wmaraci reklam
lidertakipci

Dolar Kuruyla İlgili Manipülatif Paylaşım Yapanlara İnceleme Başlatılıyor!

24 Mesajlar 4.850 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Güzel oldu bu haberi duymak. Böylece her klavyesi olan ekonomistliğe soyunmaz, sıkıntılı olan durumu tekrar tekrar insanların gözüne sokarak psikolojik baskı yapamazlar.

Tamam anladık durum sıkıntılı fakat bunu her saat başı insanların gözüne sokarak ülkeye bir faydaları olmadığı gibi tersine ülke halkına zararları oluyor.

Bir de şöyle bir konu var, uzmanlık alanı ekonomi olan, mesleği ekonomi olan insanlar yani bu işi bilen insanların geneli çok büyük bir sıkıntı olmadığı ve Türkiye'nin bu saldırıyı atlatabilecek durumda olduğunu tekrar tekrar söylemelerine rağmen.

Ekonomiyle tek alakası oturduğu yerden medyayı takip ederek doların dalgalanmasını seyreden insanların oluşturduğu manipülasyon nedeniyle vatandaş da rahatsız oluyor, yönetim de. Olan az bir moral de kaçıyor. Cır cır saat başı tüm sosyal medya ve sitelerde döviz paylaşımları yapılıyor, ülke batırılıp çıkartılıyor, yandık, bittik, öldük naraları alıyor.

"Arkadaş ortada olan sorunun çözümüne bir faydanız yok bari kapayın çenenizi de faydası olan insanların başı ağrımasın. "

Hiç bir zaman anlayamayacağımı düşündüğüm bir şeydir; Ülkeye zerre kadar faydası olmayıp da, eleştirilecek bir nokta oluştuğu an en çok eleştiren, sesi çok çıkan kişiler neyin nesi?

Kusura bakmayın ama bu ortalık da ötenleri çoğu kendisinden ve cebinden başka hiç bir şeyi/kimseyi düşünmeyen bencil ve yobaz insanlar.

Ağzınıza sağlık hocam. Ekonomiden anlamayan çoluk çocuk bile yorum yapar olmuş. 2-3 saçma sapan yayın organından gördükleriyle konuşuyorlar sadece. Umarım bu yalan iddiaları ortaya atanlarda en ağır cezayı alır.
biletshop yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Karatius Karatius Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek X Faktör
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 60 / 69
  • Ticaret 46, (%100)
Çalişinca oluyor.

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Uzun zamandır şifre unuttuğumdan giriş yapamadım yenileme koduyla sitede sürekli bir hata oluyordu neyse ki şimdi çözüldü ve girdim. Bu sürede ziyaretçi olarak konuları ve mesajları okudum kısaca bir özet geçmek isterim;

1- Doların yükselişi (gerçekten dolarla ticaret yapan evine ekmek götüren ticaret insanları hariç)ne sebebi olmadan (cebinde doları yok, satacak altını yok, dolarla alakalı gram ticareti yok olan kişiler) sevinen çığlık atarcasına Trump'ın bile atmadığı kahkahayı atan mesajlar,

2- Doların yükselişini eline haklı veya haksız koz olarak alarak Müslümanlığa saldıranlar veya Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlık görevi olan oy kullanma hakkını özgürce kullanan bireye kin kusan onun nezinde tüm millete bir küfür etmediği kalan,

3- Yaşı 20 yaşadığı 70 olan devletin arka planlarında ne döndüğünden zamanında gezi parkında SADECE BİR EYLEMDEN ibaret diyen cahilleri gördüm ve çok üzüldüm.

Benim de eşiminde dolar hesabı vardı. Sayın Cumhurbaşkanımız özellikle vatandaşlara seslenerek bu mesele vana millet meselesidir dedi ve bozdurun dedi. Benim eşim Hakkari Komando Tugayında özel timlerde görev yapmış bir subaydır. Parasını öyle oturduğu yerde biriktirenlerden değil kafasında mermiler geçen zamanı olmuş şekilde biriktiren bir askerdir.

Dolar hesaplarımızın tamamını kura zerre bakmadan karımız nedir zararımız nedir bakmadan bu sabah itibari ile bozduk. Bu ülkenin başındaki devlet büyükleri diyecek ki bu sadece baştaki parti değik şuan tüm partiler bir ekonomik savaş olduğunu söylüyor bunlara rağmen sen kalkacaksın devlete millete küfür edeceksin sonra da vatanseverim diye geçineceksin öyle mi?

