wmaraci reklam
lidertakipci

Neden Türk geliştiriciler codecanyon gibi bir site kurmuyor?

37 Mesajlar 3.603 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Warezin dibine vuran bir toplumuz ne yazık ki. Dış dünyaya pazarlamak ikinci aşama olacaktır. İlk hedef bizim webmasterlara script ve tema satmak olacak. Sonra birisi temayı alacak ona buna dağatacak.

Adam ikinci aşamaya geçemeden sövüp sövüp bırakacak.

wmaraci
reklam

sercey sercey Çözümeks Web Tekn. Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Programcısı
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 12 / 30
  • Ticaret 6, (%100)

44Medya adlı üyeden alıntı

sercey haklısınız fakat mesela, wmaracinda ek olarak böyle bir sistemin olması kötü birşey olmazki diye düşünüyorum, mesela üst kısımda dizin yerine, market kısmıda eklenebilir, yükseklerde tabiki gözümüz yok ama böyle bir sistemin bu foruma eklenmesi bize zarar getirmezki.

Sıfırdan codecanyon gibi bir site kurup başarılı hale getirmek zor olsada bu tür binlerce kişinin kullandığı bir forumda codecanyon gibi bir sistemin eklenmesinin pekte zor olacağını düşünmüyorum şahsen.

Evet, foruma eklenti olarak yapılabilir. Ancak onunda ayrı bir moderasyon yükü ve sorumluluğu olacaktır. Yönetime sormak lazım :)

PoyrazMedya PoyrazMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 1164
  • Beğeniler 740 / 478
  • Ticaret 24, (%96)
sercey Bu kadar sitem etmemin sebebide, Codecanyondan 3 tane uygulama 2 tanede tema aldım, ingilizcem pek fazla iyi olmadığından uygulamada yaşadığım sorunları onlara anlatana kadar akla karayı seçtim resmen, fakat türk yapımcılardan almış olsaydım bakışarak dahi anlaşabilirdik : ))
sercey

kişi bu mesajı beğendi.

tahakuzgun tahakuzgun Web Designer Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik Tasarım ve Web Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 37 / 43
  • Ticaret 4, (%100)
Bütün herkesin yorumlarına düşüncelerine istinaden konuşuyorum.
Hiç bir hazır ürün , emek ile yapılan ürün kadar sağlam olamaz.
Öncelikle benim amacım para kazanmak değil. Bir şeyler başarabilmek.
Bir şeyleri geliştirmek. Kendi hayalim isteğim doğrultusunda ilerletmek.Kimseye rakip olmak gibi bir temennim yoktur. Lafta sözde kalan insanlar bu işleri para için düdüklemek için yapmak insanlardır. Aklımda ki proje burada anlatıldığı gibi (kadar) değildir. Onlarca düşüncelere sahibim.
Güzel bir ekibe sahibim. Her zaman toplum içinde bu işlerin kötü durması , gereksiz durması gibi olaylardan rahatsız oldum. Bu işlerin ciddiyetine ve güzelliğine varamadılar insanlar. Sadece para kazanabilecek bir olay değil yaptığımız işler. Ben bunca zamana kadar öğrenmek adına ücretsiz çalıştım işler yaptım. Sürekli bir şeyler katmaktı amacım. Bu warezlere karşı isteyen yazılımcılar önlem alabilirler. Bir çok yolu vardır. Dataya bağlı bir eklenti kurun. O eklenti olmadan çalışmayacak şekilde İFleyin. Key sistemi kurun temanıza. Elbette çözülemeyecek ve geçilemeyecek bir engel yoktur. Wareze karşı %80 lik bir koruma gösterirsin. Her neyse..
İnsanlar gördüğüm kadarıyla çok kızgın. Benim ateşimi körükleyen de bu insanlardır.
Umarım bir gün bu sözlerimizin tersini söyleyebiliriz. Gerçi söyleyebilmek için koca bir toplumun değişmesi gerek. Ama en azından belli bir topluluk için söyleyebiliriz umarım.
Yazılarda bana karşı tepki olarak veya söylenme olarak yazılan şeyler de var. İyi şeyler de.
Fakat hepsini bir araya katarak üstüne koyabilmek lazım. Eleştirinin düşüncenin iyisi kötüsü yoktur.Hepsi yarar.Bende bi o kadar sinirliyim insanlara.Çabamız sadece para olmamalı insanlık ve memnuniyet ön planda olmalıdır.
En içten iyi dileklerimle wm aracı ailesi..

https://themeforest.net/user/oceanthemes
https://www.templatemonster.com/authors/tahakuzgun/
wmaraci
wmaraci

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
"Aslında var ya Codecanyon gibi bir site kuracaksın"
FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)
Adamlarda emeğe saygı var hocam, geçen gün bir sorun yaşadım satıcı bana dönmedi bile hemen siteye mail attım adamlar bana dedi ki, satıcıyla iletişime geçeceğim 3 gün içerisinde cevap vermezse paranızı iade edeceğim. Size yemin ederim otomatik mesaj da değil yazımdan anladım, tam 3 gün sonra paramı iade etti. Ön yargıyla yaklaşmak istemiyorum ama bizim milletimiz ile uğraşılmaz, uğraşmak da zordur hem site sahibi uğraşmaz hem satıcı uğraşmaz. Düşünsenize bu forumdan bir ürün aldım diyelim ve sorun yaşadım, forumun adminleri satıcıya ulaşamayıp paramı iade etti. Sonrasında sizce ne olurdu? O ürünün satıcısı kendini düzeltmek için çabalayıp bir daha böyle bir şey yaşamamak için ürününün arkasında durur mu yoksa param gitti emeğim gitti diyip oraya buraya şikayet konuları açıp delirir mi?
Tekrar söylüyorum ön yargı ve genelleme yapmak istemiyorum ama en yüksek ihtimalle yapılacak şeyler budur. Site adminine tehdite kadar bile gidebilir bu durum. Vs vs. Ha bir gün sağlam bir Türk şirket çıkıp adaletli bir biçimde böyle bir pazar kurmasını bende beklemiyor değilim.

Edit: Bu forumdan sorunsuzca alışveriş yaptım, karalamak için değil örnek olarak bu forum diyorum.
PoyrazMedya

kişi bu mesajı beğendi.

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..

isyerlerimcom isyerlerimcom İçerik Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 737
  • Beğeniler 254 / 253
  • Ticaret 27, (%100)
Amacımız o :) geliştirmeler sürdükçe şuanki platformu benzetmeye çalıştığımız yapı tam olarak codecanyon'dur.

Hazır Makale ve İçerik Siparişi | MakaleyazNET
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al