lostyazilim

Bu Gerçek Olamaz Değil mi?

88 Mesajlar 12.336 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

kemalunlu70 kemalunlu70 kıyıdan kopa kopa derine indik Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
bulentking insanların derdi SEO değil. Haber sitelerinin asıl görevini yerine getirmek yerine başka sektörlere kayması.
seokoz

kişi bu mesajı beğendi.

yalnız kalırım sanma, mutsuz olurum sanma
wmaraci
reklam

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

kemalunlu70 adlı üyeden alıntı

bulentking insanların derdi SEO değil. Haber sitelerinin asıl görevini yerine getirmek yerine başka sektörlere kayması.

Herşeyin en iyisini ben yaparımcılar var.
kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

Shinigami Shinigami WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Finans
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 21 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Bende bu ara conta yakmaya başladım bunlar yüzünden , diyorum absürt isimli bir haber sitesi açayım domaini alayım 50-60 liraya olmadı blogspottan hostu beleşe getirriz , içine önce doldurayım magazin haberlerini ne kadar sütyenli bikinili ünlü varsa atayım , arada bir siyaset haberi verir , akademik makale yayınlar bazen yemek tarifi verir bazende clickbait yaparım "" öyle bir domaldı ki görenler hayrete düştü"!! , ""bu ünlü ismi duyunca çok şaşıracaksınız !!"" tarzı haber yapıp basayım twitter'dan facebooktan trafik çekip rahatıma bakayım...:D

Ben ciddi ciddi düşünmeye başladım özellikle mynet saçma sapan haberlerle böyle ayakta duruyorsa , bizde durruz arkadaş... Toplanıp bir proje yapalım benim önümde 3 ekran var 12-13 saat pc başındayım akşama kadar bas clickbaiti fake haberi geç...Şunların 100'de biri trafik gelse zengin oluruz..

Mynet.com
TRAFFIC

5.9m organic visitors per month

Yenisafak.com

TRAFFIC
4.4m organic visitors per month
ctnbckci vahdettin

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

Shinigami adlı üyeden alıntı

Bende bu ara conta yakmaya başladım bunlar yüzünden , diyorum absürt isimli bir haber sitesi açayım domaini alayım 50-60 liraya olmadı blogspottan hostu beleşe getirriz , içine önce doldurayım magazin haberlerini ne kadar sütyenli bikinili ünlü varsa atayım , arada bir siyaset haberi verir , akademik makale yayınlar bazen yemek tarifi verir bazende clickbait yaparım "" öyle bir domaldı ki görenler hayrete düştü"!! , ""bu ünlü ismi duyunca çok şaşıracaksınız !!"" tarzı haber yapıp basayım twitter'dan facebooktan trafik çekip rahatıma bakayım...:D

Ben ciddi ciddi düşünmeye başladım özellikle mynet saçma sapan haberlerle böyle ayakta duruyorsa , bizde durruz arkadaş... Toplanıp bir proje yapalım benim önümde 3 ekran var 12-13 saat pc başındayım akşama kadar bas clickbaiti fake haberi geç...Şunların 100'de biri trafik gelse zengin oluruz..

Mynet.com
TRAFFIC

5.9m organic visitors per month

Yenisafak.com

TRAFFIC
4.4m organic visitors per month

Mynet 20 yılı deviren bir şirket artık :) yarışması çok zor bence ama şu yenişafak olayına hastayım. Her yolu deniyor adamlar utanmadan sıkılmadan

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
wmaraci

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
haber siteleri, oogle algoritmasının vasatlığından devasa paralar kazanıyor ama tam bir şerefsizlik.
aynı aramayı, hotmail sign in yazınca, dili ingilizce de seçersek tek bir alakasız sonuç çıkmıyor.
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Haber sitelerini baz almak en büyük hatadır maalesef.

Şunu unutmamak gerekiyor; faydalı kaynak olarak algılanan (yani hitleri gerçek anlamda yüksek olan) siteler her zaman öndedir ve bu değişmez.

Üstelik Google efendi son bir kaç aydır yüzde olarak çoğunluğu mobil indexe ayırmış durumda. Ve bunu search console hesaplarında ilk zamanlar bir çok kere bildirdi.

Buna bağlı olarak bir çok algoritma değişikliği yapıldı ve tam olarak netleşmiş değil hala durumlar. Ve ciddi anlamda ziyaretçi kaybı yaşayan yabancı siteler de mevcut.

Her ne kadar biz haber sitelerine girmiyor olsak maalesef büyük bir çoğunluk giriyor. Bu da bir nevi takipçi halinde iyi bir kitle yaratıyor. O kitle sayesinde Google ciddi gelir elde ediyor reklamlardan.

Ve Google para kazandığı için faydalı kaynak algısına sığınarak spam vs görmezden geliyor.

Bir arkadaşımızın yerel haber sitesi var mesela. Her zaman ilk sırada çıkıyor. Dedim ki arkadaşa ddos yersin. Ne alaka dedi kim ddos yapsın bana. Bir gazete ilk sırada idi ve arkadaşın sitesi onun üstüne yerleşmişti. Ve bir süre sonra ciddi ddos yedi site :) Cloudflare aldı vs derken 2 ay sürdü. Daha sonra doğal olarak arkadaşın sitesi 3.sıraya geriledi. Sonraları 2.sıraya çıktı. Aman dedim bırak orada kalsın site :)
Alt tarafı yerel haber yahu. Hiti ne kadar olabilir ki. Ama illa tepede olacaklar :)

Yukarıda anlattığım hadise maalesef doğru :) Bu tarz şeyler yaşanıyor.

İşte haber siteleri ama bu şekilde ama o şekilde ilerliyorlar. Bu ara onlar hakkında ne yapsak boş kısacası.