Doların yükselişinden gram mutlu olmadım dolar hesabım vardı,
Bugüne kadar baştaki partiye bir kere oy vermedim ama tıpkı bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK gibi onlarda devlet büyükleri olduğu için bir analarına küfür etmeyen cahiller gibi asla olmadım,

Devletin başına gelen adamlar hata yapmıştır yaptılar da sadece bu hükümet mi yaptı kul hatasız olmaz padişahlar da hiç mi hata yoktu hata yapmayan insan mı var az yada çok?

Arkadaşlar bu devlet bizim bu vatan bizim tarihi okuyanlar bilir her dönem bu coğrafyaya saldırı oldu ki Müslümanlara apayrı garezi olan ülkeler var Müslüman olmayanı İLGİLENDİRMESİN.

Üretimde hatalarımız var ihracatta var betonlaşmada var herşeyde var bunu kabul etmeyen cahildir bana göre ama bu ülkenin nasıl kazanıldığını bildiği halde bu vatandan başka gidecek vatanı olmadığını bildiği halde partiye değil dikkat! devlete millete küfür edenler sizin de vatanseverliğinizden şüphe ederim.

Forumda az bir geçmişim var bazıları tanır o Twitter denen lanet sosyal medyadan bu ülkenin kurucusuna da şuan ki yöneticisine de küfür edenleri tespit etmekten gına geldi. Rahat salla babam salla Türk polisi de seni sorgu odasında sallar hiç merak etme.

Ekonomi konusunda bugün beni birisi aradı Abla diyor devlet memurlarının birşeyler bozdurması vs yasaklanmış.

Bu algıları bu ülkeye sokanlar TC devletinin size sokacağı günü bekleyin siz bize algılar sokmaya çalışıyorsunuz TC devleti size ne sokacak bilemem....

Bu ülkenin gelişmesine gram katkısı yok üretime ihracata gram katkısı yok eylem denilince en ön tarafta yer alırlar sözde vatanseveler. İzmir'de metrodayım birgün Selçuk Üniversitesinde bir grup gencin bilmem ne ateşleme birşeyi yapmışlar ödül almışlar. O iki gençte diyor ki " la bunların yaptığı nedir ki la Allah'ı yobazları ne bilsin üretimi " aynen buna benzer cümle kurdu eksiği var fazlası yok.

Bazılarına göre bu ülkede bulunan tek üniversite ODTÜ tek vatanseverler de kendileri bir de karşı tarafa meilen derler ki at gözlüğü var adam benim ülkeme Selçuktan birkaç genç katkı yapmış nasıl iletişime geçerim derdi yok olur mu hiç onlar yobaz şehrinin öğrencileri siz bu kafayla devam edin.

Türkiye Cumhuriyeti Osmanlı döneminde de çeşitli dertler yaşadı hatalar yaptı toplandı Allah DEVLETİMİZİ MİLLETİMİZİ BAYRAĞIMIZI PARAMIZI herşeyden korusun ama dış güçlerden çok İÇİMİZDEKİ Ş*REFSİZLERDEN korusun.

Sayın admin kusura bakma günlerdir giremedim foruma birikti biz sabah 5'den akşama kadar it sürüsüyle uğraşalım iki haber okuyanlar ekonomist kesilsinler kusura bakma
birsevda SeeTake reload58

kişi bu mesajı beğendi.

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2210
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)

EmineT adlı üyeden alıntı

Uzun zamandır şifre unuttuğumdan giriş yapamadım yenileme koduyla sitede sürekli bir hata oluyordu neyse ki şimdi çözüldü ve girdim. Bu sürede ziyaretçi olarak konuları ve mesajları okudum kısaca bir özet geçmek isterim;

1- Doların yükselişi (gerçekten dolarla ticaret yapan evine ekmek götüren ticaret insanları hariç)ne sebebi olmadan (cebinde doları yok, satacak altını yok, dolarla alakalı gram ticareti yok olan kişiler) sevinen çığlık atarcasına Trump'ın bile atmadığı kahkahayı atan mesajlar,

2- Doların yükselişini eline haklı veya haksız koz olarak alarak Müslümanlığa saldıranlar veya Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlık görevi olan oy kullanma hakkını özgürce kullanan bireye kin kusan onun nezinde tüm millete bir küfür etmediği kalan,

3- Yaşı 20 yaşadığı 70 olan devletin arka planlarında ne döndüğünden zamanında gezi parkında SADECE BİR EYLEMDEN ibaret diyen cahilleri gördüm ve çok üzüldüm.

