freelance iş ilanları

Nobelli iktisatçıdan korkunç uyarı: Türkiye böylesine savunmasız

40 Mesajlar 3.785 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)

Serenad adlı üyeden alıntı

Öncelikle paylaşımınız için Teşekkürler

Bu nobel ödüllü iktisatçı Turkiyenin ne denli bir kaynağı var Biliyor mu ki böylesine bir paylaşımda bulunuyor.

Belki bir çoğumuz bile bilmediğimiz TL paralarında yazan ( TÜRKIYE CUMHURIYET ) CUMHURIYETİ YAZMAZ sebebi ise merkez bankasının hisselerinin tamamı T.C. Devletimize ait değildir. Ancak şöyle de belirtmek isterim. Merkez bankası hissemiz % 51 iken %3 artarak %54 olmuştur.

Ve daha bilmediğimiz bir çok şey olduğunu da belirtmek isterim. 2023 te lozan anlaşmasının son bulduğu ve tamamen yer altı kaynaklarimizi özgürce kullanacağımız bir tarih olduğunu paylaşmak isterim.

Şu an ülkemizde BOR'a yönelik ciddi çalışmalar söz konusu ve dünya BOR kullanmak isteyecektir.

Nobel ödüllü iktisatçı TÜRKIYE'nin Güzel ülkemin hiç bir şeyini bilmediğini ve sadece spekülasyon yaparak Gündem yaratmaya çalışıyor diye düşünüyorum.

Evet Güzel ülkem önceden Gündemi Belli olan bir ülke idi Şimdi ise Gündemi belirleyecek ülke haline geliyor. Türkiye önlem alması için değil. Yaptıkları açıklamalarla Kendilerinin Gard'larini almak için yem atıyorlar akıllarınca.

Bilgi paylaşmaktır.
Lütfen siyaset olarak algılanmasın.
Teşekkürler..

Hocam şurada " Ve daha bilmediğimiz bir çok şey olduğunu da belirtmek isterim. 2023 te lozan anlaşmasının son bulduğu ve tamamen yer altı kaynaklarimizi özgürce kullanacağımız bir tarih olduğunu paylaşmak isterim. " yazmışsınız bu algıya nereden kapıldınız.

Lozan Antlaşması, Türkiye’nin bor ve petrol başta olmak üzere yer altı zenginliklerinin çıkarılmasını engelleyen herhangi bir madde veya düzenleme içermediği gibi belli bir süre tanımlaması da bulunmamaktadır. Sizin dediğiniz gibi olsaydı Kömür bile çıkartamazdık

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Marstyson adlı üyeden alıntı

Lozanın gerçekten 2023 te biteceğine inanan insana hiçbir şey anlatamazsınız. Boşuna kürek çekmek gibi 🙂

Atatürk şu günleri görse kahrolurdu galiba. Ben hayatımda kurucu liderine bu kadar atıp tutan, yalan fotoşoplarla yargılayan hainlige varan söylemlerle eleştiren bir ülke görmedim. Benim lisede beden hocam fotoşoplu foto göstererek Atatürk mason locasına üye bir mason demişti bunlara cidden inanan insanlar var aklım almıyor ya. Hayır aç İlber Ortaylı Sinan meydan dinle. Bu adamlar hayatını tarihe vermiş vatansever insanlar facebookta ingiliz ...lerinin yaptığı 2 3 fotoşopa ne inanıyorsunuz. Yazık yazık. Bu ülkede su an her şeye rağmen özgürce yaşıyorsak, dilimiz kültürumüz asimile edilmediyse(O da ediliyor artık gerçi) ATATÜRK sayesinde. Lozan 2023 te bitecek demek Atatürk ülkeyi sattı demek. Bunu kimse affetmez. İnsan affetse topraktaki kan, toprak altındaki kahramanlar affetmez. Asteğmen Kubilay affetmez Seyit Onbaşı affetmez, SERİFE BACI AFFETMEZ, HALİME CAVUŞ AFFETMEZ, SÜTCÜ IMAM AFFETMEZ! KAZIM KARABEKİR AFFETMEZ! FEVZİ ÇAKMAK AFFETMEZ! HASAN TAHSİN AFFETMEZ! Ve daha ismini saymadıgım nice KAHRAMAN AFFETMEZ! Kurucu lider Gazi Mareşal ANAFARTALAR KAHRAMANI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'e saygıları yoksa bu isimlere olsun bari.

Neyse neyse dolar 4.81 müdahala gelecek bir önceki mesajlarımda direnç 4.84 85 demiştim hazır olun. Müdahale edilmezse 5te görüşürüz

4.82 oldu

muratgny4254

kişi bu mesajı beğendi.

WmOptimize WmOptimize Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam öncelikle bu tür paylaşımların amerika menşeili olması inanın işin iç yüzünü değiştiriyor. Haber kaynağı olarakta içerisinde vatan hainleri barındırmış bir gazete paçavrasını paylaşmışsınız.

