freelance iş ilanları

Google Chrome için SSL Sertifikası Zorunlu Hale Geliyor!

32 Mesajlar 4.353 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
gelin bunu site sahibine google a anlatın haklısın

wmaraci
reklam

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
-------------------------Yeni bir konu açmaya gerek duymuyorum ---------------------------
Daha önce çok konuşuldu hatırlıyorum neden bütün mesleklerin bir derneği var iken webmasterların yok dernek olarak domain hosting ssl gibi ürünleri indirimli olarak alsak sponsorlar edinsek wm aracında reklamlar var diyebilirsiniz zaten wm aracı ve diğer rakip platform olmasa çokdan bitmiştik. İl il toplanıp seminerler yapabilirdik bir sohbet sistemimiz dahi yok görüntü online eğitimler verebilirdik ay yıldız tim gibi seocular makaleciler hostingciler gibi ayrı bölümleri il ve ilçelere göre ayırabilir büyük kurum kuruluşlara online teklif verebilirdik düşüncesindeyim mantıklı bulanlar arkadaşlar varmı acaba ?
muratgny4254

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
her ilde tofaşcılar kangocular bmwciler bunu yaparken biz konumları görebildiğimiz halde aynı şehirde belki bazen yanyana caddede geçiyoruz ama toplanıp birlik olamıyoruz

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

bilisimhukuku adlı üyeden alıntı

Paytr paypal diğer ödeme yöntemi kullanan sitelerde o zaman ssl hiçbir işe yaramıyor kendi sanal poslarınız için banka isteyebilir @eka7a örnek vermem ev comodo ssl 1800 tl civarı benim müşterimlerimde e-ticaret yok seo çalışması için gerekli görüyorum ssl i

PayTR, PayPal kullanılsada e-ticaret sitelerinde mutlaka SSL kullanılmadır. En basidi tarayıcıdaki Güvenli değil uyarısını gören ve amacının ne olduğunu bilmeyen bir müşteri alışveriş yapmaktan vazgeçebilir. Büyük olasılıkla da vazgeçecektir.

Sertifika sağlayıcıların kendi sitesinde fiyatlar daha yüksektir. Sertifikaları bizim gibi bayiler aracılığı ile satın alırsanız daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.

3 hosting firmasında bulunan bayi ve reseller hostinglerin hiçbirinin c panelinde ücretsiz let's ssl kurulumu mevcut değil kendi hesaplarına bakmak isteyen arkadaşlar c panele giriş yaptıkdan sonra ilgili hesabı seçerek güvenlik menüsü altında bulabilirler var ise ssl i ayrı satmak için yüklemiyorlar benim kanaatim bu şekilde

Evet her şirkette ücretsiz SSL olmayabiliyor. Çalıştığınız firmalar, ücretsiz ssl sunmasalarda, sabit IP adresi almadan SSL kullanıp kullanmayacağınızı öğrenin. Aksi halde SSL fiyatına IP fiyatını da eklemeniz gerekir.

E-ticaret sitesi değil ama yinede SSL yüklemek istiyorsanız, müşterilerinize uygun fiyatlı bir DV sertifika önerebilirsiniz. Şu anda bizim sattığımız en uygun fiyatlı SSL Comodo PositiveSSL sertifikası 41-42TL civarındadır. Farklı fiyatlarda farklı markalara ait DV sertifikalarda bulabilirsiniz.

Ek olarak SSL sertifikanızı hosting firmanızdan almanız şart değil, başka bir SSL satıcısından satın alıp kurabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken cPanel üzerinde, SSL sertifikası ekleme bölümünün aktif olup olmadığıdır.

itsover adlı üyeden alıntı

eka7a Hocam bu veri direkt olarak sunucuya gitse daha iyi olur. Site sahibine ulaşmasın yani. Var mı böyle bir şey ? Yoksa yapılmalı. Site sahibi site benim istediğimi okurum diyebilir belki ama hosting firmaları böyle bir şey yapsa iyi olur gibi.