Benim de eşiminde dolar hesabı vardı. Sayın Cumhurbaşkanımız özellikle vatandaşlara seslenerek bu mesele vana millet meselesidir dedi ve bozdurun dedi. Benim eşim Hakkari Komando Tugayında özel timlerde görev yapmış bir subaydır. Parasını öyle oturduğu yerde biriktirenlerden değil kafasında mermiler geçen zamanı olmuş şekilde biriktiren bir askerdir.

Dolar hesaplarımızın tamamını kura zerre bakmadan karımız nedir zararımız nedir bakmadan bu sabah itibari ile bozduk. Bu ülkenin başındaki devlet büyükleri diyecek ki bu sadece baştaki parti değik şuan tüm partiler bir ekonomik savaş olduğunu söylüyor bunlara rağmen sen kalkacaksın devlete millete küfür edeceksin sonra da vatanseverim diye geçineceksin öyle mi?

Bugüne kadar baştaki partiye bir kere oy vermedim ama tıpkı bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK gibi onlarda devlet büyükleri olduğu için bir analarına küfür etmeyen cahiller gibi asla olmadım,

Devletin başına gelen adamlar hata yapmıştır yaptılar da sadece bu hükümet mi yaptı kul hatasız olmaz padişahlar da hiç mi hata yoktu hata yapmayan insan mı var az yada çok?

Arkadaşlar bu devlet bizim bu vatan bizim tarihi okuyanlar bilir her dönem bu coğrafyaya saldırı oldu ki Müslümanlara apayrı garezi olan ülkeler var Müslüman olmayanı İLGİLENDİRMESİN.

Üretimde hatalarımız var ihracatta var betonlaşmada var herşeyde var bunu kabul etmeyen cahildir bana göre ama bu ülkenin nasıl kazanıldığını bildiği halde bu vatandan başka gidecek vatanı olmadığını bildiği halde partiye değil dikkat! devlete millete küfür edenler sizin de vatanseverliğinizden şüphe ederim.

Forumda az bir geçmişim var bazıları tanır o Twitter denen lanet sosyal medyadan bu ülkenin kurucusuna da şuan ki yöneticisine de küfür edenleri tespit etmekten gına geldi. Rahat salla babam salla Türk polisi de seni sorgu odasında sallar hiç merak etme.

Ekonomi konusunda bugün beni birisi aradı Abla diyor devlet memurlarının birşeyler bozdurması vs yasaklanmış.

Bu algıları bu ülkeye sokanlar TC devletinin size sokacağı günü bekleyin siz bize algılar sokmaya çalışıyorsunuz TC devleti size ne sokacak bilemem....

Allah senden razı olsun. Benim söyleyemediklerimi tamamladın. Sen çok yaşa.
biletshop EmineT

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com
wmaraci
wmaraci

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
Var burada da kendini bilmez birkaç kişi, akıllanmadılar :) Neyse zamanı gelir.
biletshop Gglog

kişi bu mesajı beğendi.

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
Vay arkadaş bunu yazarken bile dolar diye konuştuğunuzun farkına neden halen varamadınız? Ayrışmak yerine bütünleşmemiz gerekiyor. Neden hala birileri en kötü cezayı alsın yada neden adam kendi ülkesini kötülesin. Azıcık kafanızı çalıştırın. Burada ayrıştırıcı. Konu açıp ve cevaplar atmak bizi duraklatır. Bir olmalıyız. Artık farkına varın!
FurkanCanoz yilmaz70 mrugur

kişi bu mesajı beğendi.

TechnicaL TechnicaL Ruhumun Afrikası Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)

EmineT adlı üyeden alıntı

Bu ülkenin gelişmesine gram katkısı yok üretime ihracata gram katkısı yok eylem denilince en ön tarafta yer alırlar sözde vatanseveler. İzmir'de metrodayım birgün Selçuk Üniversitesinde bir grup gencin bilmem ne ateşleme birşeyi yapmışlar ödül almışlar. O iki gençte diyor ki " la bunların yaptığı nedir ki la Allah'ı yobazları ne bilsin üretimi " aynen buna benzer cümle kurdu eksiği var fazlası yok.

