wmaraci reklam
lidertakipci

Özgün içerik saçmalığı

67 Mesajlar 12.035 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

siyahh adlı üyeden alıntı

SEO Çalışmalarına bağlamayın hocam durumu.Bu durum o kelimenin popüleritesine göre de değişir.Gidip mesela YGS,KPSS vb... kelimelerde SEO vb. çalışmalar yaptırmadan yükselemezsiniz.Bir başka deyişle imkansız gibi.

O zaman kimse özgün yazı yazmasın meslektaşım :) Bir konu arayan adam bir siteden alsın, tüm sitede aynı yazıları görsün :) Dönüp dolaşıp aynı yazıları okusun, iyi bir şey mi olur sizce?

Böyle bir şey olacağını anlamış değilim meslektaşım :)
kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

cagdas cagdas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 25 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
ben hiç özgün içerikle uraşamam sitemde sadece 3 4 tane özgün yazı var sitemin pr si 1 ay içinde 4 oldu daha ne istiyim googleden :D index sayım biraz az okadar hergün sişteme düzenli 5 6 yazı giridim özgün yazı benim için zaman kaybından başka birşey ifade etmiyor.

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

Mecruh adlı üyeden alıntı

Bu konuda yazmadan edemeyeceğim, Seo konusunda gerçekten ilgilenen ve elinden geldiği kadar yardım yapan sadece Aydın abiyi gördüm, bana bir çok kez yardım etti, bıkmadan usanmadan sorularımı yanıtladı ve sayesinde şu an az çok bir şeyler biliyorum, ona ayrıca teşekkür ediyorum :)

Tüm yazılanları okudum, bazı kişiler sadece paraiçin yapıyor bu işi, bazıları ise gönüllü olarak, isteyenlere bu işe gönül verenlere bir şeyler katayım diyerek..
Ve bazı geliştirilen tezler de çok mantıklıca geliyor, Google karmaşıklık içinde yada bunu bize öyle gösteriyorlar..

Aynen dediğin gibi. Geçende sana attım mı bilmiyorum ama bu işi HELALİYLE yapan insanlara da rahat vermiyorlar emin ol. Bu dünyanın öbür dünyası da var...

Geçen sitemi kontrol ettiğimde +500 de yoktu sitem anahtar kelimelerimde. Kaan hocadan yardım istedim. Bana bir araştırma yaptı, ufak tefek şeyler söyledi uyguladım. 430 küsur dolaşıyordu. Ondan sonra kara haberi verdi bana "Hacklink".

SEO dan çok iyi anlayan biri yapar sadece böyle bir şeyi. S**s izle yok p****o izle gibi 4 farklı link çıkışı yapılmış siteme. Ve bu sitelerin hepsi ad***t site.

ile tam 7 siteye hacklink atmış. Temizledik şükürler olsun ama hâla var sıkıntı. Google display:none linkleri de görmüyor acaba başka nerede var çözemedim ki.

Böyle iş yapıp ta kendini "adam" sanan insanlar da var işte...

Siz siz olun bildiğiniz doğru yoldan ayrılmayın. Kopya içerik saçmalığı diye bir şey YOKTUR.
cngzhnyldz

kişi bu mesajı beğendi.

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

SeoMakale adlı üyeden alıntı

O zaman kimse özgün yazı yazmasın meslektaşım :) Bir konu arayan adam bir siteden alsın, tüm sitede aynı yazıları görsün :) Dönüp dolaşıp aynı yazıları okusun, iyi bir şey mi olur sizce?

Böyle bir şey olacağını anlamış değilim meslektaşım :)

Merhaba;

Üstadım o açıdan söylemedim.Ben özgün yazı yazmasın demedim.Yani yazdıklarım oraya çıkmıyor.Sende biliyorsun arkadaş hiç seo çalışması yaptırmadan demiş.Arkadaşın kullandığı ve makale yazdığı kelime,etiket grubu belli ki rekabet oranı diğer kelimelere göre yüksek değil.Hadi onu da geçtim şu faktörler farklıdır veya daha iyidir;

-Site yaşı,
-Site PR si,
-İmleme Hizmeti.

