wmaraci reklam
lidertakipci

/page/2 index alması

11 Mesajlar 1.135 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

alleyesonme alleyesonme Gidenler bize ait değildi Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci - Yazılım Mühendisliği
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,

1 sorum ve 1 sorunum var.

1- WP tabanlı sitemin /page/2, /page/3 gibi uzantıları index alıyor bu faydalı mı?

2- İmzamda ekli olan sitemin ana sayfa title'ı 'Kişisel Blog - Mehmet Balaban' olmasına rağmen google amca 'Mehmet Balaban: Kişisel Blog' olarak indexlemiş ve google gibi getir yapıp 1 hafta geçtiği halde düzelmedi bir kontrol eder misiniz?

wmaraci
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
1. soru tabi ki faydalı değil.
2. soru ise Google sizin onu kandırmaya çalıştığınızı ve kişisel blog kelimesinde ilk sıraya çıkmak istediğini anladığı için böyle bir güvenlik önemli.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

• Üyelik 22.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 1, (%100)

İbrahimŞEN adlı üyeden alıntı

1. soru tabi ki faydalı değil.
2. soru ise Google sizin onu kandırmaya çalıştığınızı ve kişisel blog kelimesinde ilk sıraya çıkmak istediğini anladığı için böyle bir güvenlik önemli.

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.

1- Yoast kullanıyorum eskiden böyle bir ayar vardı diye hatırlıyorum index almasını nasıl engelleyebilirim?
2- Kandırmaya çalışmak değil ki bu sitemin kategorisi kişisel blog olduğu için öyle yaptım. Bunu aşmamın bir yolu var mı?

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
alleyesonme Tabi ki var "Mehmet Balaban - Kişisel Blog" yapabilirsiniz. Yoast kullanıyorsanız ayarlarınız tam olarak doğru olmayabilir.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 1, (%100)

İbrahimŞEN adlı üyeden alıntı

alleyesonme Tabi ki var "Mehmet Balaban - Kişisel Blog" yapabilirsiniz. Yoast kullanıyorsanız ayarlarınız tam olarak doğru olmayabilir.

Anlayamadım hocam? page kısmını noindex yapmak için mi dediniz?

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
1. sorunuz kategorilerin alt sayfalarınızın index alması zararlıdır. Fakat bu yılın başından google artık bu sayfaları kendi no-index yapıp aramalardan çıkarmaktadır.Eskiden yoast seo'da no index kısmı vardı fakat artık google'in bu olayı anlaması üzerine kaldırdılar. Zamana bırak kendi kendine silinecektir.

Yeni search console kısmına girersen belli bir kısımda google sitendeki değersiz url yapılarını görüp kendi çıkardığını göreceksin

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Yoastın ücretsiz sürümünde bu ayar kaldırıldı diye biliyorum. Robots.txt yoluyla bir engelleme yapabilirsiniz. Ben all in one seo kullandığım için doğrudan no index verebiliyorum.
Ek olarak sayfaların indexlenmesi bir süre sonra search console da html geliştirmelerinde size sorun olarak gözükecek. Tekrarlanan başlık, açıklama vb. bir geliştirme görebilirsiniz.
Ana tittle kısmına google tarafından bir müdahale yapılma şansı yok. Siz ne yazarsanız o indexlenir ve o gözükür. Ana başlığınızı ayarlar kısmından, yoast seo da bulunan ayarından ve son olarak sabit ana sayfa kullanıyorsanız, sayfalar kısmından kontrol edin. Biri mutlaka şuan indexlenen haliyledir. Onu düzeltince sorun ortadan kalkar.

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)
tema kaynaklı olabilir,
robot dosyasına Disallow: /page/* ekleyin

wordpress-html-css-web işleri yapılır

• Üyelik 22.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 1, (%100)

lastpavel adlı üyeden alıntı

1. sorunuz kategorilerin alt sayfalarınızın index alması zararlıdır. Fakat bu yılın başından google artık bu sayfaları kendi no-index yapıp aramalardan çıkarmaktadır.Eskiden yoast seo'da no index kısmı vardı fakat artık google'in bu olayı anlaması üzerine kaldırdılar. Zamana bırak kendi kendine silinecektir.

Yeni search console kısmına girersen belli bir kısımda google sitendeki değersiz url yapılarını görüp kendi çıkardığını göreceksin

Anladım hocam, yorumunuz için teşekkürler.

Ercany adlı üyeden alıntı

Yoastın ücretsiz sürümünde bu ayar kaldırıldı diye biliyorum. Robots.txt yoluyla bir engelleme yapabilirsiniz. Ben all in one seo kullandığım için doğrudan no index verebiliyorum.
Ek olarak sayfaların indexlenmesi bir süre sonra search console da html geliştirmelerinde size sorun olarak gözükecek. Tekrarlanan başlık, açıklama vb. bir geliştirme görebilirsiniz.
Ana tittle kısmına google tarafından bir müdahale yapılma şansı yok. Siz ne yazarsanız o indexlenir ve o gözükür. Ana başlığınızı ayarlar kısmından, yoast seo da bulunan ayarından ve son olarak sabit ana sayfa kullanıyorsanız, sayfalar kısmından kontrol edin. Biri mutlaka şuan indexlenen haliyledir. Onu düzeltince sorun ortadan kalkar.

Yorumunuz için teşekkürler hocam.
İndexlenme ile ilgili üstte arkadaş açıklama yapmış doğru mudur?
2- Müdahale şansı yok demişsiniz ancak aynı şeyi yapan farklı bir siteyi kontrol ettiğimde google anasayfasını yine aynı şekilde indexlemiş hocam.

rws adlı üyeden alıntı

tema kaynaklı olabilir,
robot dosyasına Disallow: /page/* ekleyin

Arkadaş artık google amcanın bunu kendisinin tespit ettiğini yazmış konu hakkında bilginiz var mı?

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
1- Değersiz her türlü sayfaların indeks alması zararlıdır.(oturum süresi düşük olan. Etiket,üye sayfaları gibi yerler.) Page2 sayfalarına noindex girebiliyorsan gir giremiyorsan robots.txt den disallow /page ekle.

2- Aramada o şekil çıkmasının sebebi normal tire kullanmamandan kaynaklı. Uzun tire veya | gibi ayraçlar kullanırsan; google ayraçtan sonraki kismi başa alır, ayraçtan önceki kısmı açıklama olarak ele alır. Düz tire (-) kullandığından emin ol. Yoast ile ayraç kullaniyorsan en baştakini seç.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al