wmaraci reklam
lidertakipci

Hosting piyasası nereye gidiyor

72 Mesajlar 11.323 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BilisimHosting BilisimHosting İnternet Teknolojileri Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Sistem Engineer & CCNA
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

AlperSoft adlı üyeden alıntı

Öncelikle ticarette eğer önemli bişey alıyorsanız önce denemelisiniz.(birçok yapı marketinde olduğu gibi) Veya denemicek kadar pahalı ise firma sizi referanslarına götürür orada çalışan ürünü denersiniz.Teşhir ürünü denilen bir bişey vardır ticarette.Sizde ticarette buna göre masrafınızı yapar bir adet teşhir için artık 1 adet vps mi olur artık bir sunucu feda edersiniz bilemiyorum işleyişinizin nasıl olduğunu o tamamen bağımsız olur kişiye özel 1 saatlik vps verebilirsiniz kullanıcı upload yada download yapacağı sitedki hızını test eder beğenirse alır.Hosting alıcak kişide 1 hafta mı artık paketini dener hızına bakar cpu kullanımı vs gibi şeylerine bakar memnun kalırsa yoluna sizinle devam eder.Bu tamamen satış politikasıdır.Siz en basit bir mobilya alcağınız zaman sadece resmine bakarak alabilir misiniz yani firmalar özelliklerini yazıyor bu kadar
En kolayından bir firma cpu oranını yüzde 10 dediği zaman diğer firmada yüzde 20 dediği zaman aa yüzde 20yi alalım diyorlar fakat bu düz matematik değil ki yüzde 10 ile 20 tane script çalıştırabilirken yüzde 20 cpu oranı veren firmada aynı scriptlerden 10 taneisni çalıştıramıyorsunuz.
Tabi benim dediğim sistemi neden hosting firmaları yapmıyor yada yapamıyor.Yeteri kadar büyük firma değilller ya bununla ilgilenicek birisi yok veya masraf yapmadan kısa yoldan ne kadar fazla para kazanırız düşüncesinde olabiliyorlar.

yapı marketi ile hosting firmalarını karıştırmayınz. zaten müşterilerimize sorun çıktıgı zaman hizmeti iade etmek istiyorsanız zaman sorunsuz iade ediyoruz .

hosting de deneme olur ama kusura bakmayın vps de ve vds deneme olmaz

bunu sizde biliyorsunuz

Ek Olarak:

Virusman adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Firmanız kapanmamışmıydı? ya da ben mi yanlış biliyorum?

sağlık sorunlarım nedeniyle kapandı 1 yıl içerisinde yeniden yapılanmaya giderek açılacaktır

wmaraci
reklam

AlperSoft AlperSoft WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Vps sunucu alıcak kişi peki upload/download hızını nereden bilebilir sonuçta 10larca değişik firma 10larca değişik fiyat var.Ağzı yandıkça daha fazla yorum okuyup daha fazla dikkat ondada bir sorun olunca vs diye diye bu sistem böyle gider.Ürün satmak ve ya ürün desteği vermek her zaman aynıdır(küçük farklılıklar ile).Bu benim düşüncem.İade konusuna gelince firma zaten düzgün bir fima değilse buda yalan oluyor.

Benim düşüncem çok saçma gelebilir fakat nasıl bir örnek kullansam bilmiyorum ama pazarda alışveriş yaptığınız zaman aynı mevyeyi 10larca farklı kişi satar.Kimisinin fiyatı uygundur kiminin görünüşü güzeldir fakat tadına bakmadan genellikle eğer o kişi ile önceden alışveriş yapmadı iseniz almazsınız.Tadına bakarsınız öğle alırsınız.Ne alaka vs diyebilirsiniz.Bir ürün alırken bunca sektör ticaret yapıyorsa değişik isimlerde teşhir demo deneme adında işlem yapar.Bu programcılıktada vardır.Yiyecek sektöründede vardır giyim kıyafet sektöründede vardır.Çoğu insan kıyafet güzel gözüksede üzerinde nasıl durucağını merak eder.Neyse amacım tartışma değildi ben bir fikir attım bu sektördeki yanlış / eksik olduğunu düşündüğüm bir şeyi dile getirdim.Ne size özel bir durumdu nede farklı bir firmaya özel düşüncemdi.Tartışma yaratmak gbi amacımda yok.İyi çalışmalar dilerim...

• Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

AlperSoft adlı üyeden alıntı

Vps sunucu alıcak kişi peki upload/download hızını nereden bilebilir sonuçta 10larca değişik firma 10larca değişik fiyat var.Ağzı yandıkça daha fazla yorum okuyup daha fazla dikkat ondada bir sorun olunca vs diye diye bu sistem böyle gider.Ürün satmak ve ya ürün desteği vermek her zaman aynıdır(küçük farklılıklar ile).Bu benim düşüncem.İade konusuna gelince firma zaten düzgün bir fima değilse buda yalan oluyor.

Benim düşüncem çok saçma gelebilir fakat nasıl bir örnek kullansam bilmiyorum ama pazarda alışveriş yaptığınız zaman aynı mevyeyi 10larca farklı kişi satar.Kimisinin fiyatı uygundur kiminin görünüşü güzeldir fakat tadına bakmadan genellikle eğer o kişi ile önceden alışveriş yapmadı iseniz almazsınız.Tadına bakarsınız öğle alırsınız.Ne alaka vs diyebilirsiniz.Bir ürün alırken bunca sektör ticaret yapıyorsa değişik isimlerde teşhir demo deneme adında işlem yapar.Bu programcılıktada vardır.Yiyecek sektöründede vardır giyim kıyafet sektöründede vardır.Çoğu insan kıyafet güzel gözüksede üzerinde nasıl durucağını merak eder.Neyse amacım tartışma değildi ben bir fikir attım bu sektördeki yanlış / eksik olduğunu düşündüğüm bir şeyi dile getirdim.Ne size özel bir durumdu nede farklı bir firmaya özel düşüncemdi.Tartışma yaratmak gbi amacımda yok.İyi çalışmalar dilerim...

zaten 1,2 saatlik testi yapıyor kullanıcı ama kendine göre kurnazlıklarıda oluyor

1 hafta kullanırım ondan sonra begenmedim derim ama yaptıgımız iş emek harcanıyor yukarıda belirttiğim müşteri tipinden çok geliyor

tabikide test olacak ama yukarıdaki gibi olumsuzluklar oluyor

sadece bir konu üzerinde fikirlerimizi belirtiyoruz

AlperSoft AlperSoft WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Tabiki güvenliğiniz ve genel olarak zarar etmemeniz önceliğiniz olucak.BUna kimse karışamaz ki deneme olayınada aslında kimse karışamaz.Ama ben sadece bu kadar kafa karıştırıcı firma ve fiyat varken nasıl bir firma ön plana çıkabilir o konuda düşüncemi yazdım.
Siz güvenlik için almanız gereken şeyleri tabiki biliyorsunuzdur ona göre ayrı bir ip veya ne gerekiyorsa.Vps alan kişi ne için alıyorsa ona yeticek miktarda deneme yapılınabilir yani bu upload download ise 1 2 saat tabiki yeterlidir.Hosting olayında ise 1 hafta süre elbette yeterlidir.Teknik desteği azçok öğrenilir firma hakkında ve sattığı ürünler hakkında bilgi sahibi olursunuz.Süpriz çıkmaz size.Ve bu şekilde sizle çalışan kişilerde memnun oldukları için çalışır.Rastgele deneyerek yada sağdan soldan duyma bilgilerle gelmezler.fiyatları uygunsa yani aklındaki düşünceye uygun mu diye deneme yaparlar uygunsa alırlar.Sonuçta deneme yapan herkes alıcak diye bişeyde yok.Fakat siz geri dönüşümden kazanıcasınız zaten.Ona görede süreyi belirtip isimde ön plana çıkabilirsiniz.
Başka bir webmaster sitesinde 30 küsür liraya sınırsız reseller paketi satıldığı zaman 10larca hatta yüzden fazla kişi satın aldı ama ne oldu paketler açılmadı cpu fazla kullandılar siteleri yavaş açıldı.vs sorunlar çıktı.Bunun yerine firma 40 lira deseydi ve kişilere deneme yapma imkanı kullansaydı memnun kalan kişiler kullandığı için firma hakkında eksi bir geri dönüşte olmaz olumsuz yorumlar olmaz şeklinde düşünüyorum ve yazımın sonunda tekrardan belirtiyorum ben iki tarafıda bildiğim için kendimce ortak bir yol söylüyorum ki bu yolu zaten hangi alanda olursa olsun ticaret yapan büyük firmaların hepsi kendilerini güvene alıp bu yolu alıyorlar.Umarım gereksiz yere tartışma olarak yazdıklarımı görmemişsinizdir.Genel olarak kendimce hosting firmalarının eksiklerinin bir kısmını dile getirdim.Artık bende kendi işime yavaştan dönmeliyim.İyi kazançlar dilerim.Umarım hak ettiniz yerlere gelirsiniz.İyi akşamlar

