wmaraci reklam

Cinsel İçerikli sitelerin btk yasağı kaldırıldı mı?

11 Mesajlar 1.923 Okunma
wmaraci reklam

CitaYazilim CitaYazilim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 47 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
2 gündür Adult site açıp açmamak arasıda kalıyorum. Etik mi değil mi vs bir sürü soru var kafamda yasak devam ediyor mu yoksa artık siteler kapatılmayacak mı

wmaraci
reklam

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Yasak devam ediyor hocam. Sadece btk kafasina göre kapatamıyor. Şikayet olması lazım

• Üyelik 15.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 47 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

basich adlı üyeden alıntı

Yasak devam ediyor hocam. Sadece btk kafasina göre kapatamıyor. Şikayet olması lazım

anladım hocam, onda da sorun olur zaten az bi büyüdüğünde rakipler sürekli şikayet eder tahminimce. Peki btk engeli yemesinden başka şeyler yaşar mıyım?

egitimm egitimm Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 15 / 41
  • Ticaret 7, (%86)
Bugün haberlerde gördüm eskinin fetva hattı yeniden aktif olmuş artık. telefon açıp fetva alınabilecekmiş yeniden . Hiç sanmıyorum adult içeriklerin yeniden aktif olacağını kısacası senin işin kimlere baktığı belli :) devlet eğer bu sitelerden elde edilen kazancın %50 si bana vergi olarak verilecek şartı koyarsa seve seve yeniden açar ne dine bakar ne imana

wmaraci
wmaraci

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
İşin içerisinde olan birisi olarak detay vereyim (devlet tarafındayım)

Müstehcen siteler ağırlıklı olarak gelen formlardaki talepler üzerine kapatılır. Güvenli İnternet ve birkaç ihbar sayfasından alınmakta savcılık vs daha azdır ve direkt kapatılabilmekteydi.

Şöyle düşünün;

Form iletildi 1. gün
Uzman gördü birime sevk etti 2.gün
Kapatıldı 3.gün

Artık birimden sonra mahkeme devreye girecek. Ama eninde sonunda kapatılacak. Kapatılmasından öte birşey var mı?

Eğer sizin bilgilerinize resmi yazışmalarla ilgili birimler ulaşır da sizi saptarlarsa ve size sadece bir müstehcen site değil de özel yaşamın gizliliği diye şikayet gelirse atıyorum Türkçe içerik işte o zaman savcılıktan ceza yemeden zor çıkarsınız.

Buradaki hassas nokta müstehcen olarak şikayet edilmek çok farklı diğer şikayetler çok farklı suçlara tabi olmaktadır.

Bir abla olarak önerim bugüne kadar hayır göreni görmedim. Bulaşma sana yap et diyenler sana savcılıktayken sadece forumdaki konunu görürler onu da açarsan.
68136 LiDYASIZ K4R4NI

kişi bu mesajı beğendi.

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
Vergini ödediğin ve çocukların kolay kolay erişimi olmadığı sürece yasak değil. Yani kurumsal olacaksın ve içeriklere erişim üyelik gerektirecek, bu üyeliği kredi kartı onayına tabi tuttuğunda iyi bir filtreleme yapılmış olursun.

no time for caution

• Üyelik 15.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 47 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

basich adlı üyeden alıntı

egitimm adlı üyeden alıntı

Bugün haberlerde gördüm eskinin fetva hattı yeniden aktif olmuş artık. telefon açıp fetva alınabilecekmiş yeniden . Hiç sanmıyorum adult içeriklerin yeniden aktif olacağını kısacası senin işin kimlere baktığı belli :) devlet eğer bu sitelerden elde edilen kazancın %50 si bana vergi olarak verilecek şartı koyarsa seve seve yeniden açar ne dine bakar ne imana

EmineT adlı üyeden alıntı

İşin içerisinde olan birisi olarak detay vereyim (devlet tarafındayım)

Müstehcen siteler ağırlıklı olarak gelen formlardaki talepler üzerine kapatılır. Güvenli İnternet ve birkaç ihbar sayfasından alınmakta savcılık vs daha azdır ve direkt kapatılabilmekteydi.

Şöyle düşünün;

Form iletildi 1. gün
Uzman gördü birime sevk etti 2.gün
Kapatıldı 3.gün

Artık birimden sonra mahkeme devreye girecek. Ama eninde sonunda kapatılacak. Kapatılmasından öte birşey var mı?

Eğer sizin bilgilerinize resmi yazışmalarla ilgili birimler ulaşır da sizi saptarlarsa ve size sadece bir müstehcen site değil de özel yaşamın gizliliği diye şikayet gelirse atıyorum Türkçe içerik işte o zaman savcılıktan ceza yemeden zor çıkarsınız.

Buradaki hassas nokta müstehcen olarak şikayet edilmek çok farklı diğer şikayetler çok farklı suçlara tabi olmaktadır.

Bir abla olarak önerim bugüne kadar hayır göreni görmedim. Bulaşma sana yap et diyenler sana savcılıktayken sadece forumdaki konunu görürler onu da açarsan.

Decimas adlı üyeden alıntı

Vergini ödediğin ve çocukların kolay kolay erişimi olmadığı sürece yasak değil. Yani kurumsal olacaksın ve içeriklere erişim üyelik gerektirecek, bu üyeliği kredi kartı onayına tabi tuttuğunda iyi bir filtreleme yapılmış olursun.

En iyisi hiç bulaşmayayım ben tamamen yasak kalktı sanıyordum. Özel yaşamın gizliliği kısmını biliyorum türk içerik koymam diye düşünüyordum fakat dediklerinizi duyunca vazgeçtim. Yorumlarınız için teşekkürler
EmineT

kişi bu mesajı beğendi.

Mecanique Mecanique ya deliler haklıysa? Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 36 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
Tek bildiğim BTK'daki elemanların bu işlerden hiç anlamadığı..
Vendetta Private CitaYazilim

kişi bu mesajı beğendi.

1000 dolar değerindeki Envato hesabı satılıktır.. 

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
bu siteleri türkiye sunucularında açmaman lazım zaten açarsanda türkiyedeki firmalar kapatıyorlar hemen.

yabancı hosting firmalarından alabilirsiniz en fazla siteyi tr den girişe kapatırlar.

Lim10Ata Lim10Ata Müsait Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 1152
  • Beğeniler 312 / 314
  • Ticaret 42, (%100)
Konuna gelecek olursak yasak devam ediyor hocam sektör hakkında pek bir bilgim yok fakat uğraşmamanı öneririm
CitaYazilim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al