Birisi burada akit veya yenişafak haberi ile ekonomi şöyle düzelecek diye paylaşsa "aaaa yandaş medya" diyecekler forum başında nöbetteler.

Benim demek istediğim aslında bu tür haberler ülkeye gelecek yatırımcıyı kaçırıyor. Eğer biz bile ekonominimizin düzelmeyeceğini düşünüyorsak elin oğlu hiç düşünmez ki biz ne ekonomilerden bu hale geldik.

Derin düzeyde bir ekonomi bilgim olmamakla beraber şu düşünceye sahibim;
Bu ülke artık mühendislerini yedirmiyorsa,
Savunma sanayinde üretim yapıyorsa,
Reste rest çekebiliyorsa bu birilerinin hoşuna gitmeyecek ama bizim hoşumuza gitmek zorunda çünkü artık ayaklarımız üzerinde durabilecek kıvamdayız. Evet belki çok restleşmemek lazım ekonomi düzelsin diyeceğiz haklısınız bunun dozajı kişiden kişiye değişebilir.

Ayrıca dış güçler elbet bir etken ama ben bir büyük etkeninde şu olduğunu düşünüyorum,
Bir siyasi ataktı belki ama bu askeri ücretlerin birden artması aynı zamanda paranın değerini düşürdü. Yani herkeste para olunca doğal olarak paranın değeri düşer. Ben askeri ücrete az zam yapılsın demiyorum ancak bir anda fazla yapınca paranın değeri düştü. Tabi bu işleri iyi bilmiyoruz ama benimde bir fikrim buydu.

Umarım en kısa sürede doların düşüşünü görür, kendi temalarımızı global seviyede satar, yabancı dil sitelerde üst sıralara çıkarız :)

Tatil memleketiyiz sıcak sulara sıcak paralar giriyor umutlarınızı diri tutun.
cooper ismetsahan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Dolar 4.84 direnç noktasindayiz. Mudahale gelirse 4.70 60lara inebilir yoksa sabaha 5le uyaniriz

wmaraci
wmaraci

ismetsahan ismetsahan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 70 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer yeni kabineyle gerçekten ekonomi iyi olursa siz değerli arkadaşları ve o paylaşımları da alarak bir konu açacağım burada kalsın.

ONE ONE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web hizmetleri - SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)
Beyler sakin olun paramız pakistan parasının 25 katı olmuş A haber müjdesi hadi ben kaçar.

• Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)

ismetsahan adlı üyeden alıntı

Eğer yeni kabineyle gerçekten ekonomi iyi olursa siz değerli arkadaşları ve o paylaşımları da alarak bir konu açacağım burada kalsın.

İnşallah öyle biriey olur. Ben istemezmiyim dolar düşsün halk rahat etsin ama koyunla olmaz bu işler. Kabineyle olaaydı keşke. Bu kaçıncı kabine bu kaçınca kriz.
ismetsahan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

ONE adlı üyeden alıntı

İnşallah öyle biriey olur. Ben istemezmiyim dolar düşsün halk rahat etsin ama koyunla olmaz bu işler. Kabineyle olaaydı keşke. Bu kaçıncı kabine bu kaçınca kriz.

Biz realiteyi söylüyoruz o hala fanatiklik peşinde. Takım tutar gibi siyasi tutarsanız sonuç bu olur. Hala ss alıp sizi vs arkadaşları ekleyeceğim falan diyor. Neyi kime kanıtlamaya çalışiyor aklım almıyor. Temelli argümanlar sun tartışalım fakat çocuk gibi sürekli bir körü körüne tabansız savunmalar falan. Bizi eklesen ne olur eklemesen ne olur. Gerçekler ortada. Doların 4.70e 4.60 inmesini sevinerek kutluyor millet. Psikolojisi bozuldu insanların :)

• Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)
Türkiyenin sorunu bu bağnazlık. Bir partiyi desteklerken haaşa ama Allah tarafından farzmış gibi destekliyorlar. Hepsi böyle her parti böyle A B C D H M partisi yok hepsi böyle. Medeni toplumlarda partilerin ortak amacı vardır. Hepsinin gayesi ülkeyi ilerilere taşımaktır ancak fikir ayrılıkları nedeniyle partiler meydana gelir. Partiler ülkeyi nasıl geliştirecekleri konusunda birbirleri ile farklılık gösterir. Bizde bir parti kendine bir ideolojiyi kalkan ettikten sonra yaptığı herşeyi helal görüyor. Bizde partiler ideolojilerle kuruluyor. Buda bağnazlığı doğuruyor. Yanlış en başta var bir partide değil.

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Peki çözüm nedir beyler hadi kurtarın ülkeyi krizden bakalim merak ediyorum her gün kriz tellallari geliyor foruma bu aralar bir de siz yönetin ülkeyi.
Benim siyasi partim yoktur tüm partilere karşıyım onu en baştan söyleyeyim. A partisi de gelse b partisi de gelse durum bu olacaktı benim görüşüm.

https://dapasorgu.com
wmaraci
Konuyu toplam 25 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 25 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al