freelance iş ilanları

Medium.com tarzı Türkiye'de hizmet verebilecek bir site

46 Mesajlar 6.002 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

FuryQaos FuryQaos WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 115 / 110
  • Ticaret 1, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Medium tarzı bir proje için boombox kullanılmaz maalesef.

anladım, tema arayışlarına devam :)

wmaraci
reklam

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
mediumu zaten türkler kullanıyor, 2 kelimeyi türkçe yapıp reklam döşemek dışında farkınız olacak mı?
berkaycatak darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

MultiAnaliz.com

Kuaza Kuaza paylaşımcı ol ;) Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)

FuryQaos adlı üyeden alıntı

Kuaza önemli olan fikirlerdir , sözgelimi hosting dedim :) bu projenin potansiyelini gördükçe bu projeye sponsor olacak bir hosting firması elbet bulunur . Sırf çok para harcanacak diye bir kaide yok. Hem yorumumun köşesinde yazan bilgilerime bakıp yaşımı öğrenebilirsiniz :) bu arada kusura bakmayın da yadırgadım sizi ' kimse girmesin zaten , hiç başlama ' bu tarz şeyler insanların morallerini bozar , lütfen daha düzgün yorum yazın.

Belliki gencsin, yillarin verdigi tecrubeyle sana altin degerinde bir yorum yaptim. Bence bu yorumu olumlu alip ona gore kendini gelistirmen senin yararina olur, aksi taktirde baslarsin ama emeklerin bosa gider. Yaptiginla kalirsin ve gunluk 500 tekil hiti gecemeyecek orda takilip kalacaksin.

Neden ? cunku yatirimla ilgili bir fikrin yok. Bir ekibin yok. Teksin. Yatirim yapacak durumun yok. Kucukden baslarim buyurum diyorsun, o zaman 5-10 yili goze aliyorsun. Ki 10 yillik bir projenin getirisi seni kurtarmaz.

Benim konusma tarzim seni yaniltmasin, her kelimede tecrube vardir ;) Yapma demiyorum, soylediklerimi toparla ondan sonra yap. Turkiyede bunu dusunen ve yapanlari incele, hepsi bir sirket ve 5-10 calisanla basladilar, tek degil ;)
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

https://sorucevap.com #sorucevap

• Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 115 / 110
  • Ticaret 1, (%100)

Yeninesil44 adlı üyeden alıntı

mediumu zaten türkler kullanıyor, 2 kelimeyi türkçe yapıp reklam döşemek dışında farkınız olacak mı?

Medium'u zaten türkler kullanıyormuş , 2 kelime türkçeleştiripte reklam döşeyecekmişim vesaire vesaire , wmaracı forumunda bulunduğum süreç içerisinde duyduğum en saçma yorum bu olsa gerek , ne cevap vereceğimi bir köşeye birakalım bunu yazarken çok düşündünüz mü onu tartışalım önce . Tek gelir kaynağının reklam döşemek olduğunu nereden çıkardınız ? veya iki kelime türkçeleştirme yapmayı ? , yorumunuz o kadar tutarsız ki ne diyeceğimi bilemedim , konumu bilgi arşivi bölümü altında açtım da siz itham etmek amaçlı yazmışsınız .

burdan ülkelere göre kullanım oranına bakabilirsiniz , türkler kullanıyor fakat yeterli mi? değil tabiki de , toplam orandan türklerin kullanım oranını görebilirsiniz , bu kitleyi bile kendi siteme çeke bilsem büyüme açısından epey yol alırım , fakat neyse yorumunuza göre vazgeçmem gerekecek.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 115 / 110
  • Ticaret 1, (%100)

Kuaza adlı üyeden alıntı

Belliki gencsin, yillarin verdigi tecrubeyle sana altin degerinde bir yorum yaptim. Bence bu yorumu olumlu alip ona gore kendini gelistirmen senin yararina olur, aksi taktirde baslarsin ama emeklerin bosa gider. Yaptiginla kalirsin ve gunluk 500 tekil hiti gecemeyecek orda takilip kalacaksin.

