wmaraci reklam
lidertakipci

Yoast 7.7 Güncellemesi 26.06.2018

13 Mesajlar 1.524 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dogusycblt dogusycblt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 98 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
https://yoast.com/wordpress/plugins/seo/change-log-wordpress-seo/

sizce nasıl olmuş ? en stabil sürümü 6.1 diyorlar ?

sitem sıralamalarda nasıl gözükecek ???

wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Artık yaost yaptığı açıklamadan sonra All in Seo ya geçtim. Ben birdaha riske girmem gibime geliyor :)
dogusycblt

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 98 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
sitem 20 günlük ne yapacağımı şaşırdım

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)

dogusycblt adlı üyeden alıntı

sitem 20 günlük ne yapacağımı şaşırdım

Sizi şaşırtan nedir? Görsel olarak değişiklik yapmışlar sadece işlev olarak bir sorun yok. Hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Kullanmaya devam edebilirsiniz. Üstelik daha 20 günlük siteniz.
dogusycblt imagets

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 98 / 42
  • Ticaret 3, (%100)

WpÖmerFaruk adlı üyeden alıntı

Sizi şaşırtan nedir? Görsel olarak değişiklik yapmışlar sadece işlev olarak bir sorun yok. Hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Kullanmaya devam edebilirsiniz. Üstelik daha 20 günlük siteniz.

ne yapacağımı şaşırdım derken all in seoya mı geçsem 6.2 sürüme mi geçsem yoksa bu sürümde mi kalsam

MuhammedAVCI MuhammedAVCI İlla Edep! İlla Edep! Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Professional SEO Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)
Uğraşmak istemiyorsanız 6.1 Sürümüne geçebilirsiniz. yada sitenizin index sayısı artmadan All In SEO ya geçiş yapabilirsiniz. herhangi bir sorun olmayacaktır.

• Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)

ne yapacağımı şaşırdım derken all in seoya mı geçsem 6.2 sürüme mi geçsem yoksa bu sürümde mi kalsam

Hayır sürüm değiştirmenize de eklenti değiştirmenize de gerek yok. Geçenki olay fazlasıyla abartıldı. Kendiniz durumu okuyup bir gözlem yapsanız bu kadar sorun olmadığını fark edersiniz zaten.

Kulaktan dolma bilgilere dayanarak değil kendi resmi açıklamalarına dayanarak hareket edin. Her eklentide yaşanabilecek hatalardan birisi Yoastta da yaşandı. Eğer eklentilerinizi güncelledikten sonra ayarlarınıza şöyle bir göz gezdirirseniz değişen ayar var mı yok mu görürsünüz.

Eklenti ya da tema güncellemek basit bir işlem değildir. Eklentileri birden koca bir sürüm güncelleyip ayarları kontrol etmezseniz mutlaka değişen ayarlardan değişen seçeneklerden etkilenirsiniz. Ancak her güncellemeyi kontrol edip bu güncelleme ne getiriyormuş ona bakmak ve güncellemeden sonra eski ayarlarımda sorun var mı diye 2-3 dakikalı bir göz gezdirmek hiçbir soruna yol açmaz.

Yoastın yaptığı hata güncellemeden sonra değişmemesi gereken bir ayarın değişmesiydi. Bu da kontrol etmeyenler için sorunlara yol açtı. Elbette Yoast bu hatayı yapmamalıydı. Ancak bir hata yaptı diye defol git denmez ki.

Temalarınızda bile inanılmaz kodlama hataları varken bu olayı bu kadar büyütmeye korka korka yaklaşmaya gerek yok.
dogusycblt hozcelik yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 98 / 42
  • Ticaret 3, (%100)

WpÖmerFaruk adlı üyeden alıntı

Hayır sürüm değiştirmenize de eklenti değiştirmenize de gerek yok. Geçenki olay fazlasıyla abartıldı. Kendiniz durumu okuyup bir gözlem yapsanız bu kadar sorun olmadığını fark edersiniz zaten.

