wmaraci reklam

Neden Türk geliştiriciler codecanyon gibi bir site kurmuyor?

37 Mesajlar 3.587 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Açıkçası ben Türk tema yapımcıları kendilerini geliştirmedikleri sürece asla destek vermem.

Tema hataları ile boğuşmaktan dolayı harcadığım zamanı bana geri verebiliyorlar mı? Hayır. En basiti Php 7 sürümüne uyumlu değil mesela bir çoğu. Bir tanesinde tam 1.5 MB font dosyaları var yahu. Müşteriye söylüyorum, bir çözüm üretsin tema yapımcısına iletin diyorum; yapımcıdan gelen cevap aynen şu; demo da bir sorun görünmüyor! Nefret ettirdiler maalesef.

Search console da çıkan hataları saymıyorum bile bu arada.

Maalesef hep özenti olmaktan dolayı kaybediyoruz. Adamlar yapıyor, biz neden yapamayalım diye girişiyoruz işe. Sonra? Maalesef yarım kalan projeler, lafta başlanmış işler.

Biz de emeğe değer yok maalesef. Bu yüzden her zaman kaybetmeye mahkumuz.

İyi forumlar herkese.
Mrtcn FurkanCanoz WordPressUzmani

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
yilmaz70 sonuna kadar haklı

Ayrıca düzgün geliştirilen her tema themeforest'de yerini aldı, bir sürü türk geliştirici var orada bir tanesi de kalkıp kendi yerimizi yapalım demedi çünkü ürünleri durduğu yerde kendisini satabilecek düzeyde ve gerçekten kaliteli 2 milyon dolarlık ürün satan bile var tebrik etmek lazım kendisi balıkesirde hatta

Burada sorun üründe, platformda değil aslada olmadı.
FurkanCanoz WordPressUzmani yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

PhonexPHP PhonexPHP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Geliştiricisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 8 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Her zaman kaçırdığınız nokta bir alan adı bir host bir yazılım ile işin çözüleceğini düşünmeniz.

Arkadaşlar bu siteler birer işletmedir. Bu işletmelerde süreç vardır. Yönetim vardır. Pazarlama vardır. Halkla ilişkiler vardır. Stratejik yönetim vardır. Bu siteler bu hale gelirken alan adı + host + yazılım üçlüsü ile bu noktalara gelmiyor şunu bir kavrayalım artık. Ne yazık ki ülkemizde çöp gözüyle baktığımız işletme bölümünün yurt dışında olan mezunları çok değerli görüldükleri için bu tür projeleri çıkartabiliyorlar. Biz de ise işletme mi okuyorsun aa boş okuyorsun diyoruz. İşte bu yüzden Türkiye'de yok ve olmayacak.

Ayrıca milliyetçiyim diyen birinin Türkçeyi düzgün kullanması şarttır. Saten yazmışsınız. Sanırım zaten demek istediniz.
FurkanCanoz WordPressUzmani kaanst

kişi bu mesajı beğendi.

PoyrazMedya PoyrazMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 1164
  • Beğeniler 740 / 478
  • Ticaret 24, (%96)
PhonexPHP milliyetçiliği türkçeye bağlayanlardan (zaten) birşey beklemiyorum :) Osmanlı torunuyum latin harfleriyle pek aram yok kusura bakma : )

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 1164
  • Beğeniler 740 / 478
  • Ticaret 24, (%96)
Ayrıca bu kafayla düşünen kesime göre hiç türkçe bilmeyen bir T.C vatandaşı milliyetçi olamaz vatan haini olur değilmi.Birde şarttır yazmış, Herkes sizin gibi türk dili ve edebiyatı okumuş olmayabilir ama ALLAHINA kadar milliyetçidir...

mohikan68 mohikan68 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** V**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 19 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
http://www.kodlasat.com mevcut havuz sistemli buna bakabilirsiniz
PoyrazMedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 1164
  • Beğeniler 740 / 478
  • Ticaret 24, (%96)
@mohikan68 evet hocam kastettiğim bu zaten tüm tasarımcıların bu tür sitelere yoğunlaşması gerek.
mohikan68

kişi bu mesajı beğendi.

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
Bu konuda tartışan çok fazla insan gördüm, hepsinin konuşmalarının özeti vizyon sahibi olunmaması şeklindeydi. Fakat küresel çapta başarılı Türk girişimciler, mühendisler vb. olduğunu da biliyoruz, bu da bu söylemi çürütüyor bana göre. Belki codecanyon gibi büyük bir oluşumun varlığı sıfırdan böyle bir girişimin olmasının önünde en büyük engel. Gerek bilinilirliği, gerek mevcut arşivi ile oluşturulması hiçde kolay olmayan bir bütüne sahip.
PoyrazMedya

kişi bu mesajı beğendi.

sercey sercey Çözümeks Web Tekn. Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Programcısı
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 12 / 30
  • Ticaret 6, (%100)
Benim gördüğüm kadarıyla, (istisnalar kaideyi bozmaz) biz genellikle kısa vadeli çözümler, kısa yoldan ve kolay para kazanma derdindeyiz.

Bugün bir codecanyon benzeri platform kurmaya kalksanız, bunu aynı noktaya getirmek yıllar alır. Ayrıca aynı noktaya geleceği bile kesin değil. Çok çalışmak, yorulmak, saç baş yolmak durumunda kalınacaktır bu yolda.

Envato ise hali hazırda çok büyük bir pazaryeri. Ayrıca insanların ürünlerini sadece kendi platformlarında satmaya da zorluyor komisyon oranlarında. Dolayısıyla ilk başta kimse bizim kuracağımız pazaryerinde yer almak istemeyecektir (exclusive ürünü bulunanlar)

Bu konuda daha çok fazla şey söylenebilir elbet ama ana fikri anlatabilmişimdir sanırım.
PoyrazMedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 1164
  • Beğeniler 740 / 478
  • Ticaret 24, (%96)
sercey haklısınız fakat mesela, wmaracinda ek olarak böyle bir sistemin olması kötü birşey olmazki diye düşünüyorum, mesela üst kısımda dizin yerine, market kısmıda eklenebilir, yükseklerde tabiki gözümüz yok ama böyle bir sistemin bu foruma eklenmesi bize zarar getirmezki.

Sıfırdan codecanyon gibi bir site kurup başarılı hale getirmek zor olsada bu tür binlerce kişinin kullandığı bir forumda codecanyon gibi bir sistemin eklenmesinin pekte zor olacağını düşünmüyorum şahsen.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al