wmaraci reklam
lidertakipci

Ücretli Wordpress Temalarını Kullanan Tecrübeli Arkadaşlar Fikirlerinize İhtiyacım Var...

46 Mesajlar 6.346 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

WPdestek WPdestek WordPress Kullanıcı
    • Üyelik 27.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Girişimci
    • Konum Balıkesir
    • Ad Soyad M** K**
    • Mesajlar 357
    • Beğeniler 170 / 140
    • Ticaret 19, (%100)

voIkan adlı üyeden alıntı

Hocam siz bu temayı kullanmış biri olarak daha çok detay verebilirsiniz. Üstelik geliştirici ya da yazılımcı iseniz "şu özellikleri çok iyi, şu aralıklarla güncelleme alıyor, şu eklentileri destekliyor, destek konusunda şu kadar zamanda cevap geliyor, düzenleme uygulamaları ve eklentilerinde şu optimizasyonlara ihtiyaç duyuyor gibi bilgi verirseniz daha faydalı olur. "hiç bir sorunu yok gayet hızlı" dediğiniz de alın kullanın işte güzel tema demiş oluyorsunuz. herkes geliştirici değil, yazılımcı değil, optimizasyon bilmiyor yani kendinize göre değilde sıfırdan bu temayı ilk defa kullanacaklar için tecrübelerinizi paylaşırsanız daha faydalı olur.

Ayrıca burası forum uzun açıklama yazmaya üşeniyorsanız değerli vaktinizi çaldığım için kusura bakmayın.

Pratik 1: Themeforest en çok satan temalarından, güncelleme geçmişine bakarsanız hangi aralıklarla güncellendiğini görürsünüz.

Pratik 2: Temanın iyi olup olmaması tamamen bakış açısı, temanın döküman dosyalarında tüm herşey anlatılmış.

Pratik 3: İngilizceniz varsa iyi olmasını aradığınız özellik varsa tema sahibine soru sorabilir yada sorulan sorunların içinde arama yapabilir, yoksa da Google translate kullanarak istediğiniz birçok bilgiyi baya öğrenebilirsiniz.

Pratik 4: Burada herkes iyi yada kötü herşey söyler ki themeforestte baktığımızda 1000 kötü 10000 iyi yorumla karşılaşırsınız, yani kısacası 10'larca yorum var burada size anlatılanlardan çok oraya bakın.

Not: Benim yorumu eğer almayı düşünüp hız konusunu takılırsanız diye yazmıştım :)

İyi Forumlar

wmaraci
    reklam

voIkan voIkan WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 13.11.2017
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek İnternet Girişimcisi
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad V** T**
    • Mesajlar 108
    • Beğeniler 44 / 30
    • Ticaret 0, (%0)

WPdestek adlı üyeden alıntı

Pratik 1: Themeforest en çok satan temalarından, güncelleme geçmişine bakarsanız hangi aralıklarla güncellendiğini görürsünüz.

Pratik 2: Temanın iyi olup olmaması tamamen bakış açısı, temanın döküman dosyalarında tüm herşey anlatılmış.

Pratik 3: İngilizceniz varsa iyi olmasını aradığınız özellik varsa tema sahibine soru sorabilir yada sorulan sorunların içinde arama yapabilir, yoksa da Google translate kullanarak istediğiniz birçok bilgiyi baya öğrenebilirsiniz.

Pratik 4: Burada herkes iyi yada kötü herşey söyler ki themeforestte baktığımızda 1000 kötü 10000 iyi yorumla karşılaşırsınız, yani kısacası 10'larca yorum var burada size anlatılanlardan çok oraya bakın.

Not: Benim yorumu eğer almayı düşünüp hız konusunu takılırsanız diye yazmıştım :)

İyi Forumlar

Vakit ayırıp uzun uzun yazdığınız için teşekkürler. yine bilmediğimiz bir şey çıkmamış ortaya :laugh: ben tecrübe paylaşın diyorum siz döküman okuyun diyorsunuz. bakın şu konuyu okuyup, anlayıp bir nebze de yorumunu katan sadece EmineT var. bildiğiniz tecrübe ettiği bir konuyu yaşadığı, gördüğü bir zorluğa değinmiş. örnek olması açısından alıntıladım çünkü anlatmak istediğim şeyi anlatamadığımı düşünüp size saygısızlık ediyormuşum gibi hissediyorum. Bakın mesela cümleye; "gerekli işlemler yapıldığında herşey hızlı ve site hızlı açılıyor." diye başlıyorsunuz ama gerekli işlem dediğiniz şeyler neler yazmıyorsunuz yani ne işlemler yapıyorsunuz da site hızlı açılıyor?