Bazılarına göre bu ülkede bulunan tek üniversite ODTÜ tek vatanseverler de kendileri bir de karşı tarafa meilen derler ki at gözlüğü var adam benim ülkeme Selçuktan birkaç genç katkı yapmış nasıl iletişime geçerim derdi yok olur mu hiç onlar yobaz şehrinin öğrencileri siz bu kafayla devam edin.

Türkiye Cumhuriyeti Osmanlı döneminde de çeşitli dertler yaşadı hatalar yaptı toplandı Allah DEVLETİMİZİ MİLLETİMİZİ BAYRAĞIMIZI PARAMIZI herşeyden korusun ama dış güçlerden çok İÇİMİZDEKİ Ş*REFSİZLERDEN korusun.

Sayın admin kusura bakma günlerdir giremedim foruma birikti biz sabah 5'den akşama kadar it sürüsüyle uğraşalım iki haber okuyanlar ekonomist kesilsinler kusura bakma

Selamlar, foruma üye olduğunuz ilk zamandan beridir denk geldikçe mesajlarınızı takip ederim, okurum. Tabi bunda kadın bir polis olarak webmaster forumunda ne amaçla kullandığınızı bilmek önemli bir etken benim için. Stalk için falan sanmayın lütfen. :)

Kusura bakmayın ama birlik mesajı verdiğiniz mesajda bile ayrışmaya dair detaylar var. Madem birlik mesajı veriyorsunuz, odtü'lü öğrencileri niye onların konyalı öğrencilere yaptığı gibi küçük düşürücü şekilde eleştiriyorsunuz? Bence yanlış bir tavır. Yine aynı şekilde ''müslüman olmayanı ilgilendirmesin'' ya da ''içimizdeki ş*refsizler'' gibi kelimelerde bu kategoriye girebilir. Şimdi siz söyleyin, bir katili öldürürsen, dünyadaki katil sayısında değişiklik olmaz misali, seni x diye ötekileştireni sen de y diye ötekileştirirsen ve bunu yapmadan önce de birlik mesajı verirsen sizce de tezat olmaz mı?

Bir de şu ''devletimizin, milletimizin, şunun, bunun her ne olursa olsun yanındayız'' mesajı kusura bakmayın ama çok sığ geliyor. Bu tarz konulardaki en son savaş diyebileceğimiz hadise 1789 Fransız Devrimi idi. Ondan sonra bu tarz soyut kavramların pek önemi kalmadı fakat yerine soyut kavramlar geldi. Misal, sanayi ve hammadde için, teknolojinin gelişmesi için, dünya savaşları yapıldı. Yani ileride bir savaş olacaksa daha farklı sebeplerden olacaktır, merak etmeyin. Zamanında Rus uçağını düşürdüğümüzde her yer buz kesmişti, savaş kapıda mı diye düşünüyordu herkes. Çünkü rusya bu, kimseye eyvallahı yok deniliyordu. Şimdi nasıl aramız, Kanka gibi neredeyse, bir de geçenlerde Çin ile de sıkı bir ekonomik ilişki kuruldu. Ohh mis, Rusya+Çin+Bazı Asya ülkelerini bende arkama alsam, değil amerikaya, uzaylılara savaş açardım o gazla heralde. :) Şu konuyu şöyle özetleyeyim. Devletimizin yanındayız, ne derse arkasındayız, her daim yaparız fikri bence çok yanlıştır. Vimeo'da Milgram deneyi diye bir video var, zamanında yapılan ve yaşanılan bir deney. Bir satış aşağıya linkini bırakıyorum, lütfen, çok rica ediyorum şu deneyi izleyin, ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız. Konusu ise çok basit, otorite ve insanların otoriteye güvenerek hareket etmesi üzerine.

https://vimeo.com/71967270

Ha şimdi siz bunları yazınca, milletini sevmeyen, vatanını önemsemeyen biri olarak göreceksiniz muhtemelen, daha önce de bir arkadaşla bu tarz forumda mesajlarımız oldu ve uzun uzun yazmaktan bıktım açıkçası, o yüzden o konuda bir ön yargınız varsa profilimden istatistik sekmesinden tüm mesajlarımı aratırsanız, son 5-6 mesajım içinde yazdıklarımı okursanız sevinirim. Ben de bu ülkenin vatandaşıyım, zamanında düzgün hareket edilseydi bu durumlarda olunmazdı. Takdir edersiniz ki ülke ilişkilerini, terör sorunu, fetöyü, şehitlerin ardının arkasının kesilmemesi gibi ülkenin en büyük sorunları ben sebep olmuyor, ya da sen, ya da o... Daha çok yazardım ama işte ama dediğim gibi son birkaç mesajım bu konuda uzunca yazılarım ile dolu.