Ha bu arada, Google bir ara haber sitelerinin sadece Haber kategorisinde yer alacağını ama biraz zaman gerektiğini açıklamıştı. İşte o zaman meydan bizlere kalacaktır diye umarak keyfinizi kaçırmayın derim.

Sabredelim ve yeni içeriklerimize odaklanalım sadece.
Kuaza ctnbckci seokoz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Haber sitelerini baz almak en büyük hatadır maalesef.

Şunu unutmamak gerekiyor; faydalı kaynak olarak algılanan (yani hitleri gerçek anlamda yüksek olan) siteler her zaman öndedir ve bu değişmez.

Üstelik Google efendi son bir kaç aydır yüzde olarak çoğunluğu mobil indexe ayırmış durumda. Ve bunu search console hesaplarında ilk zamanlar bir çok kere bildirdi.

Buna bağlı olarak bir çok algoritma değişikliği yapıldı ve tam olarak netleşmiş değil hala durumlar. Ve ciddi anlamda ziyaretçi kaybı yaşayan yabancı siteler de mevcut.

Her ne kadar biz haber sitelerine girmiyor olsak maalesef büyük bir çoğunluk giriyor. Bu da bir nevi takipçi halinde iyi bir kitle yaratıyor. O kitle sayesinde Google ciddi gelir elde ediyor reklamlardan.

Ve Google para kazandığı için faydalı kaynak algısına sığınarak spam vs görmezden geliyor.

Bir arkadaşımızın yerel haber sitesi var mesela. Her zaman ilk sırada çıkıyor. Dedim ki arkadaşa ddos yersin. Ne alaka dedi kim ddos yapsın bana. Bir gazete ilk sırada idi ve arkadaşın sitesi onun üstüne yerleşmişti. Ve bir süre sonra ciddi ddos yedi site :) Cloudflare aldı vs derken 2 ay sürdü. Daha sonra doğal olarak arkadaşın sitesi 3.sıraya geriledi. Sonraları 2.sıraya çıktı. Aman dedim bırak orada kalsın site :)
Alt tarafı yerel haber yahu. Hiti ne kadar olabilir ki. Ama illa tepede olacaklar :)

Yukarıda anlattığım hadise maalesef doğru :) Bu tarz şeyler yaşanıyor.

İşte haber siteleri ama bu şekilde ama o şekilde ilerliyorlar. Bu ara onlar hakkında ne yapsak boş kısacası.

Ha bu arada, Google bir ara haber sitelerinin sadece Haber kategorisinde yer alacağını ama biraz zaman gerektiğini açıklamıştı. İşte o zaman meydan bizlere kalacaktır diye umarak keyfinizi kaçırmayın derim.

Sabredelim ve yeni içeriklerimize odaklanalım sadece.

şiir gibi konuşmuşsun yine abi :)
yilmaz70 kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

looktr looktr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad N** N**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 170 / 65
  • Ticaret 3, (%100)
Bunlar daha en masumları. Keşke diğer hataları da bu kadar küçük olsaydı.

Benim bir projem var, bunların köküne kibrit suyu dökecek ama... imkanlar...
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
ctnbckci Biliyorsun yakın bir zamanda seo uzmanı bilinen meşhur biri benim sitelerden biri üzerinden ne yapmıştı hatırlarsın.

Hala o konuyu unutmuş değilim mesela. Ama bir yerde iyi oldu o saçmalığı yaptığı. Kendini rezil ettirmek için bana bir hırs verdi :) Zamanı gelince kendisini buradan tebrik edeceğim rezil olmasına sebep verdiği için.

Haber siteleri de maalesef etik dışı hareket ettikleri için her zaman şunu düşünmüşümdür: kim/kimler bunlara akıl veriyor?

Yani hep Google amcayı suçlamamak gerek bence. Biraz da kendimize bakmalıyız. Bize hep seo hakkında bilgiler veren o seo uzmanlarına bakmalıyız ne kadar yanlış bilgilendiriliyoruz diye. Her denilene inanmamalıyız, her seo paketine atlamamalıyız; hatta hiç seo paketi almamalıyız. İlla alacaksak sitemize özel paket oluşturmalarını istemeliyiz. Ve artık seo nun sadece backlink den ibaret olmadığını kabullenmeliyiz.

Örneğin daha bir kaç saat önce yoast sitesinde bir yazısını okuyordum aklıma geldi bir anda siteyi inceledim. Yoast tüm dünyada bilinen bir eklenti olmasına rağmen kendi sitesine ciddi anlamda gereken özeni göstermiş ve göstermeye devam ediyor. Bizim ne fazlamız var? Özen göstermeliyiz kısacası.

Yabancı kaynakları takip etmek bu yüzden her zaman en sağlıklı yöntemdir. Kimse kusura bakmasın, üzerine alınan seo uzmanı arkadaş varsa da hiç umurumda değil açıkçası.

Az sabır, azıcık mantık diyorum..

Sizler de işlerinizden arda kalan zamanlarınızda rakip sitelerinizi inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Onları geçmek için neler yapabileceğinizi planlayabilirsiniz.

Yine uzun yazdım, affola..

İyi forumlar herkese.
Kuaza

kişi bu mesajı beğendi.

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Ben çalışma yaparken rastladıklarımı buraya yazsam hayretler içine düşmekten ağzımız aaaa demekten ikiye ayrılır. O kadar yani... Ama konuda bazı arkadaşlarında bahsettiği gibi; Google'ın haber sitelerine yönelik bir takım girişimleri olacağı birinci ağızlardan da doğrulandı. Bekleyelim, görelim.
Kuaza ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 23 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 23 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al