wmaraci reklam

Sizce haftada 1000 kelime 1 makale mi? Yoksa her gün 1 tane 150 kelime makale mi?

14 Mesajlar 1.464 Okunma
smmexpress

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Özellikle beyin fırtınasına açıyorum bu konuyu. Bu konu hakkında sizin fikriniz nedir? Bir siteye bir konu hakkında detaylı bir şekilde her hafta 1000 kelime makale koymak mı mantıklı yoksa her gün ortalama 150 kelime makale paylaşmak mı?

wmaraci
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Her gün 75 kelime 2 tane makale :)

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

nexfox nexfox WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 100 / 66
  • Ticaret 20, (%100)
Ben aranma hacmi 100 1000 arası rekabeti çok az olan kelimelerde 1000 kelimelik makaleyi tercih ederim.

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3623
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
Her gün minimum 300 kelime Google'nin sevebileceği şekilde makale yazmak önemlidir. Sürekli aynı kelimeleri tekrarlama ile makale yazılmıyor maalesef, bu nedenle kendi fikir ve düşüncelerinizin net bir şekilde ifade edebileceğiniz en iyi platformu seçmelisiniz.

Açıkçası bir zamanlar minimum günlük 400 kelime makale yazdığım oluyordu. Ama insan sıkılıyor, her ne olursa olsun sektörü iyi seçmek gerekiyor...
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

kişisel bloğ • tevfik.org
wmaraci
wmaraci

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Makaleye, sektöre göre değişir. Mesela SSH portu nasıl değişir ?

Şeklinde arama yaptım adamın biri yazmış SSH nedir neden kullanır nerden çıkmıştır sshnin açılımı nedir ve en sonda SSH portunu su şekilde degistirirsiniz...

Boyle bir sayfaya en net cevabım direkt olarak sayfadan çıkmak olur. İsterse 5000 kelime yazsın.

Ama direkt 50 kelimeyle şu şu komutları girin şifre değişir şeklinde yazdıysa benim için baş tacıdır. 10 dakka arkada açık bırakırım. Gezinirim bir kaç sayfasını. Reklamına tıklar destek olmaya çalışırım. Öyle siteleri direkt sık kullanılanlara atıyorum. Ziyaret ederim arada.

Yani kısacası kullanıcı odaklı. Yani googlede 1. Sıraya ciksanda çok farketmez kullanıcı odaklı olmadıktan sonra. Zaten bir süre sonra 1. Sıradan düşer kullanıcı odaklı olmadığı için.
mrtrclb ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Escalous adlı üyeden alıntı

Makaleye, sektöre göre değişir. Mesela SSH portu nasıl değişir ?

Şeklinde arama yaptım adamın biri yazmış SSH nedir neden kullanır nerden çıkmıştır sshnin açılımı nedir ve en sonda SSH portunu su şekilde degistirirsiniz...

Boyle bir sayfaya en net cevabım direkt olarak sayfadan çıkmak olur. İsterse 5000 kelime yazsın.

Ama direkt 50 kelimeyle şu şu komutları girin şifre değişir şeklinde yazdıysa benim için baş tacıdır. 10 dakka arkada açık bırakırım. Gezinirim bir kaç sayfasını. Reklamına tıklar destek olmaya çalışırım. Öyle siteleri direkt sık kullanılanlara atıyorum. Ziyaret ederim arada.

Yani kısacası kullanıcı odaklı. Yani googlede 1. Sıraya ciksanda çok farketmez kullanıcı odaklı olmadıktan sonra. Zaten bir süre sonra 1. Sıradan düşer kullanıcı odaklı olmadığı için.

