lostyazilim

Arkadaşlar Üniversite ile Alakalı

20 Mesajlar 2.046 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

CEDAMedya CEDAMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 7 / 68
  • Ticaret 2, (%100)

HiperActive adlı üyeden alıntı

Üniversiteler genel programlarına YKS ve TYT puanlarıyla birlikte alım yapıyorlar. Fakat ön lisans programlarında TYT yeterli sanırım. Aynı anda iki üniversite okuyabilirsin, bunun içinde bir tane üniversiteyi örgün diğerini de açık lisans programı kapsamında okuman gerekiyor.
Edit: unutmadan belirteyim aynı anda iki farklı üniversitede bulunan bölümleri okuyabilirsin. Yani her iki bölümü tek üniversitede okuman mümkün değildir.

Çift anadal ve yandal diye bir şey var. Aynı üniversitede 2 bölüm okunabilir.

Soruna gelirsek. 4 yıllık bir üniversitede okuyorsun ve üniversite ne olursa olsun yönetmelikte devam zorunluluğu ortaya atıyor. Sen bu sırada farklı bir üniversiteye başlayacağım diyorsun. Peki devam zorunluluğunu yönetmelik anlamında nasıl halledeceksin? Halledemezsin. Olayın detayını bilmene bile gerek yok. Bu kısım mantık için yeterli.

üniversitede okuyorsan İstanbul üniversitesi veya Anadolu üniversitesi AÖF 'e başvurabilirsin. İkinci üniversite olarak açıktan okuman mümkün. Fakat bu seneki tyt puanın vs. önemli değil burası için. Ben mesela Marmara Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Aynı zamanda AÖF'te Marka İletişimi bölümünü okuyorum.

wmaraci
reklam

Dursun05 Dursun05 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Türkçe-İngilizce Çevirmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)
CEDAMedya Hocam ben de Marmara Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Devam durumu 2. öğretim ile halledilebilir. O sıkıntı değil. Benim için önemli olan aynı zamanda 2 yıllık okuyabilir miyim ve buradan mezun olarak önlisans kpss ye girebilir miyim bu.

• Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)

HiperActive adlı üyeden alıntı

Örgün alabilmeniz için lisans programını bitirmemiz gerekiyor diye biliyorum hocam. Aynı anda farklı memleketlerde bulunan üniversiteleri örgün okuma durumunuz olamaz. Açıktan okuma durumunuz olabilir. Aynı memlekette A üniversitesinde lisans örgün eğitimi alıyorsunuz diyelim B üniversitesinde de önlisans eğitimi alsanız ders çalışma durumları vs olur. O yüzden açıktan okuyabilirsiniz.

Hocam farklı memlekette değil de yine aynı memlekette okumak istiyorum. Devam durumu da 2. öğretimle halledilebilir.

• Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Hangi üniversitede okuyorsunuz şu an?

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği hocam.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)

bahtiyarcicek07 adlı üyeden alıntı

Lisans okuyan biri örgün veya açıktan 2 yıllık okuyabilir. Ancak 2 yıllık için onlısans kpss ye giremez. Bu durumda iş sağlığı okumanızı tavsiye ederim özellikle açıktan veya kpss gerektirmeten bölümlerden okunabilir kesin bilgi budur

Hocam ben şimdi 2 yıllığı bitirsem diplomamı alsam önlisans kpss sine girip devlete atanamıyor muyum ? 4 yıllık bitmemiş olsa. Çünkü 4 yıllık 1 yıl geç bitecek gibi gözüküyor şu an.

• Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)

Muhammed adlı üyeden alıntı

Önlisansı örgün bir şekilde okuyabilirsin. ÖSYM kılavuzunda yazanlar;

- ÖSYS kılavuzunda yer alan programlarda aynı seviyede iki örgün programa kayıt yaptırılamaz. Örneğin, örgün eğitimde bir üniversitede Makine Mühendisliği Bölümü okurken öğrenci başka bir yükseköğretim kurumunda veya aynı üniversitede örgün lisans programına kayıt yaptıramaz. Aday hangi programda eğitimine devam etmek istiyorsa diğerinden kaydını sildirmek zorundadır.

- ÖSYS kılavuzunda yer alan programlarda farklı seviyede iki örgün programa kayıt yaptırılabilir. Örneğin, örgün eğitimde bir üniversitede lisans düzeyinde İnşaat Bölümü eğitime devam ederken başka bir üniversitede veya aynı yerde örgün bir ön lisans programına kayıt yaptırılabilir.

- ÖSYS kılavuzunda yer alan programlarda örgün bir programa kayıtlı iken, herhangi bir üniversitesinin açıköğretim ön lisans veya lisans programına kayıt yaptırılabilir.

- Bir üniversitede örgün eğitimine devam eden öğrenciler eğitimine devam ettiği veya başka bir üniversitede açılan uzaktan eğitim ön lisans veya lisans programlarına kayıt yaptırabilir.

https://www.memurlar.net/haber/694872/ayni-anda-iki-universite-hangi-sartlarda-okunabilir.html

Ben de burayı okudum hocam. Aynı yazıyı, emin olamadım sizlere sormak istedim.

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Dursun05 adlı üyeden alıntı

Ben de burayı okudum hocam. Aynı yazıyı, emin olamadım sizlere sormak istedim.

YÖK veya ÖSYM`yi arayıp söylersen yardımcı olurlar, olmazsa gerekli birime yönlendirirler en azından soruna cevap alırsın. Benim bildiğim okuyabilirsin.
Dursun05

kişi bu mesajı beğendi.

bahtiyarcicek07 bahtiyarcicek07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ekonometrist
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 9 / 46
  • Ticaret 7, (%100)

Dursun05 adlı üyeden alıntı

Hocam ben şimdi 2 yıllığı bitirsem diplomamı alsam önlisans kpss sine girip devlete atanamıyor muyum ? 4 yıllık bitmemiş olsa. Çünkü 4 yıllık 1 yıl geç bitecek gibi gözüküyor şu an.

4 yıllık bitmeden atanabilirsiniz hocam

tabilen tabilen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek Bilgisayar ve Yazılım Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Memuriyet için 2 yıllık ön lisans okumanıza gerek yok, lise mezunusunuz şu an , KPSS’ye girip lise mezunu olarak atanabilirsiniz, ayni zamanda okulunuza devam edebilirsiniz. Devlet eğitim için gerekli koşulları size ayarlıyor, izin alabiliyorsunuz yani. İlla 2 yıllık bir bölüm okumak istiyorsanız memuriyet için boşuna okumayın, yatırdığınız harç parasına yazık.

Ayrıca lisanstan mezun olunca bitirdiğiniz bölümü bildirip memuriyette alan değişikliği talep edip kendi uzmanlık alanınızdan memuriyete devam edebilirsiniz.

• Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)
tabilen Hocam ben memuriyet için okumak istemiyorum. Önlisans Kpss sine girmek istiyorum. Önlisans olarak da şu an ağız ve diş sağlığı veya fizyoterapi düşünüyorum. Buradan tekniker olarak göreve başlamayı düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al