lostyazilim

konu kapalıdır, böyle bir talebim yoktur, geçerliliği yoktur

11 Mesajlar 1.435 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

sofgames sofgames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazar - Eğitmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 109 / 45
  • Ticaret 30, (%100)
konu kapalıdır, böyle bir talebim yoktur, geçerliliği yoktur

wmaraci
reklam

caddebodrum caddebodrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 853
  • Beğeniler 27 / 212
  • Ticaret 11, (%100)
Emekli tanıdığınız varsa sigortadan muaf olursunuz
Bir yerde mevcut çalışıyorsanız orada sigortanız olduğundan sigortaya gerek kalmaz

Diğer türlü yok diye biliyorum zamanında bende yaptım

youtube bayi

my98 my98 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yazılım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 5 / 59
  • Ticaret 4, (%100)
Bizzat şahıs şirketi açtım hemen ayrıntıları veriyorum hocam.

Emekli bir yakınınızın üzerine açılabilir ( Babanız - Amcanız - Dedeniz vs emekli kişiler sigorta ödemez ) sonrasında şirkette çalışan olarak gösterirsiniz kendinizi, gençseniz devlet sigortanızı 1 yıl ödüyor.
100-150 muhasebe ücreti sabittir bundan kaçma şansınız çok az.
Ivır-zıvır ücret her ay çıkmaz genelde düz ödeme yaparsınız.
Fatura-Fiş vs. Göstererek vergiden kolay şekilde uzaklaşabilirsin ve sadece aylık 35 tl mühür vergisi verirsin.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

dafidak dafidak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 236 / 74
  • Ticaret 8, (%100)
Muhasebeci olarak aciklayim kendi ustunuze açınız eğer gencseniz devlet genc girişimcilere kolaylık sunuyor sigorta konusunda yada kendinizi sigortali yapmassiniz calisan gösterirsiniz emekli böylelikle sigortadan kurtuluyorsunuz .

Muhasebe ücreti Muhssebeciine bağlı hiç parada almaz 400 500 tl de ister ama resmiyette 150 altı yasak
Aylık fix 35 tl kdv 3 ayda bi stopaj gelir vergisi stopaj 3 aylık kiranizin %20 sini+35 tl kdv yi tekrar ödersiniz kiralik yerdeyseniz mal sahibine söyleyin kirayi 200 tl den yada 100 den göstersin az ödersiniz ilk mükellefiyet açılışında 300 tl ister Muhssebeciniz bunu düşürmeye çalışın bu parayı hava parasi alıyorlar noterden vekalet vermemiz gerekecek oda 80 tl sanirsam EĞER KALİTELİ E-TICARET ACMAYACAKSANIZ HIC BULASAMAYIN BAŞINIZ ÇOK AĞRIR
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

dafidak adlı üyeden alıntı

Muhasebeci olarak aciklayim kendi ustunuze açınız eğer gencseniz devlet genc girişimcilere kolaylık sunuyor sigorta konusunda yada kendinizi sigortali yapmassiniz calisan gösterirsiniz emekli böylelikle sigortadan kurtuluyorsunuz .

Muhasebe ücreti Muhssebeciine bağlı hiç parada almaz 400 500 tl de ister ama resmiyette 150 altı yasak
Aylık fix 35 tl kdv 3 ayda bi stopaj gelir vergisi stopaj 3 aylık kiranizin %20 sini+35 tl kdv yi tekrar ödersiniz kiralik yerdeyseniz mal sahibine söyleyin kirayi 200 tl den yada 100 den göstersin az ödersiniz ilk mükellefiyet açılışında 300 tl ister Muhssebeciniz bunu düşürmeye çalışın bu parayı hava parasi alıyorlar noterden vekalet vermemiz gerekecek oda 80 tl sanirsam EĞER KALİTELİ E-TICARET ACMAYACAKSANIZ HIC BULASAMAYIN BAŞINIZ ÇOK AĞRIR

Merhaba, umarım vaktiniz vardır. Ben de birkaç soru eklemek isterim. Tabii cevaplarsanız sevinirim :)

Bir yayınevi açmak istiyorum. Eticaret yaparak kitap satışına girişeceğim. Kendi yayınladığım kitapları kendi eticaret sitem üzerinden satmak istiyorum. Yazılımcı, sunucu güvenliği, tasarım, SEO vb. her şey hazır. Kendi markamızı büyütmek gibi bir hayalimiz var. Fakat bunun için hala beklemekteyiz. Bu noktada takıldığımız noktalar şunlar:

1- Şahıs şirketi nereden açılır? Aktif olması ne kadar sürer?

2- Yaşım 22, gelir vergisi ödeyecek miyim?

3- Kitap vergisi ülkemizde %8 diye biliyorum, doğru mudur?

4- Sigorta ödemesinden muaf olmanın tek yolu şirketi emekli birinin üzerine mi açmaktır, yoksa sizin de dediğiniz gibi yaşım genç olduğu için sigorta olayından sıyrılabilir miyim?

5- Stopaj tam olarak nedir? Ödenecek tutarı nasıl belirlenir?

