wmaraci reklam
lidertakipci

Webmaster Olarak; Sizce Yaşadığınız Konumun Önemi Var mı?

51 Mesajlar 6.179 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Evet, önemi var. Türkiye'de değilde, Kanada, Amerika gibi yerlerde yaşasaydık, yaptığımız işlerden daha iyisini ortaya koyardık. Malum ülkemizde Paypal dahi geçerli değil, yabancılar ile ticaret yapmak çok zor, yapılsa dahi önemli bir kesinti uygulanıyor.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.
wmaraci
reklam

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
Bence artık yok. (Konum olarak büyük şehirlerde yaşamıyorum Ordu'da yaşıyorum) Bir şeye ulaşmak istediğimizde her yolu bulabiliyoruz da şimdi mi sıkıntı oldu?

Kusura bakmayın lakin konumu bahane edenleri, ben şurda olsaydım ooo diyenleri "züğürt tesellisi" kategorisine alacağım. Unutmayın ki aynı oranda belki kat kat daha fazla rakipleriniz olacak..
Being

kişi bu mesajı beğendi.

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Siz değerli girişimci ve webmasterlara bir olay paylaşmak isterim. Devlet memuru olmadan önce evliyken eşim istememesine rağmen çeşitli sektörlerde çalıştım. Sektörler internet işlerine çokta uzak değildi il olarak ise; Kayseri - Konya - Eskişehir ve İzmir diyebilirim.

Çok sevdiğim bir kardeşim vardı (akrabam aynı zamanda) kendisi mobil uygulamalar geliştiriyor oyun dahi yapabiliyor ancak ben o çocuğun ilk bilgisayara oturduğu günleri de bilen birisi olarak sürekli hatalarını fark ettim. Mesela atıyorum web siteyi mobilde gösteren uygulama yapmayı öğrendi hemen freelancer olarak iş kovalayayım ekmek kazanayım. Ekmek kazanacağım derken gelişim bitmişti. Kendisine ticareti babasının kontrolünde bir süre yasakladım ve ona tabiri caizse emrettim dedim ki fal uygulaması yap dedim ki okey yap ihtiyacın ne sunucu mu ben alacağım sana aldım da fazlasıyla...

Aylar geçti o bilgisayara gözümün önünde oturan çocuk utanmasa Falcı Bacı'yı tek başına yapacak hale geldi hadi dedim ticarete açıl kendisi Konya'daydı.

Bir yerlere gidiyor geliyor teklifler veriyor görüşmeler oluyor Ablacım ne oldu abla çağırıyorlar Kardeş 1000 TL alırsın her işten de prim alırsın abla diyor ben o adama ne kadar kazandıracağıma bakmıyorum ekmek kapısı sonuçta ama haketttiğimde bu değil eşimin İzmir'e tayini çıktı (Jandarma Foça). Babasıyla konuştum ve kardeşimi aldım yanıma dedim ki bu çocuk kendini geliştirdi ama iş yapamıyor sorun bu çocukta olsa bana uygulama yapamazdı kapasitesiz dersin geçersin. İzmir'e gelen çocuk 2 hafta içinde 3500 TL maaş ile başladı yolu yemeği ayrı.

Aylar geçti askerliğini yaptı geldi eşim dedi ki dilin var mı var abi bir uygulamayı baştan sona çıkaracak ekibi yönetebilir misin evet abi tamam aç ofisini ne gerekiyorsa söyle o zamanında sunucusunu aldığım çocuk eşimden 5 TL istemedi ve şuan da İstanbul'da mobil uygulama şirketi var evlendi altında arabası var.

Ben iki konuya değinmek istiyorum birincisi kazanç önemli kim ne durumda Allah bilir ancak GELİŞMEK GELİŞMEK GELİŞMEK bir saat az uyu ama dünden daha bilgili uyu daha tecrübeli uyu.

İkincisi kendini asla harcatma emeğinin karşılığını her zaman iste ve karşılığını aldığın emeği layıkıyla yap.

Af buyurun ben forumda sürekli gördüğüm bir konudur bu uzun yazdım hakkınızı helal edin belki de saptım ama bir web sitesi açılıyor. Site tanıtımda görüyorum. Atıyorum 1 hafta geçiyor Adsense denilen olaya başvuru 1 ay geçmemiş SEO'da başarısızım 1.5 ay geçiyor proje tutmadı.

Değerli kardeşlerim forumda kaç tane SEO'cu var desem 1000 kişi varsa 900 tanesi SEO'cuyum der ama bugün SEO konusunda biraz bilgi almak isterken şöyle bir rehbere rastladım kaç kişi bunu tercüme ederek anlayarak okudu desem o SEO'cu arkadaşlarıma yanlışım varsa düzeltin 10 kişi herhalde zor çıkar.

