wmaraci reklam
lidertakipci

Yerli malı tüketelim

53 Mesajlar 4.422 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
the Liyakat şart!
the

kişi bu mesajı beğendi.

Web sitem: yazilimsoru.com
wmaraci
reklam

WmOptimize WmOptimize Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
Korkmaz Sen 2-3 grafik ile ekonomist oldun bize kafa yaşıyor diyorsun :)

Al bak amerga da batıyordu zaten

Sen konuyu nasıl faşizme bağladın o daha çok merak konusu. Sen "hükümet dışarıdan almaya devam ettiği sürece" dedin ya ordan çıkardım işte. Ülkeye girişe hükümet bakar nasıl rus olayında domatesi ruslar almadıysa işte o şekilde.

Buğdayı dışarıdan alıyoz onu görüyon da savunmada gelinen noktayı göremiyon malesef. Niye buğday saman ithal ettiğimizi anlamak istersen bulurdun ama ben yine sana kolaylık sağlıyayım.
https://www.youtube.com/watch?v=ikvx2k8_zPA

Yaşım 31 değil 21'dir bu neyi ne kadar değiştirir bilemem ama yaş ile farkındalığı bir tutman abes.

Sana göre şimdi biz Rusya'dan zenginiz :)

He biz kekimizi, kitap okurken, vaktimizi doldururken, ilim öğrenirken yeriz. Ama siz sadece keki görürsünüz.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
WmOptimize Yemin ediyorum random gülünecek adamsın ha. :D Allah'da seni güldürsün. :D :D

Amerikayı batırıyorsunuz ya bayılıyorum :D Kimse yatırım aracı olarak ruble almıyor. Sen kredi çekerken ruble mi alıyorsun.

Bizim buradaki esnaflar devlet yardımı ile makine alırken dolar olarak borçlanıyorlar. Ruble olarak borçlanan görmedim.

Rusya krizi sonucu Antalya esnafına ne oldu git bir sor istersen. Ruble düşse ne olacak. Sığ düşünüyorsunuz. Her krizin bir bedeli olur. Her atar yaptığınızda acısını halk çeker.

Bu domates işi de değil ayrıca. Amerika dediğin ülkedeki firmaların geliri ülkenin ekonomisini geçmiş. Burada amerga yazınca küçümsüyorsun aklınca. :D

"Apple 2018’e rekor gelir ile başladı!
Apple bugün 2018 mali yılının ilk çeyrek (2017 dördüncü çeyrek) sonuçlarını açıkladı. Şirket tatil çeyreği olarak da bilinen bu çeyrekte geçtiğimiz yıla oranla % 1.2 düşüşle 77.3 milyon iPhone satışı gerçekleştirdi.

iPhone satışlarındaki düşüşe rağmen 88.3 milyar dolar gelir ile tüm zamanların rekorunu kırmış oldu. Bunda 999 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunulan iPhone X etkili oldu. Apple’ın bu çeyrekte sattığı iPhone’ların ortalama fiyatı geçen yıla göre 101 dolar artarak 796 dolar oldu."

Adamın şirketi 2018 yılına 88.3 milyar dolar kazanç ile giriyor. :D güldürmeyin insanı. Kullandığın yazılımlar teknolojiler silahların dahi amerikadan geliyor. Jet uçaklarının patenti üretim izinler vs vs. Adamın da umrunda değil zaten bizim gibi geri kalmış ülkelerde savaşlar çıkarıp yine silah satarlar merak etme.

Senini ülken 77 Milyon dolar zarar etmiş adam ilk çeyrekte 88.3 Milyar dolar kazanmış ve bu sadece bir firma. :D :D Daha da beter olacak ya elinizde patlayacak :D Hiç üzülmüyorum. Benzindeki kdv yi de yükseltsinler düşürmüşlerdi seçim öncesi. Gelsin şöyle 2 tl zam :D

Türkiye Amerika ile rekabete mi giriyor. Bırakın bu masalları.

yok ruble 0.07 miş miş :D

Bak Amerika 1995 yılından beri batıyor. :D

Evet evet adamlar batıyor :D

Bir konuyu da atlamayalım. Türkiye İhracat yapıyor ama ne yapıyor buna bakılmalı. Eğer sen yüksek teknoloji ürünü satmıyorsan yandın demektir ki satmıyoruz.

cagdaskorkmaz.com.tr

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)

WmOptimize adlı üyeden alıntı

Korkmaz Sen 2-3 grafik ile ekonomist oldun bize kafa yaşıyor diyorsun :)

Al bak amerga da batıyordu zaten

Sen konuyu nasıl faşizme bağladın o daha çok merak konusu. Sen "hükümet dışarıdan almaya devam ettiği sürece" dedin ya ordan çıkardım işte. Ülkeye girişe hükümet bakar nasıl rus olayında domatesi ruslar almadıysa işte o şekilde.

