wmaraci reklam

Emeğimize değecek durumlar- ingilizce site

15 Mesajlar 1.644 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

polat38 polat38 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba. Ben 27 yaşındayım. Uzun zamandır adsense üzerinden site kurarak para kazanmayı araştırıyorum. Bu konuda tecrübem çok az. Bir konuda size danışmak istiyorum. Eğer tavsiyelerinizi-önerilerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Şuan bir işte asgari ücret çok zor kazanıyorum. Uzun zamandır web master işini araştırıyorum. Forumları,youtube vs okuyorum. En sonunda üye olup danışmak istedim.

Web master üzerine çok az şey biliyorum ama yine de araştırmalarıma-öğrenim sürecime devam edip bir site açıp denemek istiyorum. Site açma, sosyal medya hesapları vs gibi durumlarda sorun yok.

Örneğin kategori olarak ''sağlık'' alanını belirleyip ingilizce bir site açtım.. Bu alanda özgün içerikler hazırlayıp yayınladım. Daha öncede yazacağım bu alanda eğitim aldım. Yüksek lisans yaptım. Ulusal ve uluslararası kaynakları takip ediyorum. Sevdiğim bir alan olduğu için yazmaktan asla usanmayacağım. En büyük artım ise sevdiğim bir alan olması, sabırlı olmam ve büyük bir zamanımın olması. Yeter ki emeğime değsin. Ben gece gündüz o site için çalışırım. Fakat bugün baktığımızda sağlık üzerine bir çok site var. Yabancı sağlık siteleri vs dahil google da çok üst sıradalar.

Tüm bunlara rağmen ben okuyucuya güncel,doyurucu içerikler sunarsam, tüm kurallara uyarsam kısacası elimden geleni yaparsam bu işten ekmek yiyebilir miyim hocam? Tüm yaptıklarıma değer mi? Bir süre içinde acelem yok hemen para kazanma gibi bir düşüncem yok. Sadece emeğimin karşılığını alıp alamayacağımı merak ediyorum. Bu yüzden sizler gibi tecrübeli insanların yardımına ihtiyacım var.

İngilizce dilde site açıp tecrübeli olduğu halde başarısız olanlar sizce neden oluyor?

İngilizce rekabet gerçekten göz korkutucu boyutta mı?

Yazı yoğunluklu yabancı dil sitelerinde ön plana çıkmak için ekstra neler yapılabilir?

Ayrıca ingilizce sitelerde sosyal medyayı daha etkin kullanmak için hangilerini tavsiye edersiniz? Pinterest,twitter vs.

Tüm paylaşımlarınız için Allah razı olsun. Kazançlarınız daim olsun.

Saygılarımla

wmaraci
reklam

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)
İngilizce düzeyin ana diline yakınsa kazanırsın hocam
Bak bu benim deneme amaçlı açtığım İngilizce blog ilgilenmiyorum pek sence nasıl İngilizce m
Kendi makaleleri
https://wonderfulhousework.blogspot.com/?m=1

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Hocam sağlık alanı evet niş bi alan ama dediğiniz gibi site açanlar da çok fazla. Bilgi sahibi olduğunuz konularda gerçekten doğru ve özgün içi dolu iceriklerle ilerlersiniz ve kazanırsınız. Bunlar diğer alanlar için de geçerli. 1 yıl kazanamadim diye birakmak doğru değil. Imkaniniz varsa sürdürün eninde sonunda emeginizin karşılığını alırsınız. Önemli olan düzenli güncel ve içi dolu icerikler. Seo bile bir yere kadar. Ben sizin sitenize girdiğim zaman aradığım şeyi bulamazsam başka bir aramada tekrar sitenize çıksa karşıma derim ki daha önce de birşey bulamadım bir daha girmeme gerek yok başka siteye bakayim. Güncel olun trend olmaniza gerek yok. Haber başlıklarının çoğunun içi boş. Geçen gün sgkrehberi diye bir sayfa denk geldi memur maaşlarına zam yazıyordu başlıkta. Bir girdim bana ocak 2019da verilecek genel zammi gösteriyor. Anında spam işaretlerim böylelerini. Siz bu tür şeylere dikkat edin gerisi gelir.

