lostyazilim

300 TL Tutarında Seo Çalışması ile Bu sonucu alsanız Ne Düşünürdünüz

32 Mesajlar 4.125 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

perigraft adlı üyeden alıntı

Merhabalar sektörde yer aldığımdan bende bir cevap yazma gereği duydum.
0 - 2000 TL arasında ki çalışmalar tamamen kişinin SEO konusunda ki bilgi birikimiyle alakalı. Web sitesinin işleyişi ve sektördeki konumundan tutunda sosyal platformlardaki varlığı, aranma hacminin aylara göre dağılımı, kullanış deneyimleri, ziyaretçi etkileşimleri gibi sürüsüne bereket alanda yapılacak olan çalışmaların geri dönüşü 2+ Ayda verimli olmaya başlar. Anahtar kelimelerin varlığı, makale içeriği, optimizasyon gibi temel skala harici trendler, organik davranış, arz-talep dengesi gibi yan etkenlerin düzenli kontrol ve güncellemesi SEO Çalışmalarının temelinde yatar. Tabi ki paket fiyatları sadece backlink, danışmanlık ya da makale hazırlamak olabilir lakin kapsamlı çalışmalar kanımca 0-3 Ay ile başlayıp sürece göre uzatılması gerekmekte. Fiyatı da web sitesinin hangi amaçla kurulduğuna ve çalışmanın detaylarına göre belirlenmeli.
Tarafıma gelen işlerde 0-3 Ay'a 4000 TL fiyat verdiğimden genelde aldığım yorumlar; "Çok pahallı, daha uyguna yapamaz mısın?" Referanslarımı kendilerine ilettiğimde çalışmak istediklerini ancak parayı iş sonunda vermek istediklerini de çekinmeden iletiyorlar. Taş yiyelim. Zaten sektörde iki makale okuyan arkadaş SEO Danışmanı/Uzmanı olduğundan vasat işlerin devamlılığı satın alınan onlarca backlink ve adsense gelirinin olumsuz etkilenmesiyle sonuçlanıyor. Rank ile page değerleri üzerine yapılacak çalışmalar ile 1000 kişinin toplam maliyetiyle kazanılan ücretin değişkenlik gösterdiği aşikar.

Sonuç olarak ucuz fiyat uzun vadede kötü sonuçlar doğurabilme potansiyeli oldukça yüksek. Fakat bu demek değildir ki her sonuç aynı olsun. Genel kaidedir. Kaliteli iş istiyorsanız paranıza kıyıp yapılan işi takip edecek, tuttuğunuz kişinin her sözünü yorumlayacak, araştıracak mantık süzgecinden geçireceksiniz. Böylelikle projeniz uzun soluklu ve kar sağlayan yapıya dönüşebilir.
Keyifli çalışmalar dilerim.

Yani suçlu benim olarak anlıyorum

wmaraci
reklam

BeeSeo BeeSeo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 494
  • Beğeniler 71 / 222
  • Ticaret 50, (%100)

perigraft adlı üyeden alıntı

Merhabalar sektörde yer aldığımdan bende bir cevap yazma gereği duydum.
0 - 2000 TL arasında ki çalışmalar tamamen kişinin SEO konusunda ki bilgi birikimiyle alakalı. Web sitesinin işleyişi ve sektördeki konumundan tutunda sosyal platformlardaki varlığı, aranma hacminin aylara göre dağılımı, kullanış deneyimleri, ziyaretçi etkileşimleri gibi sürüsüne bereket alanda yapılacak olan çalışmaların geri dönüşü 2+ Ayda verimli olmaya başlar. Anahtar kelimelerin varlığı, makale içeriği, optimizasyon gibi temel skala harici trendler, organik davranış, arz-talep dengesi gibi yan etkenlerin düzenli kontrol ve güncellemesi SEO Çalışmalarının temelinde yatar. Tabi ki paket fiyatları sadece backlink, danışmanlık ya da makale hazırlamak olabilir lakin kapsamlı çalışmalar kanımca 0-3 Ay ile başlayıp sürece göre uzatılması gerekmekte. Fiyatı da web sitesinin hangi amaçla kurulduğuna ve çalışmanın detaylarına göre belirlenmeli.
Tarafıma gelen işlerde 0-3 Ay'a 4000 TL fiyat verdiğimden genelde aldığım yorumlar; "Çok pahallı, daha uyguna yapamaz mısın?" Referanslarımı kendilerine ilettiğimde çalışmak istediklerini ancak parayı iş sonunda vermek istediklerini de çekinmeden iletiyorlar. Taş yiyelim. Zaten sektörde iki makale okuyan arkadaş SEO Danışmanı/Uzmanı olduğundan vasat işlerin devamlılığı satın alınan onlarca backlink ve adsense gelirinin olumsuz etkilenmesiyle sonuçlanıyor. Rank ile page değerleri üzerine yapılacak çalışmalar ile 1000 kişinin toplam maliyetiyle kazanılan ücretin değişkenlik gösterdiği aşikar.

Sonuç olarak ucuz fiyat uzun vadede kötü sonuçlar doğurabilme potansiyeli oldukça yüksek. Fakat bu demek değildir ki her sonuç aynı olsun. Genel kaidedir. Kaliteli iş istiyorsanız paranıza kıyıp yapılan işi takip edecek, tuttuğunuz kişinin her sözünü yorumlayacak, araştıracak mantık süzgecinden geçireceksiniz. Böylelikle projeniz uzun soluklu ve kar sağlayan yapıya dönüşebilir.
Keyifli çalışmalar dilerim.

