wmaraci reklam
lidertakipci

+160 Milyondan fazla görüntülenme 200k+ takipçi. Yeni hedef 400k takipçi :) Soruları cevaplıyorum

367 Mesajlar 71.383 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

SiyahTurk adlı üyeden alıntı

Hocam varsa bir eğitim seti falan ücretsiz olarak paylaşma imkanınız varmıdır gerçektende oturup 1saat okumak isterim nasıl yapılacağına dair

Yazdigim her sey kendi tecrübelerime ait hocam. Herhangi bir set falan almadim kimse pinterestle ugrasmiyorken bu konular gundemde degilken pin giriyordum ben.

keithas adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi Aynen hocam cevap geldi açmadılar hesabı... zaten ilk 1-2 hafta bot kullanmıştım oto yorum gibisinden :D Kaşınmıştım gibi zaten ama bilsem kullanmazdım şuan... Belki farketmezler dedim ama yedik banı.. https://tr.pinterest.com/source/xxx.com/ yazınca tüm pinler çıkıyor hocam bunu mu sordunuz? Bu arada 4 sene önce açılmış eski bir hesap buldum onla devam edicem sizce daha mı mantıklı? Teşekkürler

Bot yorum varsa gecmis olsun artik. Sadece ben gunde 50 100 kisi banlatiyorum bot mesaj ve yorum yuzunden. Report edilmissinizdir. Bundan sonraki hesaplar icin dikkat edersiniz
keithas

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

keithas keithas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğr
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi Eyvallah hocam sağolun. Bir de hocam buzfeed tarzı derleme yapan bir siteden makale filan özgünleştirerek credit vererek paylaşım yapıyordum bu sıkıntı yaratır mı? Onlar da başkalarından alıyor zaten.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Backlinkcigeldi Eyvallah hocam sağolun. Bir de hocam buzfeed tarzı derleme yapan bir siteden makale filan özgünleştirerek credit vererek paylaşım yapıyordum bu sıkıntı yaratır mı? Onlar da başkalarından alıyor zaten.

Özgün bir site değil o zaman. Yaptiginiz seyin spamdan farki yok :) mantiksiz bir iş.

• Üyelik 26.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğr
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi hocam kontrol ediyorum da içerikleri pinterestte benden başka paylaşan yok. Başlığı filan da özgünleştiriyorum atıyorum 40 tane komik fotoğraf mesela genelinde telif hakkı bile yok :) Yani mesela atıyorum adam instagramda bir photoshopçunun tutan gönderilerini kendi sitesinde kaynak göstererek paylaşıyor şimdi bu adamın yaptığının aynısını ben yapıyorum diyelim sadece başlık açıklama değiştirerek. Bu adamlar pintereste pek önem vermiyorlar ben de oradan yüklüyorum. Aslında mantıken spam olmaması lazım çünkü bu dediğim site aşırı büyük ben spam yapıyorsam onlar da yapıyor :) Böyle birsürü hesap keşfettim 500k+ aboneli komik fotoğraf paylaşan bayağı büyük siteler sapasağlam duruyorlar :D Siz nasıl yapıyorsunuz hocam bütün fotoğrafları özgün mü buluyorsunuz?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Backlinkcigeldi hocam kontrol ediyorum da içerikleri pinterestte benden başka paylaşan yok. Başlığı filan da özgünleştiriyorum atıyorum 40 tane komik fotoğraf mesela genelinde telif hakkı bile yok :) Yani mesela atıyorum adam instagramda bir photoshopçunun tutan gönderilerini kendi sitesinde kaynak göstererek paylaşıyor şimdi bu adamın yaptığının aynısını ben yapıyorum diyelim sadece başlık açıklama değiştirerek. Bu adamlar pintereste pek önem vermiyorlar ben de oradan yüklüyorum. Aslında mantıken spam olmaması lazım çünkü bu dediğim site aşırı büyük ben spam yapıyorsam onlar da yapıyor :) Böyle birsürü hesap keşfettim 500k+ aboneli komik fotoğraf paylaşan bayağı büyük siteler sapasağlam duruyorlar :D Siz nasıl yapıyorsunuz hocam bütün fotoğrafları özgün mü buluyorsunuz?

