wmaraci reklam

Down Sendromlu Kardeşim Oldu!

55 Mesajlar 8.072 Okunma
smmexpress

TeamScriptim TeamScriptim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 90 / 202
  • Ticaret 11, (%100)
Bu konu hakkında aldığım derse dayanarak birkaç kelam etmek isterim.

Öncelikle ailelerin bu tür konularda gerçeği kabul etmemeleri ya da etmek istememeleri anlayış ile karşılanması gereken bir gerçek. Çünkü aynı şeyi uzmanlarda söylüyor ve bu aslıdan bu evredeki aşamalardan birsi. Önce kabullenemem sonrasında ise kabullenme evresi var falan.

Ve bildiğim kadarı ile bu sendroma sahip bireyler asla kötülük nedir bilmezler. Gerçek bir iyilik abidesidirler. Ayrıca çok tatlı oldukları da ayrı bir gerçek.

Bu arada unutmayın siz kardeşinize kötü davranır iseniz el neler yapar neler!
bekirbulut

kişi bu mesajı beğendi.

Mustafa Kemal ATATÜRK!
wmaraci
reklam

glockmae glockmae Hoop biraderim! Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Avare
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 0 / 207
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam bebeğin gözlerinden öpüyorum. kardeşin kardeşimdir.
bekirbulut

kişi bu mesajı beğendi.

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
O güzel yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum.

RoxiRox RoxiRox ▼ Wordpress | AdSense Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Developer, PHP, CSS, HTML
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 45 / 155
  • Ticaret 5, (%100)
Benim yerime yakışıklıyı öper misiniz hocam. :)

Allah yar ve yardımcınız olur inşAllah, ne mutlu ki sizin gibi aileye sahip..
bekirbulut

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

comonda2 comonda2 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 46 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

bekirbulut adlı üyeden alıntı

Yeninesil44 Şuanlık bir yaramazlığı yok hocam :D Umarım dediğiniz gibi mutlu bir çocuk olur... Yorumunuz için teşekkür ederim :)

sizi üzmek için değil ama samimi olarak karşı çıktığım için kendi yorumumu yazmak istiyorum:

işin dini yönüne girmeyeceğim, o kişiye kalmış ama ahlaken çok yanlış bence down sendromlu birini bile bile doğurmak falan.çünkü bilimsel bir nitelik olarak da bu bir hastalık yani böyle bireyler kendini idame ettirme, dünya yaşımına ayak uydurma konusunda toplumun geneline kıyasla negatif etkiyle hayata başlıyorlar.tıbbi olarak zekası normal olup kendini idame ettirme konusunda başarılı olmayan ve mutsuz olan bir sürü insan varken, göz göre göre böyle bir sorumluluğu el kadar bebeğe yüklemek oluyor bu.

çocuğun canı,yaşamaya hakkı yok mu derseniz bence yine çok acımasız bir bakış açısı güdersiniz; yaşamak bir amaç haline gelir.halbuki yaşamak mutlu anılar yaratmanın aracıdır.mutlu geçmeyen dünyevi hayatın ne anlamı olabilir ki? ölürken artık tıbbi kısmını bilmiyorum,belki bir miktar acı çekebilir ama tüm hayat boyu acı çekmesinden iyi değil midir? yine down senromlu ama eli ayağı tutuyor fiziksel vs. bir hastalığı, acı verecek bir sağlık problemi yok derseniz, yaşamak bir kere amaç haline geldiyse böyle örneklerden farksız oluyor benim gözümde.

umarım kardeşiniz mutlu ve anlamlı bir hayat yaşar.:angel:
bekirbulut Escalous emirersoy

kişi bu mesajı beğendi.

Akhmerrah Akhmerrah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 288
  • Beğeniler 19 / 66
  • Ticaret 2, (%100)
O kadar hocam kelimesini kullanıyor ama hocam kelimesinde sıralamada değiliz. hadi seo uzmanları açıklasın!
Escalous ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

emirersoy emirersoy Sizi ele güne reklam eder Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcılığı
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 206 / 108
  • Ticaret 9, (%100)
Akhmerrah :D tamamda hocam şimdi ne alaka :)
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Üstteki comonda2 adlı arkadaşımıza ne yazık ki katılıyorum.. Acımasız bir dünya sonuç olarak.

Kusurlu bir bireyi dünyaya getirmek bence acı bir olay olacaktır. Belki de dünya hayatı boyunca içinde herşey bir ukte olarak kalacak, mutlu olamayacak, kendini kötü hissedicek..

Bu durumda bebeği aldırsaydınız da asla cinayet işledim, bir canlıyı öldürdüm gibisinden düşünmemeniz, aksine bu acımasız, pislik dolu dünyadan tat alamayacak, belki de içten içe her güne lanet edecek bir insanı kurtardığınızı düşünmeniz gerekir.

Aldığınız karar kötü mü? Hayır gene de değil.

Ama bu çok büyük ve zor bir karar. Her anında onun yanında olmalısınız. Down sendromlu bir arkadaşım olsun isterdim açıkçası. Gördüğüm kadarıyla çok temiz insanlar.. Keşke tüm dünya down sendromlu olsaydı :) Ama ne yazık ki değiller. Ruh hastalarıyla dolu bu dünya, bu kadar saf, temiz kalpli bireyleri haketmiyor.

Düşüncem bu yönde olsa da o durumda ben olsaydım bende içgüdüsel olarak sahip çıkar, aldırmazdım galiba..

Ama işi din ile örtmemek gerekir. Sizin sınavınız bu, iyi etmişsiniz gibi düşünceler bence hatalıdır. Sorumluluk dersek daha doğru olur.

Yapılan eylem sonucu gerçekten büyük bir sorumluluk sizi bekliyor. Bu kararı verdiyseniz bu sorumluluğu alabileceğinizi düşünüyorum.

Hiçbir down sendromlu kardeşimin yüzünden gülümseme eksik olmaması dileğiyle.
bekirbulut comonda2 emirersoy

kişi bu mesajı beğendi.

satalker34 satalker34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1398
  • Beğeniler 294 / 173
  • Ticaret 32, (%94)
Hocam benimde dawn sendromlu arkadaşım vardı ne özelliği varki

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Foruma uzun süredir giremiyordum. Çünkü, bu konu başlığını bana açtıran kardeşime yaklaşık 1 ay önce ''Akut AML M7'' lösemi teşhisi kondu. Canımdan çok sevdiğim kardeşim şuan Kayseri'de kemoterapi görüyor. O altın sarısı saçları döküldü, gözlerimin önünde... Anlatamıyorum bu olayı, çünkü inanın anlatmak istemiyorum, o kadar acı verici bir olay...

Aslında yazmak istemiyordum, foruma girdiğimde bu başlığın aktif olduğunu, yorum aldığını gördüm. O yüzden yazmak istedim. İnanın az önce dediğim gibi; içimi dökmekte dahi zorlanıyorum, umarım her şeyin ''en iyisi, en hayırlısı'' olur.

Yine de sizden istediğim tek bir şey var; kardeşimin ismi Umut BULUT.

Onun adına dua etmeniz ve inançlarınızı eksik etmemeniz olacaktır. Hepinize canı gönülden inanıyor, teşekkür ediyorum.

Sağlıcakla kalın...
bQnyy comonda2 Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al