freelance iş ilanları

Cifin Reklam Rezilliği

26 Mesajlar 4.682 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
tam olarak olması gerektiği gibi lanse edilmiş. sorun nedir ben tam anlayamadım sanırım
TheLacivert webisyo hRSor

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Cif'in bugüne kadar ki tüm temizlik reklamlarında kadınları kullanması ve onlar üzerinden satış planlaması yaparken zamanında bir kere erkek reklamı yapmayan bu şirketin şimdi bakış açısını değiştirdiğini iddia etmesi buyrun;

http://prntscr.com/l7qa75

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
kalıplaşmış bir şey olduğu için öyle o. mesela eskiden kot pantolonu sadece erkekler giyerdi. şimdi bir şeyler değişti ki kadınlarda giyebiliyor. cifin yaptığı algıyı yıkmak.
bana halen normal geliyor

Lederheld Lederheld Hello WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 0 / 30
  • Ticaret 2, (%100)
Konu için tartışmaya gerek var mı? Ben Müslümanım dinimiz de de kadın yani dişi yuvayı kurar diye tabir ettiğimiz yemektir,temizliktir olsun erkek de kadını korumak ve geçimini sağlama durumu vardır iş bölümü gereksiz olmasa da olur olsa daha da iyi olur kadınlar açısından bu adam 8 saat çalışıp para kazanıyor sen gidip ona yardım ediyor musun hayır ? Sen günde 3 saat temizlik yaptım diye erkekler birşey yapmıyor eline bulaşık almıyor falan gibi davranmak yanlış bir davranış bana göre bazen bazı şeyler için fedakarlık yapmak gerekir evlilik öyle basit iş değil. Bana kalırsa kadın erkek çalışmalı. Ev çocuksuz iken hafta da iki kez temizlikçi tarafından temizletilmeli veyahut kimin işi daha hafif ise ona ait olmalı evin işi kadını erkeği yok kim az çalışıyor daha az enerji harcıyorsa o yapmalı yorulan kişi dinlenmeli yani bu insandan insana değişen bir durum kadın köledir algısı yaratmayın lütfen kimse kimseye köle muamelesi yapmaz kadın hizmet eder diye de birşey yok kadının dinimizdeki işlevidir ev işi. ... Konu uzatılır fakat tartışmaya gerek yok bence müslümanlar bu şekilde cif türk Malı değil zaten neden kullanıyorsunuz? Neden yaptıklarına şaşırıyorsunuz?
EmineT

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
O zaman halkın algısını biz kırıyoruz mesajı vermesinler biz de böyle düşünüyorduk biz değiştik desin o kadar reklam malzemesi varken bu tamamen primdir

• Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Lederheld adlı üyeden alıntı

Konu için tartışmaya gerek var mı? Ben Müslümanım dinimiz de de kadın yani dişi yuvayı kurar diye tabir ettiğimiz yemektir,temizliktir olsun erkek de kadını korumak ve geçimini sağlama durumu vardır iş bölümü gereksiz olmasa da olur olsa daha da iyi olur kadınlar açısından bu adam 8 saat çalışıp para kazanıyor sen gidip ona yardım ediyor musun hayır ? Sen günde 3 saat temizlik yaptım diye erkekler birşey yapmıyor eline bulaşık almıyor falan gibi davranmak yanlış bir davranış bana göre bazen bazı şeyler için fedakarlık yapmak gerekir evlilik öyle basit iş değil. Bana kalırsa kadın erkek çalışmalı. Ev çocuksuz iken hafta da iki kez temizlikçi tarafından temizletilmeli veyahut kimin işi daha hafif ise ona ait olmalı evin işi kadını erkeği yok kim az çalışıyor daha az enerji harcıyorsa o yapmalı yorulan kişi dinlenmeli yani bu insandan insana değişen bir durum kadın köledir algısı yaratmayın lütfen kimse kimseye köle muamelesi yapmaz kadın hizmet eder diye de birşey yok kadının dinimizdeki işlevidir ev işi. ... Konu uzatılır fakat tartışmaya gerek yok bence müslümanlar bu şekilde cif türk Malı değil zaten neden kullanıyorsunuz? Neden yaptıklarına şaşırıyorsunuz?

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim haklısınız tartışmaya değer değil bir markanın reklamını daha da reklam yapmaya gerek yok rapor ediyorum

zizanet zizanet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek güvenlikçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 3, (%100)
Reklamdır, pazar bulabileceği her objeyi/kişiyi kullanır.
Reklam amacına ulaşıyorsa, o nesneyi/objeyi modernleştirerek kullanmaya devam eder.

Sivrisinekler raid reklamında sürekli kullanılır ama bizi sadece sivrisinekler rahatsız etmiyor.
Bu mantıkla, ev işi reklamlarında kadınlar reklam objesi/kişisi olmaya daha çok yakışır

ziza.net | tennar.com | Türk Mantar mantarsatis.com | Gübre gubreler.com | Ziraat zirai.org

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Cif, Unilever isimli uluslararası bir şirketin kolu. Uluslar arası şirket dediğinde işin içine sermaye girer, kapitalizm girer, emperyalizm girer. Bu mantığın - ideolojinin etiği, acıması yoktur. Esen her rüzgarı kendisine malzeme eder, çağa uyum sağlar yoksa barınamaz.

Feminizm çağın rüzgarı. Ben herhangi bir kitaba bağlı değilim, "din" denen olgulardan hiçbirini kabul etmeyen bir insanım. Reklamda demvurulan konuya katılıyorum; ev hanımı da olabilir, çalışan da olabilir bu bir fark yaratmaz ev ortak yaşam alanıdır sadece eve para getirerek bütün sorumluluğu başından atmış olmak bana mantıklı gelmiyor. 25 yaşında bir insan olarak kimseye muhtaç değilim; aç kalmayacak kadar yemek yapabilirim, temizlik yaparım, kendi çamaşırımı kendim ütülerim bunun için neden bir kadına ihtiyaç duyayım ki? Kadın mutfak robotu mu, elektrik süpürgesi mi, çamaşır makinası mı?

Cif gibi bir markanın bu reklamı yapması bana samimi gelmiyor ancak toplumsal olarak belki işe yarar, buna da sevinirim. Kaldı ki reklamda bir istatistik vermiş %86 oranında kadının tek işinin ev işleri olduğu algısı var ülkede, ne kadar saçma...

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Reklam algı psikolojisinden ötesi değil, türk toplumunda süregelmiş bu şekilde devam edecek merak etmeyin cif reklamında erkekte oynatsa yinede almaya devam edecekler çünkü peçete isterken bakkaldan veya sokakta ne diyoruz bana bir selpak versene :) buda aynı pazarda yer edinmiş bir isim artık ve emin olun indirim yaparsa ürünlerinde sizde kaçırmayayım diye tekrar alacaksınız bu pahalılıkta :), onun haricinde bu konuyu tartışmak saçma sırf kadınları kullanıyor diye bu zaten bu markanın pazar yüzü yıllarca kadınlar oldu ki lense edilen buydu topluma bana kalırsa evde işler sadece kadına değil eğer ortada bir iş var ise hem erkeğin hemde kadının üstüne düşeni yapması gerekir lakin bunu yapacak çok insan yaşamıyor ne yazıkki bu memlekette..
EmineT

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
%86 oranını neye dayandırdıklarını açıklamıyorlar ama bir açıklama yok.

Yani krem temizleyici gibi bir isim yerine haklısınız yer edinmiş ama emin olun almayacağım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al