Buğdayı dışarıdan alıyoz onu görüyon da savunmada gelinen noktayı göremiyon malesef. Niye buğday saman ithal ettiğimizi anlamak istersen bulurdun ama ben yine sana kolaylık sağlıyayım.
https://www.youtube.com/watch?v=ikvx2k8_zPA

Yaşım 31 değil 21'dir bu neyi ne kadar değiştirir bilemem ama yaş ile farkındalığı bir tutman abes.

Sana göre şimdi biz Rusya'dan zenginiz :)

He biz kekimizi, kitap okurken, vaktimizi doldururken, ilim öğrenirken yeriz. Ama siz sadece keki görürsünüz.

Amerika ile Türkiye ekonomisini kıyaslayacak seviyede ilim nerede öğretiyorlar acaba ? Onun adı muhtemelen ilim değildir de yine de nerede öğretildiğini merak ettim. :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
Korkmaz mustix Anlamamak için baktığınızda anlamazsınız. Anlamanızı da beklemezdim. Evet Benim ülkem yapıyor, Benim ülkem üretiyor, Benim ülkemi savunuyorum, çünkü Benim ülkem.

Sen, ülke sadece oy kullandığın parti başa geçince senin olduğunu sanıyorsun heralde "senin ülken" diye öteliyorsun. Arkadaşım ben batsa da ülkemin yanındayım. Amerika şöyle böyle diye onun başarısı ile ülkemi düşürecek değilim.

Sen iyi bak bakıyım
"Al bak amerga da batıyordu zaten"
Burada amerika batıyoru mu anladın ?

Sen ithalatımızın ihracattan fazla olduğu bir görsel paylaştın.
Bende daha fazlasına sahip olan amerikanınkini paylaştım.

Ben seninin kafana göre "Al bak amerga da batıyordu zaten" dedim. İroni nedir neye denir kimlere yapılır nasıl yapılır bi öğren.

Tl Dolara göre değer kaybediyor dedin "Evet büyüyoruz" diye dalga geçtin.
Bende TL'nin rubleden fazla olduğunu görseli paylaştım.

Senin kafana göre Rusya'dan daha çok büyük olmamız gerek dedim.

Umarım anlamamak için bir daha okumuşsundur. :) Gülünecek halde bile değilsiniz.

umayya umayya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Senarist/yazar/icerik editoru
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 130 / 43
  • Ticaret 30, (%100)
Konuşmak yerine çözüm bulmak ufak da olsa bir çaba sarf etmek hiç değilse vatandas olarak elimizden geleni yapmak zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Her şeyi falanca yapsın, hükümet baksın diyerek bir yere varamayiz. Tamam hükümet baksın yapması gerekenleri yapsin ama bende vatandaş olarak sadece konusmamaliyim, minicik bile olsa elimden geleni yapmaliyim. Ben eskiden beri belki on yıldır elimden geldiğince yerli malı alırım. Hele bazı markaları kesinlikle almam . Küçük bir çaba olabilir hiç değilse çabalıyorum konuşmak yerine çözume yakın davranıyorum. Bu yüzden bu tür çabaları kesinlikle destekliyorum. Facebook grubu kurarsaniz link atın elimizden gelen desteği verelim. Klasik kafalarda vazgeçmek gerek artık, falancayla bir şey olmaz, bizim yaptiklarimizin etkisi olmaz, küçük değil büyük yatırım lazım, marka lazim o lazi m bu lazim, Bla bla bunu herkes biliyor da çözüm gaipten gelmiyor. Her büyük oluşum önce küçük çabalarla başlıyor.
WmOptimize yazilimsoru

kişi bu mesajı beğendi.

umayya40@gmail.com

• Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)

Korkmaz mustix Anlamamak için baktığınızda anlamazsınız. Anlamanızı da beklemezdim. Evet Benim ülkem yapıyor, Benim ülkem üretiyor, Benim ülkemi savunuyorum, çünkü Benim ülkem.

Sen, ülke sadece oy kullandığın parti başa geçince senin olduğunu sanıyorsun heralde "senin ülken" diye öteliyorsun. Arkadaşım ben batsa da ülkemin yanındayım. Amerika şöyle böyle diye onun başarısı ile ülkemi düşürecek değilim.