bunlar tabi ki gibi etkliyorum.Ben özgün yazı yazmasın demedim :) Popüler vb... Kelimelerde SEO Çalışması yapılmadan yükselmek imkansız gibidir dedim.Ha tam anlamıyla imkansız değil.Konuyu açarsınız. 2-3 yıl beklersiniz ancak site oturur az çok rekabet eder orası başka.Ama diğer yollardan oturarak iş zor yürür üstad :)

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

SEO DANIŞMANLIĞI

wmaraci
wmaraci

ferahi ferahi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 13 / 80
  • Ticaret 5, (%100)

SeoMakale adlı üyeden alıntı

Makale ÖZGÜN olmuyormuş diye bir şey yok arkadaş. İsterse Google 1000 farklı algoritma yapar kime ne? Burada Google' u savunacak değilim. Optimizasyon dediğin emek ister, tanınmak ister.

Bir Film sitesine günde 5000 kişi girebilir normaldir ama aynı şeyi genel blogdan, kısma hitap eden sitelerden, bölge sitelerinden beklemek APTALCA olur...

Bana ziyaretçi lazım diyorsan oturacaksın en güncel konular neymiş, en güncel trendler neymiş onları araştıracak, sitende yer vereceksin. Eğer bazı siteler bu kadar değer alıyor ve ilgi görüyorsa emin ol siteleriyle İLGİLENDİKLERİ için oluyor.

Ben 5,5 yıldır SEO işi ile uğraşıyorum daha 1 defa kaynak belirtmeden yazı almadım, 3 senedir de kendim yazıyorum. Kaynak gösterenlere saygım sonsuz çünkü adam bir şeyleri PAYLAŞMAK DUYURMAK istiyor bu gayet normal.

Diğerleri için DMCA ya farklı kullanıcıdan lisans satın aldım ve içeriğimi çalanları önce uyarıyor, sonra DMCA tarafından şikayet ederek Google dizininden sildiriyorum. Emin de olun şu kadarcık yüreğim sızlamıyor.

Bu işi yapacaksanız helaliyle yapın, ALINTILARLA bir yere gelmeyi planlıyorsanız gidin hava güzel gezin dolaşın facede dolaşın, twitterde birine sarın CS atın ama emek çalarak bir yere gelmeye çalışmayın...

Ben şuan bir mimarlık firmasında çalışıyorum 400 sayfası var ve rahat 250 sayfasına içeriği BAŞTAN yazıyorum. O zaman ben "MALIM" boşuna uğraşıyorum ve siteme günde "3000" kişi giriyor + olarak günde "400" telefon rahat alıyoruz.

Bir atasözü der ki "Başkalarının ayak izinden yürürsen, ancak onun gittiği yere kadar gidersin"... Anlayana.

Bu arada makaleleri okudum da arkadaşlar SEOCULAR derken genelden bahsetmeyin.

En basit olarak soruyorum size. HANGİ ARKADAŞ SORU SORDU DA CEVAPSIZ GÖNDERDİM, İLGİLENMEDİM CEVAP VERMEDİM. Şöyle diyeyim hiç benden kötülük gören bir insan oldu mu?

Birazcık iyimser düşünün...

Ben sizin tüm dediklerinize katılıyorum.Zaten ben kopya içerik konusundan bahsetmedim.Ben güncelliği tartışmaya açmak istedim.Bu arada benimbu bahsettiğim vicdansızlığı herkes yapmıyor.Onlart kendini biliyor zaten.
AydinOzturk

kişi bu mesajı beğendi.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar google bir içerik girdiğinizde google bu yazının başka yerden alınıp alınmadığına bakar. Yabancı bir kaynakta google cümle yapısına kadar incelediğini bile yazıyordu. Alıp değiştirseniz bile kopya içerik olduğunu anlıyor. Özgün içerik çok ama çok önemli. Sizden daha önce birisi diyelim Ağrı Dağı Hakkında Bilgi girmiş sitesine ve aynı içerik 50 sitede var. Sizin bu yazıyı siteye eklemeniz hiçbir fayda sağlamaz.

Yeni bir içerik ekleyip bu yazıyı geçmek istiyorsanız. Önce özgün içerik ve o içerikten daha kaliteli ve kapsamlı bir içerik girmeniz gerekiyor.

