wmaraci reklam

Proje nedir ? Nasıl hayata geçirilir ? Nasıl para kazanılır ?

13 Mesajlar 2.461 Okunma
wmaraci reklam

ONE ONE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web hizmetleri - SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)
Merhaba arkadaşlar öncelikle belirtmek isterim ki benim henüz tasarladığım ve hayata geçirdiğim bir projem yok. Ben Adsense ve seo çalışmaları ile geçinen biriyim. Bu işlerle ilgili bir diplomam yok. Çalışma arkadaşlarımla bölgesel olarak bizzat iletişim sağlayarak para kazanıyoruz. Babamın ofisini kullanıyoruz gerektiğinde onun firması adına fatura kesiyoruz.Ben 3.5 yıldır atama bekleyen bir sağlıkçıyım. Diplomalı resmi işsiz :). Şimdi dicekler o kadar özel hastane var git çalış 2-2.5 bin lira için köle olamam. Her neyse bu konuyu neden açtığımı sizlere açıklayayım. Bir kaç yıl önce youtubede bir video gördüm. Başlamadan önce belirtelim benim bir bağlantım yok. Gördüğüm video şu şekildeydi bir adam Japonya da araçların ıkinci el olarak alındığında ne kadar ucuz ve neredeyse vergisiz olduğundan bahsediyordu. İzledim bizim ülkeye gelmez diye önemsemedim. Aradan epey bi zaman geçti bir video daha gördüm aynı adam birine araba gönderiyordu başka ülkeye. Bugün yine aynı adamı izledim. Bu videoda bir şirket kurduğundan ve ikinci el araba satışlarını buradan sağlayacağını komisyon alacağından bahsetti. Burasıda normal babam ve kardeşimde komisyonculuk ile kazanç sağlıyor gayet normal ancak kanalını incelediğimde kanalın konusu Japonya da yaşamak gibi dursada ana konu arabalar. Kendine bir hedef kitle oluşturmuş ve o kitleyle bir kılıf ile ulaşmış. Resmen yüz binlerce aboneye alttan alttan araba fikrini empoze etmiş. Hedefine ulaşmış tebrik ediyordum yüzlerce araç sattığını belirtiyor. Sizlere anlatmak istediğim eğer ticarî bir projeniz varsa doğru kitle tespitinin ardından onlara ulaşma yönteminizi iyi seçmelisiniz. Bu bir örnek olabilir. Bir çok arkadaşım var fikirleri var ancak korkuları çok. Buradan tanıştığımız insanlarda oldu bu şekilde. Eğer fikrinize güveniyor iseniz doğru reklam ile para kazanmanız içten bile değil. Bu arkadaş parayı bulmuştur büyük ihtimal bizim gibi adsenseden şu kadar kazanıyorum nasıl artırabilirim diye düşünmüyordur. İsyan etmiyorum gelirlerimiz iyi sadece tebrik ediyorum.
https://youtu.be/vRDpeQOtei4
cooper PadThai

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

PadThai PadThai Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek C# Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 30 / 63
  • Ticaret 8, (%100)
Bilgilenidirici olmuş hocam, hedef kitleyi tespit edip ağınıza çektiğiniz zaman, sizden keyiflisi yoktur. Önemli olan analizde başarılı olmak.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
japonic te ki Faruk tan bahsediyorsun

Kurduğu yeni oluşum ise Japonic Trader

meyrenamnil meyrenamnil Her şey çok güzel olsun. Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Beslenme ve Diyetetik Öğrencis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** S**
  • Mesajlar 286
  • Beğeniler 81 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle bu projeye ihtiyaç var mı? Çok iyi analiz edilmesi gerekir?
Projenin amacının net olarak belirlenmesi gerekir?
Amaç para kazanmaksa sektör bunun için uygun mudur?
Düzenli olarak kaliteli içerik üretebilecek misin?
Bu proje için ne kadar harcama yapman lazım?
Harcadığın parayı ne kadar sürede geri kazanacaksın?
Bu soruları cevaplamadan projeye başlamak başarısız olacağının garantisi diyebilirim.

KaliteliBeslenme.com da yöneticilerden biri...
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)

meyrenamnil adlı üyeden alıntı

Öncelikle bu projeye ihtiyaç var mı? Çok iyi analiz edilmesi gerekir?
Projenin amacının net olarak belirlenmesi gerekir?
Amaç para kazanmaksa sektör bunun için uygun mudur?
Düzenli olarak kaliteli içerik üretebilecek misin?
Bu proje için ne kadar harcama yapman lazım?
Harcadığın parayı ne kadar sürede geri kazanacaksın?
Bu soruları cevaplamadan projeye başlamak başarısız olacağının garantisi diyebilirim.
Tabi ki katılıyorum.

cthax adlı üyeden alıntı

japonic te ki Faruk tan bahsediyorsun

Kurduğu yeni oluşum ise Japonic Trader
Aynen o arkadaş. Bence baştan beri amacı bu işi hayata geçirmekti.

