca 300 tl lik site de kesinlikle üst düzey kalite sunabiliyor.

mrscode mrscode Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
bilimokur hala fiyat diyorsunuz ne diyeyim ki artık parmaklarım yoruldu sorunun para olmadığını anlatabilmek için :)

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2772
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Hocam millet bu konuda dolmuş. Siz a deseniz de herkes b anlıyor :D ne demek istediğinizi herkes gibi ben de anladım. Sadece içimizi döküyoruz :)

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al