wmaraci reklam
lidertakipci

Nefes almak acı veriyor!

30 Mesajlar 3.135 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MaMiFilm MaMiFilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Son zamanlarda kafam çok bulanık ve bozuk. Nefes almak bile acı veriyor artık.

Ve bazen... Bazen gitsem diyorum, sonsuzluğa. Sonsuzluk hiçte uzak değil artık.
Mad darknov4 Bulabilencom

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel makale hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.
wmaraci
reklam

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Yak bi sigara, söv ona buna
Deymez hayat üzülüp kendini yormaya..

Allah sabir ve kolaylik versin

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam bazen bende diyorum ama unutmamak lazım sonsuzluk dediğimiz yer bu dünyadan daha acımasız.

• Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Hocam bazen bende diyorum ama unutmamak lazım sonsuzluk dediğimiz yer bu dünyadan daha acımasız.

Bilemezsin, belki de değil.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

MaMiFilm adlı üyeden alıntı

Haklı olabilirsiniz ama bu evrende herşey bir döngüden ibaret. Mesela elindeki telefon, demirden yapılıyor , demir madenlerden çıkartılıyor, madenler dünya sayesinden oluşuyor, dünya büyük patlamayla gerçekleşiyor peki bu evrenin başlangıçı nasıl oluştu?

Demek istediğim bu kadar kusursuz şekilde evreni yaratan bir gücün, ilahi adalet içinde başka bir evren yaratması çok zor olmasa gerek.

Tabi inanmak, senininle mantığın arasındaki bir kavram. Ölümden sonra adalete inanıp inanmamak senin elinde fakat ben biraz mantıklı düşününce ölümden sonra yaşam olduğuna inanıyorum.

Ve bizi bu konuda bilgilendiren dinin İslam, rehberin Kuran, Öncümüzün peygamber efendimiz olduğuna inanıyorum. Bu sayede intihar etmenin beni bu dünyadan daha acımasız bir yere götüreceği kanaatindeyim. Bundan dolayı bu dünya ne kadar acı verici olsa bile güzellikleriyle yetinmeye çalışıyorum.

Ben ne zaman kendimi çok çaresiz hissetsem şu video yu izliyorum sanada en azından bir kere izlemeni tavsiye ederim.

https://youtu.be/GxqWbP3BKpQ
main webisyo yilmaz68

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)

Haklı olabilirsiniz ama bu evrende herşey bir döngüden ibaret. Mesela elindeki telefon, demirden yapılıyor , demir madenlerden çıkartılıyor, madenler dünya sayesinden oluşuyor, dünya büyük patlamayla gerçekleşiyor peki bu evrenin başlangıçı nasıl oluştu?

Demek istediğim bu kadar kusursuz şekilde evreni yaratan bir gücün, ilahi adalet içinde başka bir evren yaratması çok zor olmasa gerek.

Tabi inanmak, senininle mantığın arasındaki bir kavram. Ölümden sonra adalete inanıp inanmamak senin elinde fakat ben biraz mantıklı düşününce ölümden sonra yaşam olduğuna inanıyorum.

Ve bizi bu konuda bilgilendiren dinin İslam, rehberin Kuran, Öncümüzün peygamber efendimiz olduğuna inanıyorum. Bu sayede intihar etmenin beni bu dünyadan daha acımasız bir yere götüreceği kanaatindeyim. Bundan dolayı bu dünya ne kadar acı verici olsa bile güzellikleriyle yetinmeye çalışıyorum.

Ben ne zaman kendimi çok çaresiz hissetsem şu video yu izliyorum sanada en azından bir kere izlemeni tavsiye ederim.

Burada inançlarla ilgili tartışmaya girmek istemiyorum, senin inancına saygım var ve evet senin inandığın dine göre yaptığın şeyler doğru. Bu konuda tamamen haklısın.

Ben olayları kendi perspektifimden değerlendirdiğim için kendi inancınla bana verdiğin öğütler havada kalır. Ayrıca bir insanın davranışlarını farklı bir insanın davranışlarıyla yargılayıp bak senden daha kötüler var diyerek avunmak çok acınası bir durum. O videoda ki insanı tebrik ederim, tutunacak bir şeyler bulduğu için yaşantısına gayet iyi devam edebiliyor.