EmineT adlı üyeden alıntı

Newspaper satın aldım kullanıyorum ancak Visual Composer yerine Tagdiv olması biraz işi zorlaştırdı sanki.

Biraz Açar mısınız konuyu? Tagdiv zor mu? Visual Composer için Publisher temasını tercih etmek gerekir mi? ya da Newspaper'dan vazgeçilir mi?

EmineT adlı üyeden alıntı

İki sayfa düzenleme eklentisini kullanmış birisi olarak kesinlikle Visual Composer daha kolay Tagdiv ise daha profesyonel diyebilirim.
    EmineT

kişi bu mesajı beğendi.

bloghocaniz bloghocaniz WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 21.08.2018
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Muhasebe
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** G**
    • Mesajlar 145
    • Beğeniler 45 / 45
    • Ticaret 0, (%0)
    Dostum hız vs konusu biraz da senin kuracağın yapı ile ilgili. Net olarak nasıl bir site kurmayı düşünüyorsun neler olacak içinde bunları belirtirsen kullandığım tema ile ilgili detaylı açıklama yazabilirim.
    voIkan

kişi bu mesajı beğendi.

https://bloghocaniz.com

• Üyelik 13.11.2017
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad V** T**
    • Mesajlar 108
    • Beğeniler 44 / 30
    • Ticaret 0, (%0)

bloghocaniz adlı üyeden alıntı

Dostum hız vs konusu biraz da senin kuracağın yapı ile ilgili. Net olarak nasıl bir site kurmayı düşünüyorsun neler olacak içinde bunları belirtirsen kullandığım tema ile ilgili detaylı açıklama yazabilirim.

Merhaba Hocam İlginiz İçin Teşekkürler,
    Birden Fazla Projede Kullanmak İçin Tema Arayışındayım Bu Sebeple Fiyat/Performansta Önemli. Hepsi Ayrı Şekilde; Finans, Kripto Para, Para Kazanma, Teknoloji, Kamu, Mobil Teknoloji, Web Teknolojileri, Genel Bilgi Blogu Kategorilerinde Kullanacağım Bu Sebeple her proje de farklı eklentilere de ihtiyacım olacak. Tabii reklam alanları, eklentileri, gelirleri de bu konuda önemli.

wmaraci
    wmaraci

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
    • Üyelik 13.06.2017
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek webmaster
    • Konum Malatya
    • Ad Soyad T** Ö**
    • Mesajlar 1149
    • Beğeniler 5 / 377
    • Ticaret 0, (%0)
    Newspaper kullanan birisi olarak kesinlikle tavsiye ederim. Şöyle ki daha önce en fazla satılan temalardan birisi olan sahifa temasında bile scheme veri hataları alabildim. Ancak newspaper de 1 tane bile yapılandırılmış veri hatası almıyorum.
    Sıkıntı ya gelecek olursak temaya alışmak biraz zaman alıyor. Yani daha önce kullanmayan birisi temayı 1 ay da ancak çözebilir. Hangi ayarın hangi kısımda olduğunu bulmak biraz sıkıntı olabiliyor. Ama alıştıktan sonra başka tema kullanamıyorsunuz çünkü diğer temalar saçma kodlanmış geliyor.
    Hız konusuna gelirsek eğer hostinginiz kaliteli ise ve gerekli ayarları yapıp birde cache eklentisi olarak litespeed cache kullanırsanız 2 sn yada en kötü ihtimalle 3 sn görüyorsunuz. Bu da zaten o kodlamadaki bir tema için ideal.
    voIkan

kişi bu mesajı beğendi.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
    https://mumince.com

• Üyelik 21.08.2018
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Muhasebe
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** G**
    • Mesajlar 145
    • Beğeniler 45 / 45
    • Ticaret 0, (%0)

Merhaba Hocam İlginiz İçin Teşekkürler,
    Birden Fazla Projede Kullanmak İçin Tema Arayışındayım Bu Sebeple Fiyat/Performansta Önemli. Hepsi Ayrı Şekilde; Finans, Kripto Para, Para Kazanma, Teknoloji, Kamu, Mobil Teknoloji, Web Teknolojileri, Genel Bilgi Blogu Kategorilerinde Kullanacağım Bu Sebeple her proje de farklı eklentilere de ihtiyacım olacak. Tabii reklam alanları, eklentileri, gelirleri de bu konuda önemli.