wmaraci
wmaraci

Ozan34 Ozan34 AC3 Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

BilisimHosting adlı üyeden alıntı

merhabalar

yaz ayının da gelmesiyle çocuklar birer birer hosting firmacıkları kurmaya çalışacaklar ve yenidende magduriyetler başlayacak .

bir çok forum sitesinden hosting fiyatları ömürlük ve yıllık ve sınırsız olarak neredeyse 5 tl ye inmiş durumda

bizim gibi vergi levhası olan ofisi olan firmalarda kaybediyor türk firmalarına güven azalıyor

bu konu hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim

saygılarla

Bilişim Hosting İnternet Teknolojileri Kurucusu

Onur Hasöz

Evet size katılıyorum şimdide oyun sunucuları satmaya başlamışlar 1 gb ramli sunucu 20 lira :)

Yeni Oyun Portalı !

• Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Ozan34 adlı üyeden alıntı

Evet size katılıyorum şimdide oyun sunucuları satmaya başlamışlar 1 gb ramli sunucu 20 lira :)

malesef ki ne malesef üzücü bir durum

emirhan emirhan www.ozkula.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)

teknobeyinnet adlı üyeden alıntı

5 iade mi? :) Online Destek'ten kimse ulaşamıyor ki size iade alınsın. Cevap verilmiyor iade denilince. Sadece ben değil 2 arkadaşım daha iade için yazdı ama cevap alamayınca mecburen kullanmaya devam ediyorlar. :D

Canlı destek anlık problemleri gidermek amaçlı vardır.
Tüm destek bildirimleri mutlaka kısa sürede cevaplanmaktadir
Onceden iade amaçlı bildirim açıp cevaplanmayan veya isleme alınmamış bildirimi burada herkesin önünde paylasiniz lütfen.

• Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

emirhan adlı üyeden alıntı

Onceden iade amaçlı bildirim açıp cevaplanmayan veya isleme alınmamış bildirimi burada herkesin önünde paylasiniz lütfen.

burası sadece bir konu üzerinde sohbet etmek içindir başka konuları burada tartışmayalım

MrGuner MrGuner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 0 / 162
  • Ticaret 4, (%100)

emirhan adlı üyeden alıntı

Ya bırakın şimdi yan çizmeyin allahınızı severseniz. Bu mu yani bütün bahane? O zaman bir zahmet o anlık problemleri çözmek için açtığınız canlı destekten cevap olarak söyleseydiniz destek bildirimi yollanması gerektiğini. Ama tabi siz "iade" yazısını görünce kaçtığınız için bunu yazmamanız normal. Birde gelip bildirimi paylaş diyorsunuz. Yazık.

• Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

teknobeyinnet adlı üyeden alıntı

Ya bırakın şimdi yan çizmeyin allahınızı severseniz. Bu mu yani bütün bahane? O zaman bir zahmet o anlık problemleri çözmek için açtığınız canlı destekten cevap olarak söyleseydiniz destek bildirimi yollanması gerektiğini. Ama tabi siz "iade" yazısını görünce kaçtığınız için bunu yazmamanız normal. Birde gelip bildirimi paylaş diyorsunuz. Yazık.

üzücü bir durum ama asıl ilginç ve üzücü olan özkula firmasının bir zamanlar wmaracında bir numara olması ama şimdi ismini bile anmak istemeyen bir sürü kullanıcının bulunması

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al