Arkadaşın konuya hakim olduğu belli. Durumu gayet iyi özetlemiş. Backlink ve seo hizmeti satın almak aynı şey değildir. Kapsamlı bir seo hizmetinde ortlama miktar 2-3 bin lira civarıdır. Makaleleri alıcı karşılarda 1.5 olabilir ya da çalışmanın kapsamına ve vadesine göre değişiklik göstererek 5-6 bin de olabilir. Ama benim kanaatime göre siz backlink paketini "garantili" olarak aldıysanız bu sizin suçunuz değildir. koz4
perigraft

kişi bu mesajı beğendi.

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

BeeSeo adlı üyeden alıntı

Arkadaşın konuya hakim olduğu belli. Durumu gayet iyi özetlemiş. Backlink ve seo hizmeti satın almak aynı şey değildir. Kapsamlı bir seo hizmetinde ortlama miktar 2-3 bin lira civarıdır. Makaleleri alıcı karşılarda 1.5 olabilir ya da çalışmanın kapsamına ve vadesine göre değişiklik göstererek 5-6 bin de olabilir. Ama benim kanaatime göre siz backlink paketini "garantili" olarak aldıysanız bu sizin suçunuz değildir. koz4

Hocam sıkıntı şurada bilmeyen insanlara backlink paketlerini seo paketi diye satıyorlar. bilmeyende alıyor sonra bir ilerlemeye göremeyince araştırıyor ozaman jeton düşüyor. Ben seo deği lbacklink almışım diye dövünüyor malesef.

İmza!!! Get Closer!

BeeSeo BeeSeo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 494
  • Beğeniler 71 / 222
  • Ticaret 50, (%100)
Hocam esasen adam size 1 tane facebook backlink bile verse çok çok çok ufak bir miktarda bile seoya katkıda bulunduğundan bunun adını seo paketi koyabilir. Ama garanti veremez hocam buradaki anahtar kelimemiz bu yani. ctnbckci

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

Hocam ben backlink paketi almadım forumun seo bölümünden seo hizmeti adı ile hizmet aldım isim vermek istemiyorum dediğim gibi durum böyle ve son konuşmada dediklerimi söyledi etki görmek istersen çalışmayı uzatmak gerekirmiş
Bende sıfırı kaç ile carparsak carpalim sıfır edeceği için kabul etmedim haliyle

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

Hocam esasen adam size 1 tane facebook backlink bile verse çok çok çok ufak bir miktarda bile seoya katkıda bulunduğundan bunun adını seo paketi koyabilir. Ama garanti veremez hocam buradaki anahtar kelimemiz bu yani. ctnbckci

Haklısın sonuçta seo çalışması adı altında geçiyor. Seonun bir parçası backlink olduğu için malesef. ama bu şekilde backlink verilen siteleri görseniz gözleriniz kanar açıkcası :) Ben 1 tane konu açılmamış forum sitesine backlink verildiğini gördüm. Gözlerim kanadı.
koz4

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

mecid mecid WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web editor
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 574
  • Beğeniler 42 / 50
  • Ticaret 4, (%100)
İnternet aleminde bir çok kişi ilk sayfa için SEO işleri yapıtırıyor. Her kes sitesinin Google ilk sayfa olmasını arzu eder. Böyle olunca rekabet yükseliyor. Kriterler çoğul hale geliyor. Bu bir sebep.

İkinci sebeo de 1.ye ait. Ola bilir ki, sizin seocunuz bu kriterleri iyi bilmiyor ki, siteniz yerinde olduğu gibi kalmış. Hiç olmazsa bir damla irelileme yapardı aksi halde.
koz4

kişi bu mesajı beğendi.

perigraft perigraft WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Stajyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

koz4 adlı üyeden alıntı

Yani suçlu benim olarak anlıyorum

Estağfurullah hocam. Öyle bir suçlamada bulunmadım. Genel olarak SEO Danışmanı/Uzmanı olarak geçinen arkadaşların kaliteli işler üretmekte kısır kaldığını ve çözümü backlink de aradığını belirtmek istedim.
Sitenizi incelediğimde orta sınıf lakin üstüne düşülüp modern algılarla yönetildiğinde potansiyelinin artacağını öngörmekteyim. Üzerine düşmenizi tavsiye eder. Backlink alımlarından kaçın derim. Zaten forumda, rank değerleri yüksek arkadaşlar birbirlerine destek olmak adına backlink organizasyonları düzenliyorlar.

Bu arada değerleri yorumların için teşekkür ederim @BeeSeo .

Piyasa da ki durgunluk herkesin internet sitelerine yönelmesi, spamlar, cloud mailler, e-ticaret iyice karışmış durumda.
koz4

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)
@BeeSeo @ctnbckci
Bir ay daha bekleyip konusuna yazmayı düşünüyorum kimsenin konusunu baltalamak istemem haksız mıyım sizce satışları aktif yerimde olsanız ne yapardınız

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

koz4 adlı üyeden alıntı

@BeeSeo @ctnbckci
Bir ay daha bekleyip konusuna yazmayı düşünüyorum kimsenin konusunu baltalamak istemem haksız mıyım sizce satışları aktif yerimde olsanız ne yapardınız

Arkadaşın ekmeğiyle oynamak istemem ama konuyu bence arkadaşla otur detaylıca konuş. Backlink alacağın siteleri bence öğren. Aklına yatarsa devam et. Kaliteli siteye backlink yapıyorsa bence devam et derim. Fiyat çok makul bir fiyat. Yukarıda seocu arkadaşın dediği gibi fiyatlar ortalama aylık 2000TL lerde gidiyor ve verdikleri it artışı ortalama %7-8 oluyor. Beklentini çok yükseltme derim bu işlerde.

Ben kendimi konu girmeye sosyal medya kasmaya verdim açıkcası. En ideali o oraya verdiğim parayla facebookta organik 10 bin kişilik sayfa yaptım.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
Konuyu toplam 11 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 11 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al