wmaraci reklam

yemek tarifleri ile ilgili site açmak

13 Mesajlar 1.629 Okunma
wmaraci reklam

gakgos gakgos Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
Başlıktan da anlaşılacağı üzere sizce yemek tarifi ile ilgili site açmak nasıl olur?

wmaraci
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Eleştiriye açık bir başlık olmuş, acaba elinizde ne kadar imkân var ve üstesinden gelecek misiniz ? Ben artık bazı düşüncelere karşıyım...

Neden ??
Domain ve hosting ile hayal ötesi projelere yelken açanlara karşı tavırlı değilim ama anlam da veremiyorum. Farkında mısınız ? iyi bir proje başlangıcı yapmak isteyenler bile adam akıllı bir alanadı bulamıyor. Alınmış, banlanmış yada kötü amaçlarda kullanılıp iz bırakmışlar. Bu yüzden ben artık şuna inanıyorum.

Bütçem bu kadar ve şu kategoriye yatırım yapmak istiyorum gibi sunumlar görmek istiyorum şahsen, site açmak marifet değil emin olun 2. ayda pes edenler de görüyorum. Artık devir tek kişi devri değil, ekip ve bütçe devri :) Umarım kendimi bir nebze ifade edebilmişimdir.
ByX useranonimm Stores

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

• Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
SerkanALAZ ifade ettiniz hocam anladım da sizi merak etmeyin :) Şimdi benim fikrim mevcut sitemde ve diğer düşük sitemde çok sorun yaşamaktayım. Bu yüzden bunlardan vazgeçip sadece tek bir kategoriye yönlenmek istiyorum.

Yemek kategorisinde de evde çoğu defterde yazılmış yemek tarifileri var internette olmayan. Bununla beraber benimde hoşuma giden bir bölüm. Evde arada bir bende uğraşırım bir şeyler yapmayı :)

O yüzden sormak istediğim uzun vadeli ve getirisi olur mu bana? Biliyorsunuz getirisi olunca insan daha çok üstüne düşer yaptığı işin :)

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Sıkılmadan emek verip yatırım da yapmak isterseniz elbet de neden olmasın ? Ama oldu oldu olmadı 5₺ tanıtım yazısı satarım yine para kazanırım düşüncesi ise tavsiye etmiyorum. Köklü siteler var zaten ki zengin içeriğe sahipler ama şöyle bir şey yapsan olur mesela, “ kendi yörene ait yemek tarifleri olabilir, çevrenin de kullanacağı hatta ek olarak uygulama yaptırıp kadınların bir birleri ile fikir alışverişi yapacağı bir alt yapı kurabilirsin “ bunlar da tabi bir bütçedir.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.
wmaraci
wmaraci

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
Kısa ve net şekilde SerkanALAZ hocam herşeyi açıklamış, ağzınıza sağlık :)

Günümüzde tek başına bir sıfırdan bir siteyi geliştirmek çok çok zor. Tek başına web işi yapmak oldukça zor. Tıpkı şirket gibi düşünün. Şirkette yazılıma, temizliğe ve yemeğe aynı kişi sürekli bakamaz. Belirli bir yerden sonra o şirket kapanır gider.

Bende denedim ve, çokça emek ve saat harcadığım 2-3 tane sitemi yürütemedim. Sonra düşündüm ve bari hali hazırda bir forum sitesi alıp mevcut yönetimle devam edeyim dedim. Elimi taşın altına sokup bir Tofaş parasına forum sitesi aldım, henüz 1 ay oldu ve güzel devam ediyoruz. Plan program yapıp bütçe ve ekiple bir site işine başlarsanız ancak o şekilde gerçekten meyvelerini toplarsınız.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
çok zor ve rakip dolu bir alan. Özellikle direk yemek tarifi kelimesinde iş yapmak inanılmaz bir proje bütçe ve ekip istiyor. Günlük 2 yazı atim 2 tanıtım yazısı alim diyerek yapacağınız bir iş değil bence.

