wmaraci reklam

Bu telefon ve fiyatı iyi midir?

24 Mesajlar 1.818 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

gakgos gakgos Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)

akrep01 adlı üyeden alıntı

Elma alacaksin iste armutu niye soruyorsun :)

piyasa sorgulaması diyelim :D

wmaraci
reklam

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
elma alma pişman olursun diyemeyeceğime göre para varsa sıkıntı yok al gitsin ama bana sorarsan değmez bu paraya ,ayrı konu

RootFRM RootFRM Müşteri Temsilcisi Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek MT
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 88 / 89
  • Ticaret 2, (%100)

jarni adlı üyeden alıntı

valla androidde kasma oluyormus gibi bir soylem cok yanlıs olur note 4 kullanıyorum ilk cıktıgında almıstm hala ilk gunku gibi calısıyor

aslında tam tersi iphone sıkıntılı firma kendi bile kabul etti zamanla işlemci gucu kendi kendine dusuyor yenisini alsınlar diye testi de mevcut

imkanınız varsa tabii ki alablirsnz ama çok para hocam valla bi telefona model yukseltmek için o para benim için fazla :)

uygulama indirip silmeye dayanma gibi bir durumla kıyaslamakta yanlıs 2 yazılımda da bu konuda sıkıntı yok

ama yazılım konusunda stabilize derseniz ios tamam iyidir.
ama androidi kucumsemeyin ben root yazılım konusunda meraklı birisi oldgmdan su ana kada*** kere yazılım degistrdm sıkıntı gene de yok telefonumda canavar gibi.

ama sonuc olarak ios a alıskınım ondan alırım derseniz bu mazeretle alınabilir.
ama sahsi kanaatim telefonunuzdan memnunsanız durduk yere degistirmeyn hele boyle bi zamanda mazallah :D fiyatlar çok fahiş

Yaşınız kemale ermiş sanırım, Apple yaptığı açıklamada batarya kullanım ömrü azalmaması için işlemcinin gücünü düşürdüklerini söylemişti. Lütfen açıklamaları doğru ve düzgün okuyalım bir bildiğiniz yok ise yoruma kapalı kalsın bu konu.

Bugüne kadar hep ileri denedik.

ugurcx ugurcx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 58 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Örneğin, Uzun süredir iPhone kullanan biri Android'in hangi modeline geçerse geçsin ister Galaxy S3 ister S9 Plus, ister Mate 10 Pro. iOS'un sunduğu janjanlı smooth animasyonlar, geçişler ve akıcılıktan mahrum kaldığını farkedecektir. Bu şu demek değil; android kasıyor donuyor vs. demiyorum. Android'li amiral gemileri işlevlerini gayet hızlı, güçlü bir şekilde yerine getiriyor tabi ki ancak donanımlarının karşılığını hiçbir Android cihaz veremiyor. Çünkü yazılım ve donanım yeterince uyumlu çalışmıyor. yapılan en büyük hata; yazılıma değil donanıma güvenmekten kaynaklanıyor. İçinde 3GB RAM 1.8 GHZ islemci bulunan iPhone, içinde 8GB RAM 2 7ghz islemci olan Note 9'dan daha hızlıysa, içinde 2.800 mah batarya bulunan iPhone, 4.000 mah bataryaya sahip Note9'dan %40 daha fazla ekran süresi veriyorsa burada bir hata var demektir. Alacağınız hiçbir orta-üst segment Android telefon, size kasma donma problemleri yaşatmayacaktır ama iOS kadar verimli de çalışmayacaktır. Android hala iOS kadar donanım ve yazılım uyumu konusunda yetersiz. Bunun sebebi belki de; iOS'un kapalı kutu olması, Android 'in ise kullanıcının, yazılımın heryerine erişip kontrol edebilecek şekilde, tabiri caizse özgür işletim sistemi olarak tasarlanmasından kaynaklanıyordur.. Bu da ayrı bir tartışma konusu:) Fiyat konusuna değinecek olursam her bütçeye göre Android telefon bulabilirken, iPhone yalnızca birkaç modelden oluştuğu için belli bir fiyata satılıyor.
Fiyatının bu denli pahalı olması, markadan değil maalesef ki ekonomimizden kaynaklanıyor. Her yıl çikan yeni bir iphone, Amerika'da hep 1.000 dolar civarına satışa çıkarken , ülkemize gelen her yeni iPhone'un fiyatı, bir öncekine göre 2.000-3.000 TL pahalıya satışa çıkıyor bu da doların yükselmesinden kaynaklanıyor.(Android kullanıyorum)