Evet içeriklerim özgün bu yüzden 5 ayda 50k takipciye ulasabildim :) buzzfeed vs.. gibi hesaplar kapanmaz. Onlar oturmus bilinen hesaplar. +500k hesaplar da kapanmaz. Ancak bunlar yeni hesaplar icin gecerli değil. Ek olarak buzzfeedin herhangi bir iceriginin pinterestte olmama ihtimali yok :) buzzfeed atmiyor olabilir ancak takipcileri tek tek paylasiyor o icerikleri. Hashtag vs.. kullanmiyorlardir ondan bulamiyorsunuzdur.

Söyle diyeyim benim rakipler de +2 milyon +5 milyon takipcili hesaplar. Benim iceriklerim onlardan kat kat daha iyi. Adamlarin ozgun icerik atma dertleri yok artik. Ati alan uskudari gecmis. Fark yaratabilmek icin onlardan daha iyisini yapabilmen lazim. Ha benim amacim en fazla 20k 25k takipci falan diyorsan is degisir. Mesela benim hedefim sene sonuna kadar +100k bu türden büyük hedeflerin varsa ilerisi icin bir kitle edinmek istiyorsan tamamen ozgun calismak zorundasin. Aksi mumkun degil.
keithas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğr
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi anladım hocam dediğiniz gibi birkaç fotoğraf paylaşılıyor kullanıcılar tarafından o konuda haklısınız. Dediğiniz gibi 20 25 k takipçi bana yeter de artar bile düzenli bir gelir olsun yeter. Yeter ki hesap kapatılmasın :) Yani şöyle günlük 20-30 tl bile yeterli benim için. Sizce bu yüzden spamdan kapatılma olur mu? Yani kullanıcıların paylaştığı fotoğrafı farklı açıklama ve başlık ile paylaşmam?

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Backlinkcigeldi anladım hocam dediğiniz gibi birkaç fotoğraf paylaşılıyor kullanıcılar tarafından o konuda haklısınız. Dediğiniz gibi 20 25 k takipçi bana yeter de artar bile düzenli bir gelir olsun yeter. Yeter ki hesap kapatılmasın :) Yani şöyle günlük 20-30 tl bile yeterli benim için. Sizce bu yüzden spamdan kapatılma olur mu? Yani kullanıcıların paylaştığı fotoğrafı farklı açıklama ve başlık ile paylaşmam?

Kapatılma konusunda net bir sey soyliyemem. Özgün calismamanin tehlikesi bu zaten sürekli diken ustunde olursun.
keithas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğr
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi Doğru hocam orasını bilemeyiz artık :) Bakalım bu sefer bu hesabı düzgün kullanacağım durum ne olacak :) Teşekkür ederim cevaplarınız için bu arada.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
hocam benim pin to pin hesabım var (konu o değil) hesabımdan bir türlü hesap verilerime eşdeğer hit çekemiyorum siteme. Burada ne tavsiye edersiniz.

Bu pinterest hesabım

bu da Analytics,

https://i.hizliresim.com/9YYyDO.jpg

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

hocam benim pin to pin hesabım var (konu o değil) hesabımdan bir türlü hesap verilerime eşdeğer hit çekemiyorum siteme. Burada ne tavsiye edersiniz.

Bu pinterest hesabım

bu da Analytics,

https://i.hizliresim.com/9YYyDO.jpg

İlk olarak 4 milyon az takipçi sayınız nedir bilmiyorum lakin 2 3k en fazla 5k seviyesinde oldugunu düşünüyorumdur. Hit konusuna gelirsek içerik kalitesi burada ön plana çıkıyor. Bir insan sitenize neden girmeli mesela? Görüntülenme bu noktada bir anlam ifade etmiyor. Siteye girmedikleri sürece içerikleriniz ilgi çekici değil demektir. Ek olarak sadece pinterestle 20 30k takipçi bandına gelmeden organik yöntemlerle düzgün hit elde edemezsiniz. Spam yapanlara bakmayın siz. Oradaki hitin hiçbir değeri yok patır patır dökülüyorlar zaten. Hesap kaç aylık?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al