Kopya içerikle başarılı olan bi site hiç görmedim. Ayrıca bir sitenin kalitesini pr filan belirlemez. Ben size iki yazı olup pr değeri 5 olan siteler gösteririm. Bu yüzden özgün içerik üretebiliyorsanız geleceğe sitenizi taşırsınız. Yok sağdan soldan alıp siteyi doldurursanız bugün varsınız yarın yoksunuz.

Günümüzde seo çalışmaları ise günü kurturmak amacıyla yapılıyor. Geleceği düşünerek yapılmıyor.

ferahi ferahi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 13 / 80
  • Ticaret 5, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Günümüzde seo çalışmaları ise günü kurturmak amacıyla yapılıyor. Geleceği düşünerek yapılmıyor.

Bunun en önemli sebebi,insanların internetten para kazanma arzusudur.Özelliklede ülkemizde bu durum hatsafaha.
kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar google bir içerik girdiğinizde google bu yazının başka yerden alınıp alınmadığına bakar. Yabancı bir kaynakta google cümle yapısına kadar incelediğini bile yazıyordu. Alıp değiştirseniz bile kopya içerik olduğunu anlıyor. Özgün içerik çok ama çok önemli. Sizden daha önce birisi diyelim Ağrı Dağı Hakkında Bilgi girmiş sitesine ve aynı içerik 50 sitede var. Sizin bu yazıyı siteye eklemeniz hiçbir fayda sağlamaz.

Yeni bir içerik ekleyip bu yazıyı geçmek istiyorsanız. Önce özgün içerik ve o içerikten daha kaliteli ve kapsamlı bir içerik girmeniz gerekiyor.

Kopya içerikle başarılı olan bi site hiç görmedim. Ayrıca bir sitenin kalitesini pr filan belirlemez. Ben size iki yazı olup pr değeri 5 olan siteler gösteririm. Bu yüzden özgün içerik üretebiliyorsanız geleceğe sitenizi taşırsınız. Yok sağdan soldan alıp siteyi doldurursanız bugün varsınız yarın yoksunuz.

Merhaba;

Yukarıdaki kırmızı ile alıntıladığım sözünüze katılmıyorum.Belki şimdi ki zamanlarda Google bol PR dağıtmış olabilir ama eski zamanlarda(1-2 sene önce) PR Sitenin kalitesini belirtiyordu.Emin olun sadece bunu özgün olarak bakmayın.O zaman Facebook.com,twitter gibi sitelerin pr leri neden yüksek? O zaman 1 kalsın.Bunu siz bilemezsiniz Google algoritması bilir.Yani önemsiz demek öznel bir kavram.Sizin bahsettiğiniz "2 yazı olupta pr5 site göstereyim." sözü Google son değişikliklerinden ve ara ara sapıtmasından meydana gelen işler.Emin olun ki Google'daki mühendisler de bu durumu gelişmiş algoritmalarıyla biliyorlardır.Ayrıca bu tip siteler sadece TR'de yok.Dünya genelinde var.Ve emin olun PR Değeri bir çok şeyi etkiliyor.En basitinden PR Si yüksek olan sitelerden link alırsanız bir çok avantajlar sağlıyor.Bunu da hesaba katın..

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

SEO DANIŞMANLIĞI

blogesinti blogesinti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Google Ads.
  • Konum İsveç
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 82 / 71
  • Ticaret 31, (%97)
Zaten bilenler bilir. Fuuy mu fuub mu öyle bir blog vardı kendisi bile demişti hepsi çalıntı yazılarımın diye adam hep ilk sıralardaydı.

Sadece özgün içerik değil olay.

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
İş özgün yazı yazmakla bitmiyor, ürünün pazarlamasını ürünü çıkarandan daha iyi yaparsanız, siz öne geçiyorsunuz. Olay bundan ibaret. :)

Her şeyde adaletinde, adabında gitmiyor, işte bu yüzden sıkıntı yaşanıyor. Birisi kafaya mı geldi, gecesine basalım hacklinkleri. İşte bu mantıkla yaşayan insanlar olduğu sürece, SEO falan konuşulmaz.

Kısacası, haysiyetsiz insanları nerede ararsan bulursun, sosyal yaşamda da, burada da karşımıza rahatlıkla çıkabiliyorlar.
cngzhnyldz

kişi bu mesajı beğendi.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)