wmaraci
wmaraci

ArinArslan ArinArslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek satış
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 400 / 147
  • Ticaret 53, (%100)
Bende 5 ay önce telefonumdan sıkıldım (z5 premium) ve telefon araştırmaya başladım. Çok araştırdım bütçemde 3000 tlydi. O zaman iphone 7 alabiliyordum. Şimdi alamıyoruz tabii 3000 e :D :D :D Neyse en sonunda 1500 tllik bir telefonda karar kıldım. İşletim sistemi yönünden hiç bir problemim yoktu iosta kullandım androidte. Çok memnunum telefonumdan iyi ki almışım ancak tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır. 1-2 sene daha kullanıp iphone'a döneceğim. Velhasıl kelam hocam alışkanlıklarımızdan vazgeçemiyoruz varsa bütçe alın gitsin :D

PixAjans PixAjans WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
iPhone 7 satayım hocam :) 6-7 aylık tertemiz cihaz 2-3 bin lira kârın olur :)

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)
Ahh iphone ahhh... Sizi çok iyi anlıyorum. :) 4s'im vardı bir zamanlar çok güzel telefondu çok hızlıydı.. Sonra birden 5 çıktı gidip hemen aldım. Oda fenaydı inceydi hızlıydı.. O zamanlar jailbreak ile tanıştım, iPhonedo kanalıyla tanıştım.. Telefonu belki 50 kere bozardım jailbreak yapacağım diye :D Jb sayesinde o kadar kurcalardım, değiştirirdim ki telefonu gittiğim her yerde bu nasıl iphone, çakma falan derlerdi. Sonra 5s çıktı parmak izi falan onu almak için telefonumu sattım ve üzerine biraz daha koyup 5s alacaktım taa kii o para başka bir şeyde lazım olana kadar.. O günden beri maddi sıkıntılar yüzünden bir daha da alamadım :( Sonrasında Android telefonlara alıştım ve şimdide bunu bırakamıyorum. :D Basit gibi gözüken ama benim için garip duygular besleyen özetlenmiş anılarımı bir kenara koyup konuya dönecek olursak; Bana kalırsa iphone almayın hocam. Neden? derseniz de, Kardeşimde iPhone 4s vardı yakın bir zamana kadar ve telefon hala iyi durumdaydı ama uygulamalar yönüyle kötüydü. iPhone'un kullanıcılarına yaptığı ş...sizlik yüzünden soğudum.
Yaşadığımız bir örneği söyleyim: Kardeşimin telefonunda whatsapp vardı bir süre sonra whatsapp güncelleme almamaya başladı, bize sürekli "IOS sürümünüz düşük, yükseltin" diyordu. Bizde yükseltmiyorduk çünkü eğer ios'u güncellersek telefon iyice ölecekti, donmalar takılmalar olacaktı. Bizde en sonunda telefonu çekmeceye attık Android bir telefon aldık.

Eskiden böyle değildi ama şimdi Sizi mahkum ediyor hocam. Ya IOS güncelle diyor, yada çoğu Yararlı uygulamayı kullanma diyor. E güncelliyorsun bu sefer telefonda takılmalar başlıyor ne yapacağını şaşırtıyor. Telefonun ömrünü otomatik 4-5 seneye ayarlamışlar, ios geliştiricilerini de bunlara zorluyorlar diye tahmin ediyorum. Ha android çok mu iyi, çok mu düzgün? İhtiyacınızı fazlasıyla karşılıyor gayet iyi, evet çoğu uygulama androidde de uyarı veriyor sürümünüz ile uyumlu değil falan diye ama illede kullanmak istiyorsanız apk indirip istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Özgürlüğünüz var kısaca. iPhone'da ise özgürlük konusunda Jailbreak olmadan bir hiç diyebilirim.