Veri zaten sunucuya gider ve site sahibine ulaşmasın diye bir şey söz konusu değildir. Kaldı ki kredi kartı bilgilerini, yeterli güvenlik önemleri alınmamış bir sunucuda saklamak yasal olarak mümkün değildir. Ancak site sahibi **************ysa bu yasağın onun için bir önemi yoktur. Bu yüzden tekrar dolandırılmak için her zaman iyi araştırma yapmanız gerekir ve her önünüze gelen siteden alışveriş yapılmaması gerektiğini öğrenmelisiniz.
bilisimhukuku

kişi bu mesajı beğendi.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

-------------------------Yeni bir konu açmaya gerek duymuyorum ---------------------------
Daha önce çok konuşuldu hatırlıyorum neden bütün mesleklerin bir derneği var iken webmasterların yok dernek olarak domain hosting ssl gibi ürünleri indirimli olarak alsak sponsorlar edinsek wm aracında reklamlar var diyebilirsiniz zaten wm aracı ve diğer rakip platform olmasa çokdan bitmiştik. İl il toplanıp seminerler yapabilirdik bir sohbet sistemimiz dahi yok görüntü online eğitimler verebilirdik ay yıldız tim gibi seocular makaleciler hostingciler gibi ayrı bölümleri il ve ilçelere göre ayırabilir büyük kurum kuruluşlara online teklif verebilirdik düşüncesindeyim mantıklı bulanlar arkadaşlar varmı acaba ?

her ilde tofaşcılar kangocular bmwciler bunu yaparken biz konumları görebildiğimiz halde aynı şehirde belki bazen yanyana caddede geçiyoruz ama toplanıp birlik olamıyoruz

Yazılımcılar için farklı dernekler var ancak sadece webmasterlar için bir dernek var mı bilmiyorum. Yoksa da böyle bir şeyin olabileceğine pek ihtimal vermiyorum. En azından yakın gelecekte.

• Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
bu konu ile ilgili talep gelirse ben gerekli çalışmalara başlarım iş potansiyeli açınsından bence gerekli

itsover itsover Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 0 / 76
  • Ticaret 13, (%100)
eka7a 3D kullanmayan sitelerden alışveriş yapmak ne kadar mantıklı ? SMS güvenliği dışında farklı bir avantajı var mı 3D 'nin ?

itsover itsover Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 0 / 76
  • Ticaret 13, (%100)
bilisimhukuku Benim astropay parası yalan oldu değil mi ? Zaten yasal da değil sanırım astropay. Vurdular geçtiler.
bilisimhukuku

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

bu konu ile ilgili talep gelirse ben gerekli çalışmalara başlarım iş potansiyeli açınsından bence gerekli

Talebi ne olacağını görmek için farklı bir konu açsanız daha iyi olur. Burada fark edilmez ve kaynayıp gider.

itsover adlı üyeden alıntı

eka7a 3D kullanmayan sitelerden alışveriş yapmak ne kadar mantıklı ? SMS güvenliği dışında farklı bir avantajı var mı 3D 'nin ?

Yapıp yapmamak sizin bileceğiniz bir şey. Ancak 3D ile yapılan alışverişi büyük olasılıkla kart sahibi tarafından yapılacağından, site sahibinin üzerindeki sorumluluk azalır. Yani site sahibi 3D yi, sitesinden yapılan alışverişlerin çalıntı kartlar ile yapılmasını önlemek için kullanır. Kartınızı çalan kişi aynı zamanda telefonunuzu da çalmadıysa 3D aktif olan bir siteden alışveriş yapması mümkün değildir.

Konu amacı dışına çıkmaya başladı. Lütfen aklınızdaki sorularınızı araştırma yaparak ya da konu açarak sorsanız daha iyi olacaktır.

TURUS TURUS Ölüm Var! Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 55 / 54
  • Ticaret 19, (%100)

@millertekadam benimde aklımda deli sorular eski bir siteyi 300-500 indexli sayfası var ise googleda https olarak link değişince 404 hatası alırmıyız acaba bilgi sahibi olan arkadaşlar destek verirlerse sevinirim

HTTPS yönlendirmesi yaparsanız almazsınız hocam.Bende daha birkaç gün önce yaptım. www.siteadi.com şeklinde olan linke tıklayınca bile https://www.siteadi.com'a yönlendiriyor.Ve güvenli yazısı çıkıyor.
bilisimhukuku

kişi bu mesajı beğendi.

...emrullâhi kaderen makdûrâ(n).
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al