wmaraci reklam

Wordpress Türkiye Temsilciliği Alabilirmiyim Sizce ? Düzeltildi !!!

44 Mesajlar 5.079 Okunma
smmexpress

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
webisyo Hayal gücü gözlerimizi kapattığımızda görebildiklerimizdir. | adam adam
webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
yapamazsak wordpressbank kurarız tosun gibi :)
Tövbe Tövbe güldürdünüz beni biraz ufkumuzu açalım bill gates microrosft türkiye için ofis açıyor sevgili abim Murat Kansu genel müdür oluyor bunlarda hayaldi 20 yıl önce
bbking

kişi bu mesajı beğendi.

taha3301 taha3301 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 59 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 92 / 25
  • Ticaret 10, (%100)
Direkt olarak isim paylaşmayacağım. " O olmaz bu olmaz şu şöyle " Ya arkadaşlar bırakın fikir kirletmeyi ve cahilliği. bilisimhukukuukuku fikir almak istemiş ve belli ki bu alanda projesi var. Bizlere tebrik etmek ve nasıl geliştirebileceği hakkında gerçekten bilgiliyseniz yorumlar yapmaktır. Ülkemizin web yazılımları anlamında geri de kalmasının asıl temeli zaten imkansız görmek ve yurtdışından görmüş olduğuşeyleri koplamasıdır. Wordpress bugün %80'ımızın kullandığı bir yazılım. Türkçeleştirilmesine destek olmak, konu hakkında bilgi sahibi olmayanlara yapılacak olan seminer ve toplantılarla Adsense ve diğer reklam platformlarından ülkeye döviz getirmek elbetteki güzel olacaktır. Devir teknoloji devriyse ya yapılanın üzerine yeni bir şeyler katmalı ya da ne yazık ki ölmüş olan milliyetçi duygularınızı hatırlayıp böyle yatırımcılara destek olmalısınız. Belki de Wordpress'in Türkiye kolu çok daha farklı ve güçlü bir hal alacak; sonrasında bizler de bundan ülke olarak faydalanmış olacağız. Eğitim güzeldir, "Cahilller okumasın demiş" Kutadgu Bilig kitabının ön sözünde. Beyin gücümüzü ve fikirlerimizi ileriye taşımalıyız yoksa artık ekmek aslanın ağzında değil midesinde. Umarım projeniz başarılı olur @bilisimhukuku
webisyo bbking bilisimhukuku

kişi bu mesajı beğendi.

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)

bilisimhukuku adlı üyeden alıntı

Ömer faruk kardeşim bulgaristan ve sırbistana temsilcilik açtıran ve wordcamp eğitimlerini burada veren dünya genelinde kaç ofisi olan wordpressin daha önce türkiye'de ben burada ofisi açarım gerekli ekibin işe alımını sağlarım gibi bir teklif yapıldımı türk topluluğunuda buluşturacak olan bir ofis için neden bayilik alalım google gibi yandex gibi gelsin türkiye'ye temsilciliği olsun ((Türkiye'de Wordpress'i geliştiren belli başlı ekipler de mevcuttur.)) nerelerde geliştirdiklerini ve türkçeleştirdiklerini ikimizde biliyoruz kim hangi firma kapısını açarsa orada değil mi?

kelebek adlı üyeden alıntı

Bazı yanlışları düzelterek cevap vereyim. wordpress automattic şirketine ait değildir. Automattic şirketi wodpress'in en büyük destekçisidir ve wordpress'i geliştiren adamın kurduğu bir şirkettir. Wodpress'in sahibi wordpress vakfıdır o nedenle ofis açma gibi bir durum olamaz.

https://wordpressfoundation.org/

Wordpress'in Automattic şirketine ait olduğunu söylemiyorum zaten. Wordpress markası Automattic marksından 2 yıl kadar önce ortaya çıktı. Ardından Automattic'in altında boy göstermeye başladı. Zaten her ikisinin de kurucusu Matt. Daha sonra Wordpress.com ticari markası Automattic altına alındı ve Wordpress yazılımı Wordpress foundation olarak devam etmeye başladı.

