wmaraci reklam
lidertakipci

Türk - Yabancı Borsalar arasında ki fark

22 Mesajlar 3.062 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

estegk estegk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)
PremiumAjans hocam benzeri bir yazını başka bir konunun altında da okudum. Hak veriyorum sana ama küçük yatırımcıysan büyük oynayamazsın doğal olarakta onlar ne kural koyuyorsa öyle devam etmelisin. Tabi daha büyük düşüncelerin yoksa. Ayrıca buna karşılık sizin görüşlerinizide merak ediyorum. Bu türk borsalarından alım yapyacaksak nereden alım yapacağız? Bende isterim direk yabancı borsaya para atıp devam etmeyi ama bunu nasıl yapacağım. Yani yorumunuz güzel ve düşündürücü ama çözüm odaklı değil.

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Yabancı borsalarda 100 dolar ile girip 2 günde al sat yapa yapa 5 bin dolar yapma imkanınız varken bizim borsalarda düşük ücretlerde bakıyorumda pek birşey yapılamaz gibi duruyor. Hem sistemler otomatik değil hem herşeye bi bahane bulup ödemeleri aksatmalar emirleri gerçekleştirmede sorunlar saymakla bitmez.

Güvenlik konusunu saymıyorum bile. Ha birde bizim borsalar hiç şeffaf değil. Birşey olsa kapatıp giderler güven vermiyorlar

Binance, Bitfinex ve Cexio benim önerebileceklerim.

Hani küçük yatırımcıyım kazanamam odur budur büyük oynayamayız gibi şeyleri düşünmeyin yabancı borsalarda

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)
Mrtcn bende aynı hissiyattayım. Özellikle yabancı borsalar arasında ki farkların az olması esnek ve açık olmaları daha cazip geldi. Önerdeğiniz borsalara direk para gönderemiyorum ama değil mi? Her halükarda bizim borsaları aracı yapacağız

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

estegk adlı üyeden alıntı

Mrtcn bende aynı hissiyattayım. Özellikle yabancı borsalar arasında ki farkların az olması esnek ve açık olmaları daha cazip geldi. Önerdeğiniz borsalara direk para gönderemiyorum ama değil mi? Her halükarda bizim borsaları aracı yapacağız

Hayır gönderebilirsiniz. Gönderilemeyecek bir şey yok ortada. Bizim borsalara muhtaç değilsiniz.

wmaraci
wmaraci

PremiumAjans PremiumAjans Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Digital reklam pazarlama , Seo
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** Z**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

estegk adlı üyeden alıntı

PremiumAjans hocam benzeri bir yazını başka bir konunun altında da okudum. Hak veriyorum sana ama küçük yatırımcıysan büyük oynayamazsın doğal olarakta onlar ne kural koyuyorsa öyle devam etmelisin. Tabi daha büyük düşüncelerin yoksa. Ayrıca buna karşılık sizin görüşlerinizide merak ediyorum. Bu türk borsalarından alım yapyacaksak nereden alım yapacağız? Bende isterim direk yabancı borsaya para atıp devam etmeyi ama bunu nasıl yapacağım. Yani yorumunuz güzel ve düşündürücü ama çözüm odaklı değil.

Ben kimseye türk borsasını tavsiye etmiyorum. Benım tek bir adet türkiye de borsa hesabım bulunmuyor. Bu borsaların ne olacagı belli degil, ilgi alaka sıfır. Coin cuzdan transferlerini kasıtlı olarak yavaslatıyorlar, farklı borsalara kayma olmasın diye..

Yabancı borsalarda işlem yapacaksınız, Oraya nasıl coin atıcagınız sizin yeteneginize kalmış. Ben o konuda bilgi verip, bu bilgiler ile önümün kapanmasını istemem. Bugun buraya yazarım yabancı borsaya malıyetsiz mal gonderme taktgini, sen gider başkasına anlatırsın, o kişi de dunyalara duyurur.

Senin için yazmıyorum yanlış anlama sakın, bugun borsa ya uye olmayı bilmeyen adam, kalkıp yabancı borsa ya nasıl malıyetsız para gönderirizi soruyor. Dur bakalım, önce balık tutmasını ögren, balık ekmegi yersin ileride..Herkes açsın okusun ögrensin kardesim. Trade nasıl yapılıyor, hacim nedir, veriler nereden geliyor, güncel kur,arbitaj vs gibi kavramları. Önce bunlar ögrenilecek, sonra yabancı borsa ya nasıl malıyetsiz para atabılıcegını zaten sen kendi kendine kavrayarak fikir yürütebiliceksin..