Saygılarımla. :)

Sakulta Sakulta antakyabilgisayar.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 196 / 96
  • Ticaret 4, (%100)
Tüm ülkenin fabrikalarını satınca sıkıntı yok ama doları söyleyince hain oluyoruz..

Türk Türk'ü korumazsa, Tanrı Türk'ü korumaz!...

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
TechnicaL ;

Selamlar, foruma üye olduğunuz ilk zamandan beridir denk geldikçe mesajlarınızı takip ederim, okurum. Tabi bunda kadın bir polis olarak webmaster forumunda ne amaçla kullandığınızı bilmek önemli bir etken benim için. Stalk için falan sanmayın lütfen.

Estağfirullah öyle düşüncesiz bile saygı duyarım çok net bir şekilde belirtiyorum herkes mesleğini belirtmiş bende belirttim ve ben bu forumda sadece bir üyeyim tıpkı sizin gibi bu forumda birşey olduğunda kapı gibi yöneticileri var ben bunu bilirim.

Kusura bakmayın ama birlik mesajı verdiğiniz mesajda bile ayrışmaya dair detaylar var. Madem birlik mesajı veriyorsunuz, odtü'lü öğrencileri niye onların konyalı öğrencilere yaptığı gibi küçük düşürücü şekilde eleştiriyorsunuz?

Ben ODTÜ'lüyü küçük mü düşürüyorum? Bence siz mesajı çok yanlış anlamışsınız ben Türkiye'de ODTÜ'den farklı birçok üniversite var bunların da bir sürü başarılı öğrencisi var dedim.

Bence yanlış bir tavır. Yine aynı şekilde ''müslüman olmayanı ilgilendirmesin'' ya da ''içimizdeki ş*refsizler'' gibi kelimelerde bu kategoriye girebilir. Şimdi siz söyleyin, bir katili öldürürsen, dünyadaki katil sayısında değişiklik olmaz misali, seni x diye ötekileştireni sen de y diye ötekileştirirsen ve bunu yapmadan önce de birlik mesajı verirsen sizce de tezat olmaz mı?

Size göre yanlış veya doğru saygı duyarım. Ötekileştirmek diyorsunuz bu ülkede SÖZDE istatistiklere göre %90+ müslüman olmasına rağmen en çok Müslümanları ötekileştiren ARAPLAŞTIRAN bu ülkenin insanı değil mi? Bakınız bir insan size terbiyesizlik yaparsa onu uyarırsınız güzel ahlakınızla ama bir kişi size saldırıyorsa dininize saldırıyorsa lütfen Hz. Ömer efendimizin ki kendisi İslam halifesidir biliyorsunuz neler yaptığına bir bakın bana saldırana dinime saldırana gül mü vereceğim adamın derdi ben değilim dinim anlıyormusun eğer iş bu noktaya geldiyse kimse benden GÜL beklemesin.

Bir de şu ''devletimizin, milletimizin, şunun, bunun her ne olursa olsun yanındayız'' mesajı kusura bakmayın ama çok sığ geliyor. Bu tarz konulardaki en son savaş diyebileceğimiz hadise 1789 Fransız Devrimi idi. Ondan sonra bu tarz soyut kavramların pek önemi kalmadı fakat yerine soyut kavramlar geldi. Misal, sanayi ve hammadde için, teknolojinin gelişmesi için, dünya savaşları yapıldı. Yani ileride bir savaş olacaksa daha farklı sebeplerden olacaktır, merak etmeyin.

Devir ne olursa olsun söz konusu ne olursa olsun ben üniformamı giyip işime atanacağım zaman yemin ettim. Lütfen açarak yemine bakınız sizin için önemi kalmayan konuda bu ülkenin PÖH'leri JÖH'leri can veriyor size sığ gelen bu meselede bizim hepimizin şehitleri var. Savaş sadece silah değildir bunun görevim icabı fazlasıyla farkındayım gerek ekonomik gerek din gerek ne olursa olsun savaşta barışta benim için o cümle geçerlidir düşüncenize de saygı duyarım umarım birgün bir şehit cenazesine katılır sığ düşünceleriniz dediğiniz ateş düşen yerlere bakarsınız. Ben burada duygu sömürüsü yapmıyorum ben size bayrağın kırmızısından bahsediyorum dikkatinizi çekerim.