Neden ? cunku yatirimla ilgili bir fikrin yok. Bir ekibin yok. Teksin. Yatirim yapacak durumun yok. Kucukden baslarim buyurum diyorsun, o zaman 5-10 yili goze aliyorsun. Ki 10 yillik bir projenin getirisi seni kurtarmaz.

Benim konusma tarzim seni yaniltmasin, her kelimede tecrube vardir ;) Yapma demiyorum, soylediklerimi toparla ondan sonra yap. Turkiyede bunu dusunen ve yapanlari incele, hepsi bir sirket ve 5-10 calisanla basladilar, tek degil ;)

yazdıklarınıza saygı duyuyorum , ''Neden ? cunku yatirimla ilgili bir fikrin yok. Bir ekibin yok. Teksin. '' buna da katılmıyorum. yine de bilgi alışverişi bakımından epey verimli olduğunu söyleyebilirim , iyi forumlar.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
Hali hazırda var olan şeyleri tekrar yapmaktan vazgeçtiğimiz zaman katma değeri yüksek güzel ürünler ülkemizden çıkacak.
berkaycatak darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 115 / 110
  • Ticaret 1, (%100)
Mrtcn hali hazırda var (medium.com) bunda hem fikiriz , tekrar yapmak konusunda size katılmıyorum .Ülkemizde bu işi layıkıyla yerine getiren bir site var mı ? yok bence , katma değer konusuna gelince ise herkes kendisine verilen işi layıkıyla yerine getirebildiği sürece katma değer artar , ayrıca birbirini tekrar eden tonlarca e-ticaret sitesi bulunurken halihazırda var olan şeyleri denemekten ne zarar çıkabilir ki? olumlu düşünün , olumlu yaşayın , olumlu yansıtın .

Kuaza Kuaza paylaşımcı ol ;) Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)

FuryQaos adlı üyeden alıntı

yazdıklarınıza saygı duyuyorum , ''Neden ? cunku yatirimla ilgili bir fikrin yok. Bir ekibin yok. Teksin. '' buna da katılmıyorum. yine de bilgi alışverişi bakımından epey verimli olduğunu söyleyebilirim , iyi forumlar.

Amacim kirmak degil, odaklanmaniz gereken verdigim tavsiyelerdir, konusma seklim sizi yaniltmasin ;) Umarim bu konuda iyi bir calisma yapabilirsin, amacim onune tas koymak degil, neye ihtiyacin oldugunu anlatabilmek.
FuryQaos

kişi bu mesajı beğendi.

https://sorucevap.com #sorucevap

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
Medium'a yazan Türkler sizin sitenize gelmez. Medium'da yazmayan Türkler ise kendi bloglarını açma derdinde -ki forumdaki "yeni siteler" kısmına bakarsanız görürsünüz-, size para kazandırma düşüncesinde olmazlar. Malum ülkemizdeki internet kullanıcılarının büyük bir kısmı paylaşım değil, kazanım derdinde.

Her ne proje yapacaksanız global bir proje yapın, Türkçe seçeneği ekleyin. Hedefiniz sadece Türkler oluyorsa onlara kazandıracak bir projeye girişin. Onlardan bir şey bekleyen bir projeye değil.

Örnek vererek konuşacak olursam, mesela bir yazı yazacaksam Medium'da, Türkçe olarak yazarım. Sizin açacağınız siteyi tercih etmem için bana farklı bir şey vaat etmelisiniz. Öyle bir şey olmalı ki Medium'u değil sizi tercih etmeliyim.

Size "siteniz Türkiyede tutmaz" demiyorum, "Eğer üyelerinize bir şey vaat etmiyorsanız Türkiyede tutmaz" diyorum. Malum üretenden öte tüketen bir toplumuz.

Sözlerim yanlış anlaşılmadan not düşeyim, milletimizi kötülemiyorum ama tüketen bir toplum olduğumuz gerçeğini de söylemeden duramadım.
Kuaza

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 115 / 110
  • Ticaret 1, (%100)
Kakarotto iyi ki açmışım diyorum konuyu :) farklı fikirler almak , hiç düşünmediğini başkasının görüp sana söylemesi çok yararlı oluyor , dediklerinize katılıyor ve bunları düşünmeden açmayacağımı biliyorum , iyiki yazmışsınız sağolun :)
Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al