Yeni Oyunum Alpha & Beta(%75 İndirim)

9 Mesajlar 1.097 Okunma
smmexpress

14alper41 14alper41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek ...
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında çok ta yeni sayılmaz ama daha yayınlayalı 1 ay oldu, yine de yeni diyebiliriz

Alpha & Beta Steam Sayfası

wmaraci
reklam

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Eline sağlık Alper, çok güzel bir oyun çıkartmışsın. Başarılarının devamını dilerim :)
14alper41

kişi bu mesajı beğendi.

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
14alper41 Oyun sahiplerinin gelir dağılımı tam olarak nasıl hep merak etmişimdir usta :) Etik dışı birşey değilse dağılım nasıl oluyor öğrenebilir miyim ? Bu arada Zup serisi dahil sizin oyununuz gibi tatlı platform oyunlarını severim, alıcam birazdan :)

Ngin Ngin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
Kreatorn Kazanç 1000 Doları geçene kadar ödeme talep edemiyorsunuz. Ödeme talep ettiğiniz miktarın %30'u Steam'e %70'i size kalıyor. Eğer Steam anasayfasında reklamını vs. yapmak isterseniz ek ücretlendirmeler bulunuyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek ...
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Kreatorn adlı üyeden alıntı

14alper41 Oyun sahiplerinin gelir dağılımı tam olarak nasıl hep merak etmişimdir usta :) Etik dışı birşey değilse dağılım nasıl oluyor öğrenebilir miyim ? Bu arada Zup serisi dahil sizin oyununuz gibi tatlı platform oyunlarını severim, alıcam birazdan :)

Üstte arkadaş yazmış ama öyle değil, belki de eskiden öyledir ben detaylı olarak anlatayım

Bunu paylaşmamda sorun yok, steam e oyunu kayıtlarken bir vergi mülakatı oluyor, bu mülakate göre bir oran belirleniyor, bu oran abd satışlarından kesiliyor. Bir de kdv kesintisi oluyor bu abd dışı ülkelerden olan kesinti.

Vergiler haricinde satış raporlarını incelediğimde hasılat paylaşımı adı altında bir gider gördüm muhtemelen bu kısım steame gidiyor. Bir de banka ücretleri var, aracı banka ve alıcı banka komisyon alıyorlar sanırım 10-20$ arası.

Gelir 100$ a ulaştığında steam ödemeyi yapıyor, tabi biz istersek ayarlayabiliyoruz bunu istersek 500$ istersek 1000$ olduğunda ücret talep edebiliriz ama minimum sınır 100$ maksimum sınır 1000$. Bir de steam ücret karşılığında oyunumuzun reklamını yapmıyor.

Bu arada beğenmenize sevindim teşekkürler
nokta Kreatorn

kişi bu mesajı beğendi.

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Hocam steam’a oyun yüklenirken, geliştirici hesabı alınırkenki adımları kısaca anlatabilir misiniz? Bizim de böyle bir projemiz var fakat çok bir bilgimiz yok yayınlamak hakkında.

Ngin Ngin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
14alper41 Çok şey değişmiş anlattığınıza göre. :) Bu nedenle birkaç soru sormak istiyorum.

bu oran abd satışlarından kesiliyor
Burada Steam'in payından mı yoksa vergiden mi bahsediyorsunuz. ABD satışları olduğu için vergi sanırım. Vergi ise oranı söyleyebilir misiniz?

Bir de kdv kesintisi oluyor bu abd dışı ülkelerden olan kesinti.
KDV sistemi geçtiğimiz yıl gelmişti. Satıcı ülke veya satış yapılan ülkeye göre bir farklılık söz konusu mu şu an? Türkiye'de ihracattan vergi alınmıyor dolayısıyla Steam'in de kesinti yapmaması gerekir. Bu durumu çözebiliyor muyuz?

#
Eğer ödeme aldıysanız bir şey daha sormak istiyorum. Örneğin Almanya'daki bir müşteriye satış yaptınız. Türkiye'nin Almanya ile vergi anlaşması olduğu için sadece bir ülkeye vergi ödemeniz gerekiyor. Fakat Türkiye'de ihracat vergiden muaf. Bu durumda Almanya için vergi kesiliyor mu yoksa Türkiye'de işlem görmüş mü sayılıyor?

• Üyelik 17.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek ...
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

berkaycatak adlı üyeden alıntı

Hocam steam’a oyun yüklenirken, geliştirici hesabı alınırkenki adımları kısaca anlatabilir misiniz? Bizim de böyle bir projemiz var fakat çok bir bilgimiz yok yayınlamak hakkında.

Tabi seve seve yardımcı olurum:
Öncelikle steamworks e girip kayıt ol a basıyoruz daha sonra bir takım bilgiler isteniyor onları dolduruyoruz daha sonra iki üç sözleşme imzalıyoruz. Daha sonra 100$ gibi bir ücret ödüyoruz steam e. 100$ ı ödedikten sonra ödemeyi alacak banka bilgilerini giriyoruz ve kısa bir vergi mülakatına katılıyoruz, bu mülakata göre bir vergi oranı belirleniyor, bu oran abd satışları için geçerli diğer ülkelerden kdv vergisi kesiliyor. Daha sonra uygulamamızı oluşturuyoruz ve sağdaki kontrol listesini yapıyoruz, derlemeyi steame yüklemek biraz zor ama bununla ilgili videolar mevcut youtubede. Tabi steamworks sdk yı unutmuyoruz. En önemlisi de bir dolar hesabı açıyoruz çünkü sadece dolar cinsinden ödeme alabiliyoruz, sorularınız varsa cevaplayabilirim

• Üyelik 17.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek ...
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Ngin adlı üyeden alıntı

14alper41 Çok şey değişmiş anlattığınıza göre. :) Bu nedenle birkaç soru sormak istiyorum.

Burada Steam'in payından mı yoksa vergiden mi bahsediyorsunuz. ABD satışları olduğu için vergi sanırım. Vergi ise oranı söyleyebilir misiniz?

KDV sistemi geçtiğimiz yıl gelmişti. Satıcı ülke veya satış yapılan ülkeye göre bir farklılık söz konusu mu şu an? Türkiye'de ihracattan vergi alınmıyor dolayısıyla Steam'in de kesinti yapmaması gerekir. Bu durumu çözebiliyor muyuz?

#
Eğer ödeme aldıysanız bir şey daha sormak istiyorum. Örneğin Almanya'daki bir müşteriye satış yaptınız. Türkiye'nin Almanya ile vergi anlaşması olduğu için sadece bir ülkeye vergi ödemeniz gerekiyor. Fakat Türkiye'de ihracat vergiden muaf. Bu durumda Almanya için vergi kesiliyor mu yoksa Türkiye'de işlem görmüş mü sayılıyor?

Biraz ileri düzey sorular olmuş ben bildiğim kadarıyla cevaplayayım. Mülakat ile belirlenen oran abd satışlarından yapılan kesinti oluyor, yani abd vergisi evet, benim için %20 olarak belirlendi. KDV ise satış yapılan ülkeye göre değişiyor, mesela türkiye için %18 kdv var. Henüz ödeme almadım, malesef diğer konular hakkında bilgi sahibi değilim
Ngin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al