• Üyelik 25.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

koz4 adlı üyeden alıntı

İngilizce düzeyin ana diline yakınsa kazanırsın hocam
Bak bu benim deneme amaçlı açtığım İngilizce blog ilgilenmiyorum pek sence nasıl İngilizce m
Kendi makaleleri
https://wonderfulhousework.blogspot.com/?m=1

Cevabınız için teşekkür ederim. İngilizce konusunda pek sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum fakat sadece dil bilmenin veya doyurucu özgün içerik girmenin yeterli olacağını düşünmüyorum.Sitenizi inceledim. İçerikleri siz mi yazdınız yoksa yazdırdınız mı?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 25.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

hkccrn adlı üyeden alıntı

Hocam sağlık alanı evet niş bi alan ama dediğiniz gibi site açanlar da çok fazla. Bilgi sahibi olduğunuz konularda gerçekten doğru ve özgün içi dolu iceriklerle ilerlersiniz ve kazanırsınız. Bunlar diğer alanlar için de geçerli. 1 yıl kazanamadim diye birakmak doğru değil. Imkaniniz varsa sürdürün eninde sonunda emeginizin karşılığını alırsınız. Önemli olan düzenli güncel ve içi dolu icerikler. Seo bile bir yere kadar. Ben sizin sitenize girdiğim zaman aradığım şeyi bulamazsam başka bir aramada tekrar sitenize çıksa karşıma derim ki daha önce de birşey bulamadım bir daha girmeme gerek yok başka siteye bakayim. Güncel olun trend olmaniza gerek yok. Haber başlıklarının çoğunun içi boş. Geçen gün sgkrehberi diye bir sayfa denk geldi memur maaşlarına zam yazıyordu başlıkta. Bir girdim bana ocak 2019da verilecek genel zammi gösteriyor. Anında spam işaretlerim böylelerini. Siz bu tür şeylere dikkat edin gerisi gelir.

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Doğru, özgün ve içi dolu içerik konusunda kesinlikle haklısınız. Yıllardır araştırmalar yapıp takip ettiğim konular ve sevdiğim bir alan olduğu için sürekli güncel tutacağımdan kuşkum yok.Bıkma-usanma gibi bir durum yaşayacağımı zannetmiyorum. Sadece hit arttırmak için doyurucu özgün içeriklerin yeterli olacağı konusunda şüphelerim var. Her şeyi manuel-özgün yapmayı planladığım için sosyal medyada ilk başlarda ilerlemek çok zor olacak. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

polat38 adlı üyeden alıntı

Cevabınız için teşekkür ederim. İngilizce konusunda pek sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum fakat sadece dil bilmenin veya doyurucu özgün içerik girmenin yeterli olacağını düşünmüyorum.Sitenizi inceledim. İçerikleri siz mi yazdınız yoksa yazdırdınız mı?

Hepsini ben yazdım hocam o yüzden sordum nasıl dilim diye :)

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

polat38 adlı üyeden alıntı

Hepsini ben yazdım hocam o yüzden sordum nasıl dilim diye :)

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Tabi ki sosyal medyadan destek almalisiniz. Tumblr ınstagram youtube twitter facebook bunların hepsi size fayda sağlayacaktır. Imkaniniz varsa bir miktar takipçi abone satın alıp oyle başlayın. Yoksa ilk zamanlar biraz zorlanabilirsiniz.

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
blog site işleri gazeteciliğe benziyor ya da medya uzmanlığı istiyor diyelim. siz kuantum mekaniğinde profesör olabilir ve sayfalarca doyurucu bilgi dolu içerik yazabilirsiniz ama yazdıklarınız ne google da aratılır ne de tesadüfen biri siteye gelse okur. çünkü siz kitap yazmışsınız. web sitesi blog yazmamışsınız. ikisi apayrı şeyler.

web tarasım html css c++ ve bilmediğim tüm dillerde kod yzabiliyor olmanızın blog yazma işinde bir önemi yok. önemli olan ilgi çekecek yazıyı yazabilmek. wp var bin tane tema var basit işler bunlar. yazmak ustalık istiyor.

seo uzmanı olmanız gerek. bunda bir formül vereyim size.

seo = (90% x iç seo) + (10% x dış seo)

iç seonun önemini vurguladım ve bir formül daha vereyim.

seo = google botu + arama yapanların davranışları

kimse yazdığınız 300 kelimeyi okumak istemiyor. 300 kelime içinde 2 cümleyi arayıp geliyorlar. google için 300 kelime yazıyoruz ziyaretçiler içinse 2 cümle. makalenin tepesine yazın iki cümleyi. nedenini yazmak istemedim şimdi. faydasını göreceksiniz. adsense gelirini arttıran bir yöntem.

baya uzun yazdım. özet bu iş kolay değil. belki 100 kişiden 1 kişi adamakıllı para kazanıyordur.

vazgeçmeyip deneyin sermaye gerektirmeyen bir iş sonuçta hobi olarak başlanabilir. başarılar dilerim.

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, ingilizce site açma, niş blog kurma ile ilgili benim şöyle bir konum vardı dilersen inceleyebilirsin belki faydası dokunabilir, https://wmaraci.com/forum/beyin-firtinasi/ingilizce-blog-acarak-adsenseden-para-kazanma-seruveni-506373.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al