wmaraci reklam
lidertakipci

Neden Türk geliştiriciler codecanyon gibi bir site kurmuyor?

37 Mesajlar 3.630 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tahakuzgun tahakuzgun Web Designer Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik Tasarım ve Web Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 37 / 43
  • Ticaret 4, (%100)
44Medya Evet haklısın. Yukarıdaki arkadaşların dediklerine katılıyorum fakat burada bize düşen vazife bu algıyı değiştirmek. Yabancılarda da çok dalavere yapan var. Türklere özgü değil.
Umarım yakın zamanda aktif olduğumuzda yeterli desteği görürüz insanlardan. Temennim odur.

https://themeforest.net/user/oceanthemes
https://www.templatemonster.com/authors/tahakuzgun/
wmaraci
reklam

PoyrazMedya PoyrazMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 1164
  • Beğeniler 740 / 478
  • Ticaret 24, (%96)
tahakuzgun yeterli desteğin kat kat fazlasını göreceğinizden eminim, Ve inşallah bu alanda başarılı olursunuz.
tahakuzgun

kişi bu mesajı beğendi.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Ben kazancıma bakarım. Elin gavuru kelimesini kullanmak çok yanlış. Zaten kullandığımız herşey yabancılara ait. Adsense alabilmek için ne yollara başvuruyoruz, türk firmalarını kullanmıyoruz. Neden? Çünkü hakkıyla hizmet vermiyoruz, veremiyoruz. Bu forum dışında kendi insanımızla ticaret yapmayı uzun zamandır bıraktım. Yabancılarla çalışıyorum hep. Ödeme sorunu yok, iş ahlakı var, işi zamanında teslim ediyorlar ve dolandırmıyorlar insanı.
FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

MediaRaizo MediaRaizo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)
tahakuzgun bu konuda elimden ne gelirse maddi manevi sözlemeniz yeter yardımcı olmaya çalışırım hocam. Umarım benim söylediklerimin aksi çıkarda otururur keyifle projenin büyümesini izleriz

wmaraci
wmaraci

PoyrazMedya PoyrazMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 1164
  • Beğeniler 740 / 478
  • Ticaret 24, (%96)
Tural Abiyev Ben milliyetçi bir insanım parama değil milletime bakarım, Saten herkes parasına baktığı için bu ülke bugün bu durumda : ) Ayrıca düşüncelerinize katılıyorum'ki saten o yüzden bu konuyu açma gereksinimi duydum yani hem aynı fikirdeyiz hem değiliz gibi bir şey.

• Üyelik 03.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 37 / 43
  • Ticaret 4, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Ben kazancıma bakarım. Elin gavuru kelimesini kullanmak çok yanlış. Zaten kullandığımız herşey yabancılara ait. Adsense alabilmek için ne yollara başvuruyoruz, türk firmalarını kullanmıyoruz. Neden? Çünkü hakkıyla hizmet vermiyoruz, veremiyoruz. Bu forum dışında kendi insanımızla ticaret yapmayı uzun zamandır bıraktım. Yabancılarla çalışıyorum hep. Ödeme sorunu yok, iş ahlakı var, işi zamanında teslim ediyorlar ve dolandırmıyorlar insanı.

Haklısın. Herşey onlara ait ve bir çok konuda öndeler.Herkes taksici kafasında. Bu güvenilirliği kaliteyi ucuzluğu oluşturdum varsayalım. Açtığımız siteyi kullanmaz mısın ?

MediaRaizo adlı üyeden alıntı

tahakuzgun bu konuda elimden ne gelirse maddi manevi sözlemeniz yeter yardımcı olmaya çalışırım hocam. Umarım benim söylediklerimin aksi çıkarda otururur keyifle projenin büyümesini izleriz

Umarım. İlk defa bir insanın yanılmasını istiyor olabilirim :D

MediaRaizo MediaRaizo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)
Bende ilk defa yanılmak istiyorum hocam, inşallah yanılırım:)

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Sizce ben milletimi sevmiyormuyum? Azerbaycan’ dan olmama rağmen Türkiye içinde milletim olarak bahsederim. Fakat ahlak, iş olaylarında din, ırk tanımam ve herkesle çalışırım, işini hakkıyla yapan doğru ve dürüst birsi olsun yeterki. Kendi insanımızdan defalarca kazık yediğimiz ve yaptığımız işin değerinin altında fiyat aldığımız için böyle konuşuyoruz zaten. Hergün yüzlerce mesaj alıyorum öğrenciyim yardım et, sen nasıl zengin oldun bize öğret yada illegal nasıl kazanırım diye gibisinden. Yaptığım iş için 100 TL dediğim zaman adam diyor gidip yabancıdan alırım daha kaliteli. Yabancının daha kaliteli çalıştığını düşünüyorsan neden bana yazıyorsun? Yurtdışı yaptığım işlerde 50 USD için klavye arkasına geçmiyorum bile. Öz eleştiriye açık olalım lütfen.