Buradaki mesele Wordpress'in ofisini açma meselesi zaten. Wordcamp organizasyonu düzenlemek ile Wordpress ofisi açmak farklı durumlar. Wordpress foundation kar amacı gütmeyen bir kuruluşken Türkiye genel müdürlüğü açmak gibi kavramları yan yana koymak garip olan. Wordpress'in Türkiye organizasyonlarına (Wordcamp gibi) destek verilmesi kulağa daha mantıklı geliyor ve bunu da kimse yapamazsın demiyor zaten :)
brk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
Bu arada yapılabilecek ve yapılamayacak şeyler vardır. Yapılamayacak şeyler için sebepler olur. Bu sebepleri siz belirlemiyorsanız yapamazsınız bu kadar basit. Ben burada Wordpress Türkiye Genel Müdürlüğü gibi bir işletmenin açılamayacak oluşuna itiraz ediyorum. Bazı arkadaşlar olayı farklı anlamışlar sanırım. Wordcamp gibi bir etkinliği Türkiye'ye getirebilirsiniz elbette girişimlerinizle. Çeviri yapmak içinse şu an sadece çeviri topluluğuna katılmanız gerekiyor öyle herhangi bir ofise falan ihtiyacınız yok. Çünkü ben de çeviri ekibindeyim.

Burada anlaşılması gereken Wordpress'in bir şirket olmadığı, projenin/yazılımın ismi olduğu ve bir vakfın çatısı altında yer aldığıdır. Eğer konu bu vakıf ile Türkiye etkinliklerini düzenlemek için iletişime geçmek üzerine olsaydı ona göre yönlendirme yapardık zaten.
brk InFlamesPhoenix

kişi bu mesajı beğendi.

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Tahminim "Türkiye Ofisi" yerine "Türkiye Temsilciliği" gibi bir cümle daha iyi anlatır olayı.

Bence çok güzel olur elimden geldiğince destek olmaya çalışırım

www.Hizliisler.com

atiyazilim atiyazilim www.ati.istanbul Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 85 / 89
  • Ticaret 7, (%100)
Destekçinizim hocam. Yabancı kaynak çok fazla iken yerli ya da Türkçe kaynak, tema, eklenti vs. az sayıda. Sizin girişiminizle hiçbir şey olmasa bile en azından translate hızlanabilir. Bu bile güzel bir gelişme olur.
bbking bilisimhukuku

kişi bu mesajı beğendi.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Konunhakkında yeterli bilgim yok ama umarım böyle bir projeye imza atabilirsiniz. Ülkemiz adına büyük bir iş olacağını düşünüyorum
bilisimhukuku

kişi bu mesajı beğendi.

InFlamesPhoenix InFlamesPhoenix Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 15 / 15
  • Ticaret 1, (%100)

WpÖmerFaruk adlı üyeden alıntı

"Wordpress Türkiye Genel Müdürlüğü" derken? Wordpress bahsettiğiniz Herbalife Avon gibi bayilik veren bir şirket değil, Automattic şirketinin çatısı altındaki açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Açık kaynak kodlu bir yazılımın Türkiye ofisini açmanız gibi bir durum söz konusu olmadığı gibi zaten Türkiye'de Wordpress'i geliştiren belli başlı ekipler de mevcuttur.

Ücretsiz tüm temaları Türkçeleştirmek ya da Wordpress'e kodlama olarak katkı vermek için de hiçbir engeliniz yok. Her birini Wordpress topluluğuna katılarak çevirebilirsiniz :)

Wordpress'in sahibi Automattic değildir.Wordpress vakfıdır.

Edit: Olur da proje gerçekleşirse gönüllü eğitimci olabilirim :)
bbking bilisimhukuku

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)

InFlamesPhoenix adlı üyeden alıntı

Wordpress'in sahibi Automattic değildir.Wordpress vakfıdır.

Yukarıda bunu açıkladım zaten merak etmeyin :) Wordpress, ilk olarak Automattic'in şu an da ise WordPress Foundation'ın isim hakkını koruduğu açık kaynak kodlu yazılımdır.