Hocam mesela bir makale yazdım "Makine Mühendisi kimdir? Ne iş yapar? Nasıl olunur? Makine mühendisi maaşları" aynen başlık bu şekilde ve 1100 kelime civarında kpss atama puanından tutun özel sektörde iş durumuna yetki ve sorumluklarına kadar bahsettim. Şimdi makine mühendisi maaşları yazan adam bu yazıyı karşılaşıcak ben de maaşları en sona yazdım sizce kötü bir şey mi?

halitaga halitaga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 840
  • Beğeniler 351 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Her gün 300 kelime yapabilirsen daha iyi olur.

imzam yok

enesgunduz enesgunduz Blackflioww Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 13 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam her gün düzenli olarak makale girmek site Seo açısından daha iyidir. Çünkü eğer günlük makale girişi yaparsanız google sitenizi her gün indexlemek için bot gönderir eğer haftalık atarsanız google sizin düzeni anlar ve haftalık bot gönderir. Gerçi burda sizin sitenizin ne sitesi olduğu da önemli.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

Muhammed adlı üyeden alıntı

Hocam mesela bir makale yazdım "Makine Mühendisi kimdir? Ne iş yapar? Nasıl olunur? Makine mühendisi maaşları" aynen başlık bu şekilde ve 1100 kelime civarında kpss atama puanından tutun özel sektörde iş durumuna yetki ve sorumluklarına kadar bahsettim. Şimdi makine mühendisi maaşları yazan adam bu yazıyı karşılaşıcak ben de maaşları en sona yazdım sizce kötü bir şey mi?

Kullanıcı açısından ayrı başlıklar daha iyi olacaktır. Ama bu konu en azından bağlantılı.

Makine mühendisi nasıl olunur u arayan bir kişi maaşlarını okumaktan sıkıntı yaşamayacaktır. Ne iş yaptığını okuması sıkıntı yaratmayacaktir.

Konusuna ve içeriğine göre değişir hocam. Mesela;

Bilgisayarım açılırken harddevice not found hatası veriyor

Şeklinde aratan birisinin almak istediği cevap, biosa girip 1st deviceyi HDD seçmesi gerektiğini öğrenmektir. Hatanın sebebini, neden bu hatayı aldığını da ek olarak makale içerisine girebilirler. Ama gidipte eskiden 1gb ev kadarmış biliyonmu.... Diye başlayıp 2 saat bide harddisk tarihçesi yazarsa kullanıcı kaybeder.

Açıkçası şuan bunları yazıyorum ama hangi konuya yazdığımı dahi unuttum. Sigara bırakma asamasindayim hocam saçmalamis olabilirim ama anlatmak istediğimi anlatmışimdir umarım.

• Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Escalous adlı üyeden alıntı

Kullanıcı açısından ayrı başlıklar daha iyi olacaktır. Ama bu konu en azından bağlantılı.

Makine mühendisi nasıl olunur u arayan bir kişi maaşlarını okumaktan sıkıntı yaşamayacaktır. Ne iş yaptığını okuması sıkıntı yaratmayacaktir.

Konusuna ve içeriğine göre değişir hocam. Mesela;

Bilgisayarım açılırken harddevice not found hatası veriyor

Şeklinde aratan birisinin almak istediği cevap, biosa girip 1st deviceyi HDD seçmesi gerektiğini öğrenmektir. Hatanın sebebini, neden bu hatayı aldığını da ek olarak makale içerisine girebilirler. Ama gidipte eskiden 1gb ev kadarmış biliyonmu.... Diye başlayıp 2 saat bide harddisk tarihçesi yazarsa kullanıcı kaybeder.

Açıkçası şuan bunları yazıyorum ama hangi konuya yazdığımı dahi unuttum. Sigara bırakma asamasindayim hocam saçmalamis olabilirim ama anlatmak istediğimi anlatmışimdir umarım.

Anladım hocam. Bir çok makaleci arkadaşta böyle uzatıyor konuları :)

Mesela "Wmaraci`nda bahset özelliği nasıl yapılır?" diye bir konu başlığına tıkladık diyelim. Adam başlıyor. "Wmaraci nedir?" , "Wmaraci ne zaman kurulmuştur?" Wmaraci`na nasıl üye olunur?" bir ton hikaye anlattıktan sonra en son ne yapacağını anlatıyor. Kelime sayısı uzatıyor ama ziyaretçi açısından hiçte olumlu bir izlenim bırakmıyor.
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al