O zaman kendi kullandığım Tema Olan Jannah2' yi tavsiye ederim. Çok esnek bir yapıya sahip. Kullanımı gerçek anlamda çok kolay ve hız testlerinde de yüksek sonuçları var. İstersen benim sitemi : https://bloghocaniz.com/ farklı hız testlerinde deneyebilirsin. Sonuçları da görürsün. Ayrıca Demolarına göz atarsan çok opsiyonel kullanımları olduğunu görebilirsin. Çoğu eklenti de kendisi ile geliyor bu sayede daha az eklenti ile işini hafifçe görüyorsun.
    voIkan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.11.2017
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad V** T**
    • Mesajlar 108
    • Beğeniler 44 / 30
    • Ticaret 0, (%0)

sofu44 adlı üyeden alıntı

Newspaper kullanan birisi olarak kesinlikle tavsiye ederim. Şöyle ki daha önce en fazla satılan temalardan birisi olan sahifa temasında bile scheme veri hataları alabildim. Ancak newspaper de 1 tane bile yapılandırılmış veri hatası almıyorum.
    Sıkıntı ya gelecek olursak temaya alışmak biraz zaman alıyor. Yani daha önce kullanmayan birisi temayı 1 ay da ancak çözebilir. Hangi ayarın hangi kısımda olduğunu bulmak biraz sıkıntı olabiliyor. Ama alıştıktan sonra başka tema kullanamıyorsunuz çünkü diğer temalar saçma kodlanmış geliyor.
    Hız konusuna gelirsek eğer hostinginiz kaliteli ise ve gerekli ayarları yapıp birde cache eklentisi olarak litespeed cache kullanırsanız 2 sn yada en kötü ihtimalle 3 sn görüyorsunuz. Bu da zaten o kodlamadaki bir tema için ideal.

bloghocaniz adlı üyeden alıntı

O zaman kendi kullandığım Tema Olan Jannah2' yi tavsiye ederim. Çok esnek bir yapıya sahip. Kullanımı gerçek anlamda çok kolay ve hız testlerinde de yüksek sonuçları var. İstersen benim sitemi : https://bloghocaniz.com/ farklı hız testlerinde deneyebilirsin. Sonuçları da görürsün. Ayrıca Demolarına göz atarsan çok opsiyonel kullanımları olduğunu görebilirsin. Çoğu eklenti de kendisi ile geliyor bu sayede daha az eklenti ile işini hafifçe görüyorsun.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Zaman ayırdığınız için de ayrıca herkes adına teşekkür ederim.

Merak ettiğim başka bir konu lisans konusu Jannah ve Newspaper için de soruyorum sadece tek sitede mi kullanabiliyoruz? Yoksa lisans sahibi kendine ait birden fazla sitede kullanabiliyor ama ticari dağıtımı mı yasak?

• Üyelik 21.08.2018
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Muhasebe
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** G**
    • Mesajlar 145
    • Beğeniler 45 / 45
    • Ticaret 0, (%0)
    Satın aldığın temayı sadece bir tek sitede kullanabiliyorsun. İstediğin zaman istediğin başka bir sitede kullanabilirsin ama anlık olarak sadece bir tek sitede kullanabiliyorsun.
    voIkan

kişi bu mesajı beğendi.

minteger minteger WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 11.04.2018
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek yazılım-development
    • Konum Kütahya
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 27
    • Beğeniler 23 / 13
    • Ticaret 0, (%0)
    Bir son kullanıcı olarak görünüm açısından değerlendireyim.

3 temeda fena değil bana göre.

publisher
    jannah
    newspaper

Benim en beğendiğim ve siteye girdiğimde beni bunaltmayacak olan ve yine tasarım olarak en beğendiğim ise

- publisher clean tech - oldu.

hangisinin performansı kullanılabilirliği veya özelleştirmesi iyise o tercih edilebilir baha göre. Ancak biraz sadeleşmeye gidilmesi gerek hangisi olursa.
    voIkan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.11.2017
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad V** T**
    • Mesajlar 108
    • Beğeniler 44 / 30
    • Ticaret 0, (%0)

minteger adlı üyeden alıntı

Bir son kullanıcı olarak görünüm açısından değerlendireyim.

3 temeda fena değil bana göre.

publisher
    jannah
    newspaper

Benim en beğendiğim ve siteye girdiğimde beni bunaltmayacak olan ve yine tasarım olarak en beğendiğim ise

- publisher clean tech - oldu.

hangisinin performansı kullanılabilirliği veya özelleştirmesi iyise o tercih edilebilir baha göre. Ancak biraz sadeleşmeye gidilmesi gerek hangisi olursa.

aynen hocam benim de görünüm olarak en çok publisher hoşuma gitti.
    hız olarakta jannah aklıma girdi.

wmaraci
    Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al