wmaraci reklam

Webmaster Olarak; Sizce Yaşadığınız Konumun Önemi Var mı?

51 Mesajlar 6.001 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Elon Musk bir röportajında: “Kaliforniya’da başlamasaydım, başardıklarımı yapamazdım.” diyerek işi için (SpaceX) konumun başarıda öneminin büyük olduğuna vurgu yapmıştı. Benzer şekilde birçok arkadaşımızın da ”Aynı işi Amerika’da yapsaydım, dikdörtgenli köşeydim.” ifadelerine zaman zaman forumda tanıklık ediyoruz. Tüm bunların ışığında sizlere şunu sorarak ince bir beyin fırtınası oluşturmak istiyorum:

Sizce, yaptığınız işte başarılı olmak için lokasyonun ne gibi önemi var ve neden bu şekilde düşünüyorsunuz?

WM Aracı grup toplantılarından beni tanıyan veya dışarda özel olarak görüştüğüm kıymetli arkadaşlar (çoğunlukla) İstanbul’da yaşadığımı biliyordur. Aynı şekilde ben de Musk’a katılıyorum. Zira İstanbul’da her istediğinizde açık havada çalışmak için ferah bir yere gidemiyor, gitseniz de geri dönemiyorsunuz (trafik malum).

Herhalde bu satırları Rocky Dağları’nda ya da ülkemizde sessiz sakin bir kasaba kenarında yazsam daha mutlu ve başarılı olurdum diye düşünüyorum :D

Sizlerin bu konudaki düşünceleri neler? Cevap verirken lütfen siyasi polemiklerden uzak durur, ne iş yaptığınızı da değinirseniz sevinirim.
LuQi dawn BatuhanO

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
reklam

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam sessiz sakin kasabada ise webmaster lara iş yok. Bir ara hosting işi yaptım. Emlakçıya gidip site açalım size diyince adam benim ki var diyip sahibinden sitesini gösterebiliyor. Anlayacağınız küçük kasabalarda da iş yok. Ben malatyada ikamet ediyorum başka bir şehirde olsam inanın farklı konumda olabileceğimi düşünüyorum.
Gerilim Being FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

SerdarCR SerdarCR Akua Teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Genetik mühendisiyim. Bence nerede yaşadığından çok, amacın ve bu amaç için ne kadar çalıştığın önemli.
Being ankaraalemi

kişi bu mesajı beğendi.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Odama kimse girmesin yeter. :D
Dışarıda da çok rahatsız edici ses olmasa (Özellikle düğün sesinden çok rahatsız oluyorum. Malum yaz ayındayız :( ) Keyfime diyecek yok :D
Okeskin Being FurkanHisamioglu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)
para kazandıktan sonra sıkıntı yok ama benim gibi öğrenci kardeşlerim iyi bilir aileden kurtuluş yok :D
Being worldww

kişi bu mesajı beğendi.

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Yapılacak iş ve sektöre göre evet oldukça önemli. Türkiye'de yapılamayacak iş, oluşturulamayacak pazarlar mevcut.

Gerisi siyasete ve ekonomiye girer.
Being minteger

kişi bu mesajı beğendi.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Bilgi düzeyine göre ve yabancı dil bilgisine göre değişir. Yaptığın işte belli bir seviye üzeriysen ve yabancı dilin iyiyse uzaktan çalışabilirsin. Maalesef Türkiye'de hala bu kültür tam oturamadı. Bunun en büyük sebebi bana göre firmalar çalışan üzerinde baskı kurmak istiyorlar. Umarım yakın zamanda bu kültür ülkemizde de yayılır.
Being aliveli

kişi bu mesajı beğendi.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
çok büyümek icin birilerinin adamı olmak gerekiyor ;)
birileri size çok para verir ve yapacaklarınızı söyler sonuç sizi zengin yapar sende zengin olunca paranı el altından seni bu konuma getirene verirsin süreç her zaman böyle olmuştur arkalarındaki güç önemli.

yok garajda kuruldu yok 1000 dolarak kuruldu falan amerikan hikayeleri bunlar.

haa ama ufak çapta işler için bu kavram doğru değil şehir çevre ve bakış açısına göre işler değişir
Being

kişi bu mesajı beğendi.

Ucube Ucube HAKKSIZSIN! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 366 / 365
  • Ticaret 19, (%100)
konumdan ziyade önemli olan imkan ve teknolojiye verilen önemdir bence, bundan 100 sene sonra Türkiye çok iyi yerlerde olup artık sanayileşmeyi bitirip teknolojiye önem verdiği zaman doğup, bu bilgilere sahip olsaydım daha farklı olurdu ki şuanda ABD gibi bir ülkede yaşamış olsaydım bir blog kurar ve bir şeyler kazanırdım, zira Türkiye de öyle değil bir çökertme çabası var diğer ülkelerin, bir çok arkadaş emeğinin karşılığını alamıyor diye düşünüyorum bende içindeyim bunun emeğimizin karşılığını alamıyoruz...
Being saimhin

kişi bu mesajı beğendi.

saimhin saimhin Müsait Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek ad author
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** H**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 43 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
herşeyi bilipde hiç birşey bilmeyen kişiler yüzünden yazılım işinden nefret eder oldum..o yüzden hiç birşey bilmeyen müşterilerime 1000 tl de verse..gidin başkasına web sayfası hazırlatın diyorum..
Being 27207 Ucube

kişi bu mesajı beğendi.

k
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al