Edit: ulan ne uzun yazmışım bee :D

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..

• Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)

ugurcx adlı üyeden alıntı

Örneğin, Uzun süredir iPhone kullanan biri Android'in hangi modeline geçerse geçsin ister Galaxy S3 ister S9 Plus, ister Mate 10 Pro. iOS'un sunduğu janjanlı smooth animasyonlar, geçişler ve akıcılıktan mahrum kaldığını farkedecektir. Bu şu demek değil; android kasıyor donuyor vs. demiyorum. Android'li amiral gemileri işlevlerini gayet hızlı, güçlü bir şekilde yerine getiriyor tabi ki ancak donanımlarının karşılığını hiçbir Android cihaz veremiyor. Çünkü yazılım ve donanım yeterince uyumlu çalışmıyor. yapılan en büyük hata; yazılıma değil donanıma güvenmekten kaynaklanıyor. İçinde 3GB RAM 1.8 GHZ islemci bulunan iPhone, içinde 8GB RAM 2 7ghz islemci olan Note 9'dan daha hızlıysa, içinde 2.800 mah batarya bulunan iPhone, 4.000 mah bataryaya sahip Note9'dan %40 daha fazla ekran süresi veriyorsa burada bir hata var demektir. Alacağınız hiçbir orta-üst segment Android telefon, size kasma donma problemleri yaşatmayacaktır ama iOS kadar verimli de çalışmayacaktır. Android hala iOS kadar donanım ve yazılım uyumu konusunda yetersiz. Bunun sebebi belki de; iOS'un kapalı kutu olması, Android 'in ise kullanıcının, yazılımın heryerine erişip kontrol edebilecek şekilde, tabiri caizse özgür işletim sistemi olarak tasarlanmasından kaynaklanıyordur.. Bu da ayrı bir tartışma konusu:) Fiyat konusuna değinecek olursam her bütçeye göre Android telefon bulabilirken, iPhone yalnızca birkaç modelden oluştuğu için belli bir fiyata satılıyor.
Fiyatının bu denli pahalı olması, markadan değil maalesef ki ekonomimizden kaynaklanıyor. Her yıl çikan yeni bir iphone, Amerika'da hep 1.000 dolar civarına satışa çıkarken , ülkemize gelen her yeni iPhone'un fiyatı, bir öncekine göre 2.000-3.000 TL pahalıya satışa çıkıyor bu da doların yükselmesinden kaynaklanıyor.(Android kullanıyorum)

Teşekkürler hocam anlatmak istediklerime kısaca tercüman oldunuz :) işte bu yüzden androide geçmekten korkuyorum :)

• Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)

ArinArslan adlı üyeden alıntı

Bende 5 ay önce telefonumdan sıkıldım (z5 premium) ve telefon araştırmaya başladım. Çok araştırdım bütçemde 3000 tlydi. O zaman iphone 7 alabiliyordum. Şimdi alamıyoruz tabii 3000 e :D :D :D Neyse en sonunda 1500 tllik bir telefonda karar kıldım. İşletim sistemi yönünden hiç bir problemim yoktu iosta kullandım androidte. Çok memnunum telefonumdan iyi ki almışım ancak tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır. 1-2 sene daha kullanıp iphone'a döneceğim. Velhasıl kelam hocam alışkanlıklarımızdan vazgeçemiyoruz varsa bütçe alın gitsin :D

Haklısınız :) bu zamana kadar iphone alıştım ve bir kaç arkadaşımın ios dan androide geçip pişman olduklarını duydum o yüzden iosa devam galiba :)
ArinArslan

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Iphone 7 Plus daha uygun olacaktır. Sonuçta bu zamana kadar Iphone 4 kullanmışsınız. Bu da telefonun işlemcisini veya RAM'ini üst düzey kullanmıyorsunuz demek.

Uzun süre de güncelleme gelecek gibi görünüyor 7'lere.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al