Sen iyi bak bakıyım
"Al bak amerga da batıyordu zaten"
Burada amerika batıyoru mu anladın ?

Sen ithalatımızın ihracattan fazla olduğu bir görsel paylaştın.
Bende daha fazlasına sahip olan amerikanınkini paylaştım.

Ben seninin kafana göre "Al bak amerga da batıyordu zaten" dedim. İroni nedir neye denir kimlere yapılır nasıl yapılır bi öğren.

Tl Dolara göre değer kaybediyor dedin "Evet büyüyoruz" diye dalga geçtin.
Bende TL'nin rubleden fazla olduğunu görseli paylaştım.

Senin kafana göre Rusya'dan daha çok büyük olmamız gerek dedim.

Umarım anlamamak için bir daha okumuşsundur. :) Gülünecek halde bile değilsiniz.

Oo bak şimdi amerikancı olduk. :D Ne zaman fetöcü ilan edeceksin bizi bakalım? :D Soruma cevap bekliyorum. Bu bahsettiğin ilim nerede öğretiliyor?
Korkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
mustix Sen Korkmaz'a verdiğim cevabı etiketliyince aynı cevabı sen görmek istersin diye etiketledim. Seninle muhatap olmak değildi amacım. Ordaki cevaptan kendi pay biçme sana değildir yani.

Sana amerikancı diyen yok. Necisin beni de ilgilendirmez.

Biz ilmi Çin'de de olsa alanlardanız. He merak ettiysen ben camilerden de aldım kurslardan da ama sizin gözünüze batan o bahsi geçen kek Millet KıraatHanelerinde olanlar merak etmeyin orada da bahsedilen ilimler tahsil edilebilir.
https://www.yeniakit.com.tr/haber/kemal-kilicdaroglu-millet-kiraathanelerinden-rahatsiz-oldu-478532.html

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

mustix Sen Korkmaz'a verdiğim cevabı etiketliyince aynı cevabı sen görmek istersin diye etiketledim. Seninle muhatap olmak değildi amacım. Ordaki cevaptan kendi pay biçme sana değildir yani.

Sana amerikancı diyen yok. Necisin beni de ilgilendirmez.

Biz ilmi Çin'de de olsa alanlardanız. He merak ettiysen ben camilerden de aldım kurslardan da ama sizin gözünüze batan o bahsi geçen kek Millet KıraatHanelerinde olanlar merak etmeyin orada da bahsedilen ilimler tahsil edilebilir.
https://www.yeniakit.com.tr/haber/kemal-kilicdaroglu-millet-kiraathanelerinden-rahatsiz-oldu-478532.html

mustix adlı üyeden alıntı

Oo bak şimdi amerikancı olduk. :D Ne zaman fetöcü ilan edeceksin bizi bakalım? :D Soruma cevap bekliyorum. Bu bahsettiğin ilim nerede öğretiliyor?

Kıraathane projesinin ucu da rantçılara dayanıyor. Yanlış da olsa bir şeyi körü körüne savunmak nasil bir şey cözemedim gitti. Yahu kütüphane kapatan bir zihniyet, biz üniversiteleri diploması olsun diye öneriyoruz diyen bir zihniyetten ben kitap okumam özetini okurum diyen bir zihniyetten gercekten okuma oranını arttiran bir hamle gelmesini mi bekliyorsun :) alttaki floodu oku. Sana da bir müjde vereyim bir erken seçim daha geliyor. Enflasyon %1 2 daha artacak daha fazla kaldiramaz bu ülke. Secimden önce bol kese dagittilar her seyi su an bu bile cari açık oluşturdu 12 ay icerisinde 255 milyar dolar bulunulmasi gerekiyor bu da cabası. Neyse neyse hadi oku floodu ekim kasim gibi de seçim var.
https://twitter.com/sefa_said/status/1005685059666444288?s=19

Edit: Beni bilen bilir 24 haziran erken secimini de martta söylemiştim

• Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
WmOptimize Ha diyorsun ki ben bu ekonomik deha ilimini camilerde, kurslarda öğrendim. :D

Ya sizin bu vatanı sadece biz seviyoruz, bütün müslümanlar bizden yana, bizden başka herkes amerikancı, kafir bilmem neci tavırlarınız beni benden alıyor. :D

Zerre ilim bilginiz olsa, bak zerre diyorum, göz göre göre arabayı uçuruma son gaz süren şoföre az daha hızlı sür demezsiniz. Ama ilim size Çin kadar uzak ne yazıkki...
Korkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al