Bugun binance hesabımda 900 rippel, 4 tlc , 0.9 eth, 5000 cardano ve bir çok alt coin mevcut. bunların tamamını türk borsalarına para yukleyip, yabancı borsalara atarak yapmadım. Çekecegim zaman da yine türk borsalarına atarak işlem yapmam. Her şekilde 5 dk da nakıte çeviririm elimdekileri...

Bizim borsalarımız önce adam olacak, kendi insanını kazıklamamayı ögrenecek. Bizim milletimiz parayı buldumu aklı kurnazlıktan başka hiç birseye çalışmaz. O yuzden her alanda dünya ülkelerinin gerisindeyiz

Herkese Bol Kazançlar

September September WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 204
  • Beğeniler 65 / 35
  • Ticaret 25, (%100)
Bahsettiğin olayı ben 1 aydır uğraştım. Tecrübesizdim fakat geç çözüm buldum. Buldum fakat bu seferde Türk bankaları yurt dışındaki borsalardan alım yapmayı yasakladı. Mesela 24 Aralık'ta Bitit üzerinden araştırma notum kalmış. O gün Bitit ETH 600$ x 3,83 = 2300 TL ||| Trborsası ETH 2900 TL
Şuan bakayım dedim. Bitit ETH 965$ x 3,75 = 3618 TL ||| Trborsası ETH 3700 TL komisyonlar vs gircek sonuç - çünkü dış borsalarla dengelenmeye başladı son 2 haftadır. İniş çıkışlarda çok oldu bu yüzden.

PremiumAjans arkadaşa'da katılıyorum, neden böyle bizim insanlarımız ? böyle insanları sınır dışı edeceksin!

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)
PremiumAjans haklısınız hocam niyetim hazıra konmak değil. Bu yaşıma kadar borsayla hiç işim olmadı bu sebepten terimlere çok uzağım. Ufak ufak araştırıp öğreniyorum bilmeden bir işin içine girmek mantıklı gelmiyor doğrusu bana.

September Sonucta eft havale olacak paralar Yabancı borsaya illaki para göndermenin bir yolu vardır diye düşünüyorum. Olduğunu da premiumajans söylüyor. Araştırmalar devam edecek.

• Üyelik 08.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** Z**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Estafurullah hocam lafım sana degildi zaten, o yuzden yanlış anlama ile başladım orda cümleyi kurarken. Bilip bilmemen önemli degil, bu coin piyasasında herkes kazanıyor, takma kafana bu tür şeyleri..Tanıdıgım kaç arkadasım dışarıdan getirip turk borsasında mal satarak altına mercedes çekti. Kimler kazanmıyor kı bu işten

Bu ülkede herkes kazansın kardeşim, herkes , her allahın günü 1 kg pirzola yesin, karı kız ile gezsin, son model arabalara binsin. Herkesin cebinde parası olsun. Müslümanız diye aç gezerek, zengin agzına bakmayalım. O verilen fetvalara bilmem nelere herkes çevirsin kafası. Onlar sizi aç bırakıp, yine onlara el açmanızı istiyorlar.. 1300 yıldır biz muslumanlar aç gezdik, cebimizde kurus para olmadı, elin gavuru lüks için de yasarken, başımızdakiler hep bizi cahil bırakıp şükür etmesini ögretti ama şükür ederken aynı zamanda zengin olmamızı ögreten olmadı..Sen zengin olursan başta ki iradeyi kaybeder çunkü..

Herkes zengin olsun adam gibi kaliteli yasasın bu ulkede..Devletin, milletinin kazandıgı parada gözü olmasın. Ne olur yani 18 yasındaki velet btc den her ay 20 bin tl para kazansa, çekse bankasına afiyet ıle yese, neden hesap soruyorsun..

Ne demiş peygamber efendimiz ? onların silahları ile kuşanıp savaşın..Yani bizim de artık batıdan daha güçlü olmamız gerekiyor, teknolojısını yakalamamız gerekiyor. bak, peygamber efendimiz, dini için savaşıp mucadele verirken, hem de onların silahlarını teknolojısı kullanın diyor düşün.

Bugun etherium 1000 dolara yaklaşmıs, 120 ulke sıraya geçmiş teknolojisini kullanmak için 25 yasında kı veledin önunde hazır olda bekliyor..bugun rippel 100 adet bankaya sanıyede transfer yapıyor..Sen bunların teknolojısını yakalayıp, ülkene entegre edecegine, hala kalkıyorsun yok caiz degil, yok haksız kazanç. sanane yahu ..Yok mu bu insanlara akıl verecek danışmanları, yok mu bu ınsanların yanında teknolojiden anlayan yetkililer.