Son olarak, bütün bunlar dışında benim aylık giderim net olarak ne kadar olur diye hesaplamaya çalıştığım için bu tür soruları size yönelttim. Çünkü gelir ve gider tablosunu iyi hesap etmediğimiz sürece batacağımızı biliyorum. :)

Bu arada sizinle çalışmak isteriz.
dafidak

kişi bu mesajı beğendi.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Biri demiş ki emekli birinin üstüne aç sonra kendini işe al demiş. :) Kendini işe alırsa yine kendine sigorta çıkacak :)

• Üyelik 03.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 236 / 74
  • Ticaret 8, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Merhaba, umarım vaktiniz vardır. Ben de birkaç soru eklemek isterim. Tabii cevaplarsanız sevinirim :)

Bir yayınevi açmak istiyorum. Eticaret yaparak kitap satışına girişeceğim. Kendi yayınladığım kitapları kendi eticaret sitem üzerinden satmak istiyorum. Yazılımcı, sunucu güvenliği, tasarım, SEO vb. her şey hazır. Kendi markamızı büyütmek gibi bir hayalimiz var. Fakat bunun için hala beklemekteyiz. Bu noktada takıldığımız noktalar şunlar:

4- Sigorta ödemesinden muaf olmanın tek yolu şirketi emekli birinin üzerine mi açmaktır, yoksa sizin de dediğiniz gibi yaşım genç olduğu için sigorta olayından sıyrılabilir miyim?

Son olarak, bütün bunlar dışında benim aylık giderim net olarak ne kadar olur diye hesaplamaya çalıştığım için bu tür soruları size yönelttim. Çünkü gelir ve gider tablosunu iyi hesap etmediğimiz sürece batacağımızı biliyorum. :)

Bu arada sizinle çalışmak isteriz.

CEVAP: Şahıs şirketi acmak icin önce SMMM ile iletişime gecmeniz gerek bu kişi yakınlarınızda veyada başka ilde olması fark etmiyor sadece işinizi zorlaştırıyor ve oldukca yaygın bi meslek haline geldi cevrenizde karşılaşabilirsiniz tavsiyem cevrenizdeki insanların referans oduğu SMMM ile calışınız '' Aktif olması max 5 gün aktif olma süreci bulunduğuz yerin vergi dayresine SMMM niz ile giderek dilekce veriyorsunuz gerekli evraklerı SMMM niz size söyler acılış dilekcesini verdikten sonra kira kontratındaki adrese memurlar gelerek kontrol ederler eğer kapalı görürde sizlere ulaşamazlarsa yoklama olumsuz tutulup tekardan dilekce vermek zorunda kalırsınız bu yüzden memurlar gelene kadar işletmenizde sabit 1 kişi kalmalıdır eğer bu kişi ben burda calısıyorum derse otomatikmen sigortasınu başlatırlar

cevap: evet ödeyeceksiniz tahminimce bu aralar ofis dışı uğratığım icin gelen güncellemeri takip edemiyorum

cevap : bu zamana kadar hiz kitapcı dükkanına sahip mükellefimiz olmadı ama %18 kdv yi ödeyeceksiniz

cevap: eğer başka yerde sigortalıysanız kendi üzerinize acınız ozaman sigortadan muaf olursunuz ama dediğimgibi memurlar geldiğinde orda siz durmuysanız diyeceği kelime '' ben abisiyim arkadasıyım burda calışmıyorum malzeme almaya gitti 2 3 saate gelcek diyip sigorta dosyasını acmazlar böyleikle sigorta olayı ortadan kalkar ama siz kendinizi bağkurlu yani işveren yaparsanız bunu yarısını devlet ödüyor yarısını siz 1 yıl boyunca sanırsam

cevap: stopaj bulunduğunuz yer eğer kiraysa öreğin aylık 1000 tl kira bunu 3*1000:3000 3000 %20= 600 tl 3 ayda ödeyeceiğiz stopaj bunu yeri kiralarken mal sahibiyle konusup kira kontratına 1000 tl değilde 200 tl yazmasın söyleyin böylelikle 200*3: 600 600%20 120 tl civarı yapıyor sanırsam 600-120=480 tl kardasnız her 3 ayda bi bunu üstüne kdv ekleniyor her 3 ayda bi 2 adet kdv ödersiniz yani 35+35+35+35:140 tl + buna gelir vergisi eklenir buda sattığınız ürüne bağlı min 100 de onu hesaplayalım
mini mum tutar
3 aylık

1:stopaj 120 tl
2 kdv 140
3 glv 100
4m.ücreti 150

toplam 510 tl bu tutar 3 aylık muhsabe giderinizz mini mum fiyattır

yazım hatası yapmısımdır kusura bakmayın
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
dafidak teşekkürler hocam, zahmet ettiniz sabah sabah :)

• Üyelik 03.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 236 / 74
  • Ticaret 8, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

dafidak teşekkürler hocam, zahmet ettiniz sabah sabah :)

yok ya banada iyi geldi uzun zamandır sadece sayılar bölümünde parmakalrım kilitli kalmıstı:D size bir konu hakkında danısmak isterim musaidseniz eğer pm göndereceğim
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
dafidak , gönderin hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al