wmaraci reklam

Yanlış mı yaparım?

34 Mesajlar 2.781 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
odtü itü gibi bir yere gitmeyeceksen bence hiç gitme dostum ailenin parasını boşa harcamış olursun onun yerine herkese kulak tıka bir sene daha hazırlan.

wmaraci
reklam

Umitunal Umitunal Webfaresi.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webfaresi.net r00tadmin
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ü** Ü**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 379 / 378
  • Ticaret 27, (%93)
ne olursa oLsun oku derim ben yaşadım seninkine benzer bir durum iiyikide okumuşum

Webfaresi.net Beklerim

onurdalkilic onurdalkilic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 8 / 18
  • Ticaret 13, (%100)
Hocam merhabalar ben de senin gibi yazılım ile alakalı olarak birçok yerde çalıştım şu anda da kendin freelance olarak çalışıyorum 2 yıllık aynı dediğin şekilde bilgisayar programcılığı okudum bu yıl okulum bitiyor sana şu kadarını söyleyeyim kesinlikle öyle bir hata yapma ben pişmanım yaptığım için tekrar hazırlanıp sınava gircem bu sene kısmetse benim durumumda olduğun için direk yazdım hataya düşme emin ol bu okulda birşey kazanamazsın bu benim kendi görüşüm saygılarımla kolay gelsin...

Gulhan188 Gulhan188 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
onurdalkilic Merhaba hocam. Mezuna kalıp sınava çalışsamda pek başarılı olacağımı düşünmüyorum, yoğun çalışmaya kaptırıp çabuk bunalıyorum. Şimdilik 2 bölümlük bir üniversiteye yerleşip (marmara üniversitesi) DGS ile 4 yıllığa tamamlama seçeneğim oluyor en kötü ihtimalle sınavda başarısız olursam 2 yıllığı bitirmiş oluyorum. Bunun hakkında düşünceleriniz nedir?

wmaraci
wmaraci

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Yazılım üzerine ilerlemeyi düşünüyorsan, elbette oku fakat okuldan daha önce kendini geliştirmeye bak. Kod yazabildiğin kadar değerli oluyorsun. Diplomanın yüksekliği kadar değil. Şuan çalıştığım ajansta standart bir web tasarımcı 3500 lira maaş alabiliyor. Çoğu mühendis işe başlarken bu maaşı alamıyor bile. Dediğim gibi, tamamen kendini yazılımsal olarak geliştirmenle alakalı herşey. Okulu çok düşünme.

• Üyelik 07.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Sinan cidden okulu ne yapacağımı düşünmekten delirmek üzereyim. Yazılım alanında çalışmayı o kadar istiyorum ki küçüklüğümden başladığım hevesle yazılıma adım atmıştım az çok bir şeyler kazanıyorum ancak bu ileride geçimimi sağlar mı bilmiyorum kalıcığı belli değil ülkede diploma olmadan bir şeyler yapmak zor fikir edineyim dedim

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)

ümitünal adlı üyeden alıntı

ne olursa oLsun oku derim ben yaşadım seninkine benzer bir durum iiyikide okumuşum

Hocama katılıyorum. Okumazsan illaki ilerde keşke dersin. İnsan yaptıklarından çok yapmadıklarından dolayı pişman olur bu hayatta.

PhonexPHP PhonexPHP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Geliştiricisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 8 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
7 kez üniversite değiştirmiş biri olarak söylemek gerekirse,

yahu niye acele ediyorsun? Sen 2 yıllık bölümünü kazan. O 2 yıllığı iyi bir ortalama ile bitir. DGS ile ikinci öğretim mühendislik yazar gündüz de bir şirkette yazılımcı olarak çalışmaya devam edersin. Sabah 8'de hayatın başlar gece 12'de biter. 1 2 sene bu şekil devam eder ama sonrasında çok yüksek bir rahatlığa kavuşursun.

Yada web üzerinden freelance işler yapar geri kalan zamanda mühendisliği okursun. Geç kaldım filan laflarını hiç düşünme. Hayırdır nereye geç kalıyorsun diye adama sorarlar. Yarının bile garanti değilken hiç bir yere geç kalamazsın.

• Üyelik 07.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Bilmiyorum 2 yıllığı bitirip bir şey olamamak da var gerçi 4 yıllığı bitirip de bir şey olamamak var ayrı konular ama işimi elime almayı istiyorum garanti bir şekilde ileride bunları yapabiliyorum demek için proje üretmekten başka çarem yok sanırım

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Üniversite okuman avantajlı olur. Üniversiteye gitmeden de herşey öğrenirsin fakat üniversite sana sadece bilgi değil eğitim kültürünü de aktarır. Önünde 4 yıllık hiçbir şey bilmeyen adam varsa o girer, seni almazlar. Çünkü o adam hiçbir şey bilmese bile kısa sürede öğreneceğinin garantisi var. Araştırmayı biliyor, sistemin nasıl çalıştığını biliyor, işin temellerini biliyor. Dünya devi firmalar bile mülakatlarını herhangi bir programlama dilinden bağımsız yapıyorlar. Çünkü o dili nasıl olsa öğrenirsin önemli olan öğrenmeyi öğrenebilmek. O yüzden de üniversite eğitimi şart. Sen şimdi senelerce uğraşıp ASP, PHP bilmemne öğreneceksin, yeni bir dil çıkınca yine en başa saracaksın. Sen o yeni dili öğrenene kadar atı alan üsküdarı geçecek. Algoritma analizi var, processor dersleri var, programcılığın temelleri var, gömülü sistemler var, veri yapıları var, veritabanları var, yüksek matematik var, proje yönetimi var, ağ var, haberleşme var, veri madenciliği var, sistem programlama var, yapay zeka var, robotlar var, güvenlik var, büyük veri var, makine öğrenmesi var. Var da var. Bunların her biri ayrı bir uzmanlık alanı fakat işin mantığına inmeden iyi işler yapabilmen zor. Mühendis kafasıyla düşün, mühendis için programlama dili sadece bir araç. Yeni diller yazanlar, hazır dilleri kendine göre düzenleyenler, modül oluşturanlar, kendi enginesini oluşturanlar var. Program yazmak binevi alt seviye iş gibi birşey. Ama sen okumazsan başarabileceğin tek şey program yazmak olacak. Program operatörü olacaksın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al