Ha şimdi siz bunları yazınca, milletini sevmeyen, vatanını önemsemeyen biri olarak göreceksiniz muhtemelen, daha önce de bir arkadaşla bu tarz forumda mesajlarımız oldu ve uzun uzun yazmaktan bıktım açıkçası, o yüzden o konuda bir ön yargınız varsa profilimden istatistik sekmesinden tüm mesajlarımı aratırsanız, son 5-6 mesajım içinde yazdıklarımı okursanız sevinirim.

Kesinlikle böyle bir düşüncem yok önyargım hiç yok hani derler ya parayla imanın kimde olduğu belli olmaz diye bu hayat bana öyle şeyler gösterdiki önüme kanıtları gelmedikçe kendisi teyit etmedikçe istisnalar hariç kimseye önyargılı bakmam.

FETÖ, PKK diğerleri başımıza nasıl geldi nasıl arttı kim getirdi girilince çıkılamayan konular sizin bildiğiniz gerçekler benim bildiğim gerçekler tartışmaya saatler yetmez. Bir anımı anlatayım size eşimden duydum;

Diyarbakır'da biliyorsunuz ana jet üssü var eşim o bölgede görev yaparken F16'lar kalkış yapmadan önceki belirlenen bölgelerin F16'ların atış yaptıktan sonra olması gereken zahiyat ve olan zahiyat raporlarında ciddi bir sorun başladığı tespit ediliyor. Şimdi ihtimaller düşünülüyor köyden birisi F16 kalkarken arasa kampı deseki kalktı geliyorlar nereye atacağını nereden bilsin sayısız kamp var ama ciddi de bir sorun var. Köyden birkaç kişi tutuklanıyor falan istihbarattan gelen bilgiler neticesinde ama sorun hala çözülememiş. Bir personelin emir verildikten sonra sürekli olarak kısa süreli ortadan kaybolduğu başka personel tarafından gözleniyor ve üst komutanlığa bildiriliyor.

Olay şöyle içerde emir geliyor, içerideki köyde isimleri ve iletişim bilgileri verilen kişiye aktarıyor normal bir GSM'den o da ilgili hainlere aktarıyor. Bir F16'nın atış yapması için maliyete bakalım ve şu olaya bakalım. Şimdi diyeceksiniz ki ee bu kesin FETÖ'cü çıktı onu sokan kim bakın her olaya onu sokan bunu sokan gözüyle bakarsak bu olayın sonu gelmez. Bakılacak ama şöyle düşünün burası webmaster forumu;

Sizin bir web siteniz var index attı hackerlar siz kimin yaptığını bulayım da sonra indexi kaldırayım mı dersiniz yoksa ilk önce indexi kaldırır sonra yapanı bilgi vereni kaldırayım mı dersiniz?

Hepimizin ortak bir görüşü var örgüt adı farketmeksizin siyasi spor kültür alayı temizlenmesi gerekiyor. Ancak bu temizlenene kadar PKK'da adam mı biter her seferinde vergilerimiz vergilerimiz şuraya buraya gidiyor diye söyleniyoruz ee bizim vergilerimizin amacına ulaşmasını mı sağlamak öncelikli yoksa aman sallasın bombayı 1 kişi 1kişidir counter diye bir oyun vardı herhalde bunu oynamıyoruz burada. Devlet işinden terör örgütünden bahsediyoruz. Ben herşeyin bir sırası olduğuna devletin indexi kaldırdıktan sonra gereğini yapacağına inanıyorum. Şuan da hala içimizde ismi cismi bile belli olmayan çok sayıda ajanıntan tut düşmanından tut adam var adam denilirse bunları temizlemeden tehlike bitmeyecek.

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

cagatayguney cagatayguney WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Reklam Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)
Dolar yıllardır yükseliyor. Ancak erken seçim, dış borçlar, yapılan israflar ki bunlardan bir taneside muhtarların yurt dışına devlet bütçesinden karşılanması.. :) Özellikle belirsizlik Türk Lirasındaki değerin çok daha hızlı kaybına yol açtı.
Ancak paniği ortadan kaldırmak için çokta mantıksız bir hamle değil. Kısmen katılıyorum. :) Umarım kuru yanında yaşta yanmaz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al