wmaraci reklam

Godaddy Rezilliği

20 Mesajlar 3.258 Okunma
wmaraci reklam

Linuxer Linuxer WMARACI Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 94 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Bu nedir ya, şu firmayı övenler yüzünden girdik içine, paramızla rezil olduk resmen. Ben bu kadar iğrenç, hantal, sorumsuz bir firma görmedim. Belli başlı tr hostinglerden şaşmıyacaksın, bunu anladım. Siteye giren çıkan yok, buna rağmen durmadan bağlantı kopuyor. İşin kötü tarafı, sitemi buraya taşımaya çalışıyorum. Ziyaretçileri buraya yönlendirdikten sonra olacaklardan korkuyorum.

Tavsiyem; Ben yandım siz yanmayın. Bakmayın övenlere filan, o kadar çok web sitesi sunucularında birikmiş ki, hantallıktan kurtulamıyorlar. İndirme ve yükleme için verdikleri maksimum hız 250kb (maksimum diyorum, normalde 100kb hızında yükleme yapıyor). Özellikle hosting taşıyacaklar, sizi inanılmaz bir eziyet bekliyor.
Kenan41

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Godaddy, Hostgator vs. bunların hep ismi var. Özellikle Godaddy domain konusunda iyi olsa bile hosting konusunda hiçbir şey sunmuyor.

Dünyanın en iyi firmalarından almak istiyorsanız bkz: Kinsta, Siteground...

Veya daha az maliyet ile sunucunuzu kendiniz kurmak veya başkasına yaptırmak isterseniz: Vultr, DigitalOcean, Alibaba Cloud vs. (En iyi performansı bu şekilde alabilirsiniz.)
Kenan41

kişi bu mesajı beğendi.

Thanos Thanos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Editör.
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Hosting için değil domain için tercih edilebilecek bir yer sadece.
Kenan41

kişi bu mesajı beğendi.

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
7/24 canlı desteği olmayan bir firmayla çalışmak saçmalık zaten. yılda bir defa 3-5 dolara domain vermesi dışında tamamen zarar.
Kenan41

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Övenlerin dışında tavsiye etmeyenleri de dinlemelisiniz demek ki.

Bazı yabancı kaynaklarda bu tarz firmaların nasıl yapılandıkları ve ne şekilde hizmet verdikleri gayet güzel biçimde açıklanmıştır aslında.

Godady alt firmaları ile birlikte sözde sektöre hükmediyor.

Bilinçsiz tüketiciyiz maalesef. Hep ucuz hizmet bekliyoruz. Halbuki kaliteyi uygun fiyata veren yerli/yabancı firmalar da var.

TR hedefli sitelerde Amerika lokasyondan uzak durun. Kesinlikle dezavantajdır. Ve Amerika sunucuları çok ucuzdur. Sebebi ise maalesef optimize edilmemiş sunucularda hizmet verilmesidir. Aralarında iyi firmalar elbet vardır ancak bize göre pahalıdır. Çünkü optimize edilmiş sunucularda hosting hizmeti verirler.

Mesela meşhur Namecheap vardır. 2 yıl kadar önce deneme amaçlı reseller hesabı almıştım. Baktım direkt Apache de barınıyor. Nginx, Litespeed falan yok. Destek attım ve neden Litespeed mevcut olmadığını sordum. Paylaşımlı hostinglerde Litespeed mümkün olmadığını söylediler. Peki diğer Litespeed mevcut olan firmalar nasıl başarıyor bunu? Kısacası inandırıcı gelmedi bana ve anında hesabı iptal ettim.

Bir süredir Aws de testler yapıyorum. İnanılmaz sistem kurmuşlar. Evet, belki ayda 25 doların üzerinde bir maliyet çıkıyor ama bence ileride kazançlı çıkmak adına değer.

sworks arkadaşımızın dediği gibi Vultr Digitalocean gibi firmalardan ayda 5-10 dolara gayet iyi bir sunucu oluşturabiliyorsunuz kendinize (panelsiz olmasını tavsiye ediyorum bende)

Veya Türk firmalarımız var bu işi hakkı ile yapan. Turhost, Veridyen, Güzelnet gayet kaliteli hizmet veriyorlar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, hizmet almadan önce kendileri ile iletişime geçerek hangi paketi almanız gerektiği konusunda bilgi istemeniz olmalıdır.

Bir de hep şunu okuyoruz yorumlarda; gecenin ikisinde hemen dönüş yapıyor gibi.. Tamam, dönüş yapıyor ancak sonuç nedir? Yazılım hatası diyerek geçiştiriyor ise faydası nedir bize? Bunu da göz ardı etmemeliyiz. Yani yorumları okurken sorgulamalıyız derim. Maalesef laf olsun diye yorum yapan bilinçsiz kişiler de mevcut.

İyi forumlar, bol kazançlar herkese.
isciadam sworks

kişi bu mesajı beğendi.

Linuxer Linuxer WMARACI Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 94 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

sworks adlı üyeden alıntı

Godaddy, Hostgator vs. bunların hep ismi var. Özellikle Godaddy domain konusunda iyi olsa bile hosting konusunda hiçbir şey sunmuyor.

Dünyanın en iyi firmalarından almak istiyorsanız bkz: Kinsta, Siteground...