Son olarak ölümden sonra adalete inanmak yerine bu dünyada neden adalet diye sorgulasak belki de daha iyi bir dünyaya adım atarız. Tanrı, Suriye'de babasının kucağında kurşuna dizilen çocuğu cennetiyle kandıracaksa ben almayayım.
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

drake drake WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 31 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Malesef ki bu duygular hep serotonin düşüklüğünden oluyor. Serotonin düştüğünde dunyanin en iyi durumuna sahip olun alakasiz bir seyi kafaya dert edinirsiniz.
Serotonin yüksek ise en kötü durumda bile iyi seyler dusunebilirsiniz.
Neden bu durumda olduğunuzu bir kaç madde ile aciklayayim
1- beslenme duzeninizin bozuk olmasi olabilir (serotinin çoğu bagirsaklarda üretilir)
2-Uyku düzensizliği
3- kafaya takilan geçmiş bir olay. ( Bagirsaklara yandidigindan bagirsak duzenin bozulur ve serotonin uretimi bozulur)
4- gelecek kaygisi (3. Madde ile ayni)
5- surekli can sikan seyleri hayatinizdan cikarmamaniz
6-Kotu dusunceler arasinda kaybolmaya razi olabilirsiniz
7- kahvalti eksikligi,uzun sure ac kalma
Son madde olarak tabiki de zararli aliskanliklar.
webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

Burada inançlarla ilgili tartışmaya girmek istemiyorum, senin inancına saygım var ve evet senin inandığın dine göre yaptığın şeyler doğru. Bu konuda tamamen haklısın.

Ben olayları kendi perspektifimden değerlendirdiğim için kendi inancınla bana verdiğin öğütler havada kalır. Ayrıca bir insanın davranışlarını farklı bir insanın davranışlarıyla yargılayıp bak senden daha kötüler var diyerek avunmak çok acınası bir durum. O videoda ki insanı tebrik ederim, tutunacak bir şeyler bulduğu için yaşantısına gayet iyi devam edebiliyor.

Son olarak ölümden sonra adalete inanmak yerine bu dünyada neden adalet diye sorgulasak belki de daha iyi bir dünyaya adım atarız. Tanrı, Suriye'de babasının kucağında kurşuna dizilen çocuğu cennetiyle kandıracaksa ben almayayım.

Öncelikle kendinizi güzel şekilde ifade ettiğiniz için teşekkür ederim ama videoyu keisnlikle izleyin. Video yu sonuna kadar izlersen videoda senin düşündüğünün aksine bir mesaj verildiğini anlayabilirsin. Sizde hiçbir şey istemiyorum.

Eğer bu dünyadan vazgeçip sizin tabirinizle sonsuzluğa gitmek istiyorsan gitmeden önce sadece 1 kere videoyu baştan sona kadar izlemenizi istiyorum. Lütfen beni kırmayın sadece izleyin. Başka mesaj yazmayacağım söz veriyorum ama nolur baştan sona 1 kere videoyu izle.

• Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)

drake adlı üyeden alıntı

Malesef ki bu duygular hep serotonin düşüklüğünden oluyor. Serotonin düştüğünde dunyanin en iyi durumuna sahip olun alakasiz bir seyi kafaya dert edinirsiniz.
Serotonin yüksek ise en kötü durumda bile iyi seyler dusunebilirsiniz.
Neden bu durumda olduğunuzu bir kaç madde ile aciklayayim
1- beslenme duzeninizin bozuk olmasi olabilir (serotinin çoğu bagirsaklarda üretilir)
2-Uyku düzensizliği
3- kafaya takilan geçmiş bir olay. ( Bagirsaklara yandidigindan bagirsak duzenin bozulur ve serotonin uretimi bozulur)
4- gelecek kaygisi (3. Madde ile ayni)
5- surekli can sikan seyleri hayatinizdan cikarmamaniz
6-Kotu dusunceler arasinda kaybolmaya razi olabilirsiniz
7- kahvalti eksikligi,uzun sure ac kalma
Son madde olarak tabiki de zararli aliskanliklar.

8 madde de var bende.

• Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)

Öncelikle kendinizi güzel şekilde ifade ettiğiniz için teşekkür ederim ama videoyu keisnlikle izleyin. Video yu sonuna kadar izlersen videoda senin düşündüğünün aksine bir mesaj verildiğini anlayabilirsin. Sizde hiçbir şey istemiyorum.

Eğer bu dünyadan vazgeçip sizin tabirinizle sonsuzluğa gitmek istiyorsan gitmeden önce sadece 1 kere videoyu baştan sona kadar izlemenizi istiyorum. Lütfen beni kırmayın sadece izleyin. Başka mesaj yazmayacağım söz veriyorum ama nolur baştan sona 1 kere videoyu izle.

Peki izleyeceğim, sizi kırmayayım. Ayrıca korkmayın henüz bir yere gitmiyorum, henüz o kadar cesur değilim. O cesareti kendimde bulduğum günü bekliyorum.
MeMo ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al