Malesef ki millet olarak bir ürün yada malzemeden 5 TL kazandığımızda o ürün yada malzemeden 50 500 TL kazanacak şekilde geçinmek yerine 5 TL'lik işi 500 kez yapmayı tercih ediyoruz.

Konu sapmış olabilir Being bey kusura bakmasın iyi forumlar :)
Being mapacarta Browland

kişi bu mesajı beğendi.

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

MehmetFazilK MehmetFazilK - Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Yok diyenlere kesinlikle katılmıyorum Kırşehir'de yaşıyorum ve belli bir seviyeye kadar işler yapılıyor (freelance çalışabileceğim işler özellikle) ancak bir süre sonra ortak işler yapmak istiyorsun yada etkileşim kurmak istiyorsun ancak etranfında senin gibi insanları bulamıyorsun inanır mısınız grafiker dahi bulamıyorum grafikerim diyenler fotoğrafçıda çalışan 2 3 edit yapabiliyorlar. Kısacası belli bir seviyeden sonra yapılamıyor.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

muhdelibas muhdelibas WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)
Var tabii. Ben ilham ve yeni düşünceler için sıkça yürümeyi tercih ederim. Evden çıktığımda nerede yürüyeceğim büyük önem arz eder :)
Being

kişi bu mesajı beğendi.

ahmetonurslmz ahmetonurslmz Software Developer Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Software Developer, SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 81 / 28
  • Ticaret 5, (%100)
Konum derken çoğu kişi Türkiye'de sağlanan şartları, Amerika'da sağlanan şartları kıyaslamış. Olay bu değil ki sakinlik.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

https://ahmetonursolmaz.com.tr
Founder of Leadfure

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Grafiker
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)
Kesinlikle etkisi var yaşadığın yerin şöyle düşünün bir ilçede hiç iş alamazsınız fakst büyük şehirde stresiniz fazla olur fakat çok güzel paralar kazanırsınız. Heleki aynı kafadan tasarımcılar görürseniz birlikte bir çok şeyi başarabilirsiniz. Daha büyük yeniliklere yelken açabilirsiniz. Gerçekçi olalım miamide viski içerken web tasarım yapmayı bir çoğunuz istiyor ama emin olun o ortam olsa tasarım bir yerlerinizde olmaz 😊 akıl başa şeye kayar. İlhamınız tasarım üzeri olmaz 🤣
Being

kişi bu mesajı beğendi.

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
millet olayı anlamamış galiba, musk ın dediği; böyle gelişmiş ve imkanları bol olan bir şehirde doğmasaydım, şimdi asgari ücretli ameleydim. bizim ülkede harcanan insanlara güzel bir atıf da olabilirmiş bak..

yani, bu kesinlikle wm ile sınırlı kalacak bir şey değil. hayatın tüm alanında etkili bir şeydir. coğrafya kaderdir.. gönül isterdi ki paşam ve türk milleti bu güzel ülkeyi kurup, geliştirmek için muazzam çabalarını sonraki ve şuanki mevcut hükümetl berbat etmeseydi şuan coğrafyamız gelişmiş ülkeler arasındaydı. özellikle 2000 ler ve sonrası, ülkeler büyük teknolojik gelişmelerle uğraştı ve büyüdü. peki biz ne olduk? ülke daha berbat daha huzursuz ve neredeyse tüm dünyaya kafa tutan bir ülke olacakken, ki dünya bir çok ilki türkiyenin kuruluş dönemlerinde yaşamıştır. insan hakları, havacılık ve eğitim de bizden geride olan bir çok ülke şuan bize kahkaha atıyor.

işin özü, tabii ki önemli. dolar 5 lira olmuş, en basiti sen bir domaine, sunucuya wm ile ilgili ne haltlar varsa artık el alemden 5 kat daha fazla ödeyeceksin. ve ödediğin 5 katla kazanacakların el alemden 5 kat daha düşük olacak... bu basit ve güncel bir örnek, daha milyon tane coğrafyanın wm üstünde etkilerini sayabiliriz.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

Saffet Saffet Web Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 966
  • Beğeniler 198 / 326
  • Ticaret 0, (%0)
Yer değil de aile de etken.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

onurdalkilic onurdalkilic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 8 / 18
  • Ticaret 13, (%100)
Bence yaşadığın konum çok önemli hocam. Kasabada değil de merkezde yaşıyor olsam iş olanağım daha fazla olurdu.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al