Yeterince Türk projesinde bulundum, çalışmalarım oldu ve destek veriyorum, olsa yinede yaparım. Ama kimse gidipte codecanyon gibi sitelerden hazır script alıpta kurmasın bu platformu ve bu tür sitelerden alınanları Türkçeleştiripte bize geçirmeye çalışmasın.
FurkanCanoz MuhammedArslan

kişi bu mesajı beğendi.

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
https://www.kodlasat.com/ var.

• Üyelik 03.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 37 / 43
  • Ticaret 4, (%100)

bilimokur İnceledim beta sürümünde.Ve bizim vereceğimiz hizmetle alakası yok.
Yine burada teklif ver teklif al - Müşteri - Tasarımcı iletişimde bunu istemiyoruz biz.
Güvenlik bu şekilde olmaz.Ayrı olarak sadece script paylaşımı var.

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Sizce ben milletimi sevmiyormuyum? Azerbaycan’ dan olmama rağmen Türkiye içinde milletim olarak bahsederim. Fakat ahlak, iş olaylarında din, ırk tanımam ve herkesle çalışırım, işini hakkıyla yapan doğru ve dürüst birsi olsun yeterki. Kendi insanımızdan defalarca kazık yediğimiz ve yaptığımız işin değerinin altında fiyat aldığımız için böyle konuşuyoruz zaten. Hergün yüzlerce mesaj alıyorum öğrenciyim yardım et, sen nasıl zengin oldun bize öğret yada illegal nasıl kazanırım diye gibisinden. Yaptığım iş için 100 TL dediğim zaman adam diyor gidip yabancıdan alırım daha kaliteli. Yabancının daha kaliteli çalıştığını düşünüyorsan neden bana yazıyorsun? Yurtdışı yaptığım işlerde 50 USD için klavye arkasına geçmiyorum bile. Öz eleştiriye açık olalım lütfen.

Yeterince Türk projesinde bulundum, çalışmalarım oldu ve destek veriyorum, olsa yinede yaparım. Ama kimse gidipte codecanyon gibi sitelerden hazır script alıpta kurmasın bu platformu ve bu tür sitelerden alınanları Türkçeleştiripte bize geçirmeye çalışmasın.

@Tural Abiyev "olaylarında din, ırk tanımam ve herkesle çalışırım, işini hakkıyla yapan doğru ve dürüst birsi olsun yeterki." En Doğru olanda o. Dil din ırk ayrımı yapılamaz İnsan insandır. Çoğu kişi hazır scripti alıp pazarlıyor evet. Asıl bilgili olanlar buralarda olmuyor pek haklısınız. Ben de web designer olarak İngiltere'de çalıştım 6 ay.
Orada karşılaştığım insanlar işler daha iyi para ediyor daha anlaşılabilir oluyor ve iş veren de iş alanda işini bilince tadından yenmiyor. İşlerin değerini düşük görüyor burada insanlar. Sebebi ise bazı İnsan parçaları çalıp veya amatör olup profesyonel yapıyorum diyerek iş yapan insanlardır. Sende yazılmcısın bende. Fiyatımız 500 tl diyelim. Senin yaptığınla benim ki bir olmuyor. İnsanlar bunu ayırt edemiyor kendi kafalarında değer veriyor ve 15-20 tl için işin ehli insanları arkada bırakıyorlar.Mesela wm aracında kalitesoft diye biri var. Kendi sitesi var. Yaptığı iş çok kötü fiyatları çok yüksek. Kendisi yapmıyor. Ya etraftan alıyor yada amatöre küçük bir meblağ verip yaptırıyor. Bunu gören bu işlere girmek isteyen veya mevcut olarak çalışan insan soğuyor.

MediaRaizo adlı üyeden alıntı

Bende ilk defa yanılmak istiyorum hocam, inşallah yanılırım:)

:D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al