Veya daha az maliyet ile sunucunuzu kendiniz kurmak veya başkasına yaptırmak isterseniz: Vultr, DigitalOcean, Alibaba Cloud vs. (En iyi performansı bu şekilde alabilirsiniz.)

O kadar haklısınız ki. Ayrıca tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Thanos adlı üyeden alıntı

Hosting için değil domain için tercih edilebilecek bir yer sadece.

Anladım ama biraz geç anladım bu durumu :)

nigne2011 adlı üyeden alıntı

7/24 canlı desteği olmayan bir firmayla çalışmak saçmalık zaten. yılda bir defa 3-5 dolara domain vermesi dışında tamamen zarar.

Haklısınız hocam, bu bana ders oldu.

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Övenlerin dışında tavsiye etmeyenleri de dinlemelisiniz demek ki.

Bazı yabancı kaynaklarda bu tarz firmaların nasıl yapılandıkları ve ne şekilde hizmet verdikleri gayet güzel biçimde açıklanmıştır aslında.

Godady alt firmaları ile birlikte sözde sektöre hükmediyor.

Bilinçsiz tüketiciyiz maalesef. Hep ucuz hizmet bekliyoruz. Halbuki kaliteyi uygun fiyata veren yerli/yabancı firmalar da var.

TR hedefli sitelerde Amerika lokasyondan uzak durun. Kesinlikle dezavantajdır. Ve Amerika sunucuları çok ucuzdur. Sebebi ise maalesef optimize edilmemiş sunucularda hizmet verilmesidir. Aralarında iyi firmalar elbet vardır ancak bize göre pahalıdır. Çünkü optimize edilmiş sunucularda hosting hizmeti verirler.

Mesela meşhur Namecheap vardır. 2 yıl kadar önce deneme amaçlı reseller hesabı almıştım. Baktım direkt Apache de barınıyor. Nginx, Litespeed falan yok. Destek attım ve neden Litespeed mevcut olmadığını sordum. Paylaşımlı hostinglerde Litespeed mümkün olmadığını söylediler. Peki diğer Litespeed mevcut olan firmalar nasıl başarıyor bunu? Kısacası inandırıcı gelmedi bana ve anında hesabı iptal ettim.

Bir süredir Aws de testler yapıyorum. İnanılmaz sistem kurmuşlar. Evet, belki ayda 25 doların üzerinde bir maliyet çıkıyor ama bence ileride kazançlı çıkmak adına değer.

sworks arkadaşımızın dediği gibi Vultr Digitalocean gibi firmalardan ayda 5-10 dolara gayet iyi bir sunucu oluşturabiliyorsunuz kendinize (panelsiz olmasını tavsiye ediyorum bende)

Veya Türk firmalarımız var bu işi hakkı ile yapan. Turhost, Veridyen, Güzelnet gayet kaliteli hizmet veriyorlar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, hizmet almadan önce kendileri ile iletişime geçerek hangi paketi almanız gerektiği konusunda bilgi istemeniz olmalıdır.

Bir de hep şunu okuyoruz yorumlarda; gecenin ikisinde hemen dönüş yapıyor gibi.. Tamam, dönüş yapıyor ancak sonuç nedir? Yazılım hatası diyerek geçiştiriyor ise faydası nedir bize? Bunu da göz ardı etmemeliyiz. Yani yorumları okurken sorgulamalıyız derim. Maalesef laf olsun diye yorum yapan bilinçsiz kişiler de mevcut.

İyi forumlar, bol kazançlar herkese.

Hocam tavsiyeleriniz için teşekkürler. Şuan hali hazırda hosting süresinin dolmasına 6 ay olan paketim var. Ve veridyende barınıyor, hiç bir sorunumda olmadı. Fakat film sitesi işlettiğim için yurtdışı hostinge taşımam gerekliydi. Bu sebeple böyle bir şey yaptım.

Normalde bir işi yaparken en iyisi hangisiyse o olsun diyen biriyim. Şu sıralar ekonomik kriz bana da vurdu, idarelik uygun bir yer bulmak istedim. Bu nedenle godaddy uygun diye böyle bir karar almak zorunda kaldım. Şayet bu kadar kalitesiz olduğunu bilseydim emin olun taşımazdım. Şuan bu duruma bir bardak soğuk su içmekten başka çarem yok malesef :)

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)
Her domainim için do dan sunucu alıyorum. Normalde kaldırıyor epey bir siteyi en giriş seviyesi sunucusuda. Digitalocen iyidir iyi.
Ancak bu tür büyük ve otomatik sitelerde bol sorunla karşılaşırsınız. Bu siteleri yükünden değil, özellikle ssd sunucularda yaşarsınız bolca sorun buralarda. Tabii işleriyle ilgileniyorlarsa (ki digitalocean kesinlikle ilgileniyor) sorun olmaz. Aynı ssd yi yüzlerce kişi kullanıp sonu size denk gelirse çekirdek çökmeleriyle sunucu sıkıntıları yaşarsınız bolca.

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3707
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
Merhaba, firma vardır sadece domain alınır firma vardır sadece hosting alınır. İyi bir tercih yapmanız gerekiyor.

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)
Ver yansın etmeyi hiç sevmem ama ben de goddady den yılda 1 kez domain uzatmak için girerim. Gerisi kalitesiz hizmet.

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
Domainlerim isimtescilde. Hostingim DigitalOcean'da. Hiçbir sorun yaşamıyorum. Gayet memnunum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al