PadThai adlı üyeden alıntı

Bilgilenidirici olmuş hocam, hedef kitleyi tespit edip ağınıza çektiğiniz zaman, sizden keyiflisi yoktur. Önemli olan analizde başarılı olmak.

Aynen hocam çok haklısınız.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
şu olaya veya kafaya katılmıyorum.
2000 2500 tl ye köle olamam son derece yanlış bir bakış açısı.

okul bitirsen bile direk tecrübeli bir sağlıkçıyım diyebilir misin hayır
çalışacaksın o havayı ortamı soluyacaksın ve tecrübe kazanacak deneyim sahibi olacaksın ki işveren sana daha iyi para versin sende hakkını al.

aslında proje olayı da böyle. pişeceksin en iyisini sen bileceksin ki neye ihtiyaç var yorumlayıp adım atabilesin.

otomobil sektörü olarak girişim yapılabilir ama birşeyler satmaya çalışmadan bile iyi yerlere gelecek işler yapılabilir.

• Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 8 / 154
  • Ticaret 11, (%82)
ermaneray Öncelikle görüşünüze saygı duyarak belirtmek isterim ki kurmuş olduğunuz mantık tamamen yanlış. Bu marangozluğa benzeyen bir meslek dalı değil. Herkesin görevleri çerçevesinde yapması gereken sorumluluklara göre ücret skalası oluşuyor.. Bu yazdığım ücretler zaten bir yoğun bakım sorumlusunun aldığı ücretler. Çalışma standartları oldukça ağır. 24 saat nöbetten çıkıp 8 saat uyuyup tekrar nöbete giden arkadaşlarım var. Kesinlikle köle gibi kullanıyorlar insanları ve başka çareleri olmadıklarını bildiklerinden bu iş böyle gidecek. Ben Allah'a şükür bir memurdan fazla kazanıyorum. Her işte bir hayır varmış demek gerek.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
işte sorun bu kardeşim herşey para değil tecrubeyi para ile kıyaslama.
köle dediğin arkadaşların mesleklerinde ilerlerken sen şuan 3 5 fazla kazanıyorum aman boşver çalışmayı dersen geri de kalırsın mesleğinde sonra iş görüşmesinde sorarlar tecrüben var mı bunca sene neden çalışmadın kusura bakmayın daha tecrübeli bir arkadaş ile anlaştık derler kalırsın ortada.

ben sağlıkçı değilim ama bir sağlıkçı olsaydım insan kurtarmayı paraya asla değişmezdim

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
2-3 bin takipçiden beri takip ediyorum bu abimizi, videolarında genel hayattanda bahsediyor olsa da asıl hedef kitlesi otomobil severlerdi. Bu kitleyi ne zaman ticarete çevirecek diye bekliyordum ki geçirmiş bile. Kafası çalışan adamın hali de bir başka tabi. Bizim ülkedeki milyonlarca aboneye sahip youtuber'cıklarda tişört felan satmaya çalışsın. Vizyonsuzluk ve zeka farkı böyle bir şey :)

kemboo kemboo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek gıda mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** Ş**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 194 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bahsettiğiniz arkadaşı biliyorum. Bence ilk amacı o değildi ama baktı ilgi var ben buradan yürürüm dedi. Daha önceden İngiltere'den Çin'e okumaya giden bir siyahi elemanın annesine gönderdiği Çin malı bir kolyeyi annesinin arkadaşları çok beğenince ticaretine döküp ithalat firması kurduğunu okumuştum. Burada önemli olan fırsatı yakalamak diye düşünüyorum. Tabi fırsat kendi kendine sen evde otururken oluşmuyor. Arkadaşın bu kanalı açması fırsatın oluşması için bir ön gereklilikti.

2. konuda atama bekleme konusu. Bende özelde çalışan bir gıda mühendisiyim. Yanlış anlamayın ama ülkede herkesin atama beklemesi bana çok saçma geliyor. Herkes memur olursa memurların maaşını kimin vergisi ödeyecek?

Size de şu yönden hak veriyorum. Devlet ile özelin maaş, özgül ve sosyal hakları aynı olsa kimse memurluk için yıllarca beklemez. Özeldeki insana ikinci sınıf insan muamelesi görmek koyuyor. (daha çok çalışmak, daha az kazanmak, daha az tatil yapmak vs vs. )

Doğru olması gereken yol hiç bir zaman düz değildir!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al