wmaraci reklam
lidertakipci

A'dan Z'ye SEO/SEM/Proje Geliştirme - Sorun Cevaplayalım

45 Mesajlar 4.477 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

umutr umutr Project Development Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Digital Marketing
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Stores sendeyapsana Google Rich Snippets ile akalı içerik yayınlanmıştır. İncelemenizi tavsiye ederim.

Google Rich Snippets Nasıl Kullanılır? Microdata HTML5 ve WordPress Kullanım

Bol şans :)
Stores sendeyapsana

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MuhammedAVCI MuhammedAVCI İlla Edep! İlla Edep! Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Professional SEO Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)
Başarılar dilerim dostum gayet başarılı bir konu akışı var :)
umutr

kişi bu mesajı beğendi.

katran katran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek bilgisayar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 2 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
selam 1 seneye yakındır bir arkadaşıma bir emlak sitesi kurdum bir cok formda tanıtım yazısı yayınladım ama (satılık arsa) kelimesinde ilk 500 de yokum neler yapmalıyım teşekkürler

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
MuhammedAVCI Teşekkür ederim :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
katran Merhabalar,

Bir anahtar kelimede yükselmek için en az site dışı veri faktörleri kadar site içi faktörler de etkilidir. Bunları göz önünde bulundurmalı ve site içerisinde uygun alt yapıyı oluşturduktan sonra site dışından bunu desteklemelisiniz.

Tanıtım yazısı ve link almadan önce aşağıdaki konuma göz atmanızı öneririm, bu kriterler aldığınız tanıtım yazısı ve linklerin faydasını görebilmeniz için kemik kriterlerdir.
Tanıtım Yazısı ve Link Alırken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken Kriterler

katran katran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek bilgisayar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 2 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
umutr teşekürler bütün yazılarını okudum teşekürler hepsi birbirinden yararlı olmuş cevabın içinde teşekürler ama satılık arsayla ilgili nerelerde yazı yazabilirimki 50 ye yakın türk formunda site tanıtımmı bölümünde yazdım ama ilk 500 de yokum bir yol gösterirsen sevinirim teşekkürler

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
katran Merhabalar,

Size tavsiyem öncelikle site içi seo konusunda Google'dan biraz araştırma yapın. Anladığım kadarıyla bu konu hakkında bir alt yapınız bulunmuyor. Öncelikle kelimenize göre "Meta Tag" ayarlarınızı yapın. Dediğim gibi site dışı kadar site içi SEO'da yükselme anlamında önemlidir. Temel atılmadan bir bina dikilmez.

Forum tanıtımları vb. şuanda bu anlamda pek yararlı değiller. Yukarıda verdiğim Tanıtım Yazısı ve Link Alırken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken Kriterler konuyu okumanızı tavsiye ediyorum tekrardan. Bu alanda sizin içeriğinizde otoriter siteler ile çalışmalı ve kaliteli tanıtım yazıları almalısınız. Yaptığınız forum tanıtımları size pek bir fayda sağlamaz hatta spam yaratır bile diyebilirim.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Merhaba,

Öncelikle bu şekilde yararlı konular açtığınız için teşekkürler.
Benim sorum ise çoklu dil ile alakalı. Wordpress kullanıyorum ve hem Türkçe hem İngilizce içerik yayınlayacağım. Yalnız bunun için eklenti yüklemedim onun yerine daha doğal bir yöntem olan Wordpress multi-site yöntemini kullanacağım. İngilizce sayfayı siteadi.com/en şeklinde hazırlıyorum. Hreflang dışında sitelerin bir olduğunu sadece dillerinin farklı olduğunu Google'a göstermem gereken SEO ayarı var mı?

Bir site Türkçe diğeri İngilizce olup ayrıca hreflang kodlarını header'a ekleyip belirtsem yeterli midir?

Tekrardan teşekkürler :)

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
kocakserdar7 Merhabalar, öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize.

Öncelikle daha kapsamlı bir kaynak olan Google'ın kendi blogunda sorduğunuz soru ile alakalı bir içerik mevcut. Söz konusu bu farklı dil seçenekleri için kapsamlı bir rehber yayınladılar onun linkini size vermek istiyorum. https://support.google.com/webmasters/answer/189077?hl=tr

Benim görüşüme gelecek olursak, Google'dan "site:www.siteadresi.com" "site:www.siteadresi.com/en" olarak sorguladığınız iki farklı index alıyorsanız bir sorun yoktur. Fakat siteyi yeni hazırladığınızı söylediniz bunu göz önünde bulundurarak "hreflang" yönlendirmelerini taglerinize eklemelisiniz.

< link rel="alternate" hreflang="tr" href="www.siteadresi.com/" />
< link rel="alternate" hreflang="ru" href="www.siteadresi/en" />

Hreflang yönlendirmesinden sonra Google zaten farkına varacak ve gereken işlemleri yapacaktır. Ama yinede yayınlanan kapsamlı rehbere göz atın.

sworks

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
umutr Çok teşekkürler, önerilerinizi dikkate alacağım. Eğer çok fazla olmayacaksa son bir soru daha sormak istiyorum. Müsait bir zamanınızda cevaplarsanız sevinirim. :)

Farklı bir sitem yine henüz yapım aşamasında. İlk başta tecrübesizlikle sitemi oluştururken Google gibi sitelerde indexlenmesini kapatmamıştım. Ve Coming soon eklentisine rağmen sayfalarım index almış.

Yalnız bu sayfalar deneme amaçlı açtığım test-01, test-02 gibi sonradan sildiğim sayfalarım. Şuan hala 6-7 sayfa indexde bulunuyor ve Search console'a kayıtlı olduğum için siteyi arama motorlarına da kapatamıyorum. Öneriniz nedir acaba? Şimdilik görmezden mi gelmeliyim bu 404 indexlerini?

İyi forumlar :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al