wmaraci reklam

Projem Hk.

24 Mesajlar 2.293 Okunma
wmaraci reklam

BarisSaritas BarisSaritas .Net Developer Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 23 / 67
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar;
Sizinle açık açık konuşmak istiyorum. Bugüne kadar, yaptığım bir çok projede, para kazanamamamın sebebi, sanırım pazarlama stratejimin yanlış olması. Büyük projelerde yer aldım, küçük paralar kazandım. Hatta şu an battım, domainlerimin tamamını da satıyorum. Satabilirsem kendimi toparlayacağım ve kafamdaki projenin ilk adımlarını atacağım.

Kafamdaki proje, hatta kafamda değil 1,5 senedir üzerinde çalıştığım ve her türlü teknik detayına indiğim BitCoin, Ethereum vb. coin'ler. Sadece yazma aşamasına gelemedim. Buna ekip gerekiyor.

Benim kafamdaki proje aslında çok büyük, ancak doğru finansörü bulmakta sorun yaşıyorum. Bildiğiniz gibi, coin işi hafife alınacak bir mesele değil. Ciddi bir mesele. Bu projeyi de tek başıma yapamayacağımın farkındayım, bu yüzden doğru finansörle birlikte, ekibi de kuracağım.

Şimdi kafanızda çok uçuk gibi görünebilir. Ama uzun zaman uğraşlarımdan ve araştırmalarımdan sonra, bunu yapabileceğimize eminim. Neden bir Türk Coin'i olmasın? Piyasalardaki paralar buralardan dönüyor. Türk Lirası'nın değeri belki bu şekilde geri kazanılabilir. Doğru atılımlarla, doğru reklamla (global çapta basın toplantısı vb.) yapılabilir.

Güvenlik protokolleri ve sistemin güvende olması işi olayın ayrı bir boyutu. Proje bu yüzden uzun sürecek zaten.

Kafamdaki projeye göre, miner'ların da yüzü gülecek.

İnanmak başarmanın yarısıdır biliyorum, ancak doğru bağlantılar lazım.

Sizin de değerli görüşlerinizi almak istedim. Siz ne dersiniz?

NOT: Olumsuz yorum yapacaklara şunu sormak istiyorum : Yapan nasıl yaptı? Bizim yapanlardan ne eksiğimiz var?

Software Developer( C#.Net - .Net Core MVC - DevExpress - MSSQL - PostgreSQL )
wmaraci
reklam

mdhouss mdhouss Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 426
  • Beğeniler 54 / 100
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bunları icat edenlerin hem geliri hem bunlarin reklamını yapacak imkanları var.

Mesela adam buluyor. Kendi şirketinde bunu kullanmaya reklamını yapmaya başlıyor.

Hem kimse aynı paraya adidas varken abibas eşofman almaz :)

• Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 23 / 67
  • Ticaret 0, (%0)
mdhouss hocam Bitcoin varken, ethereum alınıyor, yada litecoin yada altcoin :)

İnsanlara alternatif sunmak gerek. Neden Türkiye'de bu piyasada yer almasın?
durozan

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Milyonluk bütçeniz yoksa o iş yaş hocam. Bugün o bahsettiginiz altcoinlerin arkasinda kimler var biliyor musunuz?
Ethereum kurucusu bir matematik dahisi milyoner genç yani o iş o kadar basit degil. Bu işlerde dünya çapında bir zekaniz yoksa hele kesinlikle utopik bir hayalden öteye gidemez. Realist olmakta fayda var.

wmaraci
wmaraci

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
BarisSaritas

Open Source güzel yürünüz herşey var zaten https://github.com/bitcoin geliştirilebilir herşey yapılabilir.

Destek veririm.

Tek sıkıntı 2-3 gün sonra haram ilan edilecek olmak :D

dipnot: milyonlar lazım diyenleri boşverin yazılımda parasız herşey halledilir bilen bilir :)

• Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 23 / 67
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi Hocam, yazılım konusunda sıkıntım yok. Yazılır. Benimde derdim finansör zaten. Tek başıma yazarım demiyorum, ekip olarak yazılması lazım. Bir elin nesi, iki elin sesi misali. Benim görmediğimi ekip arkadaşım görür, ekip arkadaşımın görmediğini ben vb. Realist olmaya gelirsek, yapılamayacak bir şey olduğunu düşünmüyorum (ciddi finansör olduktan sonra)

Mrtcn hocam o dökümantasyonu baştan sona biliyorum. Hatta kafamda ekleyeceğim şeyler var. Direk o dökümantasyonla değil tabiki. 2-3 gün sonra haram derler doğru. Ama cep telefonu içinde şeytan işi diyorlardı. Şimdi en çok onlar kullanıyorlar sosyal medyayı da telefonu da :) Meyve veren ağacı her zaman taşlarlar :)

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Finansör bulabilmeniz için, bu konudaki zekanızı ve becerilerinizi birilerine kanıtlamaniz gerekecek, şu an biz de ekipçe Türkiye üzerinden bir proje yürütüyoruz tinder a rakip olacak tarzda fakat sponsor bulmak bu işin en zor kısmı, gerekli her tür yeteneğimiz de mevcut düşünün.