Devletler halkına hizmet için, iktidarlar ise halkına köle olmak için vardır. Devletler ve iktidarlar, halkını refah için de zenginleştirmek için yola çıkmalıdır, kazandıgı yada kar ettigi btc den hesap sorup yarısını almak ıcın degil. Demokrasi isyanların rejimidir, isyanı kavgası olmayan hiç bir insan da hak arama mucadelesine giremedigi gibi, bir parazit gibi yasamaya mahkumdur ömrünün sonuna kadar..

Kartal bir gun yumurtaları için kendine bir agaç kavugu ararken, yumurtanın biri tavuk kumesinin içine düşmüş. Aradan zaman geçmiş tavugun yumurtaları ile birlikte kartal yumurtasıda çatlamış ve yavrular dunyaya gelmiş. Gel zaman , git zaman tavuk hem yavrularına bakmış, hemde yumurtadan cıkan kartal yavrusuna. Arada bir düşünuyormus tavuk, allah allah bu bana benzemıyor hayır olsun insallah diye..Bir gun tavuk kumesının uzerinde koca bir kartal uçuyormus, tavuk annelik iç güdüsü ile yavrularını kanatlarının altına korumaya almış. Kanadın altından o esnada yumurtadan çıkan kartal yavrusu fırlamış, kanatlarını çırpmış ve havada uçan kartala diklenmeye baslamış. Anne tavuk hemen kartal yavrusunun basına vurarak, kendine gel sen bir tavuksun, o ise bir kartal, sen onunla baş edemezsin demiş...

Siz bir kartalsınız arkadaslar unutmayın ama sizleri tavuk kumesinde yasatıyorlar. Sizlerin bir kartal oldugunuzun farkına vamanızı istemıyorlar..Bİr kartal oldugunuzun farkına varın ve kanatlarınızı çırpıp kendınıze gelin..Bu piyasada 800 tirilyon dolar para var. bu para sülalenizi bile doyurur , yeter ki kartal oldugunuzun farkına varın..

Konu dısına çıktın biraz ama kusura bakmasın kimse, Herkese bolkazançlar
Mrtcn September

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)
PremiumAjans Sizi elbette yanlış anlamıyorum, ayrıca görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Bu konuda da hak veriyorum size. Ticaret başka bir şey din başka. Teknoloji varsa bunu sonuna kadar kullanmalıyız. Öğrenmeye aç nesiller yetiştirmeliyiz. Yenilikçi olmak ilerleyen ve büyüyen dünyada söz sahibi olmanın tek yolu. Ama şuanda işin ne siyasi nede dini boyutuna odaklanmıyorum. Öyleki bence her ikisi açısından da sorun teşkil eden bir sey yok. Siz bu gün bir ev - arsa alıp onun değerlenmesini beklemiyor musunuz ? Buda aynı şey neden farklı yorumlanıyor. Ayrıca aşırı dengesiz olsada para birimi. Dolardan liradan farklı düşünülmemeli. Elbetteki farklılıkları var ama sonucta PARA.

• Üyelik 08.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** Z**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
İşin ne siyasi nede dini boyutuna odaklanmıyorum,, diyorsun ama , dünya kadar insan da bu konulardan dolayı tedirgin oldugu için bu piyasaya adım atamıyor. Sen coin caiz degil dersen eger, hem finans piyasasına , hem bankalara, hemde piyasa yapıcılarına korku salarsın..Bugun kuveyt türk bankası , paribu ya havale işlemlerini durdurdu mesela..Yarın diger bankaların bunu yapmayacagına garanti verebılırmıyız. Peki ben bu garantiyi görmezsem eger, türk borsalarına işlem yaparmıyım ? Hadi yarın öbur gun siyasi iktidar kalkıp, btc de ne allah aşkına, aracılık eden kım var ise savcıları göreve çagırıyorum dese, şu an ulkemızde bulunan ( aslında bulunmayan, hepsi kıbrıs uzerinden hızmet veriyor ) borsalar kepenkleri kapatır mı ? onların da zaten canına mınnet, boyle haberleri beklıyorlar, sizlerin parasını alıp kaçmak için...Bugun bu ulkeye yatırımcı bile gelmiyor, yatırımcı guven ortamına bakar, bir ulkede guven yok ise, her kafadan bir ses çıkıyor ise gelmez...Sen çok temiz bir arkadassın, ve olaylara iyi niyet ile bakıyorsun,boyle yapma..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al