Arkadaşlar mevzuyu büyütmeyin. Kimseye sen bunu yapamazsın sen başaramazsın demiyoruz. Uzun süredir Wordpress'in Türkiye'deki gönüllü ekibine hem çeviri hem de diğer konularda destek veriyorum.

Siz Türkiye'de Wordcamp gibi etkinlikleri düzenleyebilirsiniz bunda bir engel yok zaten hatta yukarıda da link paylaşıldı başvuru yapmanız için. Ancak konuda bahsedilen bu değil. "Wordpress Türkiye Genel Müdürlüğü" ifadesi bambaşka bir şey.

Herkes nedense birilerinin hayallerine engel olmaya çalıştığımızı sanıyor. Ne alakası var? İnsanların söylediği şeyin teknik olarak mümkün olup olmadığını şimdiye kadarki tecrübemiz ve bilgimiz dahilinde açıklamaya çalışıyoruz. Sen bunu yapamazsın edemezsinle alakalı bir durum değil. Lütfen ne denildiğini ve ne dediğimi iyi okuyun.

Wordpress'i Türkiye'de temsil edeceğim Wordpcamp gibi organizasyonları yürüteceğim gibi söylemlere yok olmaz diyen var mı?

Şu insanlara cevap vermek için cevap yazma alışkanlığını bırakın lütfen. Ben kimseye burada set koymaya çalışmıyorum. Burası bir forum ve ben de kişisel bilgilerimi tecrübelerimi paylaşıyorum.

Ha ben "Wordpress Türkiye Genel Müdürlüğü" gibi bir oluşumun yapılamayacağını bilmiyorumdur o ayrı. Dersiniz ki bak bilgi şurada bu yapılıyor o zaman helal olsun derim zaten.

Ki böyle bir girişimde yıllardır gönüllü Wordpress Türkiye geliştiricilerine verdiğim desteği de sevgili bilisimhukuku na veririm. Ben de bir Wordpress geliştiricisiyim. Ülkemin bu tarz bir girişimde öne çıkması için yıllardır elimden geldiği kadar Wordpress eklentilerine temalarına çekirdeğine verdiğim desteği herkes için de veririm.

Bazı arkadaşların konuyu saptırmak ya da söylediklerimin anlamını farklı yerlere çekmek gibi bir girişimi var bunu anlamış değilim.

Daha sakin bir şekilde konu sahibini daha doğru bir yola sevk etmeye çalışıyorum. Sizin bilgileriniz benden fazladır buna hiçbir itirazım yok. Bakın mesela bazı arkadaşlar "Automattic" şirketi çatısı altındadır sözümü Automattic şirketinindir diye algılamış sonra bunu düzeltip daha açık şekilde ifade ettim. Ancak hala daha ikinci cümleyi okuyup yok o öyle değil böyledir diyenler var.

Allah aşkına birbirimizin söylemlerini yanlış/doğru test etmiyoruz burada. Kimseyle yarış içerisinde de değilim böyle bir durumda yok ortada. Bilgilerinizi paylaşırsınız herkes faydalanır. Ancak bilgilerimizi paylaşınca da siz de "konu kirletmeyin" gibi saçma sapan söylemlemlere girmeyin lütfen. Cidden forumda insanlara yardımcı olmak için tecrübe paylaşımı yapmaktan sıkılıyorum artık.

Çünkü hem bir "birbirimizi destekleyelim" anlayışı var hem de bilgi paylaşınca "hop noluyor adamın hayalini kirletme" saçmalığı var. Kimin hayalini niye kirleteyim ya hu?

Ben de sizin gibi bu konularda ileriye gidelim diye uğraşan bir geliştiriciyim. Türkçe forumlardaki bilgi çöplüğünün bulanıklığını gidermek için yıllardır parmak çürütüyorum. Biraz insaflı olun. Biraz sakin olun rica ederim. Okuduğum şey ne diyor diye bir bakın.
Berkay brk bilisimhukuku

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al