freelance iş ilanları

Suriye'den Patates İthal Edeceğiz

17 Mesajlar 2.525 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi sana zaten dediğim yokki benim :) Her sözüne katılıyorum dedim.Birde şu olayı anlayamıyorum.Şu konuda yanlış yapılıyor diyince hemen vatan haini ilan ediliyoruz.Sanki ben ülkenin kötülüğü için söylüyorum.Bende seninle aynı ülkede yaşıyorum.Allah korusun yarın bir gün ülkemize bir şey olsa senle beraber bende mahvolucam.Çözüm belli üretimimizi artıracağız, elimizden geldiğince Türk malı kullanmaya çalışacağız, devlette buna teşvik edecek tabi vergi indirimi vs. olarak.Bedava kek çay dağıtmayla ülke kurtarılmaz, refah düzeyi artmaz.Ama insanlar gerçekten zor duruma düştüğünde anlayacaklar bunu ama İnşallah düşmeyiz.İnşallah bizi yönetenler daha iyi politikalar izler.
sterk worldww

kişi bu mesajı beğendi.

Web sitem: yazilimsoru.com
wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

yazilimsoru adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi sana zaten dediğim yokki benim :) Her sözüne katılıyorum dedim.Birde şu olayı anlayamıyorum.Şu konuda yanlış yapılıyor diyince hemen vatan haini ilan ediliyoruz.Sanki ben ülkenin kötülüğü için söylüyorum.Bende seninle aynı ülkede yaşıyorum.Allah korusun yarın bir gün ülkemize bir şey olsa senle beraber bende mahvolucam.Çözüm belli üretimimizi artıracağız, elimizden geldiğince Türk malı kullanmaya çalışacağız, devlette buna teşvik edecek tabi vergi indirimi vs. olarak.Bedava kek çay dağıtmayla ülke kurtarılmaz, refah düzeyi artmaz.Ama insanlar gerçekten zor duruma düştüğünde anlayacaklar bunu ama İnşallah düşmeyiz.İnşallah bizi yönetenler daha iyi politikalar izler.

Size demedim yahu dolaylama yaptım. Sizin üzerinizden yazdım yani. Metafor yapmayı ironi ve dolaylama yapmayı severim :)

Babam pkknın en hararetli oldugu dönemde doğuda ozel timde görev yapmış bir asker. Kulağinin biri duymaz hatta yanindan mermi geçmiş diye. Keza su an da işçi emekçi suriyeliler afganlilar işinden etti gerçi. Evimiz kira öyle yat katı bırak ne ev var ne araba. Ben istemez miyim ekonomi iyi olsun her sey gulluk gülistanlik olsun ayın sonunu zor getiriyoruz. Tek amaçlari var benim hayatimi kurtarmam. Ben de onlara yük olmayayim diye bir yandan okuyorum bir yandan 37474 tane farkli iş yapıyorum. Emegimle alın terimle hayatımı sürdürüyorum. Burada tutup rantçilari haksizca haram yemiş zenginleri övecek değilim. Vatan haini istedikleri kadar ilan etsinler. Soyum sopum belli araştırsınlar. Herkes ekmeğinin peşinde. Ben sadece doğruları konuşuyorum. Afedersiniz açlıktan ağzı kokan tipler burada milyonlar göturen adamları savunuyor. Bu durum ekonomiden daha da beter
yazilimsoru

kişi bu mesajı beğendi.

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Allah sonumuzu hayr etsin. Başta kim olursa olsun...

ismetsahan ismetsahan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 70 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Dolar almanın ya da bozmanın ekonomiye yararını veya zararını söyler misin bana? Enflasyonla borçlarla bunun bir alakası yok. Bunu anlayın artık yahu. Surekli bu örneği verip duruyorsunuz. Biraz ekonomistleri dinleyin bari. Üretim yoksa Merkez bankası baskı altındaysa cari açık hat safhadaysa işsizlik artıyorsa işgücü azalıyorsa alım gücü azalıyorsa bu dolar yükselmeye mahkum!

Ama merak etmesin kimse Abd ile masaya oturan kimse kaybetmemiştir. Birkaç ay dolar bu düzeyde seyreder. Alacağınız bir sey varda simdi alin.

100.000 kişi 10.000 TL'yi dolara çevirip sonra TL almasının ekonomi de birşeyi değiştirmediğini mi iddia ediyorsunuz ben mi yanlış anladım.

Emin ol 100.000'den kat kat fazlası var böyle 3 5 kuruşun peşinde koşan
worldww

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

rainsquad rainsquad Bizler, biziz. Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad L** P**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 139 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
Oranın patatesi yenir mi ya? Ha ha ha..

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi Allah yardımcımız olsun ne diyelim.

Web sitem: yazilimsoru.com

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

ismetsahan adlı üyeden alıntı

100.000 kişi 10.000 TL'yi dolara çevirip sonra TL almasının ekonomi de birşeyi değiştirmediğini mi iddia ediyorsunuz ben mi yanlış anladım.

Emin ol 100.000'den kat kat fazlası var böyle 3 5 kuruşun peşinde koşan

O bahsettiğin meblağlar para değil. Devletin yönetimindeki kişilerin dolarları var milyonlarca dolar. Önce onları sorgulamak lazim. Dolar almanın veya bozmanın bir faydası yok evet. Sonuçlari değiştiremezsin sebepleri değiştirmelisin.

Dolar aldıkça TL daha da değer kaybetmiyor. Üretim azalınca issizlik artınca, merkez bankası baskı altında olunca, iç dış siyasi denge bozuk olunca, eğitim berbatlaşınca dolar düşmez duşmeyecek. Haliyle daha da yükselecek bir şey üzerinden kâr yapmak istemenin nesi garip anlamadım? Sen dolar alsan da almasan da yükselecek. Devlet köprüden hastaneden gelen paraları ne olarak alıp ne olarak aktarıyor önce bunları araştır lütfen. Halk en son mevzu. Devletin her şeyi dolara bağlı. Koin mi bu dolar alınca yükselsin bozunca düşsün yapmayın arkadaşlar, her sabah bas bas bağırıyor ekonomistler onları dinleyin bari.

1 10 50 milyon devlet icin para değildir bu arada. Devletin su anki borcu 320 Milyar dolar zaten cart curtu cıkar 255 milyar dolara düşüyor ödeme günü de geliyor.
sterk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al