Ama biraz daha alt kategorilere inerek bir şeyler başarabilirsiniz bence. Alt kategoriden kastım ise gidip sebze yemekleri şeklinde değil de kuru fasulye yapımı mesela. Kuru fasulye nasıl yapılır etli kuru fasulye yapımı nohutlu kuru fasulye yapımı şeklinde alt başlıkları olan. Bu sadece bir örnek ve benim düşüncem.

• Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
SerkanALAZ Hocam zaten aklımda öyle 5-10 tl ile tanıtım v.s. almak kesinlikle yok. Aslında yöresel yemekleride düşündüm fakat oda bir sürre sonra kısıtlı olacak içerik bulamama sorunu çıkacak ortaya. Yöresel yemekler çatısı altında farklı yemeklerde sizce olabilir mi? Ziyaretçi için tuhaf olabilir mi?

• Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)

cooper adlı üyeden alıntı

Kısa ve net şekilde SerkanALAZ hocam herşeyi açıklamış, ağzınıza sağlık :)

Günümüzde tek başına bir sıfırdan bir siteyi geliştirmek çok çok zor. Tek başına web işi yapmak oldukça zor. Tıpkı şirket gibi düşünün. Şirkette yazılıma, temizliğe ve yemeğe aynı kişi sürekli bakamaz. Belirli bir yerden sonra o şirket kapanır gider.

Bende denedim ve, çokça emek ve saat harcadığım 2-3 tane sitemi yürütemedim. Sonra düşündüm ve bari hali hazırda bir forum sitesi alıp mevcut yönetimle devam edeyim dedim. Elimi taşın altına sokup bir Tofaş parasına forum sitesi aldım, henüz 1 ay oldu ve güzel devam ediyoruz. Plan program yapıp bütçe ve ekiple bir site işine başlarsanız ancak o şekilde gerçekten meyvelerini toplarsınız.

Teşekkürler hocam :) ancak şimdilik bir süre tek ilerlemem gerekiyor ve sadece bu site ile ilgilenecem yani 2-3 site değil kesinlikle bütün çabamı bu siteye verecem o şekilde düşünüyorum

• Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)

Stores adlı üyeden alıntı

çok zor ve rakip dolu bir alan. Özellikle direk yemek tarifi kelimesinde iş yapmak inanılmaz bir proje bütçe ve ekip istiyor. Günlük 2 yazı atim 2 tanıtım yazısı alim diyerek yapacağınız bir iş değil bence.

Ama biraz daha alt kategorilere inerek bir şeyler başarabilirsiniz bence. Alt kategoriden kastım ise gidip sebze yemekleri şeklinde değil de kuru fasulye yapımı mesela. Kuru fasulye nasıl yapılır etli kuru fasulye yapımı nohutlu kuru fasulye yapımı şeklinde alt başlıkları olan. Bu sadece bir örnek ve benim düşüncem.

Oda mantııklı ancak alt kategorilerde nereye kadar gidilebilir ki?

EchoBilisim EchoBilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Doğalgaz
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 139 / 141
  • Ticaret 2, (%100)
Bir işe emek verirseniz ve sabırla yaparsanız karşılığını alırsınız hocam ama şimdikiler site açıp hemen para kazanmanın peşinde iyi yerlere gelmek istiyorsan sabırlı olacaksın düzgün ve özgün içerikler paylaşacaksın bende yemek üzerine site açtım tarifver.com eşimin yaptığı yemek ve tatlı tariflerini ekleyecem ve sitem genel olarak herkes tarif ekleyebilecek şekilde ben açtım hemen para kazanmak için değil heves olarak hep öyle bir site açmak istiyordum ve açtım sabırla bekleyecez artık ondan düşünvelerin dediğim gibiyse güzel bir isimle yola çıkabilirsin ancak açtığın gibi bişeyler beklersen bir süre sonra sıkılırsan boşuna uğraşma derim

Rhost.com.tr EchoBilisim.com AnlıkHaber.com.tr webmasterturkiye.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al