wmaraci reklam

Adwords maliyeti , gitti paracıklar :)

19 Mesajlar 2.629 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cico34 cico34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek sigortacı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 25 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
3 tane eşleşme modeli var , tek tek inceledim İnternet de sizin bahsettiğiniz gibi o zaman geniş eşleşme yapmamam gerekiyor. Peki anahtar kelime sayısını düşürüp ilerlesem maliyet düşer mi? Yani sadece belirli 2 3 kelime eklesem ve sıralı veya tam eşleme yapsam olur mu? Bonneval

| BİSORU(.)COM | SİFAHANE(.)COM |TASİTKREDİ(.)COM | GİRESUNSPOR(.)COM |GAMEFORUM(.)NET |
wmaraci
reklam

• Üyelik 17.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek sigortacı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 25 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
sıralı veya tam eşleşme yapsam ve kısıtlı anahtar kelime ile reklam yapsam en azından bütçenin hemen erimesini engelleyebilir miyim? amacım aşama aşama gidip sistemide biraz anlamak aslında , 500 TL bütçem var şuan sizce nasıl ilerlemeliyim? ZeNHaR
sibelceliker

kişi bu mesajı beğendi.

| BİSORU(.)COM | SİFAHANE(.)COM |TASİTKREDİ(.)COM | GİRESUNSPOR(.)COM |GAMEFORUM(.)NET |

Bonneval Bonneval WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Adwords danismani
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 1, (%100)
Bence ilk aşama için tam eslesme yapin hocam. Ve en cok aranan kelimeyi hedeflemeyin. Mesele [saglik sigortasi] yapmayin da [saglik sigortasi yaptır] kelimesine dogrudan çalışın. Dogrudan musteriye ulasmaya çalışın bunu yazan sayisi azdir tiklama az alirsiniz ama dogrudan musteriye cok düşük maliyetle ulasabilirsiniz.
Birde plus eşleşmeye bak o da işine yarar.
cico34

kişi bu mesajı beğendi.

ZeNHaR ZeNHaR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

cico34 adlı üyeden alıntı

sıralı veya tam eşleşme yapsam ve kısıtlı anahtar kelime ile reklam yapsam en azından bütçenin hemen erimesini engelleyebilir miyim? amacım aşama aşama gidip sistemide biraz anlamak aslında , 500 TL bütçem var şuan sizce nasıl ilerlemeliyim? ZeNHaR

Öncelikle ben bu işin uzmanı değilim yazdıklarım kişisel deneyimlerime dayandığından öneri ve tavsiye niteliğindedir.
- Tam eşleşme kesinlikle yapmalısınız.
- Anahtar kelime sayınızı 20 adet kelime civarında sabitlemelisiniz.
- Ayrıca negatif anahtar kelimeleri sürekli güncel olarak takip ederek önlem almanız gerekiyor.
- Ayrıca bu yazacağım şu an için kesin bir şey diyemem ama ben faydasını sürekli görüyorum. 3 gün reklam yayınından sonra reklamı bir günlüğüne duraklatmak ardından devam ettirmek benim için hep avantajlı olmuştur.
cico34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sibelceliker sibelceliker WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek iş geliştirme ve reklam uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 65 / 25
  • Ticaret 6, (%100)
genel bilgi:
-tam ve sıralı eşleme ile arama hacmini düşer tetikleme engellenir.
-az gösterim az maliyet ile bir süre sonra da bu oran orantıdan dolayı kalite puanı düşer.
-düşen kalite puanı ile anahtar kelime nadiren gösterilir sonra da kampanya ve hesap çöp olur.
-google öyle bir kafada ki seni 500 kere gösterir.aaa ama bak 500 kere gösterdim.5.sırada çıkmışsın.olmaz ki tıklama oranın düşük değip kırar puanı.
-anahtar kelime planlayıcı açın.kelimelere bakarken hangi kelimeler trafik alır bana geri getirisi ne kadar olur planlaması yapıp mümkün olduğu kadar da negatife kelime çekin .
-bazı sektörde her kelime doğrudan para değildir.hizmet sektöründe bir tık bir logo bir telefon yeterli iken araba satın almak isteyen vatandaş düşünürde düşünür.
-yolda giderken araban trafik tarafından sigortası yok diye bağlanacaksa hemen x firmadan poliçeni yaptırırsın sağlık sigortasında ehemniyet acillik durumu nedir ? araştırılmalı.
-hızlı dönüşümü olmayan sektörler için ayrıca görüntülü reklam verin daha kelepir dir.