Kulaktan dolma bilgilere dayanarak değil kendi resmi açıklamalarına dayanarak hareket edin. Her eklentide yaşanabilecek hatalardan birisi Yoastta da yaşandı. Eğer eklentilerinizi güncelledikten sonra ayarlarınıza şöyle bir göz gezdirirseniz değişen ayar var mı yok mu görürsünüz.

Eklenti ya da tema güncellemek basit bir işlem değildir. Eklentileri birden koca bir sürüm güncelleyip ayarları kontrol etmezseniz mutlaka değişen ayarlardan değişen seçeneklerden etkilenirsiniz. Ancak her güncellemeyi kontrol edip bu güncelleme ne getiriyormuş ona bakmak ve güncellemeden sonra eski ayarlarımda sorun var mı diye 2-3 dakikalı bir göz gezdirmek hiçbir soruna yol açmaz.

Yoastın yaptığı hata güncellemeden sonra değişmemesi gereken bir ayarın değişmesiydi. Bu da kontrol etmeyenler için sorunlara yol açtı. Elbette Yoast bu hatayı yapmamalıydı. Ancak bir hata yaptı diye defol git denmez ki.

Temalarınızda bile inanılmaz kodlama hataları varken bu olayı bu kadar büyütmeye korka korka yaklaşmaya gerek yok.

bir yandan haklısınız ama bir yandan yaklaşık kategorimde olan 100 siteyi araştırdım trafiklerine baktım 2 milyondan 500 bine kadar düşüş yaşamışlar

• Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)

bir yandan haklısınız ama bir yandan yaklaşık kategorimde olan 100 siteyi araştırdım trafiklerine baktım 2 milyondan 500 bine kadar düşüş yaşamışlar

Yaşanan bir güncellemedeki sorundu, düzeltildi. Kötü etkilenenler yok demiyorum ki ben. Elbette var. Ancak güncelleme yaparken ne yapıyorum ben diye kontrollü ve temkinli yaklaşmazsanız bu sorunu her eklentide her temada yaşarsınız. Hata belli bir sürümdeydi millet aman ha yeni sürümü kullanma olayına çevirdi.

Hatadan etkilenen sürümler 7.0 ve 7.0.2 olarak açıklandı. Şimdi siz Yoast 7.7'den bahsediyorsunuz. Geçmiş gitmiş bir olay. Eğer 6.3'ten 7.0'a ya da 7.0.2'ye geçmeden zaten daha yeni sürüm kurduysanız ortada hiçbir sorun yok.

Sorun 6.3 sürümünden 7.0 sürümüne güncelleyen kullanıcılarla ilgili. Media ayarlarındaki "Redirect attachment URLs to the attachment itself?" seçeneğinin güncellemeden sonra ya kullanıcının tercihine göre kalması ya da "evet" olarak işaretlenmesi gerekirken güncelleme yanlışlıkla bu ayarı "hayır" olarak işaretledi.

Yani sorun bu. Tamam yükseklerden düşen birçok kişi oldu. Ancak bunu Yoast kullanma hareketine dönüştürmek acımasızca. AIO SEO da güzel bir eklenti. İsteyen tabi ki onu kullanır. Ancak şu bizim forumlardaki bir olayı şehir efsanesine dönüştürme işini yanlış buluyorum:)
dogusycblt hozcelik

kişi bu mesajı beğendi.

phatgit phatgit WordPress Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WordPress
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 294 / 385
  • Ticaret 21, (%100)
Düşüşlerinizi başarısızlıklarınızı eklentilere yıkmayın. Yoast veya All in SEO sadece yardım eder, bunu kontrol etmek ayarlarını yapabilmek sizin elinizde. Gereken ayarları yaptıysan zaten SEO eklentisi kullanmana gerek yok. SEO eklentileri sitenizi güçlendirmez sadece size kolaylık sağlar.
dogusycblt yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al