Yani demem o ki her şey yazılımla halledilmez. Finans ve arkanızdaki maddi güc bu işin kilit anahtarıdır. Üretilen coinlerin piyasaya girme ve söz sahibi olması içinde ayrı bir ugraş verilecek. O minerlar için gereken teknolojik donanım bile ayrı bir masraf.
.
.
Her şey bir hayalle başladı vs.. sozlerine girmeyelim hiç, mesela benim su an Trde olmayıp Türkiyeye getireceğim 6 projem var dostum bunlarin hepsi için ekip ve startup sermayesi gerekiyor. Yatırımcılar artık öyle kolay da yatirim yapmiyor. Zekani, ekibini, her şeyi en ince ayrıntısına kadar yatirimcilara anlatmak ve bunu onlara kanitlaman gerekiyor. Aylarca bu konuyu oturup araştirmiş biri olarak diyeceklerim budur. En ufak bir yapamazsam olmazsa olayina yer verirsen veya hissettirirsen yatirım alma imkanin da aniden ortadan kalkacaktir.

Edit: Bir konuda daha düşüncemi belirtmem gerekiyor, bu tek başina yazilim yazip buyuk bir kazanc saglayan kisilerin hepsi normal zekanin ve potansiyel yeteneklerin uzerinde insanlardir. Yani Elon Muskın Paypalı kurdugu yaşta bir cok insan ben yarin ne yapacam diye dusunuyordu

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

BarisSaritas adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi Hocam, yazılım konusunda sıkıntım yok. Yazılır. Benimde derdim finansör zaten. Tek başıma yazarım demiyorum, ekip olarak yazılması lazım. Bir elin nesi, iki elin sesi misali. Benim görmediğimi ekip arkadaşım görür, ekip arkadaşımın görmediğini ben vb. Realist olmaya gelirsek, yapılamayacak bir şey olduğunu düşünmüyorum (ciddi finansör olduktan sonra)

Mrtcn hocam o dökümantasyonu baştan sona biliyorum. Hatta kafamda ekleyeceğim şeyler var. Direk o dökümantasyonla değil tabiki. 2-3 gün sonra haram derler doğru. Ama cep telefonu içinde şeytan işi diyorlardı. Şimdi en çok onlar kullanıyorlar sosyal medyayı da telefonu da :) Meyve veren ağacı her zaman taşlarlar :)

Dediğim gibi desteklerim. Bizde yazılım geliştiren bir firmayız neticesinde her ne kadar bana sistem ve network işleri kitleniyor olsada :D

Ama gerçekleri konuşalım türkiyeden kimse elini taşın altına koymaz. Derseniz müthait olalım bina dikelim hemen adam buluruz

• Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 23 / 67
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi hocam haklısın. Sorun orada zaten. Teknik manada sıkıntı yok. Yatırım manasında sıkıntı var.

Yurt dışında getireceğin projeler için şunları söyleyebilirim. Ben 3 tane denedim. Türkiye teknolojiye sıcak bakmayan bir ülke. Yani teknolojiden anlayan yok ki, finansmanını sağlasın. Genel olarak sıcak satış, emlak vs vs. Bu tür alanlara geliyorlar.

Ben Ülke olarak iyi birşeyler yapabileceğimize eminim.

ve şimdi anlıyorum, beyin göçünün sebebini...

Yazık.

Mrtcn şu borçlarımı halledebilirsem, seninle görüşelim. En azından yazılımsal alt yapı hazır olur. Ona göre çıkarız. Sistemsel testlerin de yapılması gerekiyor elbette :) Gelecek saldırılara karşı, sen ne yapabilirsin? Yazılımsal olarak ne yapılabilir gibi.
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Hocam benim projelerim başarılı olursa aralarında özgün olanlarda var ben robotlarla uzayla ve yapay zeka ile yakindan ilgiliyorum uzun zamandır. Eğer başarılı olursam 3 4 seneye genç girişimci, Türkiyenin Elon Muskı vs.. şeklinde haberlerden wmaraci üyelerine selam yollayacağim. Robotik kol vs.. üzerinden giyilebilir teknolojiye kadar bir çok alanda saatlerce kafa yoruyorum. Yani ben de neden olmasin dusuncesindeyim fakat sermayenizi kendinizi kanıtlayarak kendinizin yaratmasindan yanayim. En azindan ben öyle yapacağım. Trden benim de fazla umudum yok. Bu yaz yurtdışina gideceğim zaten. Egitimimi orada alacağım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al