..ama ne yaparsanız yapın hesaba para yedirmek gerek.kısa günün kar ı ile biyere kadar ilerlersiniz.açık attırma da bulunan rakiplerinizi inceleyin.arama terimlerini inceleyin.reklam zaman planlaması yapın.tbm ile günlük bütçe arası hesap kitap yapın.hesabınızı çok fazla parmaklamayın. önlem alın strateji yapın sonra bırakın da sizi izlesin google.
cico34

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek sigortacı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 25 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
sibelceliker desteğin icin teşekkürler , videoları izleyerek forumlardan destek alarak reklamları hazırladım. Bu seferde zararlı yazılım var deyip duruyor. Geri bildirim yazdım numaramı bıraktım yurt dışından aradılar baktılar her şey düzeldi akşam geri hata verdi :) Parayla rezil olmak bu sanırım.

ben anahtar kelimeleri seçerken cok aramalar dışında nokta atışı ama sektorel kelimelerinde aratıldığını gordum bu azda olsa avantaj sağlar mı? bütün anahtar kelimeleri yazmak mantıklı mı ?
sibelceliker

kişi bu mesajı beğendi.

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Uzmanların eline itiyorlar insanları o uzmanlarda sizi büyük bütçelere zorluyor keşke daha kaliteli veya iyi dijital reklam yöntemleri olsa.

SeoDaddy SeoDaddy Kalitelibacklink.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 161 / 257
  • Ticaret 28, (%100)
Genel anahtar kelimelerden ziyade uzun kuyruklu kelimeler de ekleyin. Google anahtar kelime planlayıcı bu konuda yol gösterecektir. Bir de tıklama başına maliyeti manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Max. TBM oranını manuel teklifle ayarlarsanız ilk sayfa için minimum teklifi Google öneriyor. Böylece ilk sayfa teklifleri 3 liranın altında olan kelimelerden kar edebilirsiniz.

sibelceliker sibelceliker WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek iş geliştirme ve reklam uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 65 / 25
  • Ticaret 6, (%100)
@cico34 tabiki tum anahtar kelimelere eklenecek diye bir kaide yok.kac cesit sigorta policeniz varsa ve hangi turlerde cironuz yuksekse o ture yonelin.araba kasko & sigorta islerinde getiri yuksekse para bu alanda donuyor ise adwords maliyetleriniz de yuksek olur.bir muddet para kaybedebilirsiniz.gercekten para kaybettiginizde bu isi ogrenmis olacaksiniz .

bugun artik 2 panel acip kapayan adwordscu.eger o para cebinizden cikacaksa kendiniz bir kurgu yapin.bu kurgu suan eksik olsa da ileride oturacaktir.zamala kaybederek yada az kazanarak yeri gelir cok kazanarak bu isleri tek elinize alabilirsiniz.

maliyet dusurmek iyi bir strateji ile(is planma)
iyi bir teknik ile(dogru anahtar kelimr secimi,web site ve ads teknikleri)
isi dogru yapma ile mumkundur.tek basina kalite puani dusurmek butce kontrolunde yetersiz gelir.

adwordsu bir cafe kendinizi musteri gibi gorun.bir cafenin mudavimine garson musteri demeden sevdigi sunumla sevdigi ikrami verir.ama siz o cafeye gitmez masa degistitir kilik degistirseniz taninma surenizi uzatirsiniz.

google nin sizin hakkinda veri toplamasina izin verin.hangi gunde hangi saatte hangi kelimede hangi metinle ciktiginizi analiz eder size gore bir algoritma yaratir.optimizasyon yapiyom ben ya :) diyenlerin aslinda yapmaya calistiklari